Disney v ZDA

Vesolje superjunakov, svet brez superjunakov in prostor za ostale zadevščine ameriške produkcije.

Moderatorji: TomDarjangCortoMiokeRuki

ZiPi
Prispevkov: 127
Pridružen: 31.10.2005 18:27:11
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Disney v ZDA

Odgovor Napisal/-a ZiPi »

Je zoprno, mene je tudi zmotilo. Sta pa ti novi dve brez cenzure :wink: moram menjat
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Disney v ZDA

Odgovor Napisal/-a Corto »

ZiPi napisal/-a: 01.11.2022 19:05:26 Je zoprno, mene je tudi zmotilo. Sta pa ti novi dve brez cenzure :wink: moram menjat
Kakšne cenzure?
ZiPi
Prispevkov: 127
Pridružen: 31.10.2005 18:27:11
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Disney v ZDA

Odgovor Napisal/-a ZiPi »

V prvi izdaji "Under the Polar Ice" so recimo besedo shanghaied spremenili v nekaj drugega kar je bolj politično korektno in še nekaj podobnih primerov.
ZiPi
Prispevkov: 127
Pridružen: 31.10.2005 18:27:11
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Disney v ZDA

Odgovor Napisal/-a ZiPi »

@pidipi napisal/-a:I could've missed someone else posting about but 2nd Edition of both "Christmas in Duckburg" and "Under the Polar Ice" have dialogues restored. When I read about those changes I hoped 2nd Edition would restore and waited for those specific volumes and my patient was repaid. Even though I imagine must be frustrating to have 1st Edition censored without no means of changing to the restored books. Not sure if they'll fix Bongo in the Congo but having bought it in 1st Edition I feel the same kind of frustration as they're not exactly easy to sell back. I'll think how to handle when they'll reprint "The Golden Nugget Boat" and if they'll fix it.[br]By the way, this massive change between editions made me wonder which other relevant changes exist in other volumes which one could consider about updating. For once I would've updated "Under the Polar Ice" in a blink as it was a disaster both in censorship and in lettering editing.
[br]
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: Disney v ZDA

Odgovor Napisal/-a izzy »

Ravno prejšnji teden sem dobil ta zadnji box set od Donald Ducka. Moram pogledat za Under the polar ice - ampak če se prav spomnim, je bilo uporabljeno shanghaied.
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Disney v ZDA

Odgovor Napisal/-a Corto »

Se pravi 1. izdaja je iz 2020, ko je knjiga izšla samostojno, 2. necenzorirana pa je ta iz box seta, ki je izšla pred par tedni, kjer ima knjiga drugačen logo na hrbtu?
Vedno sem mislil, da te knjige samo prepakirajo v box set in dobiš isto knjigo, kot če bi jo kupil posamično ...
ZiPi
Prispevkov: 127
Pridružen: 31.10.2005 18:27:11
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Disney v ZDA

Odgovor Napisal/-a ZiPi »

Ja, ampak je prve izdaje zmanjkalo preden bi jo lahko spakirali v škatlo.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Disney v ZDA

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Angleški Barks od Fantagraphicsa je že čez 30€ po kosu? ni panike, hrvaški je 29,99 €.

Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori