Page 27 of 27

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 13.11.2019 14:26:40
by tilitili
Fantje, pozabljate, da so nekateri kolegi in prijatelji na Tinti pokupili morje Fibric s popustom 20 + 10, drugi so pa švorc. Letos bo bl švoh z majicami.

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 13.11.2019 19:55:15
by Poli 78
Pa tudi velikost M bi ti verjetno bolj pasala jang, so kar velike te majice.

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 04.06.2020 6:32:09
by horex2
v torek, proti zvečer v noč :king: , smo se dobil zasavčani pr WERi :baw:
tipitopi :afro: :afro:
osvežili makarski sindrom in delali plane za naprej....želje :king: :king:

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 03.07.2020 8:30:07
by horex2
včeraj pr tilitiliti na družabni večer :angel: :angel:
prepovedane sladkarije,buzz,stripovska in ostala dobronamerna čvekanja.... :sleep:
u kratkem, ku stare babe :crazy: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol: :cry_lol:

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 13.10.2020 8:30:16
by jang
Horex prišel na obisk. Prinesel trojanske krofe :yes:

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 28.11.2022 12:23:13
by horex2
V soboto pripravili pretbožični piknik....wer in tilitili(gombi ni mogel)
:king: :king:

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 05.04.2023 9:42:02
by tilitili
Včeraj smo v dokaj skromni zasedbi bili priča zanimivim dvem uram predstavitvi Smiljanićevega Kajuha v Zagorski Knjižnici. Prijeten ambient, malo obiskovalcev, med njimi Kastelic z ženo, Horex, Wer in jaz z mojo.
Izvedeli dosti zanimivega o Kajuhu in delu Pušavca in Smiljanića. Zoran med drugim pravi, da se po drugi izdaji Meksikajnarjev lahko preživi samo s stripi. Da ve, da risarsko ni najmočnejši, ampak da si je vzel to v zakup. Da je trajal projekt malce dlje kot 1 leto. Da je hvaležen bivšem ministru Vasku Simoritiju, ki ni dovolil izbire 2022 za leto K D Kajuha (100 letnica pesnikovega rojstva). Da pripravlja projekt oz 50-stranski strip o Fritzu Langu in Grossmanovem Festivalu (znani filmski režiser umetnij kot so Metropolis, You only live once, Dr. Mabuse, Scarlet street, Fury, Nibelungi.....Fritz Lang je v mladosti prebil del svojega časa v hiši prvega slovenskega cineasta, dr. Grossmanna). Da se mogoče (ni še čist ziher) pripravlja za 2023/24 nov projekt (zamolčani/prepovedani pesnik F Balantič). Zaključek pa viljamovka, pir, pica in nepogrešljiva Cockta.

https://ibb.co/fdXr8D5
https://ibb.co/qrpJgrV
https://ibb.co/9n6CMzZ

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 13.05.2023 13:52:25
by risar_69
Hohoho, pozdravljen kolega (pod 0,50), danes sem prvič poizkusil Burin Laško in sem pogledal tele spote... Živeli.

https://www.youtube.com/watch?v=K0XMKOdT1rg&t=25s


--

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 30.10.2024 11:13:49
by tilitili
Pa smo spet šli. Tokrat spet brez H ampak z žensko spremljavo. In to drugič. Prvi dan Bg Sejem knjige z vsem kar pripada zraven. Nastanitev v novih blokih na BW (Beograd na moru iliti Belgrade Waterfront), večerjica balkanska gozba, cel petek na sejmu. Gužva kot ponavadi, prijatelji še vedno isti, popričali smo malko....
Stalker, Komiko, Besna Kobila, Najkula niti nimajo kakih novitet, Makondo, Lokomotiva, Čarobna knjiga prednjačijo pri izdaji francozov, Phoenix Press se je fokusiral skoraj pa izključno na ameriško herojščino, DW večinoma izdaja mange, kot velika večina drugih srbskih založnikov. Je pa res, da se ob poplavi izdaj mang zadnje 3-4 leta število izdaj zmanjšuje, oz prodaja ne raste tako skokovito kot lani in predlani.

Moj ulov z letošnjega Sajma Knjige Bg.
Image

Nato pa via Novi Sad, nastanitev, naslednja dva dneva pa laganica (kavice, večerje, ogled znamenitosti).

Naleteli smo na Manaba in njegovo Mirto in to na Petrovaradinski trdnjavi. Ni blo cajta za pir, so imeli organiziran ogled brez kakih frej četrt ure.
Nas je pa poslal v Bulevar Books na Bulevaru Mihajla Pupina. Knjigarna s čitalnico in stripovskim oddelkom (cela klet), kjer so imeli še kar veliko zbirko že izdanih in novih hrvaških in srbskih stripov. Za cene nisem spraševal, morda sta Gombi in Wer zasledila kakšne so cene stripov.

Je pa tkole - cene generalno so od lani poskočile za 50-100%. Od taksija, hrane v trgovinah, v restavracijah, tržnicah in kafičih. Cene zelo podobne kot pri nas, se pa ponekod še najde kaj ornk pocen kot včasih.

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 31.10.2024 17:32:29
by jang
pošteno si kršil bojkot udruge :evil:

koliko enih različnih formatov stripov, al so le nametani tako?

Re: Prijateljstvo in stripi

Posted: 03.11.2024 23:09:04
by tilitili
jang wrote: 31.10.2024 17:32:29 pošteno si kršil bojkot udruge :evil:
A veš, da razmišljam o samomoru...
jang wrote: 31.10.2024 17:32:29 koliko enih različnih formatov stripov, al so le nametani tako?
Ma oboje - em so različne višine, em sem jih nametal tako randomly - kao po višini.