Napovedi založbe Graffit

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Po hitrem listanju se mi zdi, da so pri Jeklenem Alkimistu #3 morda popravili "moiré" efekt - ampak zdaj je pa videti tisk nekako bolj kot fotokopija, prva dva sta bila pa videti kot slab računalniški print). Vseeno se mi zdi malo boljše od prvih dveh.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
bober
Prispevkov: 57
Pridružen: 23.08.2010 20:33:58

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a bober »

Kaj naj človek reče?
Danes na sejmu vsi kosi teh dveh LL takšni...

[attachment=0]LL.jpg[/attachment]
Priponke
LL.jpg
LL.jpg (86.49 KiB) Pogledano 654 krat
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a BuDi »

:roll:
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1838
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Lucky Luke so nekateri primerki popravljeni in niso vsi kot na sliki zgoraj, se najde ok primerke. Mali Spirou 5 je po višini popravljen, po širini pa zgleda podobno kot prej. Merlin je enak kot prej, Asterix in grifon je pa spet previsok glede na prejšnje Asterixe, samo malo manj izrazito.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a jang »

leta 2023 se pogovarjamo da je problem narest knjigo XYZmm po višini in XYZ po širini...in se tega držat.
Noro. Zdaj naj to naročam al kaj??
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1838
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Vidim, da je tudi vezava slabša kot pri Asteriksovemu zabavniku. Splošen vtis je zelo slab.
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1838
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Slika
Hochiminh
Prispevkov: 109
Pridružen: 29.09.2021 15:41:37

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Hochiminh »

Še pri katerem drugem od novosti kdo opaža kakšne probleme z vezavo. Gre pri tem od Bob Rocka za osamljen primer, al je serija zjebana?
Niti na misel mi ne pride, da bi 2023 preverjal ali je strip narejen po normativih in standardih, iz slike sodeč je vezava slabša kot pred 30. leti
Še nisem bil na sejmu. Ko grem, bom dobro pregledal vsakega in tudi če sem celo večnost čakal na njih, takih ne vzamem. V kolikor ne mislijo delati kot je treba in popravit ter oznanit felerje, raje prodam cele serije ki sem ji do zdaj kompletiral, vse. Če mi gre kaj bolj na k…., je pa to, da kak strip razpada
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Kako je pa z Alan Fordi ?
Pri knjigi #4 je vse ok ?
Bloch
Prispevkov: 379
Pridružen: 03.05.2010 21:56:18
Kraj: Ljubljana

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Bloch »

Takole...
Pobeg bratov Dalton ne rabite kupovati. Vsi so s felerjem in gredo ponovno v tisk. Zamenjava Črnega hribovja prav tako ni več možna, bodo ponovno dotiskali. Prišla še Asterix in kotliček in tazadnji Titeuf. Za vezavo pa žal ne morem reči nič pozitivnega. Imel v rokah nekje 7-8 izvodov obeh Asterixov in je pri vseh slabo vezano. Tudi Bratje Dalton v metežu imajo slabo vezavo.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a tilitili »

In še vedno kupujete te zmazke? Zaostanki, tehnično slab izdelek, niso glih poceni, posebnih popustov ni niti za sejem....kaj vas žene v nakup njihovih izdelkov, razen slovenskega jezika (kak je prevod pojma nimam) in podpore slovenskemu založniku?
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1838
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Še vedno imajo odličen izbor stripov, med njimi precej klasikov, objavljajo v slovenščini in prevod je dober. Objavili so tudi nekaj vrhunskih zadev, za katere alternativa v ex Yu niti ne obstaja. Cena pa za slovenske razmere niti ne izstopa, je marsikaj dražjega. Oziroma je približno isti rang kot posamezni albumi Libellusa ali Makonda. Popusti na sejmu so okoli 20%, čisto solidno, enako kot je recimo na Interliberju osnovni popust pri Fibri. Tehnično so žal precej nazadovali in se bodo definitivno morali izboljšati, ampak na koncu je še vedno najbolj važno, da je strip dober, če je strip zanič mi je popolnoma vseeno, če je tehnična izvedba vrhunska.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Bob Rock napisal/-a: 24.11.2023 15:43:15 Tehnično so žal precej nazadovali in se bodo definitivno morali izboljšati,
Kdo jih bo prisilil? Če bodo nosilci avtorskih pravic zadovoljni - boli njih.

Ni za zanemarit, da je Alan Ford v izredno slabi izvedbi pošel v več nakladah, prav tako Jekleni alkimist 1, ki ga kot sem slišal tiskajo "in-house".

Enako kot pri Cirilu Galetu in njegovem Klubu devete umetnosti. Zakaj bi izboljšal kvaliteto, če se vseeno prodaja. Če bi jo zaradi sebe bi jo že, zaradi kupcev je pa očitno ni treba.

"Za nas je vse ok", samo pač, slovenskih stripov ne moreš niti teoretično kupovat čez mejo kot tehniko ali fasungo.
Bob Rock napisal/-a: 24.11.2023 15:43:15 če je strip zanič mi je popolnoma vseeno, če je tehnična izvedba vrhunska.
Če je strip dober je slaba tehnična izvedba še toliko večji problem. (še bosanski pirati so z leti tudi precej izboljšali kvaliteto)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a BuDi »

A je kdo vzel Armadillovo prerokbo? Vidim da je izšla, poleg večjih natisov vsega ostalega.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Hochiminh
Prispevkov: 109
Pridružen: 29.09.2021 15:41:37

Re: Napovedi založbe Graffit

Odgovor Napisal/-a Hochiminh »

Po zadnjem odgovoru od šefa Graffita, da je vse natisnjeno OK in da ne mislijo ničesar popravljati, si zaenkrat ne upam ničesar njihovega vzeti več v roke, sem prinesel preveč odpada domov nazadnje. Srčno upam da ne zafrknejo tudi že dolgo napovedane Graščine, kjer so šli v sozaložništvo z Stripolisom. Upam da bo Lunaček imel kakšno besedo pri tem in da dobimo izdajo kot so bile prejšne
Odgovori