A še koga moti....

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

v tem tekstu je dosti netočnih zaključkov, sama peticija na koncu pa je popolna utopija. Prvič Jugoslavije ni več, nastalo je 7 držav. Drugič, pravice za junake so podeljene in Dnevnik ne more do njih. Sicer pa v Srbiji imajo nekakšen Dnevnik, samo da se mu reče Veseli četvrtak
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

V trafikah imamo na izbiro res cenejše stripe, čeprav je res, da recimo Zagorja imamo v kakšnih 10 različnih izdajah, medtem ko MN, Texa ali Martija dobivamo po kapljicah.
Je pa vsekakor trend, da se prodajajo omejene naklade 500 komadov stripov-knjig, ki pa so tudi dražje.
Ali gre za molzenje kupcev je sedaj drugo vprašanje.
Jaz osebno mislim, da ne, saj vsak kupuje tisto kar mu paše oz kar si lahko privošči.
Libellus in Fibra prodajate stripe-knjige, ki so narejeni zelo dovršeno ter kvalitetno posledično pa je zato tudi večja cena.
Cene teh izdaj so res relativno visoke, je pa res, da 95% teh izdaj kupujejo ljudje stari med 30-50 let, ki so z stripi gor rasli še za časa ZS/LMS in, ki povečini imajo službe, redne plače itd in si lahko to privoščijo.
Mogoče kakšen najstnik res ne bo mogel dati 25-30 evrov za en strip, ampak koliko je pa takšnih najstnikov recimo v Sloveniji, ki redno berejo stripe?
Verjetno le nekaj deset in teh nekaj mladcev si pač nebo kupovalo teh dražjih izdaj, ampak bodo pač posegali po cenejših zadevah v trafikah.
Jebi jo, tako pač je to.
Tako, da mislim da ne moremo govoriti o kakšni stagnaciji stripov v trafikah, čeprav je res, da bi lahko Ludens ali VČ, ki štancate stripe v večjih količinah za trafike, ven spravila kakšne nove junake(traper Keri recimo), ne pa da se vse vrti okoli 4-5 že stokrat prežvečenih junakov in je to to.
GOTOF JE!
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Gusar napisal/-a:Verjetno le nekaj deset in teh nekaj mladcev si pač nebo kupovalo teh dražjih izdaj, ampak bodo pač posegali po cenejših zadevah v trafikah.
Ne bodo, ker ne bodo kupovali hrvaških/srbskih stripov. To je zanje kot bi "nam" prodajali nemške.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

E vidiš, jaz sem hotel prikazati, da je vsaj nekaj mladcev v SLO, ki berejo te stripe, zdaj pa si me ti demantiral in iz tega izhaja, da je situacija še hujša, kot si mislimo :censored_red: :mrgreen:
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

ma dobro, v sloveniji živi tudi kar lep procent priseljencev in njihovih potomcev...tem jezik v stripih sigurno ne dela in ne bo delal problemov
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

jang napisal/-a:tem jezik v stripih sigurno ne dela in ne bo delal problemov
Delam vsak dan z mlajšimi potomci priseljencev in - na tvojem mestu v to ne bi bil tako sveto prepričan oz. tega nebi posploševal.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

to je pa njihova sramota potem...in njihovih staršev. Če ne obvladaš jezika svojih strašev ustno in pisno te koj k.u.r.c gleda
barba73
Stripoholik FAN CLUB
Prispevkov: 890
Pridružen: 06.02.2008 14:03:54
Kraj: KOČEVJE TEXAS

Odgovor Napisal/-a barba73 »

meni trenutno stanje na kioskih povsem ustreza, mamo dovolj pestro izbiro za vse okuse in do sedaj prav vsak strip kupim z "guštom" in brez slabe vesti. Dobro, samo pri Alan Fordu extra se mi zdi da tista dva evra vržem čez okno, ampak če si kolekcionar moraš včasih kupit tudi kako neumnost.
Mislim da problem ni v jeziku(hrvaški je že skoraj tak kot naš)ampak v tem da mladino strip ne pritegne.Zato se mi zdi to od Graffita in Dela odlična stvar za popularizacijo stripa in če ne upalita Iznogud in Srečni Luka potem res ne vem kaj bo treba še mulcem ponudit.
Sam sem se srbo-hrvaščine naučil pri 8 letih iz ZS in LMS in nevem če so današnji mulci res tako bolj zabiti za jezike, samo nekdo jim mora strip kupit in dat v roke pa magari bil to Zagor ali Alan Ford.
Zagor klasik je prav odlična zadeva, samo vedeti je treba komu je namenjena-prvo kolekcijonarjem ki hočejo met vse od Zagorja ali tistim ki so izpustili prve Zagorje extra od Slobodne Dalmacije in drugo tistim ki radi preberejo celo epizodo brez tistega"nastavlja se".In takih ni malo sodeč da se tiska v 8000 komadih.Zakaj bi bil potem odveč, zahvaljujoč njemu(pa Bleku in Marku) mamo na kioskih še vedno Martija in Mister Noa, katerih prodaja prav gotovo ne opravičuje da še vedno izhajata.
Boljše prodaje krijejo slabše.V obratnem primeru bo po to treba v striparnice v HC izvedbi po 15 evrov.
Brez zamere extraZagor ampak mislim da si brcnil v temo, strip scena v bivši jugi se je "srozala" od časa Dnevnika na kako desetino bralcev.
In odgovor zakaj je potem vse skoraj HC 500 komadov je na dlani.
---jeb..eš život bez Bonellija i Olimpije u Ligi Prvaka---
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

No, v določenih zadevah se strinjam s tabo.
Na žalost je res tako, da dandanes večina novodobnih stripoholikov stripe najprej zbira in šele nato tu pa tam kakšnega tudi prebere.
Nekateri zbirajo in kupujejo stripe, ki jih recimo nikoli ne bodo prebrali, kar se vsaj meni zdi izven zdrave pameti.
Jaz sem vsak strip, ki ga imam doma(razen MN VČ) prebral najmanj enkrat, in moji stripi, ki jih imam v zbirki niso niti približno glancerji, saj zastopam mnenje, da je strip namenjen za branje, ne pa za to, da lepo izgleda in se sveti na polici.
To pa sedaj ne pomeni, da so slabo ohranjeni oz, da se valjajo po tleh.
Ne, imam 2 omari namenjeni le za stripe, ki mi jih ni težko vzeti v roke, kaj prebrati, kaj prebrskati.
Skratka stripe imam sicer lepo sortirane, ampak sem pa kljub temu vsak dan v stiku z njimi 8)
Na žalost pa je pač tako, da ker večina striparjev stripe bolj zbira kot bere, pridemo do situacije ko se na forumu ne pogovarjamo o posamičnih epizodah stripovskih junakov, ampak le o cenah, ohranjenosti, možnosti prodaje oz kupovanja, HC ali SC... skratka, kot deca smo se pogovarjali o samih zgodbah ter stripovskih junakih, danes pa o vsem drugem.
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

saj se mislim da vsi strinjamo vsaj delno z avtorjem topica... verjamem da bi nas 95% raje videlo da gre bonelli v trafike in cena 2,15€.
Ne strinjam se tam glede pravic in pa v tem da je na kioskih premalo stripov...
Na kioskih so:
Zagor
Zagor Extra
Zagor in Chico Almanah
Zagor Maxi
Zagor Gigant
Zagor Almanah
Zagor Klasik
DD
DD Extra
DD Maxi
DD Special
DD Almanah
DD Gigant
Tex
Tex Maxi
MM
MM Maxi
MM Special
MNo
Mno Special
MNo Maxi
Alan Ford extra
Alan Ford klasik
Alan Ford superklasik
Priče broja 1
Alan Ford v barvah
Diabolik
Blek
Blek Special
Mark
Mark Special
Mali rendžer
Brad Barron
Leo Pulp
Dampyr
Ultimate Spiderman/ X-men
Ultimates / Ultimate F4
Amazing Spiderman
Spectac. Spiderman
Stripoteka
Stripbumerang
Alan Ford Korpus

pa še lahko da sem koga falil, tole je iz glave

potem pa dodajte še kar nekaj VČ izdaj, ki jih pač kupiš pri nas le pri Buhu, itd.......

JE TO MALO???????????
barba73
Stripoholik FAN CLUB
Prispevkov: 890
Pridružen: 06.02.2008 14:03:54
Kraj: KOČEVJE TEXAS

Odgovor Napisal/-a barba73 »

Zelo lepo napisano Zagorextra, tudi jaz bi si želel iste stvari kot ti.Samo piše se leto 2009 in ne 1965 ko je Dnevnik začel izdajati stripe.A mi lahko poveš
za takratno mladino drugo vrsto zabave kot zbiranje značk in prebiranje stripov?Ali takratno mladino lahko primerjaš z današnjo zafrustrirano z raznimi primitivnimi odajami tipa Kmetija, internetom in še morjem novotarij ki jih več ali manj poneumljajo.Šola je tudi bolj zahtevna kod včasih.Denarja je bilo včasih več,stripi so bili skoraj zastonj ker so šle naklade v nebesa(tudi čez 100 000 primerkov).Vmes je razpadla država,Dnevnik je crknil in ga ne vrne k življenju niti Frankenštajn.
Če vzamemo z malo domišljije Veseli četvrtak za naslednika Dnevnika in
vse kritike na račun dizajna in tiska, potem bi danes tak Dnevnik raztrgali, danes so tudi stvari ki se tičejo avtorskih pravic bolj urejene in dvomim da bi Bonelli dopustil nekomu delati take stvari kot jih je Dnevnik(risanje naslovk,cenzura,brezvezni dodatki v stripih).Stripi se ne berejo bolj množično, ne zato ker so predragi ampak ker to ni in,cool ali karkoli že.
Ker večine mladine to ne zanima, se tržišče skrči na kolekcijonarje in striparje, ki niso več v rosnih letih.Dodaj še konkurenco, ko vsaka bivše republika ex Yuge hoče svojo izdajo(magar po treh cifrah crkne).
Tudi brez Libellusa,Fibre,Beli Put in drugih hiš se stripi nebi prav nič bolj brali.Oni so tu da dajo tisto kar je na kioskih crknilo ali se nebi nikoli pojavilo.Lepo je bit idealist toda v teh časih je boljše bit realist.

ps.: ne razumem zakaj se Libellus Tex color 1 ne da brati na straniščni školjki? ob prvi priliki poiskusim in javim občutke in zapažanja.
---jeb..eš život bez Bonellija i Olimpije u Ligi Prvaka---
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

Zagor izhaja tudi bolj pogosto in imajo nekateri občutega da ga je še več. Ampak tudi zagorja prej zmanjka kot drugih.
Sicer pa se vsak sam odloči kaj bo kupoval.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

to je malo ker je 90% bonellija, in še manj ker je v slovenščini 2%
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori