Je tole rekordna cena?

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a jang »

Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a tilitili »

jebešnakvadratdveribada
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a BuDi »

A je to resno skoraj 28.000€ ali mi to menjalnica nekaj narobe računa?
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a jang »

tam nekje ja.
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Mah, saj bi nekaj rekel pa brezveze :roll:
Pač vsak dela tisto, kar pač misli, da je prav :o
GOTOF JE!
sloppy
Prispevkov: 530
Pridružen: 14.01.2008 21:10:07
Kraj: Ljubljana

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a sloppy »

pa ni glih neki velik če piše da je v kolekciji 2100 stripov. če se zbira, se zbira, ne? :P
je pa hvala bogu res da se pr nm ne bo dal obogatet s prodajo starih stripov, kot se je nekaj časa dalo v ameriki.
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a Ruki »

sloppy napisal/-a:pa ni glih neki velik če piše da je v kolekciji 2100 stripov. če se zbira, se zbira, ne? :P
je pa hvala bogu res da se pr nm ne bo dal obogatet s prodajo starih stripov, kot se je nekaj časa dalo v ameriki.
No, ja :P
Uporabniški avatar
ninel
Prispevkov: 6346
Pridružen: 19.04.2006 19:14:19
Kraj: Beograd

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a ninel »

Na Darkwoodovem forumu je Dveribad naštel nekaj najdražje prodanih stripov v Jugi (med njimi je tudi naša Magna Purga :wink: ):

Obzirom da se naveliko vodi polemika oko realnosti ili ne realnosti pojedinih cijena ,bilo pojedinačnih primjeraka ili čitavih kompleta stripova,pa da pokušam malo pripomoć ili odgovorit na neka od pitanja.

Apsolutni rekord prodaje,pojedinog strip kompleta drže stripovi-ZLATNA SERIJA i LUNOV MAGNUS STRIP.Kopleta oba,u savršenom stanju(znači-svi glanceri),njih 2100 komada,prodan je u ljeto prošle godine za okruglih 50 000 eura.Komplet je prodan u Hrvatskoj.Uz njega su išli svi albumi sa sličicama strip junaka,orginalni posteri i svi vanredni brojevi u ZLATNOJ SERIJI.

Pojedinačno od stripova,najskuplje prodani primjerak je LUNOV MAGNUS STRIP br.4.Taj strip,u glanc stanju,prodan je za 1500 eura prije dva mjeseca.Za skuplje prodani primjerak stripa,sa ovih područja ne znam-bilo van aukcija,bilo na aukcijama.

Najskuplja prodana tabla iz nekog stripa je od domaćih autora prodana za 4000 eura.Radi se o akvarelu jednog od hrvatskih legendarnih strip majstora.
Najskuplje plaćena tabla stripa,od stranih autora,a da je kupac sa ovih prostora je iznos od 40 000 dolara.Da je netko platio neki strip uradak skuplje od ovog iznosa,nisam čuo.

Najskuplji primjerak strip albuma je kupljen i prodan u Sloveniji.Radi se o albumu MAGNA PURGA (Kostja Gatnik).U perfektnom stanju,sa potpisom autora,prodan je za 500 eura.Za skuplje prodan ili kupljen primjerak strip albuma nisam čuo.U Hrvatskoj je to strip album "PATULJAK NOSKO" od braće Neugebauer,prodan u perfektnom stanju za 400 eura.

Od novinskih primjeraka strpa-najskuplji primjerak je kupljen prije otprilike dvije godine.Radi se o stripu iz 1945 godine,a to je zadnji primjerak ZABAVNIKA br.103.Strip je plaćen 500 eura.

To je nekoliko crtica iz strip kolekcionarstva iz našeg podneblja za koje znam i što sam vidio, bio direktno ili indirektno prisutan.

**Ako ima kakvih pitanja,pucajte.Imena kupaca ne mogu otkrivat,ali vjerojatno možemo slikat neke od tih poduhvata i primjeraka(ako to nekoga uopće interesira).Ovaj komplet ZS i LMS mislim da se može čak i vidjet(pitat ćemo ponosnog vlasnika-vjerujem da protiv slikanja neće imat ništa protiv.Jedino sam siguran da nema diranja tih stripova!).

Ako netko ima sličnih iskustava ili viđenja,neka nam se javi.
Pozdrav.Nadam se da sam nekima pomogao oko realnosti ili nerealnosti.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a jang »

če ima človek denar in veselje zakaj pa ne.
Meni če nekdo ponudi sedaj 10.000€ za nekaj preko 2000 ZS in LMS mu jih takoj dam :angel: ma še za manj

je pa res da niso glanc :mrgreen:
dveribad
Prispevkov: 21
Pridružen: 31.03.2007 21:53:35

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a dveribad »

Nije niti približno rekordna,ali pojedini primjerci su na aukcijama bili rekordi prodaje.Ustvari,ako sam dobro pratio aukcije,ovo je vjerojatno najveći ponuđeni iznos ovako javno,sa aukcija.
"diznijevska verzija"
dveribad
Prispevkov: 21
Pridružen: 31.03.2007 21:53:35

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a dveribad »

tilitili napisal/-a:
jebešnakvadratdveribada
:roll:
"diznijevska verzija"
Uporabniški avatar
alex
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 437
Pridružen: 10.10.2006 10:23:23
Kraj: Ljubljana

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a alex »

Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Mah, kaj pa je te dobrih 29.500 ojrov za kompletno ZS-LMS serijo, preračunano znese to samo dobrih 14 ojrov za posamezen strip :mrgreen:
GOTOF JE!
krpalec
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 73
Pridružen: 09.12.2005 13:08:39
Kraj: Ljubljana

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a krpalec »

Svoj komplet, podobno ohranjen, dam za dva jurja ceneje.
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1183
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: Je tole rekordna cena?

Odgovor Napisal/-a gombi »

klinc pa delnice...stripi so prihodnost :yes: ...prodam lahk svoj delež fleta...avto pa ves puf...pa mam glih za celotno LMS...za ZS bi mogu pa še 10 let delat :cry_lol:
Odgovori