BookDepository

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Corto napisal/-a: 19.02.2021 11:37:36 Na www.ibs.it imajo veliko ponudbo angleške robe, na amazon.it tudi.
Potem imaš brezplačno poštnino do brezmeje.si in posredovanje do tebe po njihovem ceniku.
10 dni nazaj sem naročil nekaj na libreriauniversitaria.it - so edini imeli skoraj vse kar sem želel pa na več zadev 50% popusta in cahback, sem kar njihovo flat-rate dostavo vzel (misilim, da je celo DHL), je bilo 0,9 ali 1,9€ razlike kot če bi preko brezmeje - zdaj pa že 10 dni "iščejo" knjige, ki so dobavljive v 1-2 dneh. Vsaj denarja še niso vzeli.

Amazone se pa splača primerjat po Evropi. Isto kot oba medimopsa.
Sem slučajno našel na nemškem Amazonu strip -50%, sem preveril vse Amazone in je bil -50% na čisto vseh razen na italijanskem. Poleg tega so se osnovne cene razlikovale tudi za 25%. Pa Italijanski Amazon mi je poleg tega da je bil že itak najdražji še najbolj zvišal ceno pred plačilom zaradi razlike v DDVju.

Na koncu me je iz amazon.es prišlo 15% ceneje s poštnino kot je bila osnova cena brez poštnine na amazon.it
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a BuDi »

:no:

Slika

(artist editions in box seti brez težav dosežejo danec ceno čez 150€)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1290
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a izzy »

Vidi ti Turćina :afro:
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
ZiPi
Prispevkov: 126
Pridružen: 31.10.2005 18:27:11
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a ZiPi »

Nad 150€ je še carina in se jim verjetno ne splača?
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1290
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a izzy »

Men so bedaki poslal knjigi iz Avstralije. Sm dobu od carinske pošte. Me zanima kaj bojo naumili. Če druzga ne bom plačal postopek. V najslabšem primeru še carino. Knjiga razporodana, tako, da je ne bom ravno zavrnil...

So se pomoje uštel v prednaročilih in je bila samo še down under na voljo :)
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a BuDi »

izzy napisal/-a: 29.09.2022 10:17:34 Men so bedaki poslal knjigi iz Avstralije. Sm dobu od carinske pošte. Me zanima kaj bojo naumili. Če druzga ne bom plačal postopek. V najslabšem primeru še carino. Knjiga razporodana, tako, da je ne bom ravno zavrnil...

So se pomoje uštel v prednaročilih in je bila samo še down under na voljo :)
Bookdepository in te večje trgovine brez problema vse nepredvidene dodatne stroške povrnejo - zato se pa trudijo, da jih ni.
Jaz se sploh ne spomnim, kdaj se s kakšnim tujim prodajalcem ni dalo takoj zmenit za tak ali drugačen refund. Na vseh področjih transakcij. Od carine do poškodovanih zadev, odpovedi... pred časom je awesomebooks po mailu trdil da ne bo carine za paket... je bilo na koncu več stroškov kot so bile knjige vredne, sem dobil vse nazaj v 24urah, čeprav so bili v minusu.
Še največji "problem" je bil ko sem moral poslat neke poškodovane knjige nazaj na Amazon, ker ponavadi ti ostali verjamejo po slikah in lahko poškodovane knjige obdržiš. Sem sprintal nalepko za paket in oddal na pošti, 2 minuti dela, nič ni bilo za plačat, še podpisat ni bilo treba. Verjetno bi lahko oddal tudi v poštni Paketnik.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Amazon to close Book Depository online shop

Gloucester-based bookseller bought by the retail giant in 2011 will shut at the end of April

Tue 4 Apr 2023 12.07 BST

The online shop Book Depository is due to close at the end of April, vendors and publishing partners have been told. This comes after the bookseller’s parent company Amazon announced it had decided to “eliminate” a number of positions across its Devices and Books businesses.

The Gloucester-based bookseller was founded in 2004 by Stuart Felton and Andrew Crawford, a former Amazon employee, with the mantra of “selling ‘less of more’ rather than ‘more of less’”. It aimed to sell 6m titles covering a wide variety of genres and topics, as opposed to focusing solely on bestsellers. While originally a rival to Amazon, it was acquired by the retail giant in 2011, causing some in the publishing industry to worry about the tightening of the American company’s “stranglehold” on the UK book trade.

According to the trade magazine the Bookseller, an email sent out to vendors and publishing partners explained that Book Depository will be closing, and that the last date customers will be able to place orders is 26 April. “Over the coming weeks we will complete a winding down of the business, including discontinuing our listings as a marketplace seller and closing our website,” Andy Chart, head of vendor management, wrote.

“I would like to take this opportunity to say a big thank you, from everyone at Book Depository and our book-loving customers, for your supportive partnership over the years in helping us to make printed books more accessible to readers around the world,” he concluded.

This move is part of wider cutbacks at Amazon outlined in a blog post in January. “In November, we communicated the hard decision to eliminate a number of positions across our Devices and Books businesses,” as a result of the “uncertain economy,” CEO Andy Jassy wrote. “I also shared that we weren’t done with our annual planning process and that I expected there would be more role reductions in early 2023.” In total, the company was planning to make just over 18,000 people redundant, Jassy added. Amazon has not shared how many jobs will be lost specifically at Book Depository.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a Corto »

Ravno danes sem nekaj naročil.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Corto napisal/-a: 04.04.2023 14:47:12 Ravno danes sem nekaj naročil.
Prednaročila za več kot mesec v prihodnost že nekaj časa ne delajo, vse naročeno v naprej pa so mi preklicali in vrnili denar. Sem bil prepričan da so krive nesorazmerne podražitve knjig.

Sicer pa niso že lep čas kaj posebej ugodni, zdaj je treba lovit okoli dobre ponudbe. Redko se izplača tudi kakšna z dodatnimi stroški iz UK.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a tilitili »

V ponedeljek naročil kar nekaj knjig, za katere pravijo, da jih bodo poslali do konca meseca. Pred 2 tednoma poslal pre-order (dobavljivo v avgustu) in danes našel informacijo:

If your pre-order is released before the 26 April 2023, we will aim to deliver this to you within our normal delivery times. Please bear in mind that release dates may change and we may not be able to fulfil your pre-order. If it is not possible to ship your pre-order by the 26 April 2023, we will let you know and issue a refund to the payment method used to place the order.

Ejebiga. Wishlist sem že zdownloadu pa zbrisu.

Na ta jeben Amazon se pa ne morem navadit - še nikol niso mel kakega stripa s poštnino vred cenejšega kot pri BD.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a BuDi »

tilitili napisal/-a: 05.04.2023 7:35:53 Na ta jeben Amazon se pa ne morem navadit - še nikol niso mel kakega stripa s poštnino vred cenejšega kot pri BD.
blackwells.co.uk (VB, carina in poštnina v ceni)
kennys.ie (EU, poštnina 1€ po kosu)
amazon.it (EU, poštnina 7,99€ za paket)
amazon.es (EU, poštnina 7,99€ za paket)
amazon.fr (EU, poštnina 7,99€ za paket)
wob.com (EU, poštnina 2,85€ po kosu)
https://www.ebay.ie/str/ilovebooksetc
books-etc.com (VB, carina in poštnina v ceni)(ebay trgovina pošilja s sledenjem, spletna trgovina pa ne)
medimops.de (EU, poštnina 7,99€ za paket / ali 2,5€ po kosu)
momox-shop.fr (EU, poštnina 7,99€ za paket / ali 2,5€ po kosu)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: BookDepository

Odgovor Napisal/-a tilitili »

BuDi napisal/-a: 05.04.2023 12:11:05
blackwells.co.uk ......
:yes: :P
Hvala Majstr Budi. Bom ponucal - odma!
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori