ČRNA LISTA

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

BLUE BLUES pa še poštnine iz HR v SLO ti nebo treba pošiljati, ker Tomislav je stari znanec in bodo stripi lahko poslani iz SLO v SLO ali osebni prevzem v LJ.
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

jang napisal/-a:evo eno boljšo uslugo s strani staffa tega foruma in striparne. com:
viewtopic.php?t=472
tule Tomislav prodaja številki ki ju iščeš. po 3X nižji ceni
Pozdravljen jang in hvala za tvoj trud in pomoč.

Kar se tiče Tomislava, vem. Sem ga že pred časom pobaral za štiri številke Neverja, ko še nisem pokupil tistih 47 od Corta.

Pa mi je rekel, da jih ma trenutno na licitacijah na stripovi.com in da bo videl, katere mu bodo ostale. Sem šel takoj na stripovi.com, da bi malo pobidal in ziher dobil zadeve, pa sem videl da zahtevajo ˝nekomercialni˝ naslov email-a, češ kao ¨protiv zloupotrijebe¨ ali nekaj takega. Svojega siol.net maila jim ne dam, ker mam gor osebne račune od eBay in Amazon pa podobno in nočem, da naslov email-a pride v javnost.

V glavnem, tri številke od štirih, ki sem ga prosil za njih, sploh še niso imele nič ponudb, kar pomeni, da bi jih lahko umaknil iz dražbe in bi se zmenla za ceno.
Ampak nič od tega in ker je vmes ravno uletel Corto s fantastično ponudbo 47 Neverjev za borih 10 jurjev, sem si rekel da se mi ne splača čakat 6 dni da vidim kaj bo iz dražb -- bi lahko ta čas Corto prodal komu drugemu. In sem kupil od Corta.

Potem sem poslal Tomislavu email, da sem dve od onih cifer že dobil, a mi še vedno manjkajo dve, ki jih on ma in da bi prosil če se da zmenit za prodajo in da lahko počakam tudi en mesec za prevzem, če je treba (mi je že prej povedal da ma prijatelja iz Lj, ki pride vsake toliko v Zagreb in potem grejo preko njega stripi v SLO.

On pa mi napiše v odgovor naslednje (dobesedno prepisano):

¨Koja 2? Prvo si mi poslao popis od 4 komada? Ako su samo dva onda mi se ne isplati smetati i gnjaviti prijatelja, sorry.¨

*** Kakšen je to prijatelj, če mu za vsako figo smetaš in ga gnjaviš? Poleg tega sem mu rekel, da lahko lep čas počakam, če je treba in bi pač dal stripa zraven k kaki drugi pošiljki. Tsk, tsk.
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

TomDar napisal/-a:BLUE BLUES pa še poštnine iz HR v SLO ti nebo treba pošiljati, ker Tomislav je stari znanec in bodo stripi lahko poslani iz SLO v SLO ali osebni prevzem v LJ.
Zaradi malček bolj zgoraj navedenega razloga Tomislav ne pride v poštev, ker noče preveč zagnjavljat prijatelju za tako malo ribo, kot sem jaz in ki hočem met samo dva stripa.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

:lol: :lol:
počasi bo zmanjkalo prodajalcev :wink:
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

jang napisal/-a::lol: :lol:
počasi bo zmanjkalo prodajalcev :wink:
Ne vem, zakaj eni prodajajo, če (glede na moje dosedanje negativne izkušnje):

1.) potem nočejo prodat, ker se jim ne splača.
2.) ponujajo možnost nabave ali da bojo vsaj pogledal okol za strip, pa potem nič od tega.
3.) majo ohranjenost stripov za dve, tri ocene nabito gor, potem dobiš pa strip da dol padeš (pa ne od veselja).

Sam recimo sem tudi že mel ljudi, ki so se zanimal samo za en strip, pa nikol nisem rekel sorry, ampak za tak drobiž se mi pa res ne splača pakirat pa na pošto hodit in vse. Ampak sem vedno rekel v redu, bom zrihtal in poslal.

Saj za Tomislava nisem mislil nič slabega -- samo tak način se mi ne zdi v redu. Če mi manjkata samo dva stripa, zakaj bi jih moral potem kupovat pet ali več, če res nič drugega ne rabim in ne zbiram nobene druge serije, razen Neverjev?
Uporabniški avatar
Mioke
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 744
Pridružen: 07.03.2005 21:38:47
Kraj: Fara
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mioke »

Kar se tiče Tomislava so moje izkušnje z njim samo pozitivne. Mi je naredil že veliko uslug in tud sam se trudim da mu jih bom kdaj lahko vrnil.

Nevem pa na kaj zdaj ciljaš...a na to da ti jih sploh noče prodat ali to da ti jih noče poslat po njegovem frendu-ki kakor sam vem sedaj nima časa. Pomoje bi ti jih prodal in poslal po pošti in če je problem v poštnini(če bi dal Buchu 2000 jurja bi te to mogoče še zmerom ceneje prišlo). Se ti pa tudi sam ponujam da stripe naročiš na moj hrvaški naslov(ptt bo ceneje)in ti jih jst dostavim v Lj.
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Mislim, da take stvari ne sodijo na črno listo. Sem se napiše, če te kdo prevara za denar ali strip, ti noče prodati stripa, ki si ga osvojil ali pa te kako drugače skuša prevarati. Če ti pa kdo ne proda stripa; sploh če je bil prej na aukciji, pa je ti nisi bidal, pa si potem še nekaj zmisli, da ne bi vsega vzel, je pa njegova pravica, da ti zadeve ne proda, če bi imel s tem več dela, pa bi moral še gnjaviti kolega. NNo vglavnem, če jih boš osvojil na aukciji jih boš od Tomislava zanesljivo dobil.
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Bob Rock napisal/-a:Mislim, da take stvari ne sodijo na črno listo. Sem se napiše, če te kdo prevara za denar ali strip, ti noče prodati stripa, ki si ga osvojil ali pa te kako drugače skuša prevarati. Če ti pa kdo ne proda stripa; sploh če je bil prej na aukciji, pa je ti nisi bidal, pa si potem še nekaj zmisli, da ne bi vsega vzel, je pa njegova pravica, da ti zadeve ne proda, če bi imel s tem več dela, pa bi moral še gnjaviti kolega. NNo vglavnem, če jih boš osvojil na aukciji jih boš od Tomislava zanesljivo dobil.
Malo si preber pogovor in boš videl, da Tomislav nima nič z črno listo -- je bil pač vključen v besedilo naknadno kot del debate o BUCH-u.

Če si slučajno še kdo ni prebiral črne liste par prispevkov nazaj, potem lahko kar zdaj povem -- Tomislav ni omenjen z namenom, da bi spadal pod to listo.

Tudi verjamem, da je drugače v redu prodajalec, glede na številne priporočitve pod njegovim oglasom. Ampak mene je vseeno malček razočaral. Priznam, tudi sam sem zajebal stvar in odpovedal dva Neverja. Ampak takrat, ko sem odpovedal, mi on ni še nič sporočil kako je bilo z avkcijami. Se pravi, da v praksi še nista bila ¨moja¨. A je tako al´ ne?

Možno tudi, da mi je kaj zameril ali sem mu dojadil, ko sem dobil onile dve cifre od CORTA in sem ju potem preklical. Če je tako, se mu opravičujem -- ampak bolje vrabec v roki, kot golob na strehi (S tem ne mislim kake metaforične fore, češ da so stripi enega ponudnika boljši od druzga. Se pravi -- bolje stripi takoj, kot pa pod vprašajem oz. če ne bodo prodani na avkciji. Raje nekaj vzamem na ziher, kot pa da čakam en teden in sploh ne vem, če bom tisto kar čakam dejansko dobil -- medtem mi bojo pa v najslabšem slučaju še tisti stripi ¨na ziher¨ odplaval...).
Zadnjič spremenil Blue Blues, dne 28.03.2006 8:26:02, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Mioke napisal/-a:Kar se tiče Tomislava so moje izkušnje z njim samo pozitivne. Mi je naredil že veliko uslug in tud sam se trudim da mu jih bom kdaj lahko vrnil.

Nevem pa na kaj zdaj ciljaš...a na to da ti jih sploh noče prodat ali to da ti jih noče poslat po njegovem frendu-ki kakor sam vem sedaj nima časa. Pomoje bi ti jih prodal in poslal po pošti in če je problem v poštnini(če bi dal Buchu 2000 jurja bi te to mogoče še zmerom ceneje prišlo). Se ti pa tudi sam ponujam da stripe naročiš na moj hrvaški naslov(ptt bo ceneje)in ti jih jst dostavim v Lj.
MIOKE evo zdaj ti pošljem zasebno sporočilo...
Uporabniški avatar
asskicker
Prispevkov: 2
Pridružen: 24.08.2005 21:34:34

Odgovor Napisal/-a asskicker »

Odgovor Bokiju z Jesenic!

Lepo, da mi polaska in me ogovarja z gospodom! Zato bi lahko sklepal, da je tudi on uglajen gospod in ga zato vljudno naprošam, da me preneha blatiti.
Glede cene stripov pa pojasnilo:
Na bolhi je pač treba navesti ceno, ki pa za tako veliko število stripov, kot so pri meni naprodaj, ne more biti enotna. Vijesnikove številke se cenijo od nekaj 100SIT pa tja do 10000SIT in več za prvih 30 številk seveda odvisno od ohranjenosti. Za vsak strip posebej ne bom pisal oglasa.
Dobro ohranjena kompletna Vijesnikova kolekcija AF (448 številk) danes na trgu stane cca 2000EUR in dotični g. Boki naj si sam izračuna ceno posameznega izvoda.
Osebno pa mislim, da se o prodajalčevih cenah ne razpravlja. Se pač ne kupi.
Če g. Boki ni dobil od mene stripov po ceni, ki jo je sam pričakoval, je to njegov problem.
Jaz ga seveda ne nameravam blatiti in ga prav lepo pozdravljam!

Asskicker
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

a pozna kdo osebo pod nick name: ROBERTO ?

ta se mi ne javlja na e-mail, poslal sem mu strip - denarja ni od nikoder, sem ga opozoril da bo dobil negativni komentar - pa nič
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

daj mu negativca in je...
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

še 1 dan mu dam, mogoče bo pa videl prejšnji komentar
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Meni je tudi na veliko izbidal stripe, pa se potem ob večkratnih poskusih ni javil, tako, da bodo počasi padli negativni komentarji.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

jang napisal/-a:daj mu negativca in je...
sem mu dal
ne počutim se nič boljše :?
Odgovori