Mortadelc pa File - Maskote

Prostor za Vaše recenzije. Dodajte svojo recenzijo ali pustite oceno in komentar že napisanim recenzijam.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori

Oceni recenzijo

5. odlično
2
22%
4. prav dobro
1
11%
3. dobro
5
56%
2. zadostno
1
11%
 
Skupaj glasov: 9

Kasius Klej
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.01.2005 23:00:05

Mortadelc pa File - Maskote

Odgovor Napisal/-a Kasius Klej »

Prevod naslova: Maskote
Izdajatelj: ChargoNet
Naslov izvirnika: Mortadelo et Filemon - Mascotas
Avtor: Francisco Ibanez

Slika

Kratka vsebina: V agenciji Ciji gre vse narobe. Potem ko se šefu polije vrel čaj za ovratnik, ko se opeče še na avtomatskem roštilju, ko se z glavo zaleti v vedro vode in mu vanjo nato prileti še nesrečni bumerang, ko odločno udari po mizi in se mu v dlan zapičijio vilice, ko se po ranjeni roki polije s kislino misleč da je alkohol... končno nastopi čas da se nekaj ukrene glede smole ki jih spremlja. Agenta Mortadelc in File dobita zahtevno nalogo, zdresirala naj bi žival maskoto, ki naj bi agentom obrnila srečo v njihov prid, vendar pa kot bomo videli naloga za spretneža ni tako enostavna...

Recenzija: Pred sabo imamo lahkoten a izvrsten komični strip na 44 straneh španskega avtorja Francisca Ibaneza, poln situacijskega, karakternega in besednega humorja, kjer se duhovite situacije nizajo in stopnjujejo kot po tekočem traku. Album odlikuje simpatična in divja stilizirana risba polna odštekanih domislic groteskno-burlesknega stila, stilsko sorodna izdelkom francoske šole katere tipični predstavniki kot so Morris (Lucky Luke), Franquin (Gaston), Cauvin (Sammy), Uderzo (Asterix) dajejo pečat klasični strip komediji šestdesetih in sedemdesetih let prejšnjega tisočletja.

Slika

Album, ki je izšel pri Brežiški firmi ChargoNet kot najavljeni prvenec, kateremu bodo v tromesečjih sledila nadaljevanja dogodivščin Mortadelca in Fileta, lahko kupite na kioskih za 660 SIT.

Več o avtorju:
http://www.lambiek.net/ibanez.htm

Avtor recenzije: Kasius Klej
Uporabniški avatar
Jure Čokl
Prispevkov: 127
Pridružen: 21.01.2005 23:02:56
Kraj: Lukovica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jure Čokl »

Nočem biti pikolovski ampak mene tole bolj spominja na opis stripa v kakšni reklami kot pa na recenzijo. :x
Velikokrat sem samokritičen, včasih tudi do sebe!
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Mene tudi. Gre za reklamo, ne recenzijo.

Promocija sama po sebi me ne bi motila, strip je videti všečen in verjetno ga bom ob priliki poskušal kje nabaviti. Če ne bi bilo tele 'recenzije,' verjetno zanj sploh nikoli ne bi slišal, kar pomeni, da me reklama sama me ne moti, moti me le, da zamaskirana v recenzijo.
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Ja, tale strip sem čisto slučajno opazil, da se prodaja, pa glede na to, da se mi ni zdel predrag in da me je sploh presenetil nov strip preveden v slovenščino sem ga vzel. In sem bil kar zadovoljen, tako da ga bom še kupoval. Gre pa za humorističen strip nekako v slogu Gastona o dveh nespretnjakovičih, ki delata v agenciji Cia ( le kje najdejo taksne ), pa se jima bolj ali manj vse ponesreci. Avor Francisco Ibanez je za španski strip menda približno to, kar je Miki Muster za našega. Za vzor si je pa več kot očitno vzel Franquina .
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Kasius klaj prosim, če lahko dodate v oceno še zadostno, da bodo vse recenzije imele enako možnost ocenjevanja. (saj lahko to tudi jaz storim)

Kar se tiče recenzije, važno je da ste poizkusili predstaviti strip, le tako naprej...

Kar ste tiče ocenjevanja za recenzije, že razmišljam o nekem navodilu, tako da bi se ga lahko vsi držali (kot prvo mislim glede ankete o ocenjevanju) Kot ste videli se bo ocenjevalo z 5,4,3,2 (enico ne more dobiti nihče saj je že sama oddaja recenzije lepa stvar :D ) Za tiste recenzije, ki pa niso recenzije ali pa ne pašejo mednje (ki bi si zaslužile enico, bodo itak zbrisane.. :evil: .)
Odstrani se pošast!
Kasius Klej
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.01.2005 23:00:05

Odgovor Napisal/-a Kasius Klej »

hvala na komentarjih, predvsem pa tudi na konstruktivnih kritikah

povsem se strinjam s tem da je moja prva recenzija ispadla nekako "komercijalno" obarvana, kaj češ, prvič nisem nek profesionalni pisec ampak prej amaterski ljubitelj stripov in zbiratelj, pa tudi precej na hitro sem jo včeraj spisal. moj namen je bil opozoriti na aktualno številko Mortadelca & Fileta čim prej, še preden poide na kioskih, objubim pa da se bom v bodoče bolj potrudil in napisal tudi kakšno bolj kritično in manj naklonjeno recenzijo kot je zgornja

ne vem zakaj pri anketi ni prijelo tudi četrte ocene, saj sem jo dodal...
bom popravil še danes čim prej
Kasius Klej
Prispevkov: 44
Pridružen: 26.01.2005 23:00:05

Odgovor Napisal/-a Kasius Klej »

TomDar napisal/-a:Kasius klaj prosim, če lahko dodate v oceno še zadostno, da bodo vse recenzije imele enako možnost ocenjevanja. (saj lahko to tudi jaz storim)
hmm, kako se pa doda četrta opcija :?
zgleda da ne najdem te možnosti
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Kasius Klej napisal/-a:
TomDar napisal/-a:Kasius klaj prosim, če lahko dodate v oceno še zadostno, da bodo vse recenzije imele enako možnost ocenjevanja. (saj lahko to tudi jaz storim)
hmm, kako se pa doda četrta opcija :?
zgleda da ne najdem te možnosti
Sem že jaz popravil, sem pozabil, da nimate vsi administratorskih pravic :wink:

In če imaš še kakšno recenzijo na zalogi, kar na plano z njo...
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Bwahaha, vzamem vse nazaj, kar sem rekel o reklami. No, saj je to še vedno reklama, ampak sem strip vseeno kupil in moram reči, da ne pomnim, kdaj sem se ob branju stripa nazadnje tako režal... Super zadeva!

Upam le, da tudi ta izdaja ne bo doživela običajno usodo slovenskih strip založnikov: po nekaj številkah zaradi preslabe prodaje in prevelikih stroškov dvignejo roke od stripa. No, cena je precej ugodna, na račun slabega papirja, a bolje slab papir in več izdanih številk kot dober papir, zasoljena cena in prehiter crk založnika.... :)

Trije meseci še nikoli ne bodo tako dolgi... :)
Odgovori