Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Prostor za vse ostale zbirateljske hobije, ki niso stripi:
NUMIZMATIKA, FILATELIJA, HERALDIKA, PIVSKI PODSTAVKI, POSTERJI, ALBUMI ZA SLIČICE, SLIČICE, ZNAČKE, KINDER FIGURICE, PEZ FIGURICE, REVIJE, KNJIGE, PUZZLE, LEGO ...

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoRuki

Odgovori
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Tole sem nabral na bolšjem sejmu v avstriji, kakšne tri tedne nazaj...
Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Am tole je iz 90tih Matchbox Connectables avtomobilčki, letala,helikoptrji, ki se sestavljajo in kombinirajo med sabo...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

No tole pa sem ulovil včeraj na bolšjem sejmu v Avstriji ... niso samo avtomobilčki ampak tudi figurice iz mojega otroštva to so Transformersi G1 ( generacija 1) ti novi moderni mi niso všeč... in sicer ulovil sem en lep komplet bila je škatla z polno deli in transformerji... gospa reče prodam samo komplet ampak ne vem če je vse, mogoče kaj manjka in mi poda ceno 10€.... ker smo na bolšjem sejmu jaz rečem dam 8€ in gospa se strinja, jaz pa primem škatlo in bežim ob tem se mi smeji ... res ne morm opisati drugače, če povem je v kompletu robot Overlord, kateri je ogromen robot, na sliki črno letalo in zraven njega tank iz obeh se sestavi robot zraven ima dva mala robota ki se vložita v njegov prsni koš in seveda orožja.... Fora je da manjkata le dva dela pri robotu drugače kompleten in ta robot se je prodajal le v evropi, amerika ga ni dobila za to je veliko vreden.... samo mala robota, ki sta zraven se po Ebayu prodajata za 80+ € njegovo orožje, pištola je nekje 30€ sam robot pa okoli 150€ in več.... ampak zraven je bilo še veliko drugih robotov in igrač.... seveda poberem tudi kakšne akcijske figurice, kot so ninja želve, masters of the universe in podobno....to je moje otroštvo.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9844
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Teli Efsi so pa iz zgodnjih 70-ih let.
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Evo spet sem malo strašil po avstriji... bolšji sejmi
Slika

Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

In nekaj starih Matchboxov

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Tole pa niso avtomobilčki, ampak sem moral kupit, ker me spominja na otroštvo, ko sem v nedeljo zjutraj vstajal in gledal Živ Žav, ko so bili na sporedu Sokoli ali original naslov Terrahawks...

Slika

Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Evo pred novim letom se spet javljam :)
Z nekaj novostim iz moje zbirke... Zadnje čase najraje kupujem Hot Wheelse iz začetka, se pravi tako imenovane Redline ( ker imajo na kolesih rdečo črto)
Slika

Slika

Tale je zelo iskan in sem za njega odštel kar lep kupček denarja. Promocijski avtomobilček iz leta 1976 za največjo trgovino z igračami Toys 'R' Us. Kupil si ga lahko le v tej trgovini in kot, se vidi je na strani natisnjena maskota trgovine Geoffrey, žirafa, ki je razveseljevala otroke vse do leta 2018, ki so zaprli trgovine po ameriki in evropi...v evropi ( vsaj avstriji) se sedaj trgovine imenujejo Smyths Toys.

Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Nekaj kar sem našel na zadnjem bolšjem sejmu v avstriji, preden je covid-19 spet vse zaprl so Micro Machines, miniaturni avtomobilčki, podjetja Gallob... v letih, ko so jih prodajali, so podrli vse rekorde... v enem letu so jih prodali in zaslužili več, kot Matell z Hot Wheelsi in Matchboxi skupaj...

Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

In še nekaj Hot Wheelsov Redline

Na zadnjih dveh slikah pa še nekaj iz mojega otroštva, zelo rad kupim kakšno igračo, ki me spominja na otroštvo, svoje sem prodal, sedaj občasno kupim kaj za spomin. Na predzadnji sliki Transformers G1 Blizwing, kateri se spremeni v tank in letalo... na zadnji sliki pa Sorceress iz serije Masters of The Universe.

Samo napišem, če se slučajno komu valja na podstrešju kakšna igrača iz 80tih iz teh serij ali podobnih...lahko avtomobilčki in jih je pripravljen prodati, mogoče oddat bi me zelo zanimalo, lahko mi sporočite na mail gorazd13@gmail.com ( ker tukaj na striparni sem bol redko), hvala

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

Tole sem pozabil Matchbox collectors
Slika
Slika
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a TomDar »

gogi00 napisal/-a: 28.12.2020 14:58:14 Nekaj kar sem našel na zadnjem bolšjem sejmu v avstriji, preden je covid-19 spet vse zaprl so Micro Machines, miniaturni avtomobilčki, podjetja Gallob... v letih, ko so jih prodajali, so podrli vse rekorde... v enem letu so jih prodali in zaslužili več, kot Matell z Hot Wheelsi in Matchboxi skupaj...

Slika
Mi boš zaupal, v katerem kraju v Avstriji so ti bolšji sejmi, ko se situacija obrne, bi rad šel kdaj pofirbcat :)
LP
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

TomDar napisal/-a: 06.01.2021 16:44:47
gogi00 napisal/-a: 28.12.2020 14:58:14 Nekaj kar sem našel na zadnjem bolšjem sejmu v avstriji, preden je covid-19 spet vse zaprl so Micro Machines, miniaturni avtomobilčki, podjetja Gallob... v letih, ko so jih prodajali, so podrli vse rekorde... v enem letu so jih prodali in zaslužili več, kot Matell z Hot Wheelsi in Matchboxi skupaj...

Slika
Mi boš zaupal, v katerem kraju v Avstriji so ti bolšji sejmi, ko se situacija obrne, bi rad šel kdaj pofirbcat :)
LP
Jaz hodim v Gradec (Graz) vsako nedeljo je bolšji sejem pri nakupovalnem središču Center West, potem naslednji je Zelo blizu zraven, Puntigam pred kinom Cineplexx in potem je še na povsem drugem koncu Gradca še en pri intersparu (Wienerstraße 286)... to so trije, ki jih jaz obiščem... tisti pri kinu Cineplexx je tudi v sobotah aktiven, ostali pa samo nedelje.
Uporabniški avatar
gogi00
Prispevkov: 249
Pridružen: 31.01.2013 14:38:08
Kraj: Nazarje/Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a gogi00 »

No super, stran, kjer sem nalagal slike je lepo ugasnila in vse slike na forumu so šle.... res super
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8095
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Vlakci, avtomobilčki,ladijce

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Nažalost ni prva. :(
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori