Spletne trgovine (mednarodne)

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Spletne trgovine (mednarodne)

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Te dni sem opravil nakup na eni od trgovin o kateri gre zadnje mesece najbolj glas v skupnosti ljubiteljev stripov, mang in fantazijske literature.

Scifier.com

- trgovina je v UK
- poštnina ne glede na nakup je 8€, imajo tudi prednaročila.
- vedno so v "skupnosti" na voljo promo kode 10% (če ne kupiš s kodo si verjetno kar čudak, mislim, da sem v trenutku nakupa izbrskal 10 različnih promo kod, vse so 10%)
- na voljo imajo tudi kar nekaj rabljenih zadev, predvsem mang, po res bagatelnih cenah (tudi nanje gre promo koda, tako kot na prednaročila)
- na Trustpilot in podobnih straneh kjer ljudje pišejo svoj izkušnje, da se drugi ne "naserjejo" ima stran vedno oceno 5/5.
- Vsi slovenski davki so plačani z naročilom.

Praksa:
- cene za nekatere zadeve, predvsem mange, so nizke že brez popusta, tudi če vzameš v obzir poštnino (za določene druge zadeve so malo manj ugodni)
- sami pišejo, da nekatere kode delujejo samo če izbereš funte ... če imaš ciljno državo Slovenija se funti vedno pretvorijo v evre po istem tečaju kot so sicer njihove cene v evrih, ne moreš plačati s funti, tudi prek VPNja ne - kar je sicer praviloma zaradi menjalnega tečaja lahko še malenkost ceneje), delujejo pa vse kode.
- ko sem oddal naročilo sem se pri enem izdelku zmotil, napisal sem sporočilo in so spremenili naročilo brez težav v manj kot 12 urah.
- po naročilu, dobiš mail s točnim obvestilom kdaj bodo oni poslali zadeve in kdaj jih lahko pričakuješ.
- obvestilo, da je paket v Sloveniji, sem prejel v 12 dneh po naročilu, (vmes je bilo obvestilo o dveh ali treh dneh zamude, kjer njihov dobavitelj ne more dohajat decembrskega povpraševanja. - vseeno je paket prišel pred predvidenim rokom)
- Paket je poslan sledljivo.

- paket je bil en najbolje zapakiranih paketov, kar sem jih videl zadnja leta, edino Osmo boljše pakira.
Slika
Slika
Slika
Slika


- pri rabljenih mangah takorekoč nisem ločil kaj je rabljeno kaj je novo.
Slika
2x rabljene, 4x nove.

Zoprne zadeve:
- Pošta Slovenije je zaradi višjega zneska želela videt račun, obdelavo je računala 3,85€ (med nalaganjem računa ti sistem napiše, da je bil davek že v celoti pravilno plačan s strani pošiljatelja.... na koncu pa, da je vseeno predvideno plačilo v vrednosti 22%.... - izkaže so, da so zadovoljni s 3,85€

Kljub poštnini in reketu Carinske Pošte sem prišel za konkretne zadeve ceneje skozi, cca 20% ceneje.
Je za preverit.
Zadnjič spremenil BuDi, dne 21.12.2023 12:05:35, skupaj popravljeno 8 krat.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Spletne trgovine (mednarodne)

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Trenutno sicer naročam v trgovinah
- Blackwells (UK, nove zadeve) // poštnina v ceni // da se plačat z NationalBookTokens, ki se jih da pogosto kupit s popustom cca 7%.
- WOB (UK, rabljene zadeve) // poštnina 2,5 gbp po kosu // ponavadi se dobi kode za 10-15% popusta
- Amazon.de (Italija, nove zadeve) // brezplačna poštnina nad 60€
- Amazon.it (Italija, nove zadeve) // poštnina 12€ + dodatek na težo izdelkov
- Amazon.fr (Francija, nove zadeve) // poštnina 12€ + dodatek na težo izdelkov
- Amazon.es (Španija, nove zadeve) // poštnina 12€ + dodatek na težo izdelkov
- Kennys.si (Irska, nove zadeve) // poštnina 2€ po kosu // pogosto se dobi kode za 10% popusta
- Liber Distri (Francija, artbooki)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Spletne trgovine (mednarodne)

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Ne vem če je kdo opazil ampak zadnje čase izidi knjig in stripov v svetovnem merilu zamujajo mesece. Poleg stalnih podražitev. S Fibro smo se čisto razvadili. Trenutno imam 6-7 povsem različnih prednaročil, katerih izidi se prestavljajo že od oktobra. Dogaja se tudi, da tudi za kak povsem normalen naslov izide mala naklada in potem tvoje prednaročilo čaka na ponatis (en od dveh takih je Toppi #10 od Magnetic Press). Nek strip od italjanskega Disney/Pannini so iz prvotno 10/23 ravno spet - četrtič- prestavili iz 11/01/24 na 05/24.

Potem se zgodi da nekaj kar sem v prednaročilu plačal 19€ na koncu pride polna cena 39€... razen če sploh ne izide.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori