Nova funkcionalnost - Licitacije

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Nova funkcionalnost - Licitacije

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Tukaj je glavni topic za vse spremembe, popravke, komentarje spletnih licitacij.
V tem postu bom vodil verzije in spremembe, ki so narejene, da lahko sledite spremembam

v. 1.1.018 - popravil delovanje opcije KAJ SEM PRODAL, posamično oddajanje z "oddaj komentar" funkcijo
v. 1.1.017 - popravil delovanje opcije KAJ SEM PRODAL, napaka pri prehodu na novo verzijo foruma...
v. 1.1.016 - popravil delovanje licitacij, da se uporabniki pridobijo iz nove verzije foruma (boljša zaščita gesla itd)
v. 1.1.014 - popravek, pri prikazu obiskovalcev
v. 1.1.013 - pri množični obnovi povečal število hkratnih elementov za obnovo (iz 50 v 100)
v. 1.1.012 - posodobil pošiljanje obvestil o neuspelih licitacijah (popravil tekst v mailu)
v. 1.1.010 - posodobil pošiljanje obvestil o neuspelih licitacijah (samo en mail in znotraj naštete povezave do licitacij)
v. 1.1.006 - pri dodajanju novih naslovnic, mora biti slika veljavna (če je kaj narobe z njo, javi napako)
v. 1.1.005 - popravljeno, da pri dodajanju novih naslovnic, če se vnese komentar, se prikaže v kodi za forum
v. 1.1.004 - dodal prikazovanje verzije, na prvi strani (da se ve katera je aktivna verzija in katere spremembe)
v. 1.1.003 - popravljen format izpisanih številk na prvi strani (število licitacij, ogledov itd)
v. 1.1.002 - popravek napake tipa (NOTICE) pri prikazu rezultata (show_searched_items.php)
v. 1.1.001 - popravek napake tipa (NOTICE) pri iskanju (IŠČI)
v. 1.1.000 - zajete spremembe do datuma 13.12.2010


V primeru napak, vaših kritik, želja in nasvetov pričakujem vaš odziv.
Vaše mnenje lahko pustite tukaj.
Lp TomDar
Zadnjič spremenil TomDar, dne 08.01.2011 1:32:43, skupaj popravljeno 5 krat.
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

OBVESTILO:
Dodelana je nova (testna) funkcionalnost LICITACIJE na www.striparna.com/avkcije .
Licitacije nam omogočajo, da odprodamo stripe, ki jih ne potrebujemo, ali kupimo stripe,
ki nam manjkajo.
Za ponujeni strip se potegujemo kot na navadnih avkcijah oz licitacijah,
zmaga tisti, ki da več.

Razlogi za uvajanje nove funkconalnosti na www.striparna.com so:
- omogočiti pregled in spiske strip serij (POPISI),
- omogočiti uporabnikom strip foruma, da odprodajo (PRODAM), kupijo (LICITACIJE),
ali iščejo manjkajoče stripe (MANJKAJOČI),
- zaokrožiti celotno zbirko funkcionalnosti za www.striparna.com
- itd ...

Prednosti:
- hitrejši vnos in oddaja stripov v prodajo,
- prednost pri prodaji, ker bodo stripi predstavljeni direktni ciljni skupini, torej ljubiteljem stripov,
- prednost pri nakupu, ker bo možnost obveščanja o stripih, ki nam manjkajo (torej težje se bo zgodilo da smo zgrešili licitacijo z stripom, ki ga iščemo že par let)
- lažji pregled ponujenih licitacij (samo stripi) in lažje pregledovanje po serija, junakih ali oboje
- hitrejši vnos in pregled nad manjkajočimi stripi
- itd...

Možnosti, ki jih ponuja nova funkcionalnost:
POPISI - spisek popisov stripov s slikami (trenutno samo serija ZS in LMS!)
LICITACIJE - iskanje in pregled po stripih, ki so ponujeni za odprodajo.
LICITACIJE (PO OSEBAH) - iskanje isto kot pri LICITACIJE, le da lahko omejimo še na prodajalca, torej vidimo vse ponudbe od itega ponudnika...
FORUM - link na forum http://forum.striparna.com
STRIPARNA - link na spletno striparno
MOJI PODATKI - link za urejanje osebnih podatkov Naziv (ime in priimek), Naslov,Mesto in država.
Brez teh podatkov, ni možno oddajati ponudb in stripov v prodajo !
MANJKAJOČI - omogoča, da vnesemo vse manjkajoče stripe, ki nam manjkajo in nas bo sistem obvestil (na e-naslov)
če bo kdo oddal tak strip v prodajo prek licitacij. Tukaj imamo možnost, da ne propustimo stripa, ki nam
manjka. In če nam strip ustreza, lahko nato oddajamo ponudbo zanj in se potegujemo zanj.
PRODAM - tukaj dejansko oddajamo naše dvojnike, ali stripe, ki jih ne želimo v odprodajo...
Sistem omogoač zelo hitro oz najhitrejšo oddajanje stripov v odprodajo!
In sicer: s številko stripa in izbiro serije izberemo strip in nato z parimi kliki in malo vnosa je strip že pripravljen za prodajo.

V primeru napak, vaših kritik, želja in nasvetov pričakujem vaš odziv.
Vaše mnenje lahko pustite tukaj.
Lp TomDar
Zadnjič spremenil TomDar, dne 14.12.2010 3:44:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

TomDar napisal/-a:
mister-no napisal/-a:veš kaj nimaš dobro?

to če dam jaz ponudbo 100 sit, in jo še enkrat zvišan npr 150, se poveča na 110, sam sebi povišujem.
To je zanalašč narejeno, ker če že dvigaš svojo maximalno ponudbo (itak je nihče ne ve kot ti) se pa dvigne cena za 10 kar ni veliko :)

To je pa v izdelavi :)
10 sit ni 1 kuna :P

lahko bi pa naredil na 30 da se povišuje :twisted:
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

mister-no napisal/-a:
TomDar napisal/-a:
mister-no napisal/-a:veš kaj nimaš dobro?

to če dam jaz ponudbo 100 sit, in jo še enkrat zvišan npr 150, se poveča na 110, sam sebi povišujem.
To je zanalašč narejeno, ker če že dvigaš svojo maximalno ponudbo (itak je nihče ne ve kot ti) se pa dvigne cena za 10 kar ni veliko :)

To je pa v izdelavi :)
10 sit ni 1 kuna :P

lahko bi pa naredil na 30 da se povišuje :twisted:
Moj predlog je da bi se poviševalo:

Do 500 SIT po 25 SIT
Nad 500 do 1000 SIT za 50 SIT
Nad 1000 SIT za 100 SIT
Slika
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

kdor ma denar, pač ima
kdor pa ne, ...
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

tomdar - predlog z moje strani:
pri popisih se lepo pokaže strip z slikico. A bi se dalo, da ko klikneš na sliko, da se poveča?
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

mister-no napisal/-a: 10 sit ni 1 kuna :P
lahko bi pa naredil na 30 da se povišuje :twisted:
Zakaj bi moralo biti kot kuna 8)
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

markolar napisal/-a: Moj predlog je da bi se poviševalo:

Do 500 SIT po 25 SIT
Nad 500 do 1000 SIT za 50 SIT
Nad 1000 SIT za 100 SIT
Imel sem enko lestvico razdelano (jo moram doma najti) ampak sem trenutno opustil, ker tukaj se bodo ponujali in iskali stripi in mislim, je za začetno fazo ali malo dlje dovolj ce se vse povecuje po 10 sit. (no moram priznati da me zanima kako bo izgledao ko bo nekdo moral poslati recimo 310 ali 560 ali 1010 sit ?)

V glavenem tvoj predlog z lestvico je na mestu, bomo videli, ker imam kar nekaj ostali zadev za postoriti.
Zato sem tudi dal v ta topic, tako da bo ostalo vidno kaj fali in bom potem sproti popravaljal.

Hvala...
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Nobody napisal/-a:tomdar - predlog z moje strani:
pri popisih se lepo pokaže strip z slikico. A bi se dalo, da ko klikneš na sliko, da se poveča?
To je v planu ko bo končano ogrodje (torej ko bodo vse licitacije in ostalo delovalo kot je treba in ko bodo vsi popisi gori) takrat planram dokupiti še nekaj prostora da dam te večje slike in ostale slike slovenskih stripov, ki so mi jih poslali (med njimi jang in wiz, ter ostali)
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

TomDar napisal/-a:
mister-no napisal/-a: 10 sit ni 1 kuna :P
lahko bi pa naredil na 30 da se povišuje :twisted:
Zakaj bi moralo biti kot kuna 8)
mogoče zato ker je največ stripov hrvaških in srbskih :P

nekje mej prostor za reklame, in lahko služiš s klikom na stran. :wink:
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

TomDar napisal/-a:
markolar napisal/-a: Moj predlog je da bi se poviševalo:

Do 500 SIT po 25 SIT
Nad 500 do 1000 SIT za 50 SIT
Nad 1000 SIT za 100 SIT
Imel sem enko lestvico razdelano (jo moram doma najti) ampak sem trenutno opustil, ker tukaj se bodo ponujali in iskali stripi in mislim, je za začetno fazo ali malo dlje dovolj ce se vse povecuje po 10 sit. (no moram priznati da me zanima kako bo izgledao ko bo nekdo moral poslati recimo 310 ali 560 ali 1010 sit ?)

V glavenem tvoj predlog z lestvico je na mestu, bomo videli, ker imam kar nekaj ostali zadev za postoriti.
Zato sem tudi dal v ta topic, tako da bo ostalo vidno kaj fali in bom potem sproti popravaljal.

Hvala...
Mislim da je "dvigovanje" za 10 SIT premalo, saj nas je še premalo na forumu in je vprašaj, koliko oseb bi se "borilo" za določen strip (še na BOLHI se borita za določen strip kvečjemu dva)...
Slika
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

malo reklame bo treba narediti, npr na stripovi.net :P
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

DODELANO:
- prikaz ponudb po ponudnikih (in sortiranje po serijah in/ali junakih)
- pošiljanje spročil prodajalcem (pošiljanje poizvedb o stvari, ki vas interesira)
- pregled števila in oseb, ki so oddali ponudbe...
- dodano kolikokrat je bila katera licitacija videna...
- dodano link, pod licitacije, da se pošlje sporočilo uporabniku...
- dodan link, da poiščemo vse izdelke, ki jih prodaja isti prodajalec
V IZDELAVI:
- pregled kupljenih, prodanih zadev,
- možnost oddajanja komentarjev pri končanih avkcijah
- pregled uporabnika
- dokonca dodelati funkcionalnost "manjkajoči" (dodati pregled manjkajočih, obveščanje, urejanje itd ...)

TESTIRANJE: Vse uporabnike foruma naprošam, da čimveč testirajo avkcije funkcionalnost na www.striparna.com/avkcije tako, da testno oddajo stvari v prodajo in/ali naj oddajajo ponudbe na že oddane licitacije. S tem se boste privadili na sistem in otkrili morebitne pomanjkljivosti (napake, pomanjkljiva funkconalnost), katere bom poizkušal odpraviti ali naredit... Torej, imamo možnost, da skupaj naredimo uporabno funkcionalnost zato jo kar izkoristite ...
LP TomDar
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Pozdravljen TomDar!

Sicer je vse v redu narejeno, le zelo me moti, da je vse minimalno (velikost črk)!

Lep pozdrav,
Slika
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

DODELANO:
- pregled uporabnika
- funkcionalnost "manjkajoči" (dodan pregled manjkajočih, - izbris trenutno še ne dela :( ...)
- pošiljanje maila uporabniku, pregled vseh izdelkov enega uporabnika ...


TESTIRANJE: Vse uporabnike foruma naprošam, da čimveč testirajo avkcije funkcionalnost na www.striparna.com/avkcije tako, da testno oddajo stvari v prodajo in/ali naj oddajajo ponudbe na že oddane licitacije. S tem se boste privadili na sistem in otkrili morebitne pomanjkljivosti (napake, pomanjkljiva funkconalnost), katere bom poizkušal odpraviti ali naredit... Torej, imamo možnost, da skupaj naredimo uporabno funkcionalnost zato jo kar izkoristite ...
LP TomDar

PS: Markolar
Hm bom poizkušal povečati velikost, magari za eno, samo se bojim da mi bo potem kje zaradi dolžine ven udarilo, zato bom to na koncu naredil, saj mi le še malo manjka da bi bila kompletna funkcionalnost končana...
Odstrani se pošast!
Odgovori