Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Vse v zvezi s stripi.

Moderators: TomDar, jang, Corto, Tornado, Mioke

BuDi
STRIPOHOLIK
Posts: 7265
Joined: 21.01.2005 19:19:44
Location: 1000 Ljubljana

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by BuDi »

Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
User avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Posts: 6241
Joined: 25.01.2005 20:30:25
Location: Škofja Loka
Contact:

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by Corto »

Super!
User avatar
macon
STRIPOHOLIK
Posts: 3255
Joined: 24.12.2005 23:11:43
Location: Škofja Loka

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by macon »

Izar Lunaček: Kulturologija v stripu, Zavod Stripolis
Hochiminh
Posts: 186
Joined: 29.09.2021 15:41:37

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by Hochiminh »

Corto Maltese - Balada o slanem morju (Goga)
Attachments
A4078190-D154-4369-8A82-2F046F3C4CE7.jpeg
A4078190-D154-4369-8A82-2F046F3C4CE7.jpeg (206.21 KiB) Viewed 25042 times
Hochiminh
Posts: 186
Joined: 29.09.2021 15:41:37

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by Hochiminh »

Novost pri založbi Morfem.
Berlinska trilogija - Kristalni poletje (1)
Odlično narejen strip…
Attachments
25BA1832-66D8-4820-B2C7-357F17DF3D67.jpeg
25BA1832-66D8-4820-B2C7-357F17DF3D67.jpeg (158.49 KiB) Viewed 24951 times
7E86D916-8F19-463C-8DBE-89370295C85E.jpeg
7E86D916-8F19-463C-8DBE-89370295C85E.jpeg (148.35 KiB) Viewed 24951 times
7263417D-8264-4446-88BD-0F2735DC911E.jpeg
7263417D-8264-4446-88BD-0F2735DC911E.jpeg (236.44 KiB) Viewed 24951 times
BuDi
STRIPOHOLIK
Posts: 7265
Joined: 21.01.2005 19:19:44
Location: 1000 Ljubljana

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by BuDi »

Še "tadrug" Bertoncelj:

Image

Mineva tri desetletja od prve objave striparja Primoža Bertonclja v reviji Joker (št. 20, marec 1995). Strip je postal nepogrešljiv del revije in je bil v njej prisoten vse do zadnje številke, decembra 2017. V skoraj četrt stoletja objav, so prigode Jokerja, Nekega neznanca, Zasekamoža, Moža z Ribo in ostalih likov postale kultne. Po prenehanju izhajanja revije Joker je avtor pričel s ponovnim objavljanjem v reviji Jazbina, strip v njej je redno prisoten od druge številke

Prvič bodo tako v eni knjigi zbrani vsi stripi iz revij Joker (plus nekaj neobjavljenih del). Za nameček bo pridodanih še petindvajset stripov, ki so bili objavljeni v reviji Jazbina. Knjiga bo obsegala tristo strani in bo na voljo v trdi vezavi. Predviden izid: september 2025.

avtor: Primož Bertoncelj
zbirka stripov iz revij Joker od marca 1995 do decembra 2017
dodatno 25 stripov iz revij Jazbina
300 strani
trda vezava
izid: september 2025
založba: Jazbina

Redba cena: 38,99€
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Posts: 7265
Joined: 21.01.2005 19:19:44
Location: 1000 Ljubljana

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by BuDi »

že izšlo...

Image
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
User avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Posts: 6005
Joined: 02.05.2005 13:03:56
Location: Gornji Slaveči 2

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by Nobody »

@BuDi: A to je SC vezava?
BuDi
STRIPOHOLIK
Posts: 7265
Joined: 21.01.2005 19:19:44
Location: 1000 Ljubljana

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by BuDi »

Nobody wrote: 10.10.2025 12:39:12 @BuDi: A to je SC vezava?
SC & manjši format.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Hochiminh
Posts: 186
Joined: 29.09.2021 15:41:37

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by Hochiminh »

Tintin / ponatis prvih 12 stripov / izšlo
Evo, nisem se jim mogel upreti 🫣
Od prve izdaje se vsak razlikuje.
Zadnja platnica je pri vseh enaka, na njej je dodan 24. album ki ga še ni bilo v prvi izdaji.
Vsi stripi so enake velikosti :king:
Na vsakem albumu se naslovnica vsaj v enem detalju razkikuje od prve izdaje. Hrbet ima drugačen font pisave, pri nekaterih je drugačen zgornji naslov zbirke, detalji na risbah naslovnice, oštevilčenost na hrbtu, zadnja stran stripa…
Obvezno ročno izbiranje vsakega stripa, saj so narejeni z velikim odstopanjem. Najbolj opazno meni je bilo centriranje hrbta. Veliko jih je zamaknjenih v levo ali desno in se zamik ne vidi lepo, sploh pri črnih oštevilčenih krogih. Sem kar dolgo prebiral da sem prišel do ustreznih. V prvi izdaji jih imam kar veliko zamaknjenih, zdaj več ni tak
Preverim in primerjam z prvo izdajo v naslednjih dneh, če je bil tudi prevod deležen posodobitve
Za konec, res lepo zgledajo ko so enake velikosti, to je danes v sloveniji extremna redkost :baw:
Attachments
E0726868-47B9-453D-9D8E-7E42BFFC2269.jpeg
E0726868-47B9-453D-9D8E-7E42BFFC2269.jpeg (121.61 KiB) Viewed 23481 times
B46520BA-7581-4859-9A4E-64F4A189F1FE.jpeg
B46520BA-7581-4859-9A4E-64F4A189F1FE.jpeg (220.55 KiB) Viewed 23481 times
Last edited by Hochiminh on 01.12.2025 14:37:13, edited 5 times in total.
Hochiminh
Posts: 186
Joined: 29.09.2021 15:41:37

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by Hochiminh »

Sem primerjal tudi notranjost…
Prevod je ostal nespremenjen. So pa pri novi izdaji uporabili dosti tanjši papir :duno:
Verjetno bodo tudi stripi po čitanju zaradi tega bolj zdelani, ob nekajkratnem branju pa jim bo to konkretno zmanjšalo življensko dobo, ali pa bo treba brati bolj po “zbirateljsko” česar pa otroci ne znajo. Ko jih postavim skupaj, je nova izdaja za četrtino tanjša od prve…
Listi so še vedno sijajni, sem upal na mat, ampak verjetno že mora biti tako. Sam tisk je nekaj odtenkov temnejši kot v prvi izdaji, meni je to takoj padlo v oči, temnejši kožni odtenki, temne scene pa so zaradi tega slabše. Ne vem če je to zaradi uporabe tanjšega papirja :duno:
Za zaključek lahko brez zadržkov rečem, da je prva izdaja dosti bolj kvalitetno narejena, bi pričakoval da bodo po več kot 20. letih naredili malenkost boljše, pač sigurno se je v tolikih letih zgodil kak tiskarski napredek, kar pa tukaj ni videti.
Sama cena posameznega izvoda, se mi zdi zelo visoka. Glede na to, da so ponatis izdali v nakladi 2000 izvodov, da niso šli v nov prevod ampak so uporabili starega, da so uporabili tanjši papir, da niso dvignili kvalitete izdelave, skratka glede na vse to, bi pričakoval nižjo ceno posameznega stripa, nižjo tudi od Graffitovega Asterixa, LL in še nekaj drugih. So jo pa krepko presegli in se oddaljili od tega da bi bil strip vsaj malo bolj dostopen ciljni publiki.
Attachments
E9C69126-3E1F-4C7E-809F-3DC70414DABB.jpeg
E9C69126-3E1F-4C7E-809F-3DC70414DABB.jpeg (209.83 KiB) Viewed 23423 times
AED82967-3A19-4686-AF44-0262C0B38A1C.jpeg
AED82967-3A19-4686-AF44-0262C0B38A1C.jpeg (205.75 KiB) Viewed 23423 times
Last edited by Hochiminh on 01.12.2025 14:39:16, edited 3 times in total.
User avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Posts: 6420
Joined: 26.02.2009 21:26:50
Location: zagorje ob savi

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by tilitili »

Kakšna je cena posameznega iz ponatisa oz koliko si dal za vseh 12?
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Hochiminh
Posts: 186
Joined: 29.09.2021 15:41:37

Re: Stripovska bera v Sloveniji v letu 2025

Post by Hochiminh »

tilitili wrote: 01.12.2025 12:03:31 Kakšna je cena posameznega iz ponatisa oz koliko si dal za vseh 12?
Posamezen je 19,90 EUR.
240 sem dal za vse
Torej ko bo zbirka kompletna, ko natisnejo še drugo polovico, bo stala 480 EUR
Post Reply