CENE posameznih stripov in kompletov - licitacije

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

@Dare
Finančno bi zmogel dati 600 evrov za eno cifro Zagorja, ampak ne gre se za to.
Mislim pač, da bi morala obstajati neka razumna, normalna meja in, kar je pretirano je pač pretirano, in 600 evrov +je vsekakor veliko in nenormalno pretiravanje pa sedaj nostalgija ali težja dobavljivost gor ali dol.
Nasploh pa se mi zdi, da se okoli tega LMS #4 ustvarja nekakšen mit oz nekakšna fama, kot da je to najtežje dosegljiv strip daleč naokoli ter, da si tudi zasluži takšno ceno.
Sam sem pred enima dvema letoma kupil ZS #39-TAJNA JEZERA IRI(Zagor iz leta 1969) ohranjenost +3 za 25 evrov, a za LMS #4(Zagor prav tako iz leta 69) pa ljudje dajejo po 600 evrov in več!!!!!
Preprosto ni logike, ker takšna cena ni normalna in to je to.
Ampak ljudem se podzavestno vsiljuje neko prepričanje, da so določeni stripi pač toliko več vredni in podobne neumnosti, ampak to preprosto ni res.
Res je, da plačujejo iz svojega žepa, ampak preprosto ne morem verjeti, da obstajajo ljudje, ki kupijo tak strip in so prepričani, da so "zgrabili boga za jajca", prodajalec pa se sladko smeji, šteje denar in si misli "o bog, daj še več takih norčkov".
Tudi zato sem takšne kupce krstil za budale, pa čeprav sem se mogoče malo grobo izrazil, ampak jaz res tako mislim in ponavadi povem naravnost, pa čeprav to ponavadi ni "koristno".
A ljudje smo različni in prav je tako, ampak pri določenih zadevah pa je pač težko biti tiho :o
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
Mumek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 110
Pridružen: 09.11.2008 20:17:08

Odgovor Napisal/-a Mumek »

Razumno, normalno mejo si lahko razlaga vsak po svoje.

Večini oboževalcev Zagorja bi dalo za izvod nekaj evrov.

Meni je 1 cent za Zagorja preveč.

Večini ženskam (ki mislijo, da so striparji preprosto padli na zrelostnem izpitu) je škoda 1 centa za kateri koli strip.

Tajkunčkom, parlamentarcem, zdravnikom, odvetnikom, urednikom, šefom oddelkom ... pa je 600-700 evrov za enega Zagorja povsem zanemarljiv, bagatelni znesek. (Ali pa jih celo nič ne stane: nekoga odpustijo ali zmanjšajo drugim mezdico, pa je. Tako šefi hodijo tudi na dopuste ...)

Jaz ne vidim nobenega problema, zakaj ne bi kdo navil cene, če se najde folk, ki je za to pripravljen plačat.
Sam pri izkoriščevalskih preprodajalcih odštevam več deset evrov za manjkajoče in na črnem trgu zelo precenjene Libelluse pa me nihče v to ne sili. Ženske bi recimo zavijale z očmi, meni pa ti stripi pomenijo veliko. Po drugi strani pa ne štekam ženske, ki so pripravljene dat 4000 evrov za torbico, vsak dan drugo garderobo ... Vsak ima svoje.
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Mumek napisal/-a:Sicer pa se spominjam pred leti izgovorjen stavek, ki zajame vso bistvo ekonomije (verjetno ste zanj že slišali): pameten služi, ko ima budala denar.
Odlično.
A je tak pametnjakar pošten al je lump? Pravno gledano je seveda najpoštenejši - sam da še davek plača, pa mu nagrada za podjetnika leta ne gine. :D :D :D :D :D

Danes je tak pametnjakar smetana, creme de la creme. Ko sem jaz bil najstnik...

Vse je relativno - tudi ... Tudi pamet. Nekateri striparji so kot pijane blondinke, da, pa sej k***.... sej me nau nč manj... :D :D :D :D
TECI PETRA!!!!!!
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

jang napisal/-a:ali pa močno nostalgijo oziroma ljubezen do stripa
To ni zadost.
Rabiš še modela, ki bo znal modelu to ljubezen zaračunat - ne? :wink:
TECI PETRA!!!!!!
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Gusar napisal/-a:@Giant
"želja po nečem je močnejša od razsodnega razmišljanja" :yes:
Odlično si zadel bistvo, sedaj pa nazaj k pravemu naslovu tega topica, čeprav se lahko razprava spet dotakne takšnih ekstremnih cen za posamezne stripe, ker je to dvoje pač povezano.
Kot sem rekel: kot pijana blondinka... :roll: :roll: :D :D :D :D
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Ja logično, da se prodajalcem smeje, in verjamem, da nekateri aktivno iščejo kje bi dobili še take stripe, da bi jih prodali.

