OČISTIMO SLOVENIJO

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

OČISTIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a jang »

jutri akcija....pričakujem da se je boste udeležili...nikomur ne bo krona z glave padla, če pobere vsaj eno vrečo smeti
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Akcija je vsekakor vredna pohvale, čeprav mi takšni in podobni "dnevi" zbujajo mešane občutke.
To me spominja recimo na valentinovo.
En butast ameriški praznik zaljubljencev, kjer bi si moral par ves dan izkazovati ljubezen, iti na večerjo, kupiti rože, skratka darilo itd, skratka si izkazovati pozornost od jutra do večera.
To je vse super, ampak do žene/punce moraš biti vsak dan v letu pozoren oz ji je treba izkazovati ljubezen, neda se v enem dnevu nadoknaditi tistega, kar zapravimo ostale dni v letu.
Podobno je s to čistilno akcijo.
Če bi ljudje vsak dan metali smeti tja kamor so namenjene, potem stanje v naravi, gozdovih, rekah in jezerih nebi bilo takšno kot je sedaj.
Danes pa bo 200.000 Slovencev čistilo državo, po koncu dneva se bodo sluzasti politikanti slikali pred kamerami in govorili oguljene floskule o varovanju okolja in sploh in ah, vsi bodo ena velika srečna družina.
Od nedelje oz ponedeljka pa spet jovo na novo, zasipavajmo spet gozdove, reke in jezera z odpadki, smetmi in nesnago, saj smo v soboto čistili in imamo sedaj odpustek do naslednje takšne akcije čez leto dni :o
Glede na splošno stanje v državi, družbi, politiki in gospodarstvu pa bi bilo mogoče bolje, če bi teh 200.000 Slovencev državo očistilo od politikantov, strank, raznih "elit" in lobijev in nasplošno te pokvarjene mafijske bande, ki si je prilastila to državo in njene prebivalce in jih brezobzirno izkorišča :evil:
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Neverjetno, v enem postu smo prišli od ekološke akcije do pokvarjene politike. To je gotovo nov rekord. :)

Bom naredil še korak dlje: prekleti komunisti, živel Janša. (ali obratno, kakor komu paše).

In da zaključim z neizogibno temo vseh takšnih spletnih debat: fašisti, nacisti, Hitler.

Tako, to je opravljeno, zdaj pa gremo spet on-topic. :)
Uporabniški avatar
Mulder
Prispevkov: 308
Pridružen: 29.01.2005 15:04:36
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a Mulder »

Končal moj del akcije, lepo je blo videt vse te ljudi, ki so žrtvovali nekaj sobote za blagor narave.Ponosen sem na vse udeležence, ki so danes z menoj naredili res nekaj edinstvenega.:D
WATCHMEN-The greatest piece of popular fiction ever produced.

Who watches the watchmen?
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Gusar ima zelo prav.
Ko greš mal čez gošo, pogruntaš, da obstalajo modeli, ki imalo hišno številko prijavljeno, odvoza odpadkov pa ne. Država je kriva.
Delal smo mi, govoril pa je podžupan, katerega šefica je ministrica, katere dečko je prijatelj od modela, ki pse natepava. :D :D :D :D

Skratka: prostovoljci smo bili vsi, vsa družina, očistil sem packarijo, ki me je najbolj motila, zelo sem ponosen nase, na družinico, na ekipo, s katero sem čistil, na celotno akcijo - in tudi na podžupana, ki je tudi delal in ki je kriv, da je bil na koncu golaž (dober je bil, kuhala ga je ena naša tvrtka).

Še politik je poštenjak, če mu daš pošten del. :D :D :D :D
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Men gre mal na živce ves tale sraje (po trbousko sraxje).

Razen obeh hčera, ki so morale (šolska obveznost) danes na šiht = pucat, se drugi člani nismo udeležili čistilne akcije. Razen tega mogoče, da sva s sinom oprala psico in da je posesal otroško sobo.

Vsaj 8 let že ločujemo odpadke! Gremo celo tako daleč, da npr operemo jogurten kozarček preden gre v "plastičke", kombinirano embalažo raztrgamo/razdelimo na posamezne materiale...in še kaj. Nekateri pravijo, da ga "serjemo", komunalci fu.nejo vse smeti skupaj v "smetarski" kamion... Ampak vse to nas ne odvrne od početja.

In pol se spomnejo na čistilno akcijo, ki je sicer prav popestrila dogajanje. Ampak kmalu bo kak fotr po adaptaciji stanovanja ali bajte veselo in mirne duše brez slabe vesti štircnu par prikolic sranja u hosto.

Vsakoletne akcije zbiranja kosovnih, nevarnih odpadkov so čedalje manj izkoriščane (vsaj pri nas je tako), bivši minister prau da ne more skrbeti za vsako kanto posebej v tej državi, premier pravi, da on pa res ni odgovoren za početje svojih ministrov...nč čudnga pol, da se polovic folka jexe za vse, kar jim ne prnese gnarja u družinsko blagajno (al pa vsaj sebi v žep).

Bomo hmal puzabl na tole..
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

@Xabaras
Res je, da je bil moj zadnji del posta obarvan bolj politično oz raje bi rekel antipolitično, ampak je pa vsaj prvi del bil obarvan povsem ekološko-čistilno 8)
Ti pa v svojem postu nisi povedal čisto nič o temi, o kateri teče beseda tako, da... zdaj pa gremo spet on-topic. 8)
GOTOF JE!
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

@ tilitili

Ločevanje... doma imamo vedno spor okrog tega.
Država se je zavezala, da bodo njeni državljani prej kot slej začeli ločevati. Al bo to zrihtala skozi inšpekcijske službe, nadzor / represijo; ali nas bo motivirala - kaj bo naredila, še sama ne ve.

Naš blok je začel delno ločevat (ob popolnem ločevanju podjetjem, ki pobirajo odpadke, pripravimo surovine, katere PRODAJO, katerih odvoz si nam za povrh drznejo še zaračunati): kaj imamo od tega?
50 % SO NAM CENO ODVOZA ODPADKOV DVIGNAL!!!!!!!!
Zdej jim naj pa ločujem? J...jo si naj ........ ........, pardn maj frenč.

Svojo državo smo zaupal k***, ki se navzven zavezujejo, navznoter pa tole dopuščajo.

Sem za ločevanje, če bo to pomagalo okolju, ne pa samo filalo žepe smetišarskim delničarjem.
Brezplačen odvoz odpadkov vsem, ki ločujejo.

Mi je pa prostovoljstvo z leti vedno bolj všeč.
Ko sem bil mlajši, sem bil precej aktiven. Kasneje sem spoznal, kako pokvarjen je svet :D :D :D :D :D sem rekel k*** gleda vse.
Zdaj pa imam spet voljo in veselje dati nekaj nazaj v kraj, v katerem živim (ma - čeprav so kolovodje vsake aktivnosti lokalni veljaki).
Včeraj smo z ekipo spucali šolsko pot: prepad proti reki in rečno brežino, sramoto našega kraja. 10 vreč odpadkov smo nabrali na neverjetno majhnem prostoru: samih flaš in konzerv. Teren pa tak, da smo se sprva hteli prvezat :D :D :D :D :D :D
Včerajšnja akcija mi je bila v veliko zadoščenje.
Sinkotu pa tudi. Z vrtcem je šel, z mamico (mimogrede: NOSEČI SMO!!!!), celo vrečo smeti sta nabrala.
TECI PETRA!!!!!!
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Odlično opažanje in komentar Gusar (Objavljeno: 17.04.2010 - 7:08:04 )
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

@gregorbikupil

najprej čestitke tvoji eeeee... mami tvojih otrok. Pa seveda fotru tudi. No pa tebi tudi hehe..(Zadnje čase nosečnosti kar dežujejo - prijateljevi ženi so spet začeli dišat toasti (kakor pri prvi nosečnosti) - no pa so šli na test in evo ga - oktobra pride en nou na svet v naši družbi. Moram priznat da sva z mojo kar začela spet mal tuhtat...).

Bek tu garbiđ - včeraj popoldne sta me tavelka otroka pelala na sprehod s psico. In smo obiskal eno izmed zagorskih disgrejsov - ZASTEN. Spomenik propadlemu občinskemu in zasebnemu športnemu projektu. Menda je not zdaj celo skladišče enega lokalnih podjetij - zgleda pa vse skupaj z bližnjo okolico kot smetišče. Še đankiji ne grejo blizu. Je pa res, da je stvar malo od rok, tako, da tisti kraj ni bil deležen pozornosti ali celo čistilne akcije. Mogoče drugič.

Kar se pa tiče zasvinjanih obrežij vodotokov, je pa bolj počakat na večjo poplavo, bo voda sama odnesla smeti do hidroelektrarne al pa na Hrvašk.

Je pa seveda hvale vreden trud in sodelovanje vseh v čistilni akciji. Večkrat se bo kaj podobnega zgodilo, bolj bo. Preden nam vsem iz dupeta prbije v glavo traja neki cajta.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Eno od ozadij je apolitično, drugo je koliko ljudi naj bi šlo na ulice-preverjanje cifre, pah teh variant je ogromno, ne bi komentiral, če bi ljudje vsak dan pazili kam kaj mečejo to ne bi bilo potrebno, je pa bilo tudi druženje. :)
Pucal sem z društvom Duh časa.
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

spodaj na linku si lahko ogledate črno-belo sliko zavarovanega območja v okolici Bleda... ni Bled samo lepo okoli jezera in grad

http://picasaweb.google.si/gregor.jan11 ... joBLEDDOBE#
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

tole se je dogajalo menda v stražunskem gozdu - ke te so pubeci???

Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: OČISTIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Zdaj v času Korone virusa je odlično očiščena.
Grete ni na vidiku, tako, da zdaj uživajte v naravi, ko greste na sprehod. V reke so se vrnile ribe, vidiš dno potočka, ki je bil prej svinjak. npr.
Nekako fajn bi bilo, če bi vsako leto naredili kak mesec karantene in ornk spucali svet in zemljo. Ko pogledam proti goram, ma ni lepšega pogleda, vsak vršiček vidiš :D
Tale virus je tudi za nekaj dober.
Evo moj prvi vpis od pričetka striparne. Dare, hvala, ker si jo vrnil.

Pozdrav vsem, pa zdravi oostanite, čeprav je to en velik eksperiment, če poslušaš zdravnike in virologe. O tem pa kaj več drugič. :yes:
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: OČISTIMO SLOVENIJO

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Mah, gozdovi (še posebej ob kakšnih rekreacijskih potkah) so še vedno zasvinjani.

Ozračje bi pa res moralo biti boljše, posledično tudi reke.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori