Pošiljanje stripov po pošti

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
cemil182
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 192
Pridružen: 02.09.2006 14:33:13
Kraj: Ljubljana

Pošiljanje stripov po pošti

Odgovor Napisal/-a cemil182 »

Pozdravljeni
Mene pa samo zanima (ker sem malo nov v tem "biznisu" pošiljanja in sprejemanja stripov :oops:)na kakšen način in po kakšnem postopku je najbolje poslati denar oz.strip ne da bi te kdo oguljufal in ne da bi se strip poškodoval ali izgubil?
Lep pozdrav :)
Zadnjič spremenil cemil182, dne 26.01.2007 16:41:41, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

priporočeno ali vrednostno za denar

tiskovina za strip - pa orenk zapakiraj, posebno vogale
Uporabniški avatar
Mocivnik
Prispevkov: 415
Pridružen: 04.01.2007 21:31:09
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Mocivnik »

Najbolje je, da vzameš 2 kosa kartona, ter ju obrežeš na malo večje platnice, kot je strip. Nato položiš nanj ter dobro oblepiš s selotejpom, da če slučajno nevemkaj ne premoči. Tako sem jaz dobil, in bil je v izvrstnem stanju.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Denar je najbolje pošiljati prek internetnega bančništva. Na žalost Hrvaška in Srbija še nista v EU pa je to drag špas, po Sloveniji in EU je pa to 'takorekoč zastonj'.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Mocivnik
Prispevkov: 415
Pridružen: 04.01.2007 21:31:09
Kraj: Ravne na Koroškem

Re: Pošiljanje stripov po pošti

Odgovor Napisal/-a Mocivnik »

Evo ti, tu si poglej: viewtopic.php?t=1415&highlight=
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

v srbijo ne pošiljaj drugega kot vrednostno pismo, ker če gre kaj narobe ne dobiš denarja nazaj.

v bosno isto, no jaz sem v bosno pošiljal prek western uniona, sam je drago tak pošiljati.

na hrvaško pa je šlo normalno, brez vrednostnega in priporočenega, razen dalmacija, tja pa so mi mislim da 2x "zgubili" denar.

v sloveniji pa je šlo vse prek normalnega, edino večje vsote sem pošiljal priporočeno ali vrednostno.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

mister-no napisal/-a:v srbijo ne pošiljaj drugega kot vrednostno pismo, ker če gre kaj narobe ne dobiš denarja nazaj.

v bosno isto, no jaz sem v bosno pošiljal prek western uniona, sam je drago tak pošiljati.

na hrvaško pa je šlo normalno, brez vrednostnega in priporočenega, razen dalmacija, tja pa so mi mislim da 2x "zgubili" denar.

v sloveniji pa je šlo vse prek normalnega, edino večje vsote sem pošiljal priporočeno ali vrednostno.
Za hrvaško jaz naredim tako da dam denar kolegu (hvala mu :)) ki mi pošlje oz nakaže na račun na hrvaško, ko gre čez mejo in na pošti vplača. In stvar je tako 100% varna.
Bosna in Srbija - vrednostno pismo, če ni druge možnosti, da se dostavi ali nakaže (vendar tudi za bosno, se najde da imajo kolege v HR, ki živijo ob meji in imajo račune na HR bankah in potem ta kolega tja nakaže :)), za srbijo pa največkrat komu dam ki gre doli in osebno preda ali tudi tam nakaže. Skrajni primer priporočeno.

Torej, še enkrat najvarneje in najhitrejeje za oba je nakazilo na račun (seveda če je možno) Če ni pa poštna nakaznica, preprosto in relativno poceni, mislim da je cca 1€ osebi poštar preda denar, se podpiše in je :),
Druga varijanta priporočeno (še bolje vrednostno)
Izogibajte se navadnim pošiljkam in denar notri, v primeru izgube ne dobiš nič. Pa pri priporočenem ali vrednostnem imaš potrdilo v roki in nihče kot prava oseba, ga ne prejme.

Torej olajšajte sebi in prejemniku life in naredite tako, da ni dvoma, če slučajno pride do izgube ali težave. Nekako se zgubi lahko zaupanje in to ni vredno tistih par centov več....

Obstajajo tudi seveda možnosti da vam kdo drugi dostavi (recimo kot v striparnici) vendar je to le za Ljubljano in Maribor (enkrat mesečno) če vam to ni predolgo za čakat..
Odstrani se pošast!
Giant
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 324
Pridružen: 22.03.2006 18:15:01
Kraj: Dovje

Odgovor Napisal/-a Giant »

Kar jaz vem,se v Bosno ne more poslati denarja v vrednostnem pismu....vsaj tako je bilo 2 meseca nazaj-kot mi je bilo razlozeno na pošti! Bom pa verjetno še enkrat preveril!!
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Pošta (Poštna banka) piše:
Mednarodni poštni plačilni promet

Madnarodni poštni plačilni promet poteka z mednarodnimi poštnimi nakaznicami. Sporazume o izmenjavi mednarodnih poštnih nakaznic imamo sklenjene z 19 državami, in sicer: Albanijo, Avstrijo, Belgijo, Brazilijo, Ciprom, Češko, Dansko, Francijo, Hrvaško, Italijo, Luxemburgom, Makedonijo, Nemčijo, Nizozemsko, Portugalsko, Španijo, Švedsko, Švico, ZR Jugoslavijo.

Z nekaterimi navedenimi državami poteka izmenjava mednarodnih poštnih nakaznic elektronsko preko Eurogiro sistema, in sicer z: Avstrijo, Belgijo, Dansko, Hrvaško, Nemčijo, Portugalsko, Švedsko in Švico.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

danes mi piše nekdo iz HR da je dobil pismo, v katerem ni bilo nič.
verjetno so zamenjali pismo, in poslali drugega, na kerega so samo prepisali naslov. jebemtič.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

mister-no napisal/-a:danes mi piše nekdo iz HR da je dobil pismo, v katerem ni bilo nič.
verjetno so zamenjali pismo, in poslali drugega, na kerega so samo prepisali naslov. jebemtič.
kje so ga zamenjali??
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

jang napisal/-a:
mister-no napisal/-a:danes mi piše nekdo iz HR da je dobil pismo, v katerem ni bilo nič.
verjetno so zamenjali pismo, in poslali drugega, na kerega so samo prepisali naslov. jebemtič.
kje so ga zamenjali??
verjetno kje na poti do naslovnika.

do sedaj sem edino priporočeno pošto pošiljal v srbijo, ali bosno in dalmacijo(ja v dalmacijo se mi je že najmanj 2x zgodilo da ni bilo denarja)

zdaj pa je nekdo vzel denar ven, oziroma zamenjal pismo,(to bom videl ko dobim nazaj pismo če je moja pisava oz moje pismo(ker mam nekaj kuvert pri sebi doma)
nisem pa pošiljal priporočenega ker ni bilo dosti denarja, zdaj moram pa še enkrat:)
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

mister-no napisal/-a:danes mi piše nekdo iz HR da je dobil pismo, v katerem ni bilo nič.
verjetno so zamenjali pismo, in poslali drugega, na kerega so samo prepisali naslov. jebemtič.
do Srbije se pošta rado izgubi

meni je pošta šla nekaj let nazaj - nekam v luft. Še dobro da sem dal priporočeno in dobil strošek povrnjem.

Od tistega časa naprej za malo ta večje zneske pride v poštev le nakazilo
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

danes sem dobil strip, skupaj z pismom v katerem ni bilo denarja ko sem poslal.

na prvi pogled je bilo vse ok, saj ni bilo odprto zadaj, saj lepilni trak ni bil kakorkoli poškodovan oziroma zrahljan. Pismo je bilo moje, saj prepoznam pisavo. V njem pa je bila polovica belega papirja A4 formata. (zato ker sem napisal kaj pošiljam)
No na levi strani, če bolj točno pogledam od spredaj, pa je lepo zalepljeno, in tudi na otip čutim "trdoto" lepila. Nekdo od zaposlenih v pošti si je vzel čas, da malo "popravi/izprazni" moje pismo.
:twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

TomDar napisal/-a:
mister-no napisal/-a:v srbijo ne pošiljaj drugega kot vrednostno pismo, ker če gre kaj narobe ne dobiš denarja nazaj.

v bosno isto, no jaz sem v bosno pošiljal prek western uniona, sam je drago tak pošiljati.

na hrvaško pa je šlo normalno, brez vrednostnega in priporočenega, razen dalmacija, tja pa so mi mislim da 2x "zgubili" denar.

v sloveniji pa je šlo vse prek normalnega, edino večje vsote sem pošiljal priporočeno ali vrednostno.
Za hrvaško jaz naredim tako da dam denar kolegu (hvala mu :)) ki mi pošlje oz nakaže na račun na hrvaško, ko gre čez mejo in na pošti vplača. In stvar je tako 100% varna.
Bosna in Srbija - vrednostno pismo, če ni druge možnosti, da se dostavi ali nakaže (vendar tudi za bosno, se najde da imajo kolege v HR, ki živijo ob meji in imajo račune na HR bankah in potem ta kolega tja nakaže :)), za srbijo pa največkrat komu dam ki gre doli in osebno preda ali tudi tam nakaže. Skrajni primer priporočeno.

Torej, še enkrat najvarneje in najhitrejeje za oba je nakazilo na račun (seveda če je možno) Če ni pa poštna nakaznica, preprosto in relativno poceni, mislim da je cca 1€ osebi poštar preda denar, se podpiše in je :),
Druga varijanta priporočeno (še bolje vrednostno)
Izogibajte se navadnim pošiljkam in denar notri, v primeru izgube ne dobiš nič. Pa pri priporočenem ali vrednostnem imaš potrdilo v roki in nihče kot prava oseba, ga ne prejme.

Torej olajšajte sebi in prejemniku life in naredite tako, da ni dvoma, če slučajno pride do izgube ali težave. Nekako se zgubi lahko zaupanje in to ni vredno tistih par centov več....

Obstajajo tudi seveda možnosti da vam kdo drugi dostavi (recimo kot v striparnici) vendar je to le za Ljubljano in Maribor (enkrat mesečno) če vam to ni predolgo za čakat..
Tudi pri priporočenem pismu v primeru, da denar izgine ne dobiš nič.
Odgovori