Napovedi založbe Graffit

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
AlFa72
Prispevkov: 11
Pridružen: 23.07.2009 17:08:44

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a AlFa72 »

A se v katerih knjigarnah sploh še prodaja Graffitove knjige. Mladinska Knjiga je umaknila - tudi stare zadeve kot sem opazil.

lp ALeš
Hochiminh
Prispevkov: 108
Pridružen: 29.09.2021 15:41:37

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Hochiminh »

AlFa72 napisal/-a: 24.04.2024 14:58:15 A se v katerih knjigarnah sploh še prodaja Graffitove knjige. Mladinska Knjiga je umaknila - tudi stare zadeve kot sem opazil.

lp ALeš
:baw: :baw: :baw:
Zadnji čas, naj dobijo lekcijo. Če jim bo pa samo z Lidlom zneslo, te pač naj. Verjetno zna it tak daleč, da bodo zraven kiligrama pomaranč še Graffitov strip priložili gratis
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a jang »

berem te vaše komentarje in me zanima če imate kake informacije o tem ali se mislijo zbrat in začet delat izdelke ki so jih pred leti že bili sposobni narest in smo jih z veseljem kupovali, ali pa so kake informacije da bo počasi ključ v ključavnici? Že cca dve leti nisem kupil potem njihovih izdaj zaradi hudih kritik pa me zanima ali bom moral poiskat druge opcije
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a BuDi »

jang napisal/-a: 25.04.2024 9:37:27 berem te vaše komentarje in me zanima če imate kake informacije o tem ali se mislijo zbrat in začet delat izdelke ki so jih pred leti že bili sposobni narest in smo jih z veseljem kupovali, ali pa so kake informacije da bo počasi ključ v ključavnici?
Zadnja informacija je, da so jim bile v zadnjem obdobju vse opcije tiskat zadeve drugje predrage ali nezanesljive (ni skrivnost da se je tisk povsod neverjetno podražil). Zato imajo menda zdaj svojo tiskarno in človeka, ki se zelo očitno šele uči delat in nima nikakršnega čuta za kakovost (kar je po svoje bizarno in poslovno skoraj neverjetno). Ne vem pa od kod se je pojavil problem v tehnični obdelavi materialov, kar so že obvladali tudi "inhouse".

So se pa tudi poslovili z Mladinsko knjigo, kar je tudi poslovno neverjetno, da si je nekdo, ki nima svoje prodajne mreže to lahko privoščil.

Pa informacija je še to da se Jekleni alkimist res dobro prodaja, je pa vprašanje kaj je danes zanje "res dobro".
Zadnjič spremenil BuDi, dne 25.04.2024 10:22:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Hochiminh
Prispevkov: 108
Pridružen: 29.09.2021 15:41:37

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Hochiminh »

Tak kot je bilo, tega več ne more nihče pričakovati. Točno tak odgovor sem dobil od njihove odgovorne za stripe. To kar je bilo vredu narejeno, so delali na Kitajskem. Zdaj so pa zelo ponosni, ker so se rešili Kitajcev in so šli na svoje.
Točno se vidi kdaj so šli na svoje. Prvi končani projekt Made in Slovenija, je bil predstavljen v vseh novostih lani na Slovenskem knjižnem sejmu. Kvaliteta je bila res očitna in se je zelo močno razločevala od Kitajcev :duno: :cry_lol: :no:
Po mojem so res pravo odločitev sprejeli, če nameravajo nehati delati.
Ne zastopim ničesar, od Kitajcev je bilo leta in leta vse OK, verjetno so bili tudi stroški izdelavi neprimerno manjši. Zakaj je tako, pa vedo le na Graffitu.

Ps… ostala mi je še zbirka Merlin če si jo kdo želi, prodam. Razen tega da je malo postrani natisnjena, da tisk gre že preko robov listov, in seveda vse v zadnjem modelu vezave, no vse drugo je pa OK :king:
Zadnjič spremenil Hochiminh, dne 25.04.2024 10:24:53, skupaj popravljeno 1 krat.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Hochiminh napisal/-a: 25.04.2024 10:22:25 Ne zastopim ničesar, od Kitajcev je bilo leta in leta vse OK.
Govorice so da so jih kitajci "nasrali" s tem da niso prihajale stvari v roku.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Hochiminh
Prispevkov: 108
Pridružen: 29.09.2021 15:41:37

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Hochiminh »

BuDi napisal/-a: 25.04.2024 10:24:28
Hochiminh napisal/-a: 25.04.2024 10:22:25 Ne zastopim ničesar, od Kitajcev je bilo leta in leta vse OK.
Govorice so da so jih kitajci "nasrali" s tem da niso prihajale stvari v roku.
Pa dobro, vseeno je prišlo in je bilo OK.
Čeprav močno dvomim v to, te govorice so verjetno sami naštudirali, da imajo izgovor. Meni so še dosti drugega zmeraj natvezli, ni imelo ne repa in ne glave
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a jang »

V bistvu me zanimajo serijali Asterix, Srečni Luka, Smrkci, Iznogud ter Graščina...ostalo se mi zdi da nisem kupoval.
Iznoguda so odpikali po številki 8, tu sem potem nadaljeval s tretjim integralom Čarobne knjige. Tu pač ni neke posebne škode, cene ČK so nizke, edino dobit jih iz Srbije.
Srečni Luka sem k sreči pararelno kupoval integrale Čarobne knjige katera ima hud tempo in so že na 15.integralu (po 3 epizode).
Asterixa sem zganjal lokal patriota in ČK nisem jemal in v bistvu mi je tega najbolj žal. Graffit jih je izdaj cca polovico, sedaj pa ti polizdelki..
Smrekcev je škoda ker alternative ni.
Graščina pa upam da bo špilala ker so v kooperaciji
Hochiminh
Prispevkov: 108
Pridružen: 29.09.2021 15:41:37

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Hochiminh »

Upam da bo vsaj Asterix zaključen, čeprav z njihovim tempom to zna trajat še vsaj 15 let in bom že sam takrat imel krepko čez 60 let :king: :cry_lol:
Vseeno mi pa to deluje kot konec zgodbe neke založbe.
Pred dobrim mesecem ko sem jim še na polno težil kdaj bo kaj popravljenega, so mi javili da so na novo naredli Asterixe. Ko sem jim rekel naj mi kar pošljejo dober izvod, no takrat se je pa zataknilo. So rekli naj raje pridem v njihovo skladišče in si naj sam poiščem dobrega, češ da bom od vseh ki jih imajo že našel enega dobrega. Halo, kaj ne prodajajo prek spleta, kaj si hodijo vse stranke prebirat robo k njim. Ker sem imel res pot mimo njih, sem se ustavil in probal če bo kaj sreče. No, ti na novo narejeni so bili enaki kot stari, drek od dreka, odpad… pa spet izgovori, da je sigurno šef vzel tiste 3 lepe ki so bili v celi seriji spodobni, ker jih je rabil za darilo…
In sem šel celi poklapan iz tistega kaosa ki mu pravijo skladišče.
Pisal bi lahko cel roman zdaj, a se mi ne da več z njimi ukvarjati.
Še zmeraj pa ponujam Graffitovo popravljeno serijo Merlin če bi jo kdo kupil :wallbash: :wallbash: :duno:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8122
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Na srečo jemljem od njih samo (še) Graščino in tu držim pesti, da ostane tako kot je bilo.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Na srečo sem prenehal z nakupi od Grafitta 2017 (Asterix) oz 2019 (ostalo), vmes odprodal skor vse Asterixe (mnde mam sam še dva). Doma mi ležijo 4 Iznogudi pa 4 Talični. Vse Asterixe, ki jih mam, so od Čarobne knjige, tako integrale (12 knjig), kot posamezne albume. Ne vem pa kam sem dal celotno zbirko Marketprintove AZ :duno: Str jbga.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Odgovori