Knjige

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori

kateri žanr najraje berete

fantastika
24
32%
zgodovina
28
37%
triler
7
9%
horror
10
13%
drama
6
8%
 
Skupaj glasov: 75

Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Knjige

Odgovor Napisal/-a 6ar »

čeprav je že obstajal topik na to temo bo še enkrat odprt
kakšen je to forum brez topika o knjigah
lahko pišete o tem kaj ste brali, kaj boste brali, kaj je novega, kaj priporočate ...
prvo bom priporočal vsem ljubiteljem zf nekaj zanimivega

naslov:putnik
avtor:Džon Dvanaest Jastrebova
založnik: laguna, http://www.laguna.co.yu/naslovi.php?id=381#
Slika
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 6ar »

pa še eno priporočilo za ljubitelje zgodovine

naslov: poslednji templar
avtor:Rejmond Huri
založnik: http://www.laguna.co.yu/naslovi.php?id=442#

Slika

Akra, 1291. godina: dok grad gori pod silnim naletom sultanovih ljudi, isplovljava Sokolov hram, noseći malu grupu vitezova i tajanstveni kovčeg koji im je poverio veliki majstor reda. Brod nestaje bez traga.

Njujork, vreme današnje: četvorica konjanika obučenih kao vitezovi templari upadaju na gala svečanost povodom otvaranja vatikanske izložbe u muzeju Metropoliten i kradu srednjovekovni šifrarnik za arkane. Agent Federalnog istražnog biroa Šon Rajli i arheolog Tesa Čajkin upuštaju se u smrtonosnu igru mačke i miša s bezobzirnim ubicama. Prelaze tri kontinenta u potrazi za poslednjom lukom Sokolovog hrama i uznemirujućom istinom o njegovom tovaru.
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

Berem fantasy, horror in sci-fi :)
Uporabniški avatar
Mioke
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 744
Pridružen: 07.03.2005 21:38:47
Kraj: Fara
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mioke »

Sicer so knjige zdaj bolj na stranskem tiru pa rad preberem kako dobro detektivsko(npr.Sharlock Holmes),kako zgodovinsko oz. kar mi kdo priporoča oz. me prepriča da jo preberem!
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 6ar »

vidim da je zgodovinski žanr zelo priljubljen zato evo eno priporočilo
daleč najboljša knjiga o špartancih in o bitki v termopilah
naslov: ognjena kapija
založnik: http://www.laguna.co.yu/naslovi.php?id=113#
Slika
Jedno od malobrojnih obeležja spartanske civilizacije koja su preživela do danas leži u uzanom planinskom prolazu zvanom Termopile. Na tom su mestu tri stotine najboljih spartanskih ratnika zadržali najezdu Persijskog carstva. Jednostavan kamen s uklesanim natpisom obeležava mesto gde su pali.
Nadahnut ovim kamenom i zainteresovan usudom Sparte, Stiven Presfild je izvanredno objedinio učenost s pripovedačkim darom. Ognjena kapija, koju priča jedini preživeli posle ove epske bitke – štitonoša u spartanskoj teškoj pešadiji – opčinjavajuća je pripovest o čoveku pridobijenom spartanskim načinom življenja i umiranja, i o muškarcima i ženama koji su ušli u legendu obesmrtivši svoju kulturu. Ognjena kapija upliće istorijsko i mistično s dirljivom ljubavnom pričom, dostiže vrhunac u uzbudljivoj i stravičnoj epskoj bici, i izrasta u delo koje se čita u dahu i dovodi homerovsko predanje u dvadeset prvi vek.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Po priporočilu 6ar-ja nabavil in prebral obe knjigi OGNJENA KAPIJA in PLIME RATA
OGNJENA KAPIJA, je dejansko prava mojstrovina v pripovedovanju o grkih (špartanci in atenci) ter perzijcih, ter takratnjem svetu, življenju, borbah itd...

Nekaj najboljšega kar sem v zadnjih letih bral :)
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

6ar, moral bi zraven v anketo dopisat še fantazijo. Že dooolgo nisem v roke vzel nobene knjige, nazadnje Blood and Gold. Kje je že to...

Tudi zadnjih par let prebral niti ene knjige v slovenščini. Vse angleško.
It's Showtime!
Uporabniški avatar
Mioke
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 744
Pridružen: 07.03.2005 21:38:47
Kraj: Fara
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mioke »

TomDar napisal/-a:Po priporočilu 6ar-ja nabavil in prebral obe knjigi OGNJENA KAPIJA in PLIME RATA
OGNJENA KAPIJA, je dejansko prava mojstrovina v pripovedovanju o grkih (špartanci in atenci) ter perzijcih, ter takratnjem svetu, življenju, borbah itd...

Nekaj najboljšega kar sem v zadnjih letih bral :)
Kako ti je pa to uspelo tako hitro prebrat!?? :shock:
Sljepac
Prispevkov: 23
Pridružen: 22.06.2006 14:17:30
Kraj: Baltazargrad

Odgovor Napisal/-a Sljepac »

Slika

Silver Pigs: A Detective Novel in Ancient Rome
Lindsey Davis
The intriguing premise of a detective story set in Imperial Rome in 70 A.D....
...In 70 A.D., Falco is a cynical observer of himself and society under the new emperor, Vespasian. An encounter with a senator's niece precipitates a sequence of events including murder, plots within the ruling family, and a trip to Britain to uncover thefts in the Roman silver mines...
oziroma, če je komu bolj pri srcu srbščina...

Srebrne svinje
Vreme cara Vespazijana, procvata grada Rima i slavnih pohoda rimskih legija… a sitni i slabo plaćeni privatni uhoda Marko Didije Falkon čami u svom siromaškom stanu, bez posla i novca. Iznenada, u njegov život uleće prelepa Sosija – a zajedno s njom i nagoveštaj najveće zavere Vespazijanovog doba: organizovane krađe srebra iz rudnika usred neke grozne pustoši koju nazivaju Britanijom....
V ciklu je dosedaj že kakih ducat naslovov. Niso vsi najboljši a vseeno dobiš lep vtis kako bi lahko izgledalo življenje v starem Rimu, pa še solidno detektivščino zapovrh.
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

BLUE BLUES napisal/-a:6ar, moral bi zraven v anketo dopisat še fantazijo. Že dooolgo nisem v roke vzel nobene knjige, nazadnje Blood and Gold. Kje je že to...

Tudi zadnjih par let prebral niti ene knjige v slovenščini. Vse angleško.
Jp, jp....glih sedaj sem dajem z Martinom...Aja, pozabila prej gor...kak naturalist Zola je najboljši, poleg "romantika"Poa :wink: (btw, če ima kdo doma kakega Zolaja in ga ne rabi, ga takoj odkupim!! :) )
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

taiyo napisal/-a:Jp, jp....glih sedaj sem dajem z Martinom...Aja, pozabila prej gor...kak naturalist Zola je najboljši, poleg "romantika"Poa :wink: (btw, če ima kdo doma kakega Zolaja in ga ne rabi, ga takoj odkupim!! :) )
To pa jaz mam. Gianfranco Zola, dupla slikica ITA reprezentance na SP 1998. In tudi ga ne rabim, tako da če hočeš se lahko malo pozanimam, koliko kaj mu je te dni vrednost na tržnici, pa se zmeniva... :D

P.S. taiyo, kako se bova zmenla za LL #10? Pomoje najbolše, da pošljem po tiskovini, ti pa meni skupen znesek, ker v LJ me nič ne bo tako da prevzem odpade. Žal...
It's Showtime!
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Mioke napisal/-a:
TomDar napisal/-a:Po priporočilu 6ar-ja nabavil in prebral obe knjigi OGNJENA KAPIJA in PLIME RATA
OGNJENA KAPIJA, je dejansko prava mojstrovina v pripovedovanju o grkih (špartanci in atenci) ter perzijcih, ter takratnjem svetu, življenju, borbah itd...

Nekaj najboljšega kar sem v zadnjih letih bral :)
Kako ti je pa to uspelo tako hitro prebrat!?? :shock:
Meni isto tako to mi ni čisto jasno, kako lahko v enem dnevu daš skozi dve take knjige... :o
It's Showtime!
Uporabniški avatar
taiyo
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 455
Pridružen: 13.05.2006 9:51:01
Kraj: Lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a taiyo »

BLUE BLUES napisal/-a:To pa jaz mam. Gianfranco Zola, dupla slikica ITA reprezentance na SP 1998. In tudi ga ne rabim, tako da če hočeš se lahko malo pozanimam, koliko kaj mu je te dni vrednost na tržnici, pa se zmeniva... :D

P.S. taiyo, kako se bova zmenla za LL #10? Pomoje najbolše, da pošljem po tiskovini, ti pa meni skupen znesek, ker v LJ me nič ne bo tako da prevzem odpade. Žal...
:evil:

Not funny.... :P :wink:

Glede LL-ja, kar pošlji in sporoči koliko sem ti dolžna :wink:
Uporabniški avatar
6ar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2040
Pridružen: 17.10.2005 22:53:40
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 6ar »

zame daleč najboljša horror knjiga
naslov: igra prokletstva
založnik: http://www.laguna.co.yu/naslovi.php?id=39#
Slika

Okorelom kockaru, Martiju Strausu sreća kao da se konačno osmehnula. Po izlasku iz zatvora zapošljava se kao telohranitelj Džozefa Vajtheda, jednog od najbogatijih ljudi u Evropi. Ali Vajthed se takođe svojevremeno kockao sa srećom - odigrao je davnašnju igru koja mu je dala ogromno bogatstvo i moć u zamenu za njegovu besmrtnu dušu.

Sada su sile sa kojima je igrao došle da uzmu ono što je njihovo. Zastrašujuće sile, koje mogu da podižu mrtve i Marti se zatiče u procepu između svojih ljudskih gospodara i samog Pakla. Ostaje mu još samo jedna očajnička igra koju može da odigra...
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

taiyo napisal/-a:Aja, pozabila prej gor...kak naturalist Zola je najboljši, poleg "romantika"Poa :wink: (btw, če ima kdo doma kakega Zolaja in ga ne rabi, ga takoj odkupim!! :) )
Imam Germinal, prevod je malo zastarel, ker je knjiga iz leta 1933. Lahko dobiš na sejmu starin drug teden.
Odgovori