Moja ZBIRKA

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

hehe, sem gledal stare strani in tele zadnje, kakšne razlike. Tudi pri sebi, ko pogledam zdaj in pred sedmimi leti :shock: . Samo en problem je, kot bi bilo včeraj, prehitro leti čas :D
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a izzy »

Vidim, da ima veliko ljudi Skriveno lice od Libellusa, pa me zanima kakšen je oz ali obstaja kakšen preview. Je lep zaključen serial in me ima, da bi ga s časoma nabavil :) Interliber ali kaj podobnega :)
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8125
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Priporočam Interliber ali pa, če kje komplet poceni urajbaš. Zelo dober serijal! Načeloma lahko rečemo, da se "nadaljuje" z Shanghai Devil serijalom (glavni protagonisti so isti oz. glavni junak nadaljuje svojo pot v SD).

Za kakšen daljši preview ne vem (če ne šteješ scanov), morda par tabel najdeš na netu.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a mister-no »

skrivno lice izdaja tudi dagda pa ac ampak še niso mislim da preko 1/3, je pa ceneje, 25kn/29kn komad. Je pa vprašanje kdo bo prišel prej do kraja, če sploh kateri:))
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a jang »

se mi zdi da Dagda izdaja "drugo sezono", ki se dogaja na Kitajskem.
Agarthi pa vprašanje če bo kdaj zopet zalavfal.

Meni je Skriveno lice tako tako, recimo 6 do 7 na faksu :)
epizode v Afriki 8 do 9, epizode v Italiji v glavnem mora. S tisto ludačo so zamorili do amena :sick:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8125
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ko pa nisi romantičen. :mrgreen: :cry_lol:

P.S. Saj ne, da je jaz ne bi zadavil. :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a mister-no »

MOEBIUS METALNE GODINE
AK KLASIK-zadaj, AF EXTRA, MAXMAGNUS
DD EXTRA,DNEVNIK(4kom), LIBELLUS, KOLOR, ALMANAHI, SPECIALI, VČ
Slika

DYLAN DOG REDNI, MAXI, GIGANT
KEN PARKER, SKRIVENO LICE, DEMIAN
Slika

ZAGOR REDNI
ČIKO, ALMANAH, SPECIALI, JULIA
Slika

SRBSKI BONELLI, DAMPYR
ZAGOR KLASIK, MAXI, GIGANT
Slika

ZAGOR EXTRA
HC ALBUMI, COMIC STRIP, MORTADELC PA FILE...ALL FOR SALE!!
Slika

TORPEDO, RIĐOBRADI, LILIT, LEO PULP, BILLY THE PLJUC
ALMANAHI(TEX, M.MYSTERE, N.RAIDER, N.NEVER, M.NO) N.NEVER SP, MAXI(TEX, M.MYSTERE, M.NO)
Slika

TEX REDNI, VČ, DNEVNIK(5kom)
TEX GIGANTI, IZBAČIVAĆ, BIBLIOTEKA LI
Slika

TEX BIBLIOTEKA, TEX KOLOR SP, STRIP-GEN1
MAGIČNI VJETAR, ZAGOR KNJIGE, SUPERBOOK, ONE SHOTS, MISTER NO VČ KNJIGA 2
Slika

GASTON, JOE BAR TEAM, UMPAH PAH, HOGAR, REDOV BILI,MIKI MUSTER KNJIGE, LUCKY LUKE
FIBRA ORKE, BLAST, JEROME, KOLORKE
Slika

BLUEBERRY, SHERLOCK HOLMES, HEMANN ALBUMI, JEREMIAH, BOA-MORI...
N.NEVER GIGANTI, BERNET ALBUMI, M.MYSTERE GIGANTI
Slika

BRONČANO DOBA, KOLORKE SP, FIBRA, SPAGHETTI BROTHERS, ALVAR MAYOR
COMANCHE, FIBRA ALBUMI, KLARA, CORTO MALTESE
Slika

...ALL FOR SALE...
Slika
Slika
Slika

pa še malo statistike:
V zbirki imam 2003 stripov, ploeg tega je še za prodajo 552 komadov(tako da bi bilo vseh 2555)
HC stripov je 608 komadov
Bonelli stripov je 1485 (+407 za prodajo)

In še malo fantazije: če bi zadržal vse stripe, ki sem jih imel(brez dvojnikov) bi jih bilo okoli 5600 (morda bi lahko bila št 6000, ker se verjetno nisem spomnil vseh), če pa računam še dvojnike(imel sem polno od ZS in LMS), pa bi bila ta št tam okrog 9000 stripov.
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a izzy »

Zakon zbirka :baw:
Zdej pa še povej, koliko si od tega dejansko prebral :twisted: , ker me pač zanima kdo od nas je najbolj na tekočem z branjem. Zase vem, da sem ponavadi v zaostanku vsaj 5 stripov in prav toliko knjig (berem ponavadi 1 strip - 1 knjiga), pa je moja zbirka precej manjša kot tvoja (pa še od marsikoga drugega)
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a mister-no »

Kar polno sem jih.

No če začnem spodaj:
Na zadnji sliki, kjer jih je največ, sem prebral pol DZ, pol enega DZ stripa, potem pa se mi ni dalo več(morda sem kdaj prej prebral 3-4 DZ, ampak mi spomin peša za tako dolgo nazaj):)
Na predzadnji sem prebral večino, mislim da samo 5 GN in enga LL-ja ne.
Na še eni gor s vprašaji, pa nisem prebral Kit Tellerja 1-24, pa večino specialcev MM in Mno, ter zadnjih 15-20 MMjev(in seveda niti enga zagorja klasika 26-pred časom nisem mel nobenga zdaj mam 3:))

Glede ostalih
alan forda sem nekaj prebral na začetku potem več ne, isto je z zagor extra, na začetku sem jih bral, ne berem pa tudi zagor klasikov in podobno.
berem pa texa, zagorja(pred časom sem prebral zaostanek 30 št), dd-ja(dva dni nazaj sem nabavil VČ dd od tomdara), pa bonelli mini seriale, tudi ken parkerja sem po dolgem času prebral in skoraj celega magičnega.
glede albumov pa sem večino prebral(okrog 90%), razen nekaj zadnjih, nisem pa corto maltesea(razen balada o slanome moru, ki sem ga 2x, pa ne zaradi tega da mi je dober:)), no nisem miki mustra.

PS: sem a opustil zbiranje tisih stripov, ki jih imam v zbirki samo zaradi same zbirke, (zato pa je tudi eden od razlogov zakaj nekatere zdaj prodajam, razen morda AF in kakega zagorja)
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a jang »

lepo, lepo ...škoda da imate te sindrome prodajanja delov zbirk. No če kaj zase ugodno najdem niti ni taka škoda :king:
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a mister-no »

jang napisal/-a:lepo, lepo ...škoda da imate te sindrome prodajanja delov zbirk. No če kaj zase ugodno najdem niti ni taka škoda :king:
kaj boš, no razlogi so trije
denar, vse polno je založnikov in stripov,
prostor, pred časom sem hotel seliti zbirko vkletne prostore, ampak zaradi poplav to ne pride več v poštev,
nekateri stripi oz junaki me več ne zanimajo (npr texa bom še enkrat bral pa vem da bo super, bleka, marka pa ne bom več bral(sem ju v zs in lms), ker kot je nedko rekel, enga prebereš pa veš tudi kaki so ostali(no morda kdaj priča o komandantu marku:))

pa še to, pred nekaj dnevi sem nabavi dd vč, kaj bom naredil ko bo ludens ujel vč(za eno leto, če ne bo šel preko sd), ali bom takrat nadaljeval z ludensom ali ne, ali bo probal prodati vč...
glede na to da imam pisane dd-je, bom verjetno z ludensom zaključil extra serijo, saj imam DD ext SD, LU, 4 dnevnike, pa zdaj vč, in še redni sd, lu.
tako da če bi hotel samo iste dd-je bi se začel učiti italijanski in zbirati italijanske, ne pa npr čakati libellus. če pa nekdo želi imeti vse dd-je, pa so tu še dnevnikovi, vanini, abaton, pirati(ki sem jih mel vse) in še morda kaj.

Enostavno sem pred časom sklenil, zbiral bom samo še tisto kar mi je všeč.
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1183
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a gombi »

mister-no napisal/-a:
jang napisal/-a:lepo, lepo ...škoda da imate te sindrome prodajanja delov zbirk. No če kaj zase ugodno najdem niti ni taka škoda :king:
Enostavno sem pred časom sklenil, zbiral bom samo še tisto kar mi je všeč.
tudi jaz sem se tako odločil, od tega kar mi je všeč od starega Bonelija mi na žalost izhaja samo še Dylan, pa zelo poredko Mister No in Marti v Srbiji...priložnost dam vsem novim serijalom, če mi je serijal všeč zbiram, drugače prodam...
novih albumov si na žalost tud ne morem privoščit vseh, si jih pa kar nekaj in večina jih ostane pri meni, ostale prodam, včasih pa kakega nabavim tudi samo tolko da ga preberem in gre potem v druge roke...
takle mamo :duno:
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a BuDi »

eni imate res lično... eni bomo moral pa enkrat res kakšno sobo posvetit temu, ne samo par polic, ostalo pa večinoma v škatlah..

premium police:
Slika
Slika
Slika
Slika

špajza je pa z bohpomagi kaosom in večinoma škatlami nereprezentativna in ni vredna slikanja in objave... primer: 1/3 robe:
slikca 1, slikca 2, slikca 3, slikca 4, slikca 5, slikca 6, slikca 7
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a jang »

:yes:

živele škatle, podstrešne, garaže :king:
kleti so pa bolj suks ja :no:
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8125
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Moja ZBIRKA

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

kleti - lih za ZS Zagorja (plus precej ostale Dnevnik robe), vsaj pri meni. :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori