Dylan Dog Gigante 9 - Vojska zla

Prostor za Vaše recenzije. Dodajte svojo recenzijo ali pustite oceno in komentar že napisanim recenzijam.

Moderators: TomDar, jang, Corto, Tornado, Mioke

Post Reply
User avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Posts: 758
Joined: 22.01.2005 20:03:32
Contact:

Dylan Dog Gigante 9 - Vojska zla

Post by Xabaras »

Ravnokar sem prebral dotično številko in moram reči, da sem bil prav prijetno presenečen. Dylan Dog je, odkar se je kreativno izpraznil Tiziacno Sclavi, njegov kreator, in je glavni avtor postal grozni Chiaverotti, bil v stalnem upadanju kvalitete in zadnjih deset let so bile zgodbe le še bleda senca nekoč odličnih štorij DD. Nekako v tem času, se mi zdi, se je našel tale gostujoči scenarist, Wood (mislim da je Anglež), ki je napisal tole Vojsko zla.

Na hitro rečeno, epizoda ne izstopa iz DD povprečja, a zajame vse tiste elemente, zaradi katerih je DD postal tako izjemno popularen pred slabimi dvajsetimi leti. Elemente, ki so bili v nekaj sto epizodah že milijonkrat uporabljeni, prežvečeni, pojahani, razvrednoteni in zbledeli. A Wood dokaže, da so lahko taisti elementi še vedno izjemno močno pripovedno sredstvo, če se jih le uporabi na pravi način. K temu zagotovo pripomore 236 strani, namesto običajnih 96, saj je imel Wood tako več kot dovolj časa in prostora za izgradnjo vseh likov in elementov zgodbe. Občutka, da se "mudi" povedati zapleteno zgodbo na vsega 96 strani, na srečo ni.

O elementih, ki iz DD-ja naredijo DD-ja, pa tule ne bi, saj imam občutek, da bodo tole "recenzijo" prebrali samo tisti, ki DD-ja že tako itak berejo, prepričevati prepričanih pa nima smisla...
User avatar
tomas otto
Posts: 168
Joined: 07.05.2005 12:12:41
Location: Celje

Post by tomas otto »

A lahko malo pokomentiraš izvedbo tega pirata (razen če si bral italijanski original) ? Je kvaliteta na približno isti ravni kot pirata Gigantov 8 in 11 (Kultni Horror film) ?
User avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Posts: 758
Joined: 22.01.2005 20:03:32
Contact:

Post by Xabaras »

To je edini DD pirat, ki ga imam, tako da bi težko karkoli primerjal. Meni je ok, samo meni so ok tudi stripi, nad katerimi pravi stripoljubci zavijajo z očmi tako fejst, da se jim zenice skoraj zataknejo na drugi strani lobanje.
BuDi
STRIPOHOLIK
Posts: 7267
Joined: 21.01.2005 19:19:44
Location: 1000 Ljubljana

Post by BuDi »

Vojska zla je precej slabše kvalitete tiska in obdelave kot Kultni horor film, ki ima celo plastificirane platnice.

Kvaliteta je taka kot pri "Vanrednom broju sa 4 neobjavljivane epizode".
User avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Posts: 2401
Joined: 21.01.2005 19:49:47
Location: Beltinci

Post by markolar »

Xabaras wrote:To je edini DD pirat, ki ga imam, tako da bi težko karkoli primerjal. Meni je ok, samo meni so ok tudi stripi, nad katerimi pravi stripoljubci zavijajo z očmi tako fejst, da se jim zenice skoraj zataknejo na drugi strani lobanje.
:roll: :roll:
Image
User avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Posts: 758
Joined: 22.01.2005 20:03:32
Contact:

Post by Xabaras »

markolar wrote:
Xabaras wrote:To je edini DD pirat, ki ga imam, tako da bi težko karkoli primerjal. Meni je ok, samo meni so ok tudi stripi, nad katerimi pravi stripoljubci zavijajo z očmi tako fejst, da se jim zenice skoraj zataknejo na drugi strani lobanje.
:roll: :roll:
Ja? :D :D
User avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Posts: 2401
Joined: 21.01.2005 19:49:47
Location: Beltinci

Post by markolar »

Xabaras wrote:
markolar wrote:
Xabaras wrote:... zavijajo z očmi tako fejst, da se jim zenice skoraj zataknejo na drugi strani lobanje.
:roll: :roll:
Ja? :D :D
To si verjetno mislil :lol:
Image
User avatar
malkovic
Posts: 165
Joined: 01.03.2005 13:48:13
Location: Ljubljana

Post by malkovic »

BuDi wrote:Vojska zla je precej slabše kvalitete tiska in obdelave kot Kultni horor film, ki ima celo plastificirane platnice.

Kvaliteta je taka kot pri "Vanrednom broju sa 4 neobjavljivane epizode".
Kultni horror film in Izbor sta pirata srpske izdelave, Vojska zla pa bosanske. Srbi se dosti bolj potrudijo, vseeno pa je Vojska Zla čisto zadovoljive kvalitete. Najboljšo primerjavo ti lahko da Zagor specijal - Tajna Kristofa Kolumba ki so ju izdali tako Bosanci kot Srbi in srpski je na ravni recimo Ken Parkerja od Libellusa, če ne še boljši.
User avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Posts: 6241
Joined: 25.01.2005 20:30:25
Location: Škofja Loka
Contact:

Post by Corto »

Včeraj sem prebral tega italijanskega giganta. Tale Robin Wood, ki je napisal scenarij je odličen, bi moral bolj pogosto pisati epizode za Dylan Doga. Tudi Freghieri se je zelo potrudil pri risbi. Čimveč takih Dylan Dogov bi bilo treba.
Post Reply