STRIP BUMERANG - številka 1
Moderators: TomDar, jang, Corto, Tornado, Mioke
Kdor noče, naj ne kupuje.BuDi wrote:Se pravi moramo podpirati nekaj slabega, ker pač je...
včasih je morda bolje slabe stvari pokopati pa potem vzklijejo nove.
Ni pa potrebno napadati človeka, ki skuša narediti nekaj dobrega za tale naš majhni, skromni, revni stripovski prostor. Vsi se zavedamo, kako težko je v Sloveniji na trg spraviti komercialno uspešno strip revijo.
Seveda, 100 ljudi, 100 okusov. Če komu ni všeč
gregor je pač napisal svoje mnenje....glede na to da je plačal 5 evrov za strip ima verjetno pravico da pove kar si misli.
Saj imamo vsi kar lep kup stvari za povedat.... meni recimo je Lukasov primer katastrofa na kvadrat. Amapk verjetno sem debil ker ga ne razumem in mi sploh ni jasno o čem se gre. prav želim si da bi se Bumerangi vrnili
Saj imamo vsi kar lep kup stvari za povedat.... meni recimo je Lukasov primer katastrofa na kvadrat. Amapk verjetno sem debil ker ga ne razumem in mi sploh ni jasno o čem se gre. prav želim si da bi se Bumerangi vrnili
ne gre ravno za napadnje človeka, ampak napadanje izdelka, ki ni ravno najboljši. ta ne najboljši se nanaša le na slovnico in ne na stripe. slovnica bi morala biti bolj ali manj univerzalna in ne predmet debate. glede stripov pa ima vsak seveda lahko svoje mnenje.
je pohvalno, da se človek trudi strip približati Slovencem. ampak poleg tega je potrebno skrbeti tudi za pravilen jezik. povprečnega bralca pač ne zanima koliko lektorjev je dalo zadevo čez. za njih je pomemben le končni izdelek.
je pohvalno, da se človek trudi strip približati Slovencem. ampak poleg tega je potrebno skrbeti tudi za pravilen jezik. povprečnega bralca pač ne zanima koliko lektorjev je dalo zadevo čez. za njih je pomemben le končni izdelek.
Pa kje ti vidiš kaj slabega. Edini argument s tvoje strani je cena!!!BuDi wrote:Se pravi moramo podpirati nekaj slabega, ker pač je...
včasih je morda bolje slabe stvari pokopati pa potem vzklijejo nove.
Tako kot vsepovsod...
Če bi ti ga pa zastonj dajali, bi pa bil lepo tiho in bi ga z veseljem vzel, a ne?
Odstrani se pošast!
... in izpade neumen. Kot prvo, po nicku sodeč, stripa sploh ni kupil, potemtakem pravice nima (ali pač?). Kot drugo, revija je res dražja za en evro, a ima dodano vrednost (barve). Gregor en evro višjo ceno uporabi le kot izgovor, da izbljuje svoj gnoj, ki bi ga verjetno izbljuval tudi, če se revija ne bi podražala.jang wrote:gregor je pač napisal svoje mnenje....glede na to da je plačal 5 evrov za strip ima verjetno pravico da pove kar si misli.
Meni je pa Lukasov primer prav zabaven strip. Ni ravno Calvin & Hobbes ali Spirou, je v pa v kategoriji stripov o otrocih s predivjo domišljijo prav šikan.Saj imamo vsi kar lep kup stvari za povedat.... meni recimo je Lukasov primer katastrofa na kvadrat. Amapk verjetno sem debil ker ga ne razumem in mi sploh ni jasno o čem se gre. prav želim si da bi se Bumerangi vrnili
Se podpišem, in takih je kar nekaj, torej komaj čakajo da kritizirajo in si v gledanju kako jim posti naraščajo in se imajo pomebne, ko kotalijo take komentarje...Xabaras wrote: en evro višjo ceno uporabi le kot izgovor, da izbljuje svoj gnoj, ki bi ga verjetno izbljuval tudi, če se revija ne bi podražala.
Odstrani se pošast!
-
gregorbikupil
- Posts: 1415
- Joined: 23.11.2006 15:52:08
Cena je šla na 5 EUR še preden je bil objavljen strip (mislim da Manara/Pratt) v barvah.
5 EUR je veliko denarja za en strip. Pika.
Če mi je predstavljala cena 4,01 EUR še sprejemljiv znesek, mi nova cena ni več dostopna. Moral sem nehati kupovati zaradi zavore v svoji glavi, ki mi ne dopusti dati toliko denarja - prispevek k (sub)kulturi gor ali dol. Za 3 stripe v življenju sem dal več - in to za luksuz pri Buchu (ne spomnim pa se, koliko so me stali novi Ludensovi maxiji).
Tole je zdaj malo mimo: bistvo je, da mi je žal, da si zadnjih dveh številk nisem kupil - si jih ne privoščim, sta mi predragi.
Založnik ni kriv - proba zvozit (upam, da bo), naklade verjetno zaradi majhnosti ne more dvigniti (že tako so v Antiki v Celju so kupi Bumerangov, mislim da vseh številk), kvalitete pa nima kam!! Navdušen sem bil nad Kainom in Spaghetti brothersi!! Če so zdaj dodane še barve - vse pohvale!!
Jezik pa... Ste kdaj poslušali Vilfanove TV prenose košarke? Vas je kaj motilo? Nekatere zmoti neraba rodilnika, drugi tega še opazijo ne.
Pri Bumerangu pa je toliko poudarka ravno na stripu v slovenskem jeziku, pa pogori pri jeziku samem...
Pa saj napak ni 50, prej 3, pa še to ne v vsaki številki... ne bi jih smelo biti!!!
Sem pa vesel, da toliko ljudi brklja po temle forumu - ma kdo kak strip za prodat...
5 EUR je veliko denarja za en strip. Pika.
Če mi je predstavljala cena 4,01 EUR še sprejemljiv znesek, mi nova cena ni več dostopna. Moral sem nehati kupovati zaradi zavore v svoji glavi, ki mi ne dopusti dati toliko denarja - prispevek k (sub)kulturi gor ali dol. Za 3 stripe v življenju sem dal več - in to za luksuz pri Buchu (ne spomnim pa se, koliko so me stali novi Ludensovi maxiji).
Tole je zdaj malo mimo: bistvo je, da mi je žal, da si zadnjih dveh številk nisem kupil - si jih ne privoščim, sta mi predragi.
Založnik ni kriv - proba zvozit (upam, da bo), naklade verjetno zaradi majhnosti ne more dvigniti (že tako so v Antiki v Celju so kupi Bumerangov, mislim da vseh številk), kvalitete pa nima kam!! Navdušen sem bil nad Kainom in Spaghetti brothersi!! Če so zdaj dodane še barve - vse pohvale!!
Jezik pa... Ste kdaj poslušali Vilfanove TV prenose košarke? Vas je kaj motilo? Nekatere zmoti neraba rodilnika, drugi tega še opazijo ne.
Pri Bumerangu pa je toliko poudarka ravno na stripu v slovenskem jeziku, pa pogori pri jeziku samem...
Pa saj napak ni 50, prej 3, pa še to ne v vsaki številki... ne bi jih smelo biti!!!
Sem pa vesel, da toliko ljudi brklja po temle forumu - ma kdo kak strip za prodat...
-
gregorbikupil
- Posts: 1415
- Joined: 23.11.2006 15:52:08
Z moje strani sigurno ni edini argument cena... v bistvu Burerang samo kupim in pospravim v kot... ker me nič na njemu ne pritegneTomDar wrote:Pa kje ti vidiš kaj slabega. Edini argument s tvoje strani je cena!!!BuDi wrote:Se pravi moramo podpirati nekaj slabega, ker pač je...
včasih je morda bolje slabe stvari pokopati pa potem vzklijejo nove.
Tako kot vsepovsod...
Če bi ti ga pa zastonj dajali, bi pa bil lepo tiho in bi ga z veseljem vzel, a ne?
Stripoteko pri kateri je podobno sem že zdavnaj prenehal redno kupovati in jo kupim samo občasno, pa je cena povsem okej in ne igra vloge (tudi izbor stripov je boljši kot pri Bumerangu).
Vsako mnenje je dobrodošlo.
Tudi sam nisem preveč navdušen nad "našo" strip revijo in sem že v drugem "topicu" pred nekaj časa napisal, da bi lahko za 4.01 € dobili več, zdaj je cena poskočila na 5.00 € in s tem posledično strah, da se bo še podražila...
Nisem prav tako navdušenec, da so zgodbe sestavljene iz nadaljevanj, pač ne paše mi ta stil, saj ponavadi že pozabim, kaj je bilo v prejšnji številki. Rajši bi bil, da bi založnik izdal celotni strip v eni/dve/tri strip reviji, kot npr. Rdečebradčeva mladost z bolj kvalitetno vezavo, boljšim papirjem in platnicami - nad izdelavo tega Extra Bumeranga sem navdušen, tudi glede cene, ki je 5.00 €, na drugi strani pa nisem nabavil (ampak verjetno vseeno bom) drugi album - Tožba izgubljene doline #1 - Sioban za ceno 9.00 €, ki je glede na to, da je z (če ga primerjam z drugimi albumi) z mehkimi platnicami, barven - "samo" 1.00 € cenejši od podobnih zadev (npr. Maria Dolares - Libellus), ki jih dobimo z trdimi platnicami, potem pa se zganja vik in krik, da je cena 10 € za podobne albume predraga! Ja - dal bi 10 € (1 € več kot sedaj) za album v slovenskem jeziku z trdimi platnicami!
Nad Strip BUMERANG-om nisem tudi navdušen, da je na "sponko", ki lahko za sabo vleče tudi druge težave (listi se po prelistavanju lahko vzamejo/strgajo ven) ampak to je verjetno najcenejša vezava, lepilo ali "šivi" bi po vsej verjetnosti ceno revije še dvignili ali pa mogoče tudi ne.
Tako vseeno nestrpno čakam vsak mesec na STRIP BUMERANG, ga v prb. 20 minutah preberem in zložim na polico, kjer bo ostal še mnogo let, preden ga vzamem v ponovno branje in se vsak mesec ubadam z istim sklepom, da bi lahko za 4.01 € (pardon - 5.00 €) mogoče dobili kaj več...
Tudi sam nisem preveč navdušen nad "našo" strip revijo in sem že v drugem "topicu" pred nekaj časa napisal, da bi lahko za 4.01 € dobili več, zdaj je cena poskočila na 5.00 € in s tem posledično strah, da se bo še podražila...
Nisem prav tako navdušenec, da so zgodbe sestavljene iz nadaljevanj, pač ne paše mi ta stil, saj ponavadi že pozabim, kaj je bilo v prejšnji številki. Rajši bi bil, da bi založnik izdal celotni strip v eni/dve/tri strip reviji, kot npr. Rdečebradčeva mladost z bolj kvalitetno vezavo, boljšim papirjem in platnicami - nad izdelavo tega Extra Bumeranga sem navdušen, tudi glede cene, ki je 5.00 €, na drugi strani pa nisem nabavil (ampak verjetno vseeno bom) drugi album - Tožba izgubljene doline #1 - Sioban za ceno 9.00 €, ki je glede na to, da je z (če ga primerjam z drugimi albumi) z mehkimi platnicami, barven - "samo" 1.00 € cenejši od podobnih zadev (npr. Maria Dolares - Libellus), ki jih dobimo z trdimi platnicami, potem pa se zganja vik in krik, da je cena 10 € za podobne albume predraga! Ja - dal bi 10 € (1 € več kot sedaj) za album v slovenskem jeziku z trdimi platnicami!
Nad Strip BUMERANG-om nisem tudi navdušen, da je na "sponko", ki lahko za sabo vleče tudi druge težave (listi se po prelistavanju lahko vzamejo/strgajo ven) ampak to je verjetno najcenejša vezava, lepilo ali "šivi" bi po vsej verjetnosti ceno revije še dvignili ali pa mogoče tudi ne.
Tako vseeno nestrpno čakam vsak mesec na STRIP BUMERANG, ga v prb. 20 minutah preberem in zložim na polico, kjer bo ostal še mnogo let, preden ga vzamem v ponovno branje in se vsak mesec ubadam z istim sklepom, da bi lahko za 4.01 € (pardon - 5.00 €) mogoče dobili kaj več...
