Film po stripu

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

fuuuuuul dobr bi blo da se kak ta film iz največje produkcije po stripih tudi imenuje. mene zanima kako to zgleda in kaj sem od tega že videl pa nisem vedel da je evropski film po stripu.
gledal sem nadaljevanko Jeremijah in je bila totalen jajc.
hm če malo bolje razmislim ni bil niti film po stripu noben nekaj posebno dobrega. izjeme so mi bile american splendor, sin city, 300 in hellboy (tako film kot animirana celovečerca)
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7040
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

imaš razno razne evropske filme po stripih, v drugi polovici šestdesetih in prvi polovici sedemdesetih so kar 'štancali' filme po tretje in četrto-razrednih večinoma italjanskih stripih. Med bolj znanimi(!) so bili vsekakor Kriminal (1966) (dva dela) in Satanik (1968), Diabolik (1968) pa je itak kultni film, med neitaljanskimi evropskimi produkcijami pa je verjetno najbolj znana ekranizacija Modesty Blaise (1966).

Je pa včasih težko ugotoviti, da je film delan dejansko po stripu ker so stripi največkrat preveč obskurni in pozabljeni (filmi pa tudi).
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

Batman begins je ena najboljših filmskih priredb po kakem od stripov. That's a fact.

p.s. Conan šund roman, strip, film - točno v takem vrstnem redu
Won't Get Fooled Again
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sloppy »

stromi napisal/-a:Batman begins je ena najboljših filmskih priredb po kakem od stripov. That's a fact.

p.s. Conan šund roman, strip, film - točno v takem vrstnem redu
definitivno boljši kot jajca od burtona ki je po mojem mnenju poslal strip batman par deset let nazaj. kaj drugega tudi ni za pričakovati od človeka ki izjavi da stripa na bi prijel v roke niti mrtev.
mi je pa fenomenalen nov jocker v novem batmanu ki pride letos ven (jebeš nickolsona, ledger je the man)
Uporabniški avatar
Mocivnik
Prispevkov: 415
Pridružen: 04.01.2007 21:31:09
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Mocivnik »

markolar napisal/-a:Dick Tracy and some other "oldies"...
a ni band z imenom dickless tracy?
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

stromi napisal/-a: p.s. Conan šund roman, strip, film - točno v takem vrstnem redu
Tole bom jaz prevedel po svoje:
Filma sta boga. Strip za silo je. Roman in 21 zgodb, kolikor jih je napisal (in dokončal) sam Howard, pa so vrhunec herojske fantastike.
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Odgovor Napisal/-a izzy »

Pomisli kakšna bi bla šele ta dva filma, če bi jih snemali dons. Ajd da bi mel Švarci 30 let, za vse bi skrbel Dino de Laurentis, pa današnji efekti... Pomoje bi blo zakon.

Howard itak car. Čeprov so mi tud Conani, ki jih je robert Jordan (RIP) napisal izjemno dobri. Pomoje celo najboljši od vseh, ki so skušali slediti Howardu.

Stripi so pa tko tko. Tale izdaja, ki jo prevaja Beli put je ok, ker se drži Howardovih zgodb, čeprov mi slika Conana ni lih ne vem kaj. _Ampak to je zaradi tega, ker si Conana pač predstavljam kot Švarcenegerja v mladih letih. Jebiga.
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Hehe...

Švarci, lulika ...
Nikoli ne narediš Cimerijanca iz njega... by Crom, da ne...

**** -- haha, kaj sem napisal!!!!
****
****
**** :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Zadnjič spremenil gregorbikupil, dne 24.04.2008 14:19:17, skupaj popravljeno 1 krat.
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Sem šel malo nazaj po topicu pogledat.
Žal je res, da danes Conana poznate predvsem kot stripovskega junaka. Poudarjam prvo besedo, torej Žal.

Žal pa je tudi nespremenljivo dejstvo, da je Howard svoje življenje končal prerano in nam zapustil le en roman in serijo kratkih zgodb, ki so vzor in brez katere bi marsikatere današnje herojske zgodbe (risane, pisane ali filmane) sploh ne bilo. Ali pa ne bi bila taka, kot jo poznamo. Pa naj bo to zaradi direktnih vplivov ali vpliva avtorjev, ki so te zgodbe brali kot otroci. Kaj bi bilo, če bi Howard uspel živeti še nekaj let in zapustiti še nekaj knjig... Njegov stil in jezik sta ta herojsko fantazijo naredila to, kar je naredil Leone za western film. Vsi so umazani, nihče ni nedolžen.

Medsebojni vplivi "pulp" klasikov (pulp se nanaša na kvaliteto papirja in ne na vsebino, prevod "šund" je le deloma ustrezen - čeprav - Stanislaw Lem je nekoč rekel, da je 99 % ZF literature, temu pa lahko mirno prištejemo še fantasy, KUP DREKA: s to njegovo izjavo se žal globoko strinjam; desetletje sem porabil, da sem ločil zrnje od plev; pa zrnja JE veliko, in to kakšnega, da pa bi vi videli kupe dreka, ki sem ga izločil, ...) - pa dajmo navest le nekatere ne sicer ravno žanrsko sorodne, ampak...: Lovecraft, Machen, Burroughs, Howard, Smith, pa še manj žanrsko primerljivi Weinbaum, Leinster... pa Kuttner in Moore, Campbell... - in njihovo medsebojno dopisovanje ter medsebojni vplivi so tvar resnih literarnozgodovinskih študij, njihova dela pa so odprla vesolja domišlije (seveda ne želim jemati veljave pionirjem, kot so Poe, Morris, Verne, Wells, Bierce...) Skratka - pjebi so se poznali, se družili, se pogovarjali, si razkrivali načrte za prihodnje stvaritve, si svetovali - danes bi verjetno viseli na kakem forumu ali blogu. Ti ljudje (in takratni založniki) so krivi, da danes imam kaj brati. Imamo kaj brati...

Junaka - Conana - kot takega je iz pozabe rešil L. De Sprague Camp s svojimi reizdajami (začel je leta 1955), ki pa jih je nekoliko popravil in s tem žal "pocukral". Strip pa je k temu - rešitvi od pozabe - seveda le še pripomogel, žal pa le k psevdorešitvi, saj stripovski Conan ... ni Conan, podobno kot Švarci ne.

Ali je Conan strip junak? Seveda je, tako kot so Bratje Karamazovi in Hobiti filmski...
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Ojej...

Sem listal in videl, da ste se prav na to temo že spičli...

Se opravičujem, nisem nameraval prilivat bencina na ogenj (sem videl en filmček, ko je eno budalo pržgalo kres, polit z bencinom - ni hec).

Dejstvo ostaja. Ko se je rodil, je bil po nacionalnosti knjižni junak. Zame bo vedno. Po poklicu pa je - no, ne po poklicu - recimo, da je kasneje v življenju vršil dela in naloge strip junaka in bil v.d. filmskega junaka.

Stripi o Conanu so mi svinjsko všeč. Pripisati moram eno dejstvo, ki je zelo v prid sigismundusovemu izvajanju: če bi ne bilo stripa, bi za R. E. Howarda verjetno nikoli ne slišal...

Švarci ni Conan.
Zadnjič spremenil gregorbikupil, dne 06.06.2008 9:26:24, skupaj popravljeno 1 krat.
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

gregorbikupil napisal/-a:
**** -- haha, kaj sem napisal!!!!
****
****
**** :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Pa daj no!!!!
Pa v čem je štos? A on ne pusti al vi ne pustite? Sej mi je vseeno sam - povejte mi noooooo!!!!!

**** :D :D :D :D
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

Za ljubitelje Angeline Jolie ter Millarja....Ok, jaz bolj fanica Bekmambetova (Night/Day/Twilight Watch).

Wanted

trailer

Slika
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7040
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Čeprav je sanjsko bogat, čeprav je njegovo ime že blagovna znamka in se lahko pohvali z ducati filmov, ki se uvrščajo med najdonosnejše našega časa, tudi Steven Spielberg ni odporen proti recesiji.

Načrte sta Spielbergu prekrižala sesutje ameriške zavarovalniške družbe AIG (American International Group, Inc), ki naj bi primaknila del denarja, in seveda vsesplošno zategovanje pasov v gospodarstvu.

Čeprav za zdaj menda še ni verjetno, da bo šel DreamWorks v stečaj, bodo morali svoje načrte najbrž vseeno oklestiti. Trenutno je poteka en sam visokoproračunski projekt, 3D-različica Tintina s proračunom 130 milijonov dolarjev. Strokovnjaki tako ali tako napovedujejo, da se bo morala vsa filmska industrija, če se gospodarske razmere ne bodo popravile, usmeriti k nižjeproračunskim filmom
vir: RTVSlo
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7040
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Film po stripu

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Mislim, da vseeno ni bilo novoletne premiere.



Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori