MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a jang »

Ma kupte škatlo od VČ....zs 13
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Pa damo not narezane Neme. :mrgreen:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a tilitili »

jang napisal/-a:Ma kupte škatlo od VČ....zs 13
Škatla je čist kul pa lepa. Bi jo vzel za kak normaln gnar. Pa grem stavit, da bi marsikdo kupil tudi samo naslovnice, brez jeter seveda.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Misliš posterje naslovnic. Po moje bi se ljudje stepli za Zografa... iz različnih vzgibov. :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Originally posted by MAKONDO

Dragi prijatelji,

Dodali smo na spisak i naslove za koje smo u međuvremenu potpisali ugovore, i sa čijim objavljivanjem ćemo početi u sledećoj godini:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Zna biti, da se nekaj pokrije s Fibro.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Lucy? Turk verjetno ne.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a Corto »

BuDi napisal/-a:Zna biti, da se nekaj pokrije s Fibro.
Dvomim, imajo po večini kar različen okus za stripe od Fibre.
Uporabniški avatar
ninel
Prispevkov: 6346
Pridružen: 19.04.2006 19:14:19
Kraj: Beograd

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a ninel »

Super za Odiseja!
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Originally posted by MAKONDO

"Mali Nemo u Zemlji snova" jedno je od najznačajnijih dela u oblasti stripa, ne samo zahvaljujući svojoj pionirskoj ulozi u stvaranju specifičnog jezika devete umetnosti, već i trajnosti i uticaju koji Vinzor Mekej i njegova onirična poetika i danas ostvaruju na umetnost i popularnu kulturu čovečanstva.

Četvrta i peta knjiga "Malog Nema" zaokružuju poduhvat koji smo započeli 2013. godine. U prve tri knjige susreli smo se sa glavnim delom opusa o Malom Nemu, onom stvaranom za "Njujork herald" od 1905. do 1911. Četvrta knjiga nam predstavlja period u kojem je Mekej radio za Herstov "Njujork Ameriken" (1911-1914), promenivši pritom naslov iz "Little Nemo in Slumberland" u "In the land of wonderful dreams". Peta knjiga, najobimnija, obuhvata period od 1924. do 1927. kada se Mekej, vrativši se u Herald, privremeno vratio i svom omiljenom junaku.

Svih pet knjiga prate obimni i za srpsku kulturu veoma važni prateći tekstovi Zorana Stefanovića. Tekstovi u četvrtoj i petoj knjizi bave se uticajem koji je Mali Nemo ostvario na druge umetnike, ali i umetnosti, odnosno recepcijom Malog Nema na prostoru bivše Jugoslavije, uz jedinstvenu i izuzetno obimnu bibliografiju. Кonačno, peti tom u vidu pogovora prati i jedan od pionirskih teorijskih osvrta na Malog Nema - "Totalni strip", rad Zorice Jevremović - Munitić, objavljen izvorno u časopisu "Кultura" 1973. godine.


Promotivne cene su: sc 1200 / hc 1800 za četvrtu, a za petu sc 1400/ hc 2000. Cena kompleta 1-5 sc 5200, hc 7800. Cena za kutiju biće naknadno objavljena. Cene važe za kupovinu do 15.9.

Slika

Slika

Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Strip je izšel z dvema različnima naslovnicama, eno za trdo vezano izdajo in drugo za broširano.
Originally posted by MAKONDO, 14. 5. 2020

Slika

Veštac je stigao!
Pretplatnicima se šalje odmah sutra.

Meki povez - 1200 din (redovna cena 1350din)
Tvrdi povez - 1500 din (redovna cena 1650 din)

Ptt troškovi se plaćaju prilikom dostave. Pošaljite poruku na makondo@makondo.rs ili phoenixpressbg@yahoo.com sa svojim podacima za slanje, ili napomenom da želite lično preuzimanje.