Za mene je to tudi neracionalno in ne vem kaj vse, samo kot rečeno, to so večinoma avkcije, ki se začno z 1 kuno ali 1 € ni potem to folk sam dvigne, torej je nekako povpraševanje postavilo to ceno. Nekako mi je brezveze debatirat o teh cenah, pač take so , toliko so pripravljeni dati, tukaj ne moremo pomagat. Jaz vem da nebi dal toliko denarja (pa sem dal že kar nekaj denarja za strip, ki sem ga rabil v zbirki).

Vem, da vedno poveš kar misliš, enako tudi jaz. Samo je še dosti drugih zadev, ki se mi zdijo bolj brezvezne, ali predrage, pa se ne spuščam v to.
Je pa vsaka želja prodajalca imeti kak tak strip :) Je pa brezveze iskat logiko pri tem, je pač ni, in nelogične stvari včasih težko dojamemo. Jaz sem kar nekaj teh "nizkih" in iskanih stripov zelo poceni prodal, direkt kupcu, ki je k meni prišel. In ko sem videl, da se nekateri stripi pri meni kupljeni, ki sem ga dal osebi, ki je ali član foruma, ali društva, ali pa hodi na bazarje dal ceneje, ravno zato ker je zbiratelj in da podpremo domače zbiratelje, dal ceneje oz poceni potem pa te zadeve vidiš na hr avkcijah. Potem tudi ti kdo očita, ko mu postaviš "nizko" ceno, pa ti jamra, da to ni več zbiranje (čeprav je cena postavljena v rangu, koliko sem zanjo dal) in definitivno poceni, mi je prekipelo in stripe ta nižje in boljše prodajam samo prek licitacij, z začetno ceno 1€ pa naj ponudba doreče svoje!
Primere lahko izbrskam, za katere se je šlo, vendar se mi ne da, v glavnem, kjer sem hotel za strip od 12-15€, je na naših (pozor naših, kaj šele na hr) dosegel v povprečju od 60-80€ nekateri so bili tudi čez 100€(!)
Tako, da zadevo če je iskana jo daš na avkcije, pustiš naj kupci sami postavijo svojo mejo, in lepo pobereš. Zakaj bi se slabo počutil prodajalec ob tem, ali pa da si misli (kot si ti rekel "o bog, daj še več takih norčkov") ko če pa daš nekomu direkt, poceni, ti vedno nekaj cenka in jamra, isti večer pa se najde isti tvoj strip na avkcijah in je začetna cena že štirikratnik moje prve cene (pred popustom) takrat se ti pa zmegli (prej sem imel pa slab občutek ker sem zadevo prodal, ker sem vedno gledal da je minimalni zaslužek pri meni)! Ali pa ko nisem več hotel enemu prodati strip za 12 (ali 15 ni važno) evrov, ko je hotel še ceneje, in jamral, da je to izsiljevanje s to ceno, sem "popizdil" rekel, da ne bo nič od prodaje in da njemu ne prodam, isti večer sem dal to zadevo na avkcije, začetna 1€, in ta osebek (gnjida - upam, da se bo prepoznal v tem) je celo ta strip, kjer mi je jamral da je 12€ (ali 15€) preveč, je celo konkuriral na avkicji tam nekje čez 20€ za strip in ga logično potem tudi izgubil, ker je strip šel čez 32€ in je bil kupec negdo iz tujine! In če je kdo ki toliko plača, toliko bolje!
JE res, da potem ostali jamrajo, da ne dosežejo, pač bog pomagi, tudi jaz se ne praskam tam kjer me ne srbi, torej, kjer mi je predrago (pa da se razumemo sem tudi sam dal dostikrat takrat nenormalne cifre po stripu, recimo zadnji strip v lms 0983 KAŽNJENIČKA KOLONIJA, ki tudi tebi Gusar manjka, sem takrat dal največ za ta strip - potem mislim, da me je Porter z drugo licitacijo prehitel v končni ceni!)

Tako je to.. To glede cen in tega, me je potegnilo da ti odgovorim, ker v teh letih sem videl toliko dobrih ljudi in fajn osebkov, vendar je pa par takih gnjid, ki ti prelijejo čašo, da dobesedno postaneš na določene zadeve alergičen!
Evo še en primer (se nekako tiče tudi cen, ker je to edini kraj kjer pri nas prodajamo) je bazar. Veliko časa je bil bazar zastonj (na stari in novi lokaciji) mize so tudi kupljene tako, da nikogar ni bremenilo. Potem ko so stroški postali preveliki in sem za društvo dal iz žepa več kot 800€ (e tukaj sem bil dejansko užaljen, ko si tituliral tiste ki so vsaj zase kupili strip za +600€, kaj sem šele jaz potem, ko sem tja vrgel denar?)
In potem vmes, parkrat zaračunamo mizo (pazi prodajalcem), ki si jo sami sestavijo in razstavijo. Nato pa sem od lani decembra zopet rekel, da bodo prodajalci tudi imeli zastonj. in veš kaj se zgodi, ti pride model, parkira na našem parkirišču pred krajem kjer imamo bazar, in prodaja iz prtljažnika, ker mu je težko si mizo pripravit (ker mi je vrgel, da zakaj bi plačal za mizo - ko sem rekel, da so mize zastonj, je rekel, da se ne misli vseeno mučit z postavitijo mize zase), in da itak rihta privat zadeve na parkirišču, kar ni res, je "vlekel" stranke ven iz telovadnice in jim iz prtljažnika prodajal. Mislim podlo do konca! Da se razumemo, jaz že nekaj časa ne prodajam na bazarjih lms in zs (ene dve tri škatle sem imel, nič omembe vredno) tako da se ne bo kdo vsajal in mislil, da me moti konkurenca. Ko pa vidiš, da ko nekdo pregleduje ponudbo od Alexa, ki ima nekaj zs in lms zadeva ali od Iztoka, in potem to osebo potem za rokav pocuka in ga ven odpelje... to je podlo.. in kdo je zdaj tukaj budala!

Upam, da se tudi v drugem delu dotični prepozna, in naj ve, da nima dostopa več do parkirišča na kraju dogodka, ker smo itak tudi bili opozrjeni da je preveč avtomobilov tam. Na kraju dogodka od zdaj naprej, lahko samo razstavljalci parkirjajo in mogoče še avto ali dva (dokler ne dosežemo števila vozil, ki nam je dovoljen!)

Eto, sem ponucal ta topik tudi za to, zdaj pa čakam odgovore...
Odstrani se pošast!
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

A s na mene tud jezen????
Ker jaz bi še vedno imel oni dve Stripoteki - že če sam poštnino častiš sva za tvojo ceno zmenjena, korc ga gleda, i ja sam plavuša... :D :D :D :D :D
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Hehe, 344 stripov za dobrih 10.200 evrov oz povprečno slabih 30 evrov za posamičen strip :twisted:
Prava sitnica, bi rekel sir Oliver oz v tem primeru Dveribad :twisted:
GOTOF JE!
martinchi
Prispevkov: 81
Pridružen: 03.11.2009 6:59:21
Kraj: METLIKA

hja

Odgovor Napisal/-a martinchi »

tega sigurno ni kupil en bedak. bedaki ponavadi nimajo tega dnarja :shock:
iščem stripe ludens, mr-no,DAMPYR, mali rendžer, POLITIKINE ZABAVNIKE. ponujam v zameno tole
viewtopic.php?t=3333
040 827 286
brade mi i brkova
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Hahahahah :mrgreen:
GOTOF JE!
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

jang napisal/-a:samo Zagor komplet 10400€ :shock: :shock:
:shock:
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Zanimiv je tudi dvig zmagovite ponudbe za celih 10.000 kun (oz. točneje kunico manj od 10k) glede na predhodnjo ponudbo. :lol: :lol:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

ma saj bi človek lahko pomislil da gre za kakšno reklamno potezo ali šalo ali kaj drugega...in da je aukcijo potem osvojil kak njegov prijatelj ali on sam s kakim drugim nickom... ampak to je po moje neumnost, kajti on bo lastniku aukcijske strani moral plačati 6,15% od te vsote...to je pa 650€. malo preveč za igrice.

poleg tega pa se mi svita zakaj rabi keš :lol:
je napovedal vojno D&D na humanitarni aukciji na Mafestu :)
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Hehe, v vojni med Dveribadom in D&D(Libellus) sem jaz osebno brez pomislekov na strani slednjih :twisted:
GOTOF JE!
Odgovori