OBLETNICE

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

OBLETNICE

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Malo sem pregledoval datume, ker me je zanimalo koliko časa že obstajamo!
In sem prišel do kar zanimivih zadev.
- Forum STRIPARNA je dejaven od 21.1.2005 torej bo čez par dni že 2 (DVE !!) :shock: leti od kar imamo svoj forum !
- Licitacije so prvič ugledale luč 17.9.2005 (torej več kot 1 leto, pa prvo obletnico smo pozabili :()
- društvo STRIPOHOLIK je uradno vložilo zahtevek za registracijo 22.12.2005, dne 22.3.2006 pa je bilo uradno sprejeto,
- Imamo svojo društveno stripalnico in čitalnico STRIPOHOLIK, ki je uradno začela 06.09.2006,
- organizacija prvega ljubljanskega strip bazarja 16.12.2006

Torej ni slabo, še posebej če se zavemo še za ostale aktivnosti, katerih smo se udeleževali ali izpeljali (CRŠ 2x, skupinska naročila, piknik z Prizmovci, strip bazarji v MB, dosegli razne ugodnosti in popuste primer STRIP BUMERANG, širjenje in propagiranje stripov po raznih medijih (TV, radio, časopisi, internet, sejmi itd...)) pa še kaj sem verjetno pozabil :)

Pa tudi časovno gledano (poglejte datume) se je vedno nekaj dogajalo ;) ...

Pa po tem sodeč jaz malo več kot dve leti zbiram, gledano na ustanovitev foruma (no kake 2-3 meseca prej še ni bilo niti foruma) in takrat sem rekel, da bom poizkušal v dveh letih zbrati ZS in LMS, pa so nekateri rekli da je nemogoče. No LMS mi manjka še 1 komad in cca 35 ZS stripov, vendar sem med tem razširil zbiranje na skoraj vse stripe iz bivše yuge. In tako namesto planiranih 2100 (zs in lms skupaj) jih imam krepko čez 6000 ! Torej, nekako sem se držal načrta :)

No toliko, to je bilo na kratko zgodovina o strip dogajanju...
A se še kdo česa spomni?
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

A samo 1 številka LMS ti fali Dare?
A je to slučajno številka 983 Mister NO-Kažnjenička kolonija?
Pa svaka čast,da si praktično zbral veliko večino dnevnikove ponudbe iz juge v dokaj kratkem času :)
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Oh, kako sta ti dve leti hitro minili :afro:
Slika
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Gusar napisal/-a:A samo 1 številka LMS ti fali Dare?
A je to slučajno številka 983 Mister NO-Kažnjenička kolonija?
Pa svaka čast,da si praktično zbral veliko večino dnevnikove ponudbe iz juge v dokaj kratkem času :)
Tako je, samo ta mi še manjka :)
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

pohvalno Dare
strip secno si uredil kot še nobeden drugi: forum, licitacije, bazarji, ...

samo tako naprej :wink:
Giant
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 324
Pridružen: 22.03.2006 18:15:01
Kraj: Dovje

Odgovor Napisal/-a Giant »

Ah,pa sva si v eni stvari precej blizu Dare - tudi jaz sem na začetku planiral samo starega Zagorja...nato pa sem postopoma začel zbirati kar vse stare izdaje iz bivše Yuge:-))) Pa sem rekel na začetku-že samo za Zagorja bom imel KOMAJ dovolj prostora.....
Evo,v sili hudič muhe žre... :P :P našlo se je prostora za obe zbirki ZS in LMS,pa še za Martija,Dilana,Tarzana,Strip zabavnik......LU extra
Seveda,ČESTITKE (par dni prepozno) za jubilej striparni.... :P :P :P
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

No, pa se malo pozabavajmo s pomembnimi obletnicami v letošnjem letu. Minilo je deset let od Franquinove smrti, Gaston bo letos praznoval petdesetletnico, minilo bo trideset let od smrti Reneja Goscinnija in 25 let od smrti Hala Fosterja, Albert Uderzo pa bo praznoval 80 let. In verjetno najbolj odmevna, minilo bo 100 let odkar se je rodil Herge.
Zadnjič spremenil Bob Rock, dne 09.01.2007 13:46:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Bob Rock napisal/-a:No, danes pa mineva natanko deset let od smrti enega največjih avtorjev stripa nasploh Andre Franquina.
Franquin je rojen 03.01.1924
umrl je 05.01.1997
podatki by wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Andre_Franquin
Bob Rock napisal/-a:Minilo je deset let od Franquinovega rojstva,
tukaj si mislil smrti? drugače pa od rojstva pa je že 83 let :shock:


Aja, pa btw Bob, tukaj sem mislil (s tem topicom), na delovanje društva in okviru tega!
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

TomDar napisal/-a:
Bob Rock napisal/-a:No, danes pa mineva natanko deset let od smrti enega največjih avtorjev stripa nasploh Andre Franquina.
Franquin je rojen 03.01.1924
umrl je 05.01.1997
podatki by wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Andre_Franquin

Ja, saj vem, saj je bil tisti prispevek objavljen 5.1.
Bob Rock napisal/-a:Minilo je deset let od Franquinovega rojstva,
tukaj si mislil smrti? drugače pa od rojstva pa je že 83 let :shock:


Tukaj sem se zatipkal, popravljeno.

Aja, pa btw Bob, tukaj sem mislil (s tem topicom), na delovanje društva in okviru tega!
Treba je opozorit na vse pomembne obletnice v okviru stripa, saj smo stripovski forum.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Ja se strinjam, in spodbudno, celo podpiram. Odpri novi topic in napiši vse, ker imaš kar dosti pojma o tem. Celo več, rad bi imel (planirano in v zametku izdelave) da bi za vse pomembne (domače in tuje avtorje in akterje) imel datume (rojstva, smrti, pomembne letnice itd..)

Jaz sem ti samo rekel, da je tukaj bilo mišljeno kot društvo, kaj se je vse zgodilo. Če pa ti drugače misliš, pa povej.
Saj tudi ti si v tem času kar nekaj zadev pridobil ali se motim? Torej povej kaj v tej smeri...
Odstrani se pošast!
jaka

Odgovor Napisal/-a jaka »

TomDar napisal/-a:Ja se strinjam, in spodbudno, celo podpiram. Odpri novi topic in napiši vse, ker imaš kar dosti pojma o tem. Celo več, rad bi imel (planirano in v zametku izdelave) da bi za vse pomembne (domače in tuje avtorje in akterje) imel datume (rojstva, smrti, pomembne letnice itd..)
Ja, to bi bilo fino.
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

jaka napisal/-a:
TomDar napisal/-a:Ja se strinjam, in spodbudno, celo podpiram. Odpri novi topic in napiši vse, ker imaš kar dosti pojma o tem. Celo več, rad bi imel (planirano in v zametku izdelave) da bi za vse pomembne (domače in tuje avtorje in akterje) imel datume (rojstva, smrti, pomembne letnice itd..)
Ja, to bi bilo fino.
Bom se lotil tega.
jaka

Odgovor Napisal/-a jaka »

Upam, da ne smetim in da mi Bob Rock tudi ne bo zameril, če še jaz objavim, da bo jutri 10 januarja minilo 5 let od smrti Johna Busceme.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

jaka napisal/-a:Upam, da ne smetim in da mi Bob Rock tudi ne bo zameril, če še jaz objavim, da bo jutri 10 januarja minilo 5 let od smrti Johna Busceme.
Evo, jaz niti vedel nisem, da je že umrl :oops:
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Na hitro spisal tole:

http://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_slo ... striparjev

Seznam niti približno še ni popoln, tudi kakšna letnica je najbrž napačna, tako, da ga le urejajte in dodajajte nove avtorje. Bi pa prosil, da se ne meče nobenega dol, čeprav bo kdo za koga mislil, da ne sodi na ta seznam. Kdo, ki ima malo več smisla za obliko, naj ga pa uredi.
Odgovori