STRIP BUMERANG - številka 1

Prostor za Vaše recenzije. Dodajte svojo recenzijo ali pustite oceno in komentar že napisanim recenzijam.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

markolar napisal/-a:na drugi strani pa nisem nabavil (ampak verjetno vseeno bom) drugi album - Tožba izgubljene doline #1 - Sioban za ceno 9.00 €, ki je glede na to, da je z (če ga primerjam z drugimi albumi) z mehkimi platnicami, barven - "samo" 1.00 € cenejši od podobnih zadev (npr. Maria Dolares - Libellus), ki jih dobimo z trdimi platnicami, potem pa se zganja vik in krik, da je cena 10 € za podobne albume predraga! Ja - dal bi 10 € (1 € več kot sedaj) za album v slovenskem jeziku z trdimi platnicami!
1. Maria Dolares stane 75 kun, kar je 10,6 €, Sioban stane 8,1 € za člane društva Stripoholik
2. Maria Dolares ima 46 strani, Sioban ima 56 strani

Torej je Sioban cenejši za 2,5 €, ima 10 strani več, edino HC platnic nima, kar pa ni za vsakogar minus.
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

corto napisal/-a:
markolar napisal/-a:na drugi strani pa nisem nabavil (ampak verjetno vseeno bom) drugi album - Tožba izgubljene doline #1 - Sioban za ceno 9.00 €, ki je glede na to, da je z (če ga primerjam z drugimi albumi) z mehkimi platnicami, barven - "samo" 1.00 € cenejši od podobnih zadev (npr. Maria Dolares - Libellus), ki jih dobimo z trdimi platnicami, potem pa se zganja vik in krik, da je cena 10 € za podobne albume predraga! Ja - dal bi 10 € (1 € več kot sedaj) za album v slovenskem jeziku z trdimi platnicami!
1. Maria Dolares stane 75 kun, kar je 10,6 €, Sioban stane 8,1 € za člane društva Stripoholik
2. Maria Dolares ima 46 strani, Sioban ima 56 strani

Torej je Sioban cenejši za 2,5 €, ima 10 strani več, edino HC platnic nima, kar pa ni za vsakogar minus.
To je bilo samo za naključno primerjavo, sicer niso vsi člani društva, zato ne moreš vzeti še 1 € stran, podobne zadeve stanejo tam okrog 10 € vglavnem...
Slika
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Če že niso člani društva, so pa lahko člani Risarja, torej tudi 10% off in dostava na dom, par dni prej.
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

To zame ni naključna primerjava ampak netočna in nepopolna primerjava.
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Dobro - napačna primerjava, kar se teh popustov tiče, tudi drugi ti dajo kakšne popuste na kakšnih prireditvah ali popust glede na količinski nakup oz. ti lahko še kaj podarijo oz. dajo zastonj - ne more se vseeno to računati z popusti - sicer je ta stvar "quote" še najmanj pomebna v mojem prispevku...
Slika
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

OK, tudi če pozabiš na popust, je po moji oceni cenovno bolj ugoden nakup Sioban.
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

naj še jaz dodan glede strip bumeranga v Murski Soboti se ga že drugi dan ko prispe v trafike ne da dobiti. Prodajalka mi celo zatrdi da ga takoj pokupijo ko sploh pride na police. Res da jih pride 5-6 komadov, vendar tudi v drugih trafikah ga ni več.
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

gregorbikupil napisal/-a:Za 3 stripe v življenju sem dal več - in to za luksuz pri Buchu (ne spomnim pa se, koliko so me stali novi Ludensovi maxiji).
Stali so te več kot Bumerang.
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

corto napisal/-a:
markolar napisal/-a:na drugi strani pa nisem nabavil (ampak verjetno vseeno bom) drugi album - Tožba izgubljene doline #1 - Sioban za ceno 9.00 €, ki je glede na to, da je z (če ga primerjam z drugimi albumi) z mehkimi platnicami, barven - "samo" 1.00 € cenejši od podobnih zadev (npr. Maria Dolares - Libellus), ki jih dobimo z trdimi platnicami, potem pa se zganja vik in krik, da je cena 10 € za podobne albume predraga! Ja - dal bi 10 € (1 € več kot sedaj) za album v slovenskem jeziku z trdimi platnicami!
1. Maria Dolares stane 75 kun, kar je 10,6 €, Sioban stane 8,1 € za člane društva Stripoholik
2. Maria Dolares ima 46 strani, Sioban ima 56 strani

Torej je Sioban cenejši za 2,5 €, ima 10 strani več, edino HC platnic nima, kar pa ni za vsakogar minus.
S tem, da maria Dolares stane toliko Striparnici Libellus, kjer je nekako normalno, da bo najcenejša. Tudi Bumerang bo cenejši, če ga greš iskat direktno k izdajatelju (pa baje Maria Dolares ni preveč dober).
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

gregorbikupil napisal/-a:Jezik pa... Ste kdaj poslušali Vilfanove TV prenose košarke? Vas je kaj motilo? Nekatere zmoti neraba rodilnika, drugi tega še opazijo ne.
Pri Bumerangu pa je toliko poudarka ravno na stripu v slovenskem jeziku, pa pogori pri jeziku samem...
Pa saj napak ni 50, prej 3, pa še to ne v vsaki številki... ne bi jih smelo biti!!!
Prevod je na začetku šepal ampak se je popravil. Ampak garantiram ti, da če boš vzel v roke novega Maxmagnusa boš lahko samo hvalil prevod v Bumerangu.
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Bob Rock napisal/-a:
gregorbikupil napisal/-a:Za 3 stripe v življenju sem dal več - in to za luksuz pri Buchu (ne spomnim pa se, koliko so me stali novi Ludensovi maxiji).
Stali so te več kot Bumerang.

Sem jasno šel pogledat - res, res pa je tudi, da sem pol kupil rabljenih in ceneje. S tem, da sta drugi maxi Tex in prvi Mr. No.
Najboljša stripa, kar sem jih prebral vzadnjih letih in letih... prvi Tex mogoče prav malo zaostaja, tretjega pa imam na polici za "taboljš"...
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Bob Rock napisal/-a:
corto napisal/-a:
markolar napisal/-a:na drugi strani pa nisem nabavil (ampak verjetno vseeno bom) drugi album - Tožba izgubljene doline #1 - Sioban za ceno 9.00 €, ki je glede na to, da je z (če ga primerjam z drugimi albumi) z mehkimi platnicami, barven - "samo" 1.00 € cenejši od podobnih zadev (npr. Maria Dolares - Libellus), ki jih dobimo z trdimi platnicami, potem pa se zganja vik in krik, da je cena 10 € za podobne albume predraga! Ja - dal bi 10 € (1 € več kot sedaj) za album v slovenskem jeziku z trdimi platnicami!
1. Maria Dolares stane 75 kun, kar je 10,6 €, Sioban stane 8,1 € za člane društva Stripoholik
2. Maria Dolares ima 46 strani, Sioban ima 56 strani

Torej je Sioban cenejši za 2,5 €, ima 10 strani več, edino HC platnic nima, kar pa ni za vsakogar minus.
S tem, da maria Dolares stane toliko Striparnici Libellus, kjer je nekako normalno, da bo najcenejša. Tudi Bumerang bo cenejši, če ga greš iskat direktno k izdajatelju (pa baje Maria Dolares ni preveč dober).
Tole je postal že off-topic...Seveda, da stane toliko tam, od kje boš pa npr. primerjal ceno; ne moreš zdaj primerjati ceno, če si strip kupil od X osebe, ki je na A (osnovno) ceno, dodal še svoj "prispevek" B, tako, da kupiš strip za C € (to ceno boš primerjal ?) in enako na drugi strani, če ti kdo od A cene odšteje D popust in kupiš strip za E € (tudi te cene ne moreš primerjati !).

Vem, da je vsaka primerjava skoraj brezveze, saj so vedno najdejo argumenti za in proti in to ni bistvo tega topica - tukaj smo govorili o STRIP BUMERANGU, njegovi kvaliteti in ceni, o občutkih in kritikah...

Se pa še sprašujem, zakaj posamezni junaki niso dražji (saj verjetno niso vse pravice za vse junake enake, glede na to, pa je izdelava/tisk oz. kvaliteta ista pri vseh stripih (to govorim za Ludens stripe), npr. da bi Zagor stal več kot npr. Blek ali Alan Ford več kot Kriminal...

Pa še kratka zgodbica: Ko sem bil še sam otrok, smo menjavali stripe tako - jaz tebi 2 Zagor-ja, ti meni 3 Bleke ali ti meni 3 Kapetan Mikije, jaz tebi 2 Texa - ah to so bili časi :P
Slika
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

markolar napisal/-a: Tole je postal že off-topic...Seveda, da stane toliko tam, od kje boš pa npr. primerjal ceno; ne moreš zdaj primerjati ceno, če si strip kupil od X osebe, ki je na A (osnovno) ceno, dodal še svoj "prispevek" B, tako, da kupiš strip za C € (to ceno boš primerjal ?) in enako na drugi strani, če ti kdo od A cene odšteje D popust in kupiš strip za E € (tudi te cene ne moreš primerjati !).
Jaz samo pravim, da Maria Dolares, ki ga izdaja Libellus stane 10,6 € samo v striparnici Libellus, strip Bumerang pa stane toliko kot stane na večih prodajnih mestih, zato je seveda treba všteti še stroške distribucije, ki pri Marii Dolares znotraj te cene odpadejo. Se pa poznajo v tem, da tudi zate ne bo zastonj, če boš šel Mario Dolares kupit v Zagreb, ker drugje tega stripa za 10,6 € pač ne boš dobil.
Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Odgovor Napisal/-a horex2 »

jst pa komi čakam,da pride novi stripbumerang...ne glede na trenutno ceno... :D
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

100 ljudi - 100 čudi :wink:
Odgovori