Uplate na 160-370551-43, primalac: IK Makondo, Lipovačka 46, 11460 Beograd i
160-326858-75, primalac: Phoenix Press, Visokog Stevana 16, Beograd.

Še druga naslovnica pobliže, avtor je jasno Mignola:

Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a jang »

koliko knjig je planiranih?
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Originally posted by MAKONDO

Sa ponosom vam predstavljamo naše ubedljivo najzanimljivije izdanje so far!

Slika

Slika

Slika

Slika

A5, 240 strana (2x120), kolor, povez: hmmm, čudan... tvrd povez sa dva različita UV laka, dva knjižna bloka i konopcem

Osim sadržaja, koji predstavlja pravi mali umetnički dragulj, ovu knjigu odlikuje i velika tehnička složenost koja je zahtevala puno rada i u štampariji, a kasnije i ručne dorade u ateljeu Alekse Gajića, autora ovog izdanja i jednog od naših najznačajnijih strip-autora i ilustratora.

U narednih 10 dana LKDK prodavaće se po promotivno ceni od 990 din, uz poklon ex-libris potpisan od autora, koji o ovom delu kaže:

" "Leva knjiga Desna knjiga" je nastavak mog kreativno likovno narativnog istraživanja. Kao što sam i naveo u predgovoru knjige, ovo je peta knjiga mog neobavezno terapiskog dela stvaralaštva. Nema se šta novo reći, sem da se sve raspalo. Moji pokušaji da se koliko toliko držim neke forme ovde su propali. Ovo je izbor ilustracija iz moje dve sveščice, i još pet različitih mini kolekcija ilustracija. Takodje ima ovde i "traženih" radova, u kojima mi je dopuštena autorska sloboda, te tako spadaju u ovaj lični izbor. Razlog je što se u proteklih četiri godine, posle izlaska "Pljosnatog stripa", nakupilo pregršt crteža na raznoraznim papirima i kartonima po kojekakvim kutijama. Paralelno sa tim ispunjavao sam i svoje sveske. Kad sam nedavno završio drugu, shvatio sam da je vreme da se podvuče crta na ovaj period rada.
Zašto baš Leva knjiga Desna knjiga? Eksperiment u štamparstvu mi je uvek bio interesantan. Kako osmisliti nešto čudno a da je to moguće tehnološki umnožiti u tiražu? Takodje, moje autorske stvari već svojim pakovanjem treba da ostave utisak ludenja i šašavila, jer sadržaj i jeste takav. Imao sam knjigu uvezanu šrafovima, pljosnatu, minijaturnu, a ovde, konkretno, trik je u tome što su ovo zaista dve knjige - jedna je zalepljena na levu koricu, a druga na desnu koricu, pa mogu da se zajedno posle zaklope. U desnoj su vertikalne ilustracije i šale, a u levoj horizontalne.
Što se tiče tematike, u pitanju su radovi koji su nastali tehnikom mentalnog automatizma (počnem, pa onda gde me odvede, nekako završim) To mu dodje ko neki likovni džez. Nekad ispadne dobro, nekad ispadne "nešto". I ovo izdanje može da se ubroji u terapijsku fazu. Ne znam na kom principu radi, ali ja se osećam bolje. Same teme ne sadrže nikakvo nasilje, zlo, tugu nesreću, ja se držim svog eteričnog optimizma i naravno humora.
Ovo bi moglo da se nazove nekom mini monografijom, jer izbor zahvata zaista širok spektar stvari koje sam radio u prethodnih pet godina."
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: MAKONDO - nov založnik BD žanra iz Srbije

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Originally posted by MAKONDO

Slika

"Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh životinja da ide dole pod zemlju?"
Knjiga propovjednikova 3:21

Adaptacija kultnog SF romana "Dole ka Zemlji" Roberta Silverberga, nacrtala sjajna Laura Cukeri, uskoro u štampi.
2 različite korice - Lokomotiva i Makondo (Kerber br. 14).
A4, 128 strana, kolor, HC
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori