Koncerti na naših tleh.

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Koncerti na naših tleh.

Odgovor Napisal/-a tilitili »

The Cult v Ljubljani

Ko sem bil mulc sredi 80-ih in ni bilo možnosti it na vse želene koncerte v tujino ali v Yugi zaradi raznoraznih vzrokov, sem si misli, na pa so šli mimo in ne bo nove možnosti. In ker so bendi razpadali, spreminjali zasedbe, jim je slava zamrla ali so enostavno poniknili, je bila situacija še toliko bolj moreča. Pa je prišlo leto 2001 ko so bli na višku in napoved koncerta v Ljubljani pa odpoved zaradi 11/9 - evo, če to ni baksuznakvadrat pol pa qrac.
Z leti so se ti isti bendi pregrupisali, bolj ali (raje) manj stopili na pota stare slave ali se spet pojavljali kot prežvakan pljunek ali prihajali nazaj kot slabo prebavljena hrana in hkrati sem se staral oz zorel tudi sam in počasi začel zlagat tisto veliko sestavljanko "Things-to-do" kot ogromne puzzle. Tako sem si zaželel večih bendov, med njimi na top listi tudi The Cult. In mi je poratalo.

Prizorišče: (sicer razprodana - peezda se dobr sliš!!) dvorana Kina Šiške - ma je kot en fugluž (fuglovš = ptičja kletka = prostor, kjer se niti obrnit ne moreš prav = Hrastnik), v njej pa sramežljivih par sto obiskovalcev. Večina starih mam pa atanov, kakor sem sam, le ena tretjina mularije sredi 30-ih, mlajših pa le za vzorec. Ene 10-15-im se nam je vmes že malo zehalo, saj veste ob 20:30 smo nekateri že na poti v pižamo, življenske funkcije se približujejo stanju standby, potem pa se je le začelo. In sicer s škoti iz glasgowa The Gun, ki jim je ene 100 let nazaj poratalo s priredbo Cameo-ve Word Up. Dobro so nas nahacali, tako da smo bili že malo razgreti. Potem pa pavza 3/4 ure, ko smo že ratal mal tečni.

The Cult - skupina, ki je pred 30 leti ustvarjala alternativni metal, gothic rock, pa šla spet v metal...iz alternative jim je poratalo v 5-6 letih ratat mainstream. Kako frustrirajoče mora bit na neki točki ko alternativcem porata postat mainstream in izgubijo pospešek? Tipi so imeli predskupine kot so The Mission, Guns N' roses.....vmes bili predskupina Aerosmithom....zadnje čase pa so predskupina sami (Who, Gunsi - pred tedni, glej Rukijev post .....). Ampak kar je blo je blo. Tako pravi tudi Astbury.

Začel je bolj narahlo, glasovno mu je zelo pomagal basist Wyse, kitara večni Duffy še vedno crisp&hard, pomagal mu je tip iz ozadja, bobnar dober. Vmes mal pikrih na pussije pa nastopače, bistvo vsega pa je bil čisti Rock. Po kar sem tudi prišel, čeprav je prehitro minila tista uradvajset čistega. Kar sem prilakoval sem tudi dobil - ni blo glih šus u žilo, je pa bil thrill svoje vrste.

Dva članka iz siol in mmc, kjer boste poleg informacij o koncertu našli tudi boljše slike kot so pa moje:

http://www.siol.net/scena/glasba/glasbe ... gicni.aspx

http://www.rtvslo.si/zabava/novice/the- ... rol/286754
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9844
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Koncerti na naših tleh.

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Vsaj zame do sedaj naj koncerta na katerima sem bil in bom ponovil.
Pri nas bo nastopil Billy Idol 24.junija in Bryan Adams-14.decembra 2014
:)
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Koncerti na naših tleh.

Odgovor Napisal/-a tilitili »

V nedeljo 11.11. bo v Hali Tivoli Brit Floyd koncert. Prijatelja sta me prepričala (oba navdušena fena Pink Floydov), da grem na ta The Worlds Greatest Tribute Show Pink Floydov. Nekje sem že napisal, da mi nikoli ni poratal poslušat z guštom njihovih plat Ummagumma, Animals, A Saucerful Of Secrets pa Atom Heart Mother. Pr men se je začel z njihovimi bolj soft varijantami oz bolj rock npr Dark Side......Se sploh ne morem odločit, kateri album mi je ono TOPSHIT ever. Kandidati so Dark Side of teh moon, Wish you were here, Wall, Momentary lapse of reason in pa Division bell.
Brit Floyd preigravajo Floydove albume od Animals do Division Bell in sicer po par komadov iz vsakega. Ne zgleda kot Delicate sound of thunder al pa Pulse kao zbir NAJNAJ, ampak res le kot preigravanje (zelo podobno originalu) albumov.
Še nekaj informacij, ki sem jih pobral sproti:

