Najave stripovskih dogodkov

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8112
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Yup, 12 € in pol je sedaj cena, pa že to je "prepoceni."
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a jang »

Je tudi 12,5 je poštena cena. Na internetni strani bi moral označt da je to s popustom, to me je zmotilo
bober
Prispevkov: 57
Pridružen: 23.08.2010 20:33:58

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a bober »

Spoštovane in spoštovani,

v petek, 26. maja, ob 18. uri vas vljudno vabimo v Atrij ZRC na debato o slovenski stripovski terminologiji.

Čas je, da tudi v slovenskem jeziku dobimo terminološki slovarček pojmov na področju stripa, literarne in likovne umetniške zvrsti par excellence.

Uvodno debato na to temo organizira založba VigeVageKnjige v sodelovanju s Stripburgerjem in Knjigarno Azil, naš cilj pa je, da preraste v skupino, ki v sodelovanju s strokovnjaki v prihodnjem letu dospe do vsaj osnovnega slovarja pojmov za strokovno in splošno rabo.

Pogovor bo povezoval publicist Žiga Valetič, ki bo nastopil tudi kot debater, ostali debaterke in debaterji pa bodo Veronika Rot Gabrovec (FF), Katja Štesl (kritičarka), Kozma Ahačič (predstojnik Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša) ter Ciril Horjak (stripar).
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Na dan prireditve pred Knjigarno Azil pripravljamo še stripovski bazar, kjer bodo na posebni stripovski stojnici od 10. ure dopoldan in do 20. ure zvečer na voljo izbrani stripi in risoromani po promocijskih cenah.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Organizacijo dogodka podpirajo EU (EACEA), Javna agencija za knjigo RS, MOL - Oddelek za kulturo.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a BuDi »

:roll:
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Nekaj informacij iz Beograda, kjer smo predstavljali slovensko skromno strip sceno na Sejmu Knjige. Obiskovalcev malo morje, sploh ne morš normalno hodit zunaj pred halami, kje šele v notranjosti hal. Stripovski sta bili Hali 1 (dva štuka) in 4, kjer je razstavljala večina založnikov in prodajalcev stripov - Makondo (plus Beli Put), DW, ČK, PP, 300 čuda, Lokomotiva, Najkula, Stalker in USIS. System Comics, Besna Kobila, Alan Ford letos niso razstavljali/prodajali na svojih štandih, ampak so jih prodajali drugi (Vulkan, Peđa, Srpsko Udruženje Izdavača Stripa....). Obiskovalcev pri njih bore malo, dosti manj kot lani. Razen v Hali 1 pri Makondu, kjer se naj je trlo. Zgleda, da je lokacija zelo pomembna in da v Halo 4 mnogi niso zašli. Obiskovalci večinoma srednješolska mladina. Striparjev na štandih ni bilo veliko, opazil sem le Anta pa Imrahila.
V pogovoru z razstavljalci, mi je večina zatrjevala, da jim gre na Sejmu prodaja zelo dobro in da so z kar nekaj izdajami na koncu zalog.
Colt iz PP je tradicionalno zgovoren, oba Markoviča iz Lokomotive tradicionalno zbegana, Milan (Đimi Gitara) je taprau dec (Stalker, ex DW), DW nekooperativne prodajalce ne poznam, Deki iz Najkule faca, una tamala na USIS mmm....posebna pohvala gre pa BB iz Makonda. Kmalu bodo izdali Subićevega Tarzana čb De luxe omejeno izdajo. Upam, da bo neki podobnega kot tole XL:

https://www.youtube.com/watch?v=jKurb6LsTQw

Pa še zgodba s popusti na Lokomotivi. Ob odsotnosti komercijalnega šefa Milana, sta urednika-brata M svojevoljno ukinila dodatni popust 10% pri nabavi nad 12.000 din. In sicer z izgovorom, da je popusta "nestalo", ker jim gre na Sejmu prodaja izjemno uspešno!?! No, po objavi na FB se mi je oglasil šef Milan in mi zagotovil dobropis v vrednosti dodatnega 10% popusta pri naslednji nabavi.

Sve u svemu - dober izlet s prijatelji in hčero, žderali smo kot grofi, ljudje tradicionalno prijazni, hrana za vikat.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a jang »

Lepo videt da ma kdo še voljo :angel:
Uporabniški avatar
mike
Prispevkov: 596
Pridružen: 16.09.2005 11:29:28
Kraj: Maribor

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a mike »

Vsako leto se mi bolj da. Letos sem bil 7 dni. V četrtek popoldan v center in Delfi, v petek obvezno v AF in DW, potem pa sejem do srede :). Se mi pa ne da kaj posebej pisati. Beograd nikoli ne spi, lepih žensk je več kot stripov, hrana in rakija pa sta itak vsem znana.

Letošnji sejem morda po ničemer ni izstopal, razen po številu novih izdaj. Sicer smo pa itak vsi bolj ali manj v zaostanku zaradi vsi vemo česa. Pretirane gužve ni bilo, komot sem se pogovarjal z vsemi šefi, oči pa so letele na štande in nad štandi. Še enkrat, toliko lepih žensk na enem mestu še nisem videl. In vsi so zelo ok, od striparjev, šefov, punc in pubecov na štandih, taksistov, natakarjev, slučajno mimoidočih itd.. Lepo je biti turist v Bg. Sploh če veš, da te cel dan čaka lebdenje med štandi, zvečer pa uživanje v centru. Nabavil sem dve (mali) potovalki stripov (lani tri). Brutalnih popustov ni bilo. Je pa zelo lepo, ko te spustijo za štande in lahko sam zbiraš glancerje ali pa si sestaviš komplet Lukasa (200 din po kom).

Tako da, komaj čakam prihodnje leto.. Zdaj ne vem točno, ampak nekaj mi je prišlo mimo, da je to morebiti zadnji Sejem knjige na tej lokaciji. Ne vem, morda se totalno motim. Jaz vsekakor ne bi spreminjal ničesar. In ja, tako je fajn, da mi je bilo škoda časa za spanje. Zato pa sem tudi tako malo spal :).

Še sreča, da je IL prihodnji teden..
Blackjack.
bober
Prispevkov: 57
Pridružen: 23.08.2010 20:33:58

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a bober »

Nevidna življenja delavcev v stripu Ivana Mitrevskega

"Sodelavci delavca na gradbišču poimenujejo Veverica, ker je pri padcu z velike višine utrpel manjšo poškodbo, kot bi jo lahko," je le eden od primerov resničnih pripovedi, ki jih je Ivan Mitrevski med opazovanjem dogajanja v Delavski svetovalnici zabeležil med zgodbe, zbrane v stripu Nevidna življenja. V instituciji, kjer delavci, ki so jim odtegnili pravice, iščejo svoj prav, je stripar preždel več mesecev. Zgodbe, ki jim je prisluhnil, je zbral v zbirko stripov, ki ne govorijo le o trpljenju ljudi, saj so po eni strani resda tragične, a za posameznike na trenutke tudi smešne.

V četrtek, 9. novembra ob 19. uri se bomo z Ivanom Mitrevskim in Goranom Lukićem iz Delavske svetovalnice pogovarjali o niansah življenjskih preizkušenj protagonistov stripa in o njihovem prikazu v stripovski risbi. Pogovor bo moderirala Pia Nikolič. Posvetili se bomo dokumentarističnemu pristopu, tematiki izdelave reportažnega stripa, nevidnosti delavskih pravic, problematiki osvetljevanja resničnih zgodb in še čemu.

Vljudno vabljeni!

https://ivanmitrevski.com/projects/7262540
https://buca.si/knjigarna/novosti/nevidna-zivljenja/
Uporabniški avatar
mike
Prispevkov: 596
Pridružen: 16.09.2005 11:29:28
Kraj: Maribor

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a mike »

Tako kot Bg mi je tudi letošnji IL zelo legel. Uživancija od jutra do večera. Štandi standardni, stripov malo morje, kobasice pasale (v hali 5 je v kotu en fin majhen barček s super hot-dogi). V bistvu sem se še najbolj zabaval pri Fibri - Supermark je pač faca :yes: . Največ časa sem verjetno preživel pri SA, kjer so me celo spustili za štand (ko Bernija ni bilo :)). Za razliko od prejšnjih let, je bilo tudi v hali 7 malo morje stripov (recimo Makedonci iz Bg so prišli z ameri). Mange so bile na skoraj vsakem štandu (Hoću knjigu, Znanje, Menart, Begen itd.).

Nabavil sem verjetno še več kot v Bg (recimo 3 potovalke). Jbga Bernijevi popusti so bili pač spet najbolj udarni. Meni je recimo Corto v barvi vreden 10,12 Eur - nabavil praktično celo kolekcijo. Fibrine novosti so itak padle skoraj vse, med drugim tudi vseh prvih 8 TinTinov (da o majcah in popustih ne govorim).

Srečal in srečeval sem vse žive (oba Dada, Markos, Pajtak, Bo, DCopic, še celo dečko iz beograjskega Alan Forda je prišel - svaka čast, v petek ekipa naših itd..).

V glavnem totalni raztur brezskrbnega, dobrega počutja in veselja. Ne vem, kako so minile te ure tako hitro. Itak sem en dan zvečer skočil še v SNK.

Tako Bg kot IL sta fantastična. Komaj čakam oba prihodnje leto!
Blackjack.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Najave stripovskih dogodkov

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Udine Comics&Games, 10 -11 februar 2024, vstopnina 10€/dan (Udine / italjanski Videm, Italija, 38km od slovenske meje)

Zaenkrat je najavljen sejem, k-pop koncert, nekaj sinhronizatorjev in pevcev pesmi iz risank, kot gost pa je najavljen tudi Rocco Siffredi.
Goste bodo še najavljali.

Get ready for a market exhibition aimed entirely at the fantastic world of nerds - collectors alley with lots of guests - artists authors - designers - illustrators - workshops - meet & greet - voice actors - live show - kids tv - djset - influencers - content creators - thematic areas - exhibitions - comics - comics - manga - anime - models - action figures - nerd clothing - videogames - retrogames aree️ board games - card games aree collectible card tournaments - role playing games - cultural associations - Cosplayers aree cosplay competition aree sets professional photographers - K-pop events profession gatherings.

The fair will be a unique opportunity to immerse yourself for a few hours in a world full of surprises to have fun together !!


https://www.instagram.com/fieredelfumetto/
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori