STRIP BUMERANG - številka 1

Prostor za Vaše recenzije. Dodajte svojo recenzijo ali pustite oceno in komentar že napisanim recenzijam.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Kdo bi vedel... verjetno če je na trgu že en stripovski magazin precej težko da bo kakšna.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
alex
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 437
Pridružen: 10.10.2006 10:23:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a alex »

BuDi napisal/-a:Se pravi moramo podpirati nekaj slabega, ker pač je...

včasih je morda bolje slabe stvari pokopati pa potem vzklijejo nove.
Kdor noče, naj ne kupuje.

Ni pa potrebno napadati človeka, ki skuša narediti nekaj dobrega za tale naš majhni, skromni, revni stripovski prostor. Vsi se zavedamo, kako težko je v Sloveniji na trg spraviti komercialno uspešno strip revijo.

Seveda, 100 ljudi, 100 okusov. Če komu ni všeč :arrow: glej prvi stavek.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

gregor je pač napisal svoje mnenje....glede na to da je plačal 5 evrov za strip ima verjetno pravico da pove kar si misli.

Saj imamo vsi kar lep kup stvari za povedat.... meni recimo je Lukasov primer katastrofa na kvadrat. Amapk verjetno sem debil ker ga ne razumem in mi sploh ni jasno o čem se gre. prav želim si da bi se Bumerangi vrnili
Uporabniški avatar
alex
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 437
Pridružen: 10.10.2006 10:23:23
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a alex »

jang napisal/-a:prav želim si da bi se Bumerangi vrnili
Ne kliči hudiča :mrgreen:
Kitoslav
Prispevkov: 191
Pridružen: 18.11.2005 12:47:16

Odgovor Napisal/-a Kitoslav »

ne gre ravno za napadnje človeka, ampak napadanje izdelka, ki ni ravno najboljši. ta ne najboljši se nanaša le na slovnico in ne na stripe. slovnica bi morala biti bolj ali manj univerzalna in ne predmet debate. glede stripov pa ima vsak seveda lahko svoje mnenje.

je pohvalno, da se človek trudi strip približati Slovencem. ampak poleg tega je potrebno skrbeti tudi za pravilen jezik. povprečnega bralca pač ne zanima koliko lektorjev je dalo zadevo čez. za njih je pomemben le končni izdelek.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

BuDi napisal/-a:Se pravi moramo podpirati nekaj slabega, ker pač je...

včasih je morda bolje slabe stvari pokopati pa potem vzklijejo nove.
Pa kje ti vidiš kaj slabega. Edini argument s tvoje strani je cena!!!
Tako kot vsepovsod...
Če bi ti ga pa zastonj dajali, bi pa bil lepo tiho in bi ga z veseljem vzel, a ne?
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

jang napisal/-a:gregor je pač napisal svoje mnenje....glede na to da je plačal 5 evrov za strip ima verjetno pravico da pove kar si misli.
... in izpade neumen. Kot prvo, po nicku sodeč, stripa sploh ni kupil, potemtakem pravice nima (ali pač?). Kot drugo, revija je res dražja za en evro, a ima dodano vrednost (barve). Gregor en evro višjo ceno uporabi le kot izgovor, da izbljuje svoj gnoj, ki bi ga verjetno izbljuval tudi, če se revija ne bi podražala.
Saj imamo vsi kar lep kup stvari za povedat.... meni recimo je Lukasov primer katastrofa na kvadrat. Amapk verjetno sem debil ker ga ne razumem in mi sploh ni jasno o čem se gre. prav želim si da bi se Bumerangi vrnili
Meni je pa Lukasov primer prav zabaven strip. Ni ravno Calvin & Hobbes ali Spirou, je v pa v kategoriji stripov o otrocih s predivjo domišljijo prav šikan. :) In ne vem, kaj je tako zapletenega v njem, da ga kdo ne bi mogel razumeti.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Xabaras napisal/-a: en evro višjo ceno uporabi le kot izgovor, da izbljuje svoj gnoj, ki bi ga verjetno izbljuval tudi, če se revija ne bi podražala.
Se podpišem, in takih je kar nekaj, torej komaj čakajo da kritizirajo in si v gledanju kako jim posti naraščajo in se imajo pomebne, ko kotalijo take komentarje...
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

saj mate bumerang malce ceneje če se naročite, pa še domov ga vam prinesejo, tako da prišparate tist evro.

sicer pa zdaj ko so evri, je občutek kot da je ceneje kot prej, prej je bilo dosti teh ničel zdaj pa ena, dve pa je. Vsaj občutek je tak :twisted: :twisted:
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Cena je šla na 5 EUR še preden je bil objavljen strip (mislim da Manara/Pratt) v barvah.
5 EUR je veliko denarja za en strip. Pika.
Če mi je predstavljala cena 4,01 EUR še sprejemljiv znesek, mi nova cena ni več dostopna. Moral sem nehati kupovati zaradi zavore v svoji glavi, ki mi ne dopusti dati toliko denarja - prispevek k (sub)kulturi gor ali dol. Za 3 stripe v življenju sem dal več - in to za luksuz pri Buchu (ne spomnim pa se, koliko so me stali novi Ludensovi maxiji).
Tole je zdaj malo mimo: bistvo je, da mi je žal, da si zadnjih dveh številk nisem kupil - si jih ne privoščim, sta mi predragi.
Založnik ni kriv - proba zvozit (upam, da bo), naklade verjetno zaradi majhnosti ne more dvigniti (že tako so v Antiki v Celju so kupi Bumerangov, mislim da vseh številk), kvalitete pa nima kam!! Navdušen sem bil nad Kainom in Spaghetti brothersi!! Če so zdaj dodane še barve - vse pohvale!!
Jezik pa... Ste kdaj poslušali Vilfanove TV prenose košarke? Vas je kaj motilo? Nekatere zmoti neraba rodilnika, drugi tega še opazijo ne.
Pri Bumerangu pa je toliko poudarka ravno na stripu v slovenskem jeziku, pa pogori pri jeziku samem...
Pa saj napak ni 50, prej 3, pa še to ne v vsaki številki... ne bi jih smelo biti!!!

Sem pa vesel, da toliko ljudi brklja po temle forumu - ma kdo kak strip za prodat... :D
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Sigurno se bo našel kdo... pa se mi ne ljubi... ja, res, v zadnjem prispevku sem naredil tri pravopisne napake...

Če pa gledam svoj prvi prispevek na tem forumu, je res izpadel strupen. Ne, nene... nič zlobe nisem vložil. Sem pa res glasno pojamral....
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

TomDar napisal/-a:
BuDi napisal/-a:Se pravi moramo podpirati nekaj slabega, ker pač je...

včasih je morda bolje slabe stvari pokopati pa potem vzklijejo nove.
Pa kje ti vidiš kaj slabega. Edini argument s tvoje strani je cena!!!
Tako kot vsepovsod...
Če bi ti ga pa zastonj dajali, bi pa bil lepo tiho in bi ga z veseljem vzel, a ne?
Z moje strani sigurno ni edini argument cena... v bistvu Burerang samo kupim in pospravim v kot... ker me nič na njemu ne pritegne :( Če to ni brezvezno zapravljanje denarja pa tudi nič ne rečem. Niti nima dejanske vrednosti, niti nostalgične, še 10 minut užitka mi ne ponudi - kar bi mi recimo sladoled v enaki denarni protivrednosti... gre samo za podpiranje projekta pri katerem ne vidim nobenih izboljšav in s tem niti prav svetle prihodnosti. in ja, če bi ga brezplačno delili bi ga vzel, če bi rekel da ne bi se lagal... ampak za vsak Bumerang trenutno delam več kot eno uro...

Stripoteko pri kateri je podobno sem že zdavnaj prenehal redno kupovati in jo kupim samo občasno, pa je cena povsem okej in ne igra vloge (tudi izbor stripov je boljši kot pri Bumerangu).
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

sem že mislil, da sem edini enakega mišljenja, si pa nisem ,,upal,, takole javno priznati, ker sem se bojal nasprotnikov, ki podpirajo tole zadevo :oops:
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Vsako mnenje je dobrodošlo.

Tudi sam nisem preveč navdušen nad "našo" strip revijo in sem že v drugem "topicu" pred nekaj časa napisal, da bi lahko za 4.01 € dobili več, zdaj je cena poskočila na 5.00 € in s tem posledično strah, da se bo še podražila...

Nisem prav tako navdušenec, da so zgodbe sestavljene iz nadaljevanj, pač ne paše mi ta stil, saj ponavadi že pozabim, kaj je bilo v prejšnji številki. Rajši bi bil, da bi založnik izdal celotni strip v eni/dve/tri strip reviji, kot npr. Rdečebradčeva mladost z bolj kvalitetno vezavo, boljšim papirjem in platnicami - nad izdelavo tega Extra Bumeranga sem navdušen, tudi glede cene, ki je 5.00 €, na drugi strani pa nisem nabavil (ampak verjetno vseeno bom) drugi album - Tožba izgubljene doline #1 - Sioban za ceno 9.00 €, ki je glede na to, da je z (če ga primerjam z drugimi albumi) z mehkimi platnicami, barven - "samo" 1.00 € cenejši od podobnih zadev (npr. Maria Dolares - Libellus), ki jih dobimo z trdimi platnicami, potem pa se zganja vik in krik, da je cena 10 € za podobne albume predraga! Ja - dal bi 10 € (1 € več kot sedaj) za album v slovenskem jeziku z trdimi platnicami!

Nad Strip BUMERANG-om nisem tudi navdušen, da je na "sponko", ki lahko za sabo vleče tudi druge težave (listi se po prelistavanju lahko vzamejo/strgajo ven) ampak to je verjetno najcenejša vezava, lepilo ali "šivi" bi po vsej verjetnosti ceno revije še dvignili ali pa mogoče tudi ne.

Tako vseeno nestrpno čakam vsak mesec na STRIP BUMERANG, ga v prb. 20 minutah preberem in zložim na polico, kjer bo ostal še mnogo let, preden ga vzamem v ponovno branje in se vsak mesec ubadam z istim sklepom, da bi lahko za 4.01 € (pardon - 5.00 €) mogoče dobili kaj več...
Slika
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Marko - odličen komentar :yes:
Odgovori