100 bullets

Prostor za Vaše recenzije. Dodajte svojo recenzijo ali pustite oceno in komentar že napisanim recenzijam.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

100 bullets

Odgovor Napisal/-a stromi »

Ko sem prebral da je bil strip nagrajen (večkrat) sem se odločil za nabavo kopletne serije.
V naslednjih postih bom priložil nekaj mojih ocen, žal pa vseh nimam več arhiviranih.
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stromi »

»NA TEŽJI NAČIN«
O stripu »100 nabojev« sem nazadnje pisal v julijski in avgustovski številki Domačih novic-leta 2004. Tekst sem pričel z besedami, da me že dolgo ni noben strip tako pritegnil, kot prav omenjena mojstrovina Briana Azzarella in Eduarda Rissa. V lanskih poletnih tekstih sem opisal vseh sedem do takrat izdanih knjig od prve »First Shot-Last Call« do sedme »Samurai«, ki je izšla julija 2004. Med vsemi pa izstopa tretja knjiga »Hang Up On The Hang Low«, ki je izšla leta 2001 in je prejela stripovsko nagrado Eisner-za najboljši strip v nadaljevanjih.
In tako pridemo do letošnje osme izdaje 100 nabojev. Izšla je tako kot ostale, pri založbi Vertigo, ki je sicer del velike stripovske hiše DC, »The Hard Way«. 224 strani debela knjiga prinaša uvodno besedo Jasona Starra, pisatelja, ki se ukvarja s pisanjem kriminalk (večkrat nagrajenih), ki so jih že prevedli v devet jezikov; in seveda nove zgodbe starih junakov. Te so tri: «Prey For Reign«, »Wylie Runs The Voodoo Down« in »Coda Smoke.«
Osrednja je prav gotovo »Wylie Runs The Voodoo Down«, ki zavzema večji del knjige; dogajanje je postavljeno v New Orleans (seveda pred
katastrofalnim opustošenjem orkana Katrina) glavni protagonisti te zgodbe pa so Wylie, Shepherd, Dizzy in Gabe. Razen slednjega so vsi že junaki prejšnjih zgodb. Gabe pa je oseba, okrog katere se vrti tokratna zgodba. Ena temačnejših v opusu, kar pomeni, da je le še utrdila status stripa »noir«, ki ga je začrtala serija že ob nastanku. Na kratko, Wylie se odloči priti do konca skrivnosti o tem, kdo mu je začrtal pot najetega morilca - kdo mu je kot prvi potisnil pištolo v roko. Povezava med Wyliem in Dizzy je romantična, saj sta podobni izgubljeni duši, ko se v to vplete še soparno okolje New Orleansa in Gabe, spaka z neverjetnim znanjem igranja na trobento je osnova zgodbe idealna za risarja Rissa in scenarista Azzarella. Tretja zgodba, ki zavzema v knjigi 21 strani, pa je nezaključena, mislim da je nastavek za zaplet, ki ga bomo dobili v naslednjem nadaljevanju stripovske sage o 100 nabojih. Glavno vlogo pa bo izgleda prevzel Lono, ki se je nazadnje pojavil na začetku sedme knjige »Chill In The Oven«.
Prav zaradi teh povezav likov in prepletanje osnovnega motiva zgodbe priporočam branje stripov po kronološkem vrstnem redu, vendar se da vživeti tudi v posamezne zgodbe. Za vse, ki jih strip zanima (in to odličen strip), pa se jim zdi naročanje po internetu iz tujine prekomplicirano in preriskantno (pa to ni) še dobra novica, občasno se posamezne knjige
100 bullets dobijo tudi v knjigarni Mladinske knjige v mariborskem Europarku.
Won't Get Fooled Again
Uporabniški avatar
RS DOMEN
Prispevkov: 32
Pridružen: 26.04.2009 14:46:00
Kraj: Dobje

Odgovor Napisal/-a RS DOMEN »

Res ? :lol: škoda ko ne žvim tam :shock:
Uporabniški avatar
RS DOMEN
Prispevkov: 32
Pridružen: 26.04.2009 14:46:00
Kraj: Dobje

Odgovor Napisal/-a RS DOMEN »

Si jih bom nabavu enkrat prek Amazona
Odgovori