Carinska pošta Slovenije

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a jang »

BuDi napisal/-a: 15.11.2021 10:24:33 A je kdo naročal iz kakšne striparnice/knjigarne iz Srbije prek DHL? Me zanima kako je z zaračunavanjem bančne garancije, ker iz različnih tretjih držav (izven EU) včasih je, včasih ni.
Darkwood v Slovenijo sploh ne pošilja, AF pošilja prek srbske pošte.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a BuDi »

jang napisal/-a: 15.11.2021 10:34:38
BuDi napisal/-a: 15.11.2021 10:24:33 A je kdo naročal iz kakšne striparnice/knjigarne iz Srbije prek DHL? Me zanima kako je z zaračunavanjem bančne garancije, ker iz različnih tretjih držav (izven EU) včasih je, včasih ni.
Darkwood v Slovenijo sploh ne pošilja, AF pošilja prek srbske pošte.
Sem razmišljal da bi nekaj vzel prek Delfija zaradi nekih knjig. Če bi bila Pošta je vse jasno ampak v bistvu vsi razen ČK in AF in Trafike (VČ) pošiljajo prek DHL (sem preveril verjetno 15+ online knjigarn)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a jang »

kaj se zgodi če je pošiljka čez 150€? kod ve? brati se mi ne ljubi
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a BuDi »

plačaš carino poleg ddvja.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a jang »

BuDi napisal/-a: 20.12.2021 19:23:03 plačaš carino poleg ddvja.
če sem prav pogruntal carine za knjige ni, zato plačam le 5 ddv?
https://view.officeapps.live.com/op/vie ... BROWSELINK
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a BuDi »

pa tu se izplača (ali pa celo mora) vzeti pa evrov dražje zastopanje pošte, ki ti omogoča da ne plačaš 22% ddv ampak res samo 5%
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a jang »

BuDi napisal/-a: 20.12.2021 23:08:11 pa tu se izplača (ali pa celo mora) vzeti pa evrov dražje zastopanje pošte, ki ti omogoča da ne plačaš 22% ddv ampak res samo 5%
to se pri knjigah/stripih splača skoraj vedno
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a BuDi »

jang napisal/-a: 21.12.2021 11:02:49
BuDi napisal/-a: 20.12.2021 23:08:11 pa tu se izplača (ali pa celo mora) vzeti pa evrov dražje zastopanje pošte, ki ti omogoča da ne plačaš 22% ddv ampak res samo 5%
to se pri knjigah/stripih splača skoraj vedno
Jaz sem do zdaj iz tretjih držav vedno naročal take količine, da se mi plačevanje več kot 2,5€ za dražje zastopanje da bi dobil %5 namesto 22% ni izplačalo.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Ker sem hotel kupit tudi neke knjige ki jih striparnice nimajo sem izvedel naročilo iz Delfi knjižara v okviru "Tedna knjige" kjer so imeli 10-30% popusta, kar je prišlo samo par dinarjev nad najnižjo znižano ceno v striparnicah. Oglašujejo da se da z večjim naročilom in nevemčem priti še nižje - pogosto pod cene striparnic, pa mi nikakor ni uspelo.

Poslano je bilo prek DHL, poštnina do 15 knjig je 17€, plačal sem s kartico - tako da ni stroškov nakazila v RSD, paket je bil v Sloveniji v dveh dneh prek DHL, + en dan carinjenja ker sem moral plačati 5% DDV na vrednost pošiljke skupaj s poštnino (stroška DHL zavarovanja, zastopanja, obdelave in podobnih dodatnih stroškov ni bilo)

Torej ... knjige + poštnina + 5% ddv.

Pa poslali so v dveh paketih, ki jih je DHL obračunal skupaj, plačal sem pa vsakega posebej glede na vsebino, torej - nič dražje ni če pošljejo v več pošiljkah.

Paket zaradi carinjenja pride po praznikih, tako da ne vem kako pakirajo.
(po srbskih forumih pravijo da je pakiranje ok, edino če so artikli namesto iz skladišča potegnjeni iz prodaje zna biti pa ohranjenost slabša, bomo videli)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a BuDi »

"Not great, not terrible

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a jang »

tudi so vogali trpeli. Enostavno naročanje iz Srbije je loterija
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Zadnje čase je dostava iz povsem normalnih držav kot bi naročal iz Kitajske.

- knjiga iz Irske trgovine Kennys (EU) ... v zadnjem letu 2x naročil, obakrat dostava 50 dni+, preko Distriest dostavlja pošta Slovenije.
- revija iz Velike Britanije... ker sem naročen na 12 številk letno so mi v zadnjem letu poslali 4 mesečne številke ponovno, ker je dostava trajala 70 dni in se je predvidevalo da so izgubljene, preko Distriest dostavlja pošta Slovenije.
- dostava iz MyVitamins Velike Britanije ... v 2021 štiri naročila... se je DHL kar 7x obrnil in vrnil pošiljatelju sredi Francije, po tem ko je bila carina že urejena (plačal pošiljatelj) (7x ker so pošiljali ponovno), če je naročilo večje od cca. 60€ pošljejo s Packeta -> Fedex -> DHL, kar pride v 6 dneh.
- dostava iz Zavvi Velike Britanije ... v 2021 5 naročil... se je DHL kar 5x obrnil in vrnil pošiljatelju sredi Francije, po tem ko je bila carina že urejena (plačal pošiljatelj) (5x ker so pošiljali ponovno), če je naročilo večje od cca. 60€ pošljejo s s Packeta -> Fedex -> DHL, kar pride v 6 dneh.

še pohvala...
Amazon.it redno dostavljeno v 3 dneh, čeprav njihov sistem predvideva 4 dni, klub temu da dostavlja navadna pošta je paket sledljiv na vsaki postaji.
Amazon.de redno dostavljeno v 3 dneh, čeprav njihov sistem predvideva 4 dni, klub temu da dostavlja navadna pošta je paket sledljiv na vsaki postaji.
Bookdepository če je vrednost večja od cca 20€ in ni zaloge v EU pošljejo s sledenjem prek Armax -> UPS.
World of Books rabljene knjige kljub nizki vrednosti po nekaj slabih izkušenj s carino po brexitu pošilja preko MHI -> DHL.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a jang »

jaz sem iz srbije naročil 28.12., 10.1. se dobil obvestilo da je prispelo na našo carinsko pošto. včraj rešil obrazce, sedaj čakam dostavo in račun... še kar v redu glede na naše božično/novoletne praznike ter potem še srbske božične praznike. sedaj samo še strah kako bo stanje paketa
rudikra
Prispevkov: 180
Pridružen: 15.12.2005 20:30:09

Re: Carinska pošta Slovenije

Odgovor Napisal/-a rudikra »

naročil paket iz Delfija.vrednost paketa z poštnino 105 eur. 5% davek 5,27 eur. Ker presega davek mejo 5 eur so še na dhl zaračunali dodatnih 12,20 eur za zavarovanje plačila... tako da pazljivo pri naročanju...
Odgovori