Kaj poslušam?

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
DAVC
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 337
Pridružen: 30.04.2007 13:39:25
Kraj: Idrija

Odgovor Napisal/-a DAVC »

Jaz poslušam staro glasbo...npr. Elvis Presley, Queen... Zdaj poslušam največ ABBA.
Aljaska
Prispevkov: 17
Pridružen: 21.07.2007 15:06:11

Odgovor Napisal/-a Aljaska »

Jaz pa sem bolj v etno muziki: keltska (irska, škotska), orientalska, skandinavska (Garmarna, Hedningarna, Gaete).

Lp A.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Aljaska napisal/-a:Jaz pa sem bolj v etno muziki: keltska (irska, škotska), orientalska, skandinavska (Garmarna, Hedningarna, Gaete).

Lp A.
Zdravo Aljaska: Meni tudi paše etno muzika. Od škotov so mi všeč dude, irci imajo tiste piščalke. Vglavnem harmonike, piščali, frule mi pašejo, ter ostale posebnosti...

Če imaš kak link, na kaj odličnega, se priporočam (najboje do youtube :))
Odstrani se pošast!
Aljaska
Prispevkov: 17
Pridružen: 21.07.2007 15:06:11

Odgovor Napisal/-a Aljaska »

Ojla!

Link do internetnega radija: www.shoutcast.com. Pol pa v genre vtipkaš celtic in vrže veliko radijskih postaj s keltsko muziko.

Lp A.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Jaz sem tudi zadnje čase dosti poslušal irsko glasbo.

Pojdi na kakšen Torrentspy in vpiši "Irish", boš našel kar dosti.
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Odgovor Napisal/-a Ruki »

Poslušal sem rap ene 8 let (predvsem old school in nerd rap), zadnje čase pa poslušam stare komade (leta 60-80, + par izjem po 90). Kot nekaka obsedenost me je zagrabla, da poiščem vse stare uspešnice in jih zberem na dvd pod imenom Oldies. Do sedaj imam okoli 2600 starih hitov na 3 dvdjih.

Ne prebavljam pa moderne glasbe - techno, rave, house (in ostala štanca). Zlo na jetra mi grejo tudi remixi in pa editi (ter semplanje). Načeloma ne maram komercialne muzike, še posebej, če pride z videospotom.

Irska glasba me mika vsake toliko za poslušat par pesmi. Že od nekdaj mi je bil všeč ta njihov stil. Za vse, ki majo radi irski pridih, priporočam Thin Lizzy - Whiskey in the jar (ja, oni so bili prvi in ne Metallica :P ) in Thin Lizzy - Roisin dubh (legend of black rose). Ti dve rock (metal) pesmi sta fenomenalni. In pa The Pogues, irske punkerje.
Zadnjič spremenil Ruki, dne 25.07.2007 22:32:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Zanimivo, za ljubitelje star treka in "I will survive" komada :)
http://www.youtube.com/watch?v=vD9iMvZXmfY
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

Ruki napisal/-a:
(ja, oni so bili prvi in ne Metallica :P ) i
Tut za Thin Lizzy nisem preprican, de so oni bli prvi, mislm, de je to ubistvu tradicionalna irska pesem (kolikor me spomin ne vara) ;)

Drugace pa za ljubitelje ambientalne muske: www.myspace.com/lustmord

Morte poslusat v temi, z ugasnjenimi lucmi in zvocniki skoraj do konca :) Mr.Lustmord (Brian Williams, mislim) snema glasbo za horror filme in tudi ta njegova glasba je posneta na frekvenci za strah. Zanimivo in nenavadno v vsakem primeru ;)

Aja, za ljubitelje irske narodne: The Wurzels :)
Skupnost, istost, stalnost.
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Odgovor Napisal/-a Ruki »

Tut za Thin Lizzy nisem preprican, de so oni bli prvi, mislm, de je to ubistvu tradicionalna irska pesem (kolikor me spomin ne vara) ;)
Res je. Pesem je že stara irska tradicionalna (tam nekje iz 18. stol.), ampak Thin Lizzy so bili prvi z rock/metal priredbo, kasneje pa so od njih pesem vzeli Metallica. To sem samo omenu, ker dosti ljudi ne ve, da so bili Thin Lizzy prvi, od Metallice izvedba pa je verjetno najbolj znana ;) Drugače so pesem izvajali tudi Smokie, U2, Grateful Dead, Dubliners, Pogues in še številni drugi...
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Ruki napisal/-a: Za vse, ki majo radi irski pridih, priporočam Thin Lizzy - Whiskey in the jar (ja, oni so bili prvi in ne Metallica :P ) in Thin Lizzy - Roisin dubh (legend of black rose). Ti dve rock (metal) pesmi sta fenomenalni.
Thin Lizzy zdaj poslušam in so odlični!

Če ima še kdo kaka dobra priporočila manj znanih rock/metal bandov, se priporočam :)

Zadnjič mi je Alek nekaj priporočil, pa sem pozabil ime :oops:
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Odgovor Napisal/-a Ruki »

Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Oh Thin Lizzy... 8)
Zadnjič spremenil Blue Blues, dne 21.09.2010 19:36:09, skupaj popravljeno 1 krat.
It's Showtime!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

jeep

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

hojla, naj naštejem nekaj mojih favoritov:
Doobie brothers, Stretch, Belouis some, The look, Heaven 17, The strangles, Robbie Nevil, Johnny Clegg, Maxi Priest, Jellybean, Xtc, Babys,Jeremy days, Danny Wilson, Aztec Camera, The bluebells, Laura Pausini,The adventures, Lou Gramm, Eddie Money,Owen Paul, GlassTiger, Prefab Sprout,Del amitri,, Big country, John Farnham, Journey, Rainbirds, John Parr,Animotion,, John Waite, Mr.Mister, Cutting Crew, Cock Robin, Toad the wet sprocket, Go west, Climie Fisher, Killing joke, Tears for fears, Zana, Denis&Denis, Panda, Avtomobili, Fiction factory, Black machine, Freak power, Al corley, Safri duo, Candy Dulfer, Glenn Frey, Richard Marx, Billy Idol, Bill Withers, John Miles, Al Stewart, America, Gerry Raferty, Justin Hayward, Donovan, Don McLean, Bacham- turner overdrive, The Band, Little river band, The cure, Siouxe and the banshees, Clash, Then jerico, Bruce Hornsby& the range, Deep blue something, Sister of mercy, Cat Stevens,AND MANY MORE OF 70, 80 and 90. :duno:
bresh
Prispevkov: 105
Pridružen: 10.05.2007 12:06:20
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bresh »

uhh pretiravate..

evo mene :D

mat ko se pizdi
bejba ko se pizdi
zvok bmwja nad 4k obrati
zvecer morje ko sonce zahaja pa ko se galebi derejo
pozim pa znacilno tisino k sneg pada
jack johnson - kantavtor iz hawaiijev
dobri rock komadi
dobri house komadi, tud rad poslusam cele sete house, techno ali mogoce drumnbass

drugac pa, kar pade v uho pade v uho.
Uživam ob bilijardu, odbojki na mivki, stripih, lepih puncah, dobri družbi in ob dolgih nočeh :)

http://www.ambasada-gavioli.com/
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Osebno pa sem trenutno v roknrolu... :elvis:

Trenutno kompilacije The Best of Lemon Popsicle (Little Richard, Bill Haley, Jerry Lee Lewis...)
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori