Page 2 of 2

komentari

Posted: 01.04.2006 10:26:03
by gagi
Tako, onda glanceri ne postoje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Posted: 03.06.2007 16:28:14
by bresh
cist se strinjam, naj definicija nekaj predstavlja kar to je..

Zdj da se strip odpre za 180°se mi zdi navadn, sam da ga pa en obraca okol da razpade.. to je pa druga zgodba

Posted: 10.06.2007 20:09:11
by DAVC
A je, če so večje črne površine mal take... "zabrisane"... z belimi pikami, strip še vedno glanc?

Posted: 10.06.2007 22:25:29
by Xabaras
Odvisno od belih pik. Če so iz majoneze, potem strip ni več glanc, če so pa prišle direkt iz tiskarne, pa je strip lahko kljub temu glanc (čeprav imam občutek, da se znajo glede tega kresati mnenja).

Posted: 11.06.2007 20:59:45
by DAVC
Mislim tako: recimo, da je to črno- bel strip, ki je imel veiiiiiiiiiiiko (saj v bistvu ne tako zelo) črno površino. v kakšnih 25-ih do 30-ih letih se je barva malo zabrisala in črnina deluje nekako sivo.

Posted: 25.08.2008 14:16:48
by Ruki
Da ne bom onemu revežu smetil teme :P
Giant wrote:JBG...definicija za glanc je (po)znana-torej second-hand stripi so kvečjemu lahko le "super ohranjeni"....nemogoče glanc....ma ne morem pomagat,če pišejo glanc levo-desno....potem pa še 5-ka težko! :wink:
Verjemi mi,če nekaj plačaš,drago,pa to ni to,....potem.....! :P
Res je. V angleščini se uporablja za glancer izraz Mint Condition: http://en.wikipedia.org/wiki/Mint_condition in pomeni stanje, v kakršnem je izdelek zapustil manufakturo, kovnico, tovarno, tiskarno itd. Čeprav se včasih za kako rabljeno robo kaj rado napiše Mint Condition, to v bistvu ni in prodajalci se izogibajo tej dilemi z izrazom Near Mint Condition, ki pomeni 5+++ oz skoraj glancer - strip je bil enkrat bran, pa čeprav je ohranjen v takem stanju kot se ga je dobilo, zapakiran v vrečko itd., je bil rabljen in zato ni v "MC". Boljši primer je kaka zbirateljska figura. Nekdo jo kupi in jo ima zapakirano v škatli, se pravi je nikoli ne odpre. To je potem še vedno Mint Condition. Pod pogojem, da se ne vsede na škatlo ali kaj podobnega, seveda. Če pa odpre škatlo in vzame figuro ven samo toliko, da jo preloži v vitrino, to že ni več Mint Condition, pa čeprav je še vedno ohranjena brezhibno. No, jaz ne bi kompliciral glede tega, gre se za subjektivno stvar, zame je skoraj glancer prav tako dober kot glancer dokler ima lastnik v glavi dovolj soli za pošteno oceno.