NAJAVE STRIPOV

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Emmanuel Guibert - Alanova vojna (Zavod Stripolis, 2021, v tisku)

Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Ne vem koliko dandanes dela Risar ampak Alfonso Font je pravkar napovedal veliko mednarodno koprodukcijo integrala Clarke & Kubrick pod taktirko SAF. Zadnja leta je to praviloma pomenilo tudi sodelovanje Risar in Striprevija/CRŠ. :duno:
Zadnjič spremenil BuDi, dne 25.08.2021 19:53:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a Corto »

BuDi napisal/-a: 25.08.2021 16:07:33 Ne vem koliko dandanes dela Risar ampak Alfonso Font je pravkar napovedal veliko mednarodno koprodukcijo integrala Clark & Cubrick pod taktirko SAF. Zadnja leta je to praviloma pomenilo tudi sodelovanje Risar in Striprevija/CRŠ. :duno:
Strip Forum je že spremenil svoj cover photo na Facebooku v skladu s tem.
Je pa Clarke & Kubrick pravilno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Corto napisal/-a: 25.08.2021 19:44:41 Strip Forum je že spremenil svoj cover photo na Facebooku v skladu s tem.
ampak oni omenjajo serializirano varianto.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Peter Kuper - Preobrazba (LUD Literatura, 2021, v tisku)
Martin Ramoveš - Peter Pavel Glavar : duhovnik, prosvetljenec, gospodarstvenik, dobrotnik v stripu (Medobčinski muzej Kamnik, 2021, v tisku)
Ivana Armanini - BOTS – Based On The True Stories (Kulturni center "Danilo Kiš", 2021, v tisku)


od pomembnejših stvari pa je izšlo:
Joann Star - Vampirček gre v šolo (Mladinska knjiga, 2. september 2021)

Slika

https://www.emka.si/webapp/wcs/stores/s ... 9610163107
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Dora Benčevič, Izar Lunaček - Dekle, ki se ni balo medvedov (Zavod Stripolis, 2021, v tisku)


izšlo:

Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Originally posted by Agarthi Comics

U PRODAJI!
EDICIJA ATLANTIS #4 - GAVRILO PRINCIP

Slika

PROVIRI U STRIP na ovom linku! https://bit.ly/3zvIf0d


Nisam zločinac, jer sam uništio ono što je bilo zlo. Mislim da sam dobar. Gavrilo Princip, 23. oktobra 1914.
Dvadeset osmog juna 1914. ubijen je nadvojvoda/prestolonasljednik Franz Ferdinand. Bila je to iskra koja je zapalila svijet. Umjetnik i pisac Henrik Rehr ušao je u život nadvojvodinog ubice Gavrila Principa i stvorio novelu koja se mora pročitati u već za sada velikoj količini grafičkih romana o Prvom svjetskom ratu.
Mnogo je tinte već potrošeno o početku Velikog rata, ali nikada prije nijedna publikacija nije toliko duboko istražila čovjeka koji je vjerovatno uticao na to da svijet krene brže u pogrešnom smjeru.
Na 232 stranice Rehrov opsežno istraženi grafički roman zadire u motivaciju mladog bosanskog Srbina Gavrila Principa i kontekstualizira njegovo uzimanje oružja.
Rehr je svoje umijeće iskoristio da u toku i nakon priče suosjećamo sa Gavrilom koji je bio samo običan čovjek, pun želje i nade za bolji život svojih sunarodnjaka, ali ipak samo zupčanik u mašini velikih sila.
Od mladosti provedene u siromaštvu kao sedmo od devetero djece u ruralnoj Bosni i Hercegovini, do izgubljenog obrazovanja u Sarajevu, gdje dolazi u kontakt s anarhističkim elementima, Principov život do trenutka kada je ušao u istoriju sastojao se uglavnom od nedaće i gladi.
Radikalne filozofije represije i “moć narodu”, koju su ovjekovječili pisci poput Bakoenina i Kropotkina, duboko su odjeknule kod Principa, koji je čitav život živio pod jarmom austrijskog vladara od kojeg je Bosna i Hercegovina bila aneksirana.
U nevjerovatnom načinu pripovijedanja, Rehr redovito prekida Principovu životnu priču vinjetama života Franza Ferdinanda. Kontrast Gavrilovog sa aristokratovim životom luksuza i privilegija ne može biti oštriji, a napetost raste kako se susret između njih dvojice bliži – pogotovo jer nadvojvoda ignorira upozorenje na zavjeru o planiranom atentatu.
Sve to vrijeme priča o Gavrilu Principu maestralno ocrtava politička žarišta Evrope s prijelazom stoljeća, precizno postavljajući geografske i historijske tenzije između Bosne, Srbije i Austro-Ugarske.
Stil crtanja zapanjujuće prikriva ozbiljnost postupaka i odluka Gavrila Principa. Rehr također ne bježi od prozaičnijih slika, kombinujući priču pucnjevima, unakaženim vojnikom ili lešom u crkvi kao prikaz strahota koje tek dolaze.
Kada pročitate knjigu, na početku ne osjećate empatiju, već neizmjernu tugu. To je priča o izgubljenim životima, nestalim u međunarodnim politikama i žudnjom da nešto nečemu pripadne. Iako ova grafička novela u mnogim evropskim prevodima ima podnaslov “Čovjek koji je započeo Prvi svjetski rat”, jasno je da je Austrija samo tražila izgovor za invaziju na Balkan.
Ako niste znali dovoljno o našem Gavrilu ili ste mislili da znate, a zapravo je istina negdje daleko od toga, sada je vrijeme da ne propustite ovaj album.
“Gavrilo Princip” Henrika Rehra na bosanskom objavljuje Agarthi Comics iz Sarajeva. To je crno-bijeli grafički roman u tvrdom uvezu na 232 stranice i moguće je pronaći širom Bosne i Hercegovine, kao i preko www.stripovi.ba i www.agarthicomics.ba.

Edicija ATLANTIS #4 ★ istorijski ★ 232 stranice ★ crno bijelo ★ 170 x 240 mm ★ Tvrdi uvez ★ Autor Henrik Rehr ★ Prijevod Milena Rudez ★ Datum objavljivanja 22.9.2021. ★ Puna cijena 30KM ★ Akcijska cijena (prvi mjesec dana) do 22.10.2021. - 24,00KM
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Kupovinu je moguće izvršiti na više načina:
1. U Striparnici Agarthi Comics u Sarajevu,
2. Uplatom na transakcijski račun Agarthi Comics, TRN: 1610000099210059, sa naznakom "Gavrilo",
3. Kupovinom na webshopu www.stripovi.ba,
Klik na link: https://bit.ly/3lT6Ln4
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Anything is possible
Be the Change You Want to See
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a BuDi »

René Goscinny, Albert Uderzo - Obelix in družabniki (Asterix #23) (Graffit, 2021, v tisku)

Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Originally posted by Dzimi Gitara

STALKER priprema!

Predstavljamo vam naslove za koje smo obezbedili prava i koje do sledećeg leta možete očekivati kao osveženje na policama svojih biblioteka.

Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Slika

Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
frajer61
Prispevkov: 21
Pridružen: 18.09.2014 20:56:51

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a frajer61 »

RISAR

Izid: 20. december 2021
- Lester Cockney 7, Solzice
- Lester Cockney 8, Oregonska pot
- Lester Cockney 9, Podpisano s pestjo

V pripravi
- Spaghetti Brothers, Integral 4
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Slika
TALIČNI TOM, KNJIGA 1: 1946 -1949.

1 · ZLATNI RUDNIK KOLA KOPAČA
2 · VELIKI RODEO
3 · ARIZONA

160 stranica, tvrde korice

prevod očitno nov: prevod sa francuskog Melita Logo-Milutinović

Čeprav se je za prevod pred štirimi leti za Veseli Četvrtak že dogovarjal Đorđe Dimitrijević - https://www.instagram.com/p/Barl5_6hs1n/
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Dahl & Bagieu: ČAROVNICE (VigeVageKnjige, 2021, pred tiskom)

Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Anything is possible
Be the Change You Want to See
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: NAJAVE STRIPOV

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Terri Libenson - Pozitivna Izzy (Grlica, 2021, v tisku)
Slika

Terri Libenson - Nevidna Emmie (Grlica, 2021, v tisku)
Slika

Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori