watchmen predzgodba

Vesolje superjunakov, svet brez superjunakov in prostor za ostale zadevščine ameriške produkcije.

Moderatorji: TomDarjangCortoMiokeRuki

Odgovori
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

watchmen predzgodba

Odgovor Napisal/-a sloppy »

kar cel internet že dva dni vre zaradi novice, ki jo je DC objavil par dni nazaj se mi je zdelo da se spodobi, da obvestim/potipam puls slovenskih stripoholikov.

http://www.comicsalliance.com/2012/02/0 ... dc-comics/

ima kdo kak komentar? ali je kdo bral original? se je kdo že odločil če bo kaj od napovedanega nabavil?
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Re: watchmen predzgodba

Odgovor Napisal/-a Ruki »

Zanimivo :o škoda, ker Watchmena nisem nikoli bral, me ni potegnilo...
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: watchmen predzgodba

Odgovor Napisal/-a Corto »

A kaj veš ali je moral Moore dati dovoljenje DC-ju za to ali imajo oni vse pravice?
Drugače ideja ni slaba, Azzarello je tudi v ekipi pa naslovnice dobro izgledajo.
Me pa osebno ne gane preveč, ne verjamem, da bom nabavil ta prequel, sem pa original 2x prebral ...
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Re: watchmen predzgodba

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Corto napisal/-a:ali imajo oni vse pravice?
This.

Moore najbrž že grmi, ampak nima kaj. Nekaj denarja bo zagotovo dobil za tole, ampak gotovo ga bo spet zavrnil oz. ga dal komu drugemu.

Moja malenkost je pa še razdvojena glede prequelov. Po eni strani se mi zdijo blasfemija, po drugi strani me pa mika videti, ali bo to dizaster ali ne. Težko si v tem trenutku predstavljam, da ne bi bil, ampak kdo ve, morda presenetijo. Ampak dvomim. Ne vem.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: watchmen predzgodba

Odgovor Napisal/-a Corto »

Spisek za celotno predzgodbo:

● RORSCHACH (4 issues) – Writer: Brian Azzarello. Artist: Lee Bermejo
● MINUTEMEN (6 issues) – Writer/Artist: Darwyn Cooke
● COMEDIAN (6 issues) – Writer: Brian Azzarello. Artist: J.G. Jones
● DR. MANHATTAN (4 issues) – Writer: J. Michael Straczynski. Artist: Adam Hughes
● NITE OWL (4 issues) – Writer: J. Michael Straczynski. Artists: Andy and Joe Kubert
● OZYMANDIAS (6 issues) – Writer: Len Wein. Artist: Jae Lee
● SILK SPECTRE (4 issues) – Writer: Darwyn Cooke. Artist: Amanda Conner
Uporabniški avatar
stromi
Prispevkov: 267
Pridružen: 22.01.2007 11:50:38
Kraj: SV Slo
Kontakt:

Re: watchmen predzgodba

Odgovor Napisal/-a stromi »

naslovnice res dobro zgledajo...
Won't Get Fooled Again
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Re: watchmen predzgodba

Odgovor Napisal/-a sloppy »

Corto napisal/-a:A kaj veš ali je moral Moore dati dovoljenje DC-ju za to ali imajo oni vse pravice?
DC ima vse pravice oziroma Moore in Gibbons dobita pravice nazaj ko/če se liki ne uporabljajo več kot eno leto (se pravi če ni reprinta po enem letu). Moore je svoje povedal že ko se je začel delat film tako da na to ni imel kaj preveč novega za dodati. ni mu všeč da se drugi avtorji igrajo z njegovimi liki :) . kar je po emocionalni plati razumljivo. po drugi strani pa on ni ravno šparal likov drugih avtorjev; cela zasedba iz the league of extraordinary gentleman, lost girls,... Da ne omenjamo, da so liki iz watchmen samo blago predelani liki chareslton založnika, za katere je DC kupil pravice in se sredi pisanja scenarija za watchmen premislil in se odločil da bo like integriral v DC, Moore-u pa dal navodilo naj likom spremeni imena, da se bralci ne bi preveč medli :cry_lol: . Moore je super, ampak kdaj govori težke bedarije :? .

@ruki: obvezno preberi watcmen preden se spraviš na predzgodbe. ampak v glavi imej da je pisano v določenem času, ker če se mene vpraša se nekatere stvari ne prenašajo dobro naprej. če rabiš ti lahko posodim mojega (pm pa se dobimo nekje v soseski :) )
Odgovori