Pomembnejše trgovine/mesta kjer se da kupiti stripe

Vse v zvezi s stripi.

Moderators: TomDar, jang, Corto, Tornado, Mioke

Post Reply
User avatar
Castaneda
Posts: 1
Joined: 14.08.2007 14:10:12

Post by Castaneda »

Kaj mi lahko kdo pove kje v SLO bi se dalo kupit WONDERCITY? Na morju sem dobila prve 4 številke, pa je fant ful not padu in bi jih rad še bral...
User avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Posts: 6241
Joined: 25.01.2005 20:30:25
Location: Škofja Loka
Contact:

Post by Corto »

Castaneda wrote:Kaj mi lahko kdo pove kje v SLO bi se dalo kupit WONDERCITY? Na morju sem dobila prve 4 številke, pa je fant ful not padu in bi jih rad še bral...
Doslej je izšlo samo 5 številk, mogoče je 5. številka še kje po trafikah...
sloppy
Posts: 530
Joined: 14.01.2008 21:10:07
Location: Ljubljana

za une k jih zanima

Post by sloppy »

za une k jih zanima. v konzorciju (mladinska knjiga zraven name) so se končno malo bolj resno začeli ubadat s stripi. ni to sicer pravi comics store ampak je pa najbljižje kar imamo v celi sloveniji. izbira je razgibana od undergraunda do največjih prodajnih hitov (in ne nimajo zgorjev in texov in podobnih stripov ki jih lahko kupiš v trafiki ali na bolšjaku). in vsakič ko se jim dvigne prodaja se jim dvigne ponudba tako da navali narode. :D
User avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Posts: 2022
Joined: 16.06.2007 16:45:01
Location: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Re: za une k jih zanima

Post by Ruki »

sloppy wrote:za une k jih zanima. v konzorciju (mladinska knjiga zraven name) so se končno malo bolj resno začeli ubadat s stripi. ni to sicer pravi comics store ampak je pa najbljižje kar imamo v celi sloveniji. izbira je razgibana od undergraunda do največjih prodajnih hitov (in ne nimajo zgorjev in texov in podobnih stripov ki jih lahko kupiš v trafiki ali na bolšjaku). in vsakič ko se jim dvigne prodaja se jim dvigne ponudba tako da navali narode. :D
Brez zamere, ampak v prvem postu maš Konzorcij, kot tudi v posebnem threadu, zato ni potrebe po n-kratnem omenjanju.

viewtopic.php?t=1722&highlight=konzorcij
bresh
Posts: 105
Joined: 10.05.2007 12:06:20
Location: Kranj
Contact:

Post by bresh »

Kranj - Qlandia?
Uživam ob bilijardu, odbojki na mivki, stripih, lepih puncah, dobri družbi in ob dolgih nočeh :)

http://www.ambasada-gavioli.com/
User avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Posts: 6241
Joined: 25.01.2005 20:30:25
Location: Škofja Loka
Contact:

Post by Corto »

Striparnice v Londonu

Če boste kaj v Londonu, jaz sem videl tri striparnice:

1. V isti ulici, kot glavni vhod v British Museum je dokaj dobro založena striparnica, spredaj boste opazili znak od Batmana. Imajo pa v glavnem ameriško in angleško robo (Vertigo, Marvel, ...) ter mange v angleščini.

2. Prav tako par sto metrov stran od British Museum je Cartoon Museum. Ko sem bil tam, je bil Cartoon Museum že zaprt, sem pa videl, da prodajajo tudi stripe. Vstopnina je 4 funte.

3. Tretja je bila blizu Trafalgar Square, kakih sto metrov stran. Ta je bila telo dobro založena z mangami v angleščini.

Priporočam ogled prve striparnice, je ne morete zgrešiti, če boste šli v British Museum.
User avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Posts: 6241
Joined: 25.01.2005 20:30:25
Location: Škofja Loka
Contact:

Post by Corto »

Objavljam nekaj fotografij iz striparnice Tuttofumetto, ki jih je z dovoljenjem lastnika posnel risar_69

Tuttofumetto
Via IV Novembre, 16
Monfalcone (Tržič)
tutto-fumetto@libero.it

DVDji animejev in filmov
Image

Bonelli prvič
Image

Bonelli drugič
Image

Image

figurice, karte, ...
Image

moja malenkost :)
Image
User avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Posts: 6241
Joined: 25.01.2005 20:30:25
Location: Škofja Loka
Contact:

Post by Corto »

Sledil je še obisk striparnice Nonsololibri v Trstu.
Spet risar_69 na delu v vlogi fotografa.

NonSoloLibri
Piazza Barbacan, 1ab , Trieste
http://www.nonsololibri.ts.it/

Notri je ponavadi gužva in hrup, ker vsi govorijo en čez drugega :)
Image

Bonelli
Image

Amerikanci
Image

Strip albumi
Image

Gramofonske plate
Image

Striparnica od zunaj
Image
User avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Posts: 2401
Joined: 21.01.2005 19:49:47
Location: Beltinci

Post by markolar »

Malo me spominja na "More Comics" :lol:

Izredna založenost stripov, le všeč mi ni, ker so nekateri stripi zloženi vodoravno.
Image
sloppy
Posts: 530
Joined: 14.01.2008 21:10:07
Location: Ljubljana

Post by sloppy »

mene zanima če imajo kaj kar ni v italijanščino prevedeno
User avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Posts: 1840
Joined: 21.01.2005 19:46:00
Location: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Post by Bob Rock »

sloppy wrote:mene zanima če imajo kaj kar ni v italijanščino prevedeno
Seveda majo. Cel kup stvari, ki so v italijanščini v originalu. Naprimer Bonelli.
User avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Posts: 6241
Joined: 25.01.2005 20:30:25
Location: Škofja Loka
Contact:

Post by Corto »

sloppy wrote:mene zanima če imajo kaj kar ni v italijanščino prevedeno
Se dobijo tudi stripi v angleščini ampak v glavnem je vse v italijanščini.
User avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Posts: 6005
Joined: 02.05.2005 13:03:56
Location: Gornji Slaveči 2

Post by Nobody »

lepo, lepo!
imam že solze v očeh, ker nisem bil zraven .... :crying:
User avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Posts: 9857
Joined: 14.04.2007 16:39:52
Location: Ljubljana

Post by risar_69 »

Najpomembnejše. Tudi cene niso pretirane.Se splača pogledati, če padete mimo.
:read: :yes:
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
User avatar
RS DOMEN
Posts: 32
Joined: 26.04.2009 14:46:00
Location: Dobje

Post by RS DOMEN »

P zkaj žvim dalč od ljubljane :crying: Sicer sm pa tut v HR namenjen :P
Post Reply