- so menda najboljši Tribute band
- uporabljajo "originalno" stage opremo/feršterkerijo od PF
- uporabljajo "originalno" kuliso/light show in video material od PF
- imajo dovoljenje PF za opravljanje te dejavnosti oz njihov žegen
- Halo Tivoli so hoteli zaradi boljše akustike (tole malo manj verjamem; namreč karto sem dobil uboga dva tedna pred koncertom, kar mi vzbuja dvome v smislu, da še Tivolija niso mogl nafilat, kamor gre max 10.000 ljudi, povprečno na koncertih pa uživa 4-5.000 ljudi; pa oder bo počez, da bomo bolj uživali).

Če je vse to res, ne vem, več napišem po koncertu. Morda bom malo bolj kritičen do njih, ker original malce poznam, primerjave sicer med Halo Tivoli in pa Wiener Neustadt letališčem pa tudi ne bo. Tam sem namreč bil avgusta 1994 na koncertu v sklopu turneje Division Bell. Še nisem bil na boljšem koncertu.

Za pokušino je spodaj link na njihov koncert Live at Red Rocks amfiteatru avgusta 2013:

WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Koncerti na naših tleh.

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Sting, My songs Tour 2019, Stožice

Super koncert. Gordon Matthew Thomas Sumner je odšpilal in odpel (mater še vedno ima zvonki glas), brez premorov, veliko večino njemu (meni in še komu) najljubših pesmi iz obdobja Police in samostojne kariere: message in a bottle, if i ever lose, every breathe, set them free, every little thing she does, brand new day, fields of gold, seven days, waiting for the break, shape of my heart, fragile, wrapped around my finger, walkin' on the moon, so lonely, desert rose, roxanne, can't stand losing, demolition man, king of pain, za konec pa every breath you take, ter na bis še next to you.

Bobnar je totalen norc, pa un tamal, ki je odšpilal orglce pri Fields of Gold je bil fantastičen.

Pogrešal sem mogoče le Moon over Burboun St in pa seveda Synchronicity I, s katero bi po moje vrhunsko zaključil event. Ampak šlo je seveda za njegove najljubše komade zadnjih 40 let!

WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
macon
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 3000
Pridružen: 24.12.2005 23:11:43
Kraj: Škofja Loka

Re: Koncerti na naših tleh.

Odgovor Napisal/-a macon »

John Zorn- Bagatelles marathon.

19.6. v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma. Osrednji dogodek 60. ljubljanskega jazz festivala.
http://www.ljubljanajazz.si/index.php/e ... 19-06-19/2

Zadeva je bila sestavljena iz 14 zasedb, ki so si sledile v štirih urah in četrt glasbe (od sola do kvartetov, nekaj glasbenikov je bilo v po dveh zasedbah), glasba pa od hardcore jazz metala do ambientale. Najslabše sem prenesel ravno ambientalni vložek ene Japonke z računalnikom. Ostalo so bile pa naslednje kombinacije: solo klavir; solo trobenta; dva čela; bas, bobni, klavir; bobni, bas, klavir, kitara; dve kitari; klaviature, bas, bobni; dve električni kitari, bobni... bobni so bili v precejšnji meri kar metalski. Vseh glasbenikov je bilo 29.

Me je pa zelo zmotil obisk. Gallusova dvorana ima 1500 sedežev in mogoče je bilo zasedenih 800-900, kar nekaj obiskovalcev je bilo tujcev. Na jazz festival ne grem vsako leto, ampak recimo pred okoli desetletjem so bili taki dogodki v polnih Križankah z vsaj 2000 obiskovalci in to z manjšimi imeni kot na tem velekoncertu. Zorn, Medeski, Ribot so svetovna imena.

Očitno degradiramo kot družba. Ljudje ne berejo knjig, "izobraženci" hodijo na gasilske veselice. Ne spomnim se, da je bila v zadnjih desetih letih tukaj kaka vojna in so pobili meščane, bojda smo v povprečju celo bolj bogati. Vse skupaj lahko hitro prevedem tudi na strip.

Odgovori