Pa smo spet šli. Tokrat spet brez H ampak z žensko spremljavo. In to drugič. Prvi dan Bg Sejem knjige z vsem kar pripada zraven. Nastanitev v novih blokih na BW (Beograd na moru iliti Belgrade Waterfront), večerjica balkanska gozba, cel petek na sejmu. Gužva kot ponavadi, prijatelji še vedno isti, popričali smo malko....
Stalker, Komiko, Besna Kobila, Najkula niti nimajo kakih novitet, Makondo, Lokomotiva, Čarobna knjiga prednjačijo pri izdaji francozov, Phoenix Press se je fokusiral skoraj pa izključno na ameriško herojščino, DW večinoma izdaja mange, kot velika večina drugih srbskih založnikov. Je pa res, da se ob poplavi izdaj mang zadnje 3-4 leta število izdaj zmanjšuje, oz prodaja ne raste tako skokovito kot lani in predlani.
Moj ulov z letošnjega Sajma Knjige Bg.
Nato pa via Novi Sad, nastanitev, naslednja dva dneva pa laganica (kavice, večerje, ogled znamenitosti).
Naleteli smo na Manaba in njegovo Mirto in to na Petrovaradinski trdnjavi. Ni blo cajta za pir, so imeli organiziran ogled brez kakih frej četrt ure.
Nas je pa poslal v Bulevar Books na Bulevaru Mihajla Pupina. Knjigarna s čitalnico in stripovskim oddelkom (cela klet), kjer so imeli še kar veliko zbirko že izdanih in novih hrvaških in srbskih stripov. Za cene nisem spraševal, morda sta Gombi in Wer zasledila kakšne so cene stripov.
Je pa tkole - cene generalno so od lani poskočile za 50-100%. Od taksija, hrane v trgovinah, v restavracijah, tržnicah in kafičih. Cene zelo podobne kot pri nas, se pa ponekod še najde kaj ornk pocen kot včasih.