Prijateljstvo in stripi

Novice, najave, obvestila javnosti, informiranje in debate v zvezi z društvom

Moderators: TomDar, jang, Corto, Mioke

BuDi
STRIPOHOLIK
Posts: 7267
Joined: 21.01.2005 19:19:44
Location: 1000 Ljubljana

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by BuDi »

Meni je žal, pa je pač prišel službeni piknik - v času ko se odgovorni odločajo če si primeren za nov kolektiv se takim stvarem ne smeš izognit.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
User avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Posts: 5925
Joined: 21.01.2005 19:09:40
Location: Logatec
Contact:

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by TomDar »

tilitili wrote:Nove stalaže definitivno. Jih že skor dve leti obljublja. Pol pa klimo, pa podn, pa foteljčine dve (magar tri), pa hladilnik.

Ja futra pa pjače je blo zihr še za Macona pa Budija. Prav pogrešal smo ju.

Zelenjave je bilo dosti tudi za Tomdarja in za Janga. Tudi njiju smo malo pogrešali, kajneda.
Uživači, tako je prav, to je še najbolj smiselen del, druženje v živo :)

k*** ste pogrešal, nič niste javili, bi z Jangom prišla na šavje :)
Odstrani se pošast!
User avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Posts: 6420
Joined: 26.02.2009 21:26:50
Location: zagorje ob savi

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by tilitili »

Lux Mansion, 23. julija, 11:00

:baw: :baw:

Gospa L vsaka čast.
Gospod L vsaka čast.

Portal:
Image

Hacienda:
Image

Vsi:
Image

Србија
Image

Bumerangovci:
Image

Precednik:
Image

Ker so zmanjkali proteini (vegite zmiri neki sfuqa), se je seveda zgodilo tole:

ImageImage

Image
Image
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
User avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Posts: 6420
Joined: 26.02.2009 21:26:50
Location: zagorje ob savi

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by tilitili »

smo se včeraj spet dobili. ni več tako kot je bilo. tili je bil pravočasen in seveda prvi na zbirnem mestu. in to že tretjič. wer in horex sta zamudila skor 9 minut, kar se še v življenju ni zgodilo, edino gombi je stalnica pri zamujanju. pice noče noben več, gombi še pomfrija noče, tako, da ga mora horex sam. pira tut noče noben, edino horex je ostal pri klasiki - sok. po dobri uri se že vsem mudi domov. teme, ki smo jih obdelali:

strip - 5%
familije - 30%
RIO OI 2016 - 30%
morje&dopust - 10%
'moške' zadeve - 10%
ostalo - 10%

:duno: :? :shock:
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
User avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Posts: 2347
Joined: 28.02.2006 15:23:46
Location: trbovlje

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by horex2 »

:cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :yes:
ja,ja.........
točn je pa tililiti sam zatu, da nou dal za rundo :cry_lol: :cry_lol:
horex je zakon, pa reno tud...
User avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Posts: 6420
Joined: 26.02.2009 21:26:50
Location: zagorje ob savi

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by tilitili »

horex2 wrote::cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :yes:
ja,ja.........
točn je pa tililiti sam zatu, da nou dal za rundo :cry_lol: :cry_lol:
jbga. prej sm zmiri js plačvou. zdej j cajt de kir druk....
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
User avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Posts: 6420
Joined: 26.02.2009 21:26:50
Location: zagorje ob savi

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by tilitili »

Da delim še z vami - pred tedni sva šla z mojo po Bosni. V Banja Luki spoznal in se pogovarjal z Zoranom P (Zokalav), urednikom Devete dimenzije, strip udruge iz BL, republike srpske, ki se večinoma ukvarja s srbskimi stripi. Enivej, med drugim mi je povedal tudi naslednje:

- povprečna cena za izdajo strip albuma v RS je cca 3.000 € (zelo podobno kot pri nas)
- povprečna naklada pada in je trenutno na cca 250 - 300 kos
- povprečna prodaja albumov je cca 150 - 180 kos. Prve mesece prodaja še nekako poteka, po pol leta se vse umiri in proda simbolične količine - tu pa tam katerega
- večje striparnice mu naročijo cca 30 - 50 kos ampak le enkrat. Tudi če jim zaloga poide, ne donaročijo novih komadov.
- dokaj uspešno se prodaja le en album (tj - da je pokril stroške)
- v uredniškem odboru je tudi M Vicanovič Maza, odlično se razume z Aleksom Gajičem, Pahekom...
- bodoče plane mi ni razkril v detajle, lahko pa pričakujemo še albume domačih avtorjev
- vsekakor zelo dober dec, pripravljen na pomoč s stripom povezanimi aktivnostmi
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
wer
Posts: 1796
Joined: 21.08.2008 9:56:12

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by wer »

Evo, smo se dobili zasavci pred interlibrom, da damo naročila skupaj. Zaenkrat smo vsi štirje skupaj malo pod jurja kar je najmanj v zadnjih koliko štirih letih? Pa še ni zabetoniran spisek, čakamo do konca oktobra potem sledi naročilo. Seveda gre samo za Fibro. Ostala naročila npr. Libellus in strip agent nismo predebatirali, to bo vsak sam uredil.
Pa zalili še horexov in gombijev r.d.
Pa še horexovo novo prevozno sredstvo.
:yes:
play it again
User avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Posts: 2347
Joined: 28.02.2006 15:23:46
Location: trbovlje

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by horex2 »

:yes: :yes:
pa tili se je zopet izprsio, kot ponavadi :baw:
nam je zrihtu majce družine alan ford, zadaj pa nick.... :king:
res,najlepša hvala še enkrat....
je blo pa hecn.... :cry_lol:

pa handlamo € sem in tja,pa tja in sem, pa prau tili,a smi kj doužn?
ja, ne.... :shock:
čez cajt-a sem ti kj doužn?
jaaaaa, ne, rećem... :evil:

pol čez cajt, pa pogledam na list, kam grejo €, pa vidm....tili....€!
o,šit :oops:
pa grejo ojri tiliti........ :oops: :angel:
horex je zakon, pa reno tud...
User avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Posts: 6420
Joined: 26.02.2009 21:26:50
Location: zagorje ob savi

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by tilitili »

hvala Gombiju za pjačo pa futr.
Ja Horex2 je malo senilen postal, ja.
in prodal sem dva stripa.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
User avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Posts: 6420
Joined: 26.02.2009 21:26:50
Location: zagorje ob savi

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by tilitili »

Včeraj smo se dobili pri Weru. Ima preurejen Striparski hram. Žena je pripravila čaj, whiskey, piškote in mir. The Good Wife.

Izmenjali smo si par besed še s fotrom, zagrizenim Tex loverjem. Ata je car. Še vedno bere stripe, ampak bolj počas.

Aja - še zanimivost: Horexa ni bilo. Nima časa. Ma tolk dela. Na kmetiji. Pozim. Ornk obremenjen. Menda niti stripov ne bere več (cela_Interliber_tura_neprebrana_press).
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
User avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Posts: 8473
Joined: 23.10.2007 12:52:48
Location: Ljubljana

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by Poli 78 »

A to zato ka ma NOU AUTO!? :twisted: :lol:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Posts: 1796
Joined: 21.08.2008 9:56:12

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by wer »

tud zato. Pa novga konja. Se že zdaj praši okol njega...
play it again
User avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Posts: 6420
Joined: 26.02.2009 21:26:50
Location: zagorje ob savi

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by tilitili »

wer wrote:tud zato. Pa novga konja. Se že zdaj praši okol nje...
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
User avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Posts: 2347
Joined: 28.02.2006 15:23:46
Location: trbovlje

Re: Prijateljstvo in stripi

Post by horex2 »

:baw:
:cry_lol: :cry_lol:
ja,ja...
ste se zmenli, ku jst ne morem :censored_red: :mrgreen: :cry:
pa piškotki,čajčki in podobne reći :twisted:

ta nova kubila je že šla nazaj :baw:

sem pa res uspel na škrge prebrat libelusa,thorgala in sago ...... :angel: :angel:

sem pa res mel dela okrog hiše pr mami...
na kmetiji sem tud vse puštimu...
na dolah pr litiji je pa tud vse u redu....hosta raste...
pa oldije prpravu za zimovanje....
je horex užgal takoj, po 3 mesecih pauze...ku šus...sem kr naredu 1 krog... :king: :king:
horex je zakon, pa reno tud...
Post Reply