Pergam

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Pergam

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Slika

Poštovanje,

ovo je naše prvo obraćanje stripovskoj javnosti, znamo da će pitanja biti mnogo, ali trudićemo se da vam damo sve odgovore...

Mi smo Pergam, potpuno nova strip-izdavačka kuća, baza nam je u Trebinju, a saradnici su nam rasuti po cijelom Balkanu! Izdavaćemo za sada isključivo i samo Bonelli stripove, i to one koje i mi i vi zajedno, jedva čekamo, naslove koji su nepravedno zapostavljeni, možda zaboravljeni, ali prvenstveno nešto što mi sami najviše volimo...

Naš princip rada biće po ugledu na prijateljsku srbijansku kuću Golconda, sa kojima se znamo odavno i čija nam je, prvenstveno savjetodavna, a zatim i tehnička pomoć (a i u ljudstvu) od neprocjenjive važnosti i vrijednosti, bila do sada, a biće vjerovatno i u narednom periodu. U prevodu, mali tiraži (400 komada), uz (trudićemo se) što viši kvalitet izdanja i pristojnu cijenu. Nadamo se da ćete nas podržati, izdavaćemo mnoge popularne Bonelli junake, otkupili smo dosta materijala, planiramo pristojan tempo, koliko nam okolnosti budu dozvoljavale, prvo izdanje je pred nama, a ovoga mjeseca u štampu ide i sljedeća knjiga, dok lagano završavamo pripremu treće.

Prvenac nam je dvodijelna epizoda iz popularnog serijala "Jedno doba, jedna priča" (Le Storie), neobjavljena na našim prostorima, a slijediće je u narednim mjesecima takođe sve ekskluzivne Priče, ili kako smo ih mi nazvali: "Storije".

Drugo izdanje će biti ipak nešto sasvim ozbiljno traženo, a što ćemo se truditi da objavljujemo po knjigu-dvije mjesečno (nažalost, teško ćemo stići Italijane kod kojih ove priče izlaze na nedjeljnom nivou, ali kaskaćemo za njima, do kraja, biće to jako lijepa kolekcija...) i što je najvažnije, pojedinačna knjiga, objavljena kao u originalu, u mekom A4 formatu. Pogađate? Naravno, Mister No u koloru!

Podijelićemo uskoro sa vama radne verzije materijala, vidjećete, sjajni su!

Toliko za naše prvo obraćanje!
Pišite nam, pitajte šta vas interesuje, putem naših Facebook i Instagram stranica, a u izradi je i web sajt.
Puno pozdrava iz Pergama!
Anything is possible
Be the Change You Want to See
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Slika
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Več o njihovi prvi številki (gre za dvojno številko, ki je izšla v ITA za "Vuk koji lovi" in pred "Napoleonovimi zgodbami" v Pričah):
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52279




Sicer pa...
Originally posted by Golconda
Originally posted by Wallace

Mene zanima, s obzirom na najavu Pergama da će izdavati Priče/Storije hoće li Golconda izdavati i te priče ili da ih skupljamo od Pergama?
Ja mislim da je to bilo u jednom od naših prvih obraćanja, možda je zvučalo kao fraza, možda će i sada, ali Golkonda izdavački posao nije započela kako bi se obogatila od njega i napravila neke kule i gradove. Vodila nas je želja (i još nas vodi) da objavimo neke serijale i priče koje do sada nisu bile dostupne na našem jezuku, na prvom mestu za sebe, a onda i za sve nae ostale čitaoce. :)
Kao što sam od samog početka naglašavao, Priče su kod Bonelija serijal posebne vrste, sa posebnim pravilima licenciranja, pre svega, i mi smo to prihvatili tako kako jeste, takođe sam vrlo transparentno objašnjavao sijaset puta...
Ispostavilo se, ipak, da moja logika oko ovih priča koje su uzeli drugi izdavači za objavljivanje neće tako brzo doći u naše ruke (i u nekom trenutku je postalo potpuno neizvesno da li ćemo uopšte ikad moći da ih dobijemo...) Tako da, tako je, te priče koje drugi objavljuju najverovatnije Golkonda neće objavljivati, barem ne u nekom normalnom periodu (narednih 10ak godina).
Mi nastavljamo sa svojim knjigama, nastavljamo i da preskačemo epizode koje nisu dostupne, pa dok bude bilo materijala za nas.
Tako da, pozdravljam odluku i izbor društva iz Pergama (istina je da se dugo znamo i odavno nas povezuje ljubav prema stripovima), vidim da su prilično zadržali dizajn i uradili pametan potez da na riknu ne stavljaju brojeve epizoda... drago mi je da sam i ja mogao nekome kako-tako da pomognem, a i dalje ću, i meni su mnogi pomogli na početku... :)
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a jang »

Sm mislil da bo sindikat stripe izdajal.
Fajn, še malo Bonelija :)
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a jang »

Ampak brez Zagorja bodo propadli
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Miš maš...
Originally posted by pergam

Što se Mister Noa tiče, ideja je da krenemo i sa još jednom c/b edicijom 3u1. Ovu ediciju ćemo otpočeti knjigom sa redovnim brojevima 260-262. To će biti naše treće ili četvrto izdanje...
Izaći će redom knjige sa brojevima 260-291, a onda ćemo se vratiti dosta unazad (najvjerovatnije negdje kod Anange) odakle ćemo nastaviti također u knjigama 3u1...postaraćemo se da i tu tempo bude pristojan.
Prve epizode smo odabrali da radimo u boji u originalnom A4 formatu kao što trenutno izlazi u Italji jer su materijali prilagođeni ovom formatu i ne bi ih bilo lako fino prepakirati ih na manji. A i to je baš jedna sjajna edicija kakvu Pilot odavno zaslužuje...
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a jang »

Nema veze. Za CB ostajam pri Libellusu, barvnega pa vzamem prvo številko
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Slika
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a jang »

Je kdo že prišel do kake njihove izdaje?
Kvaliteta me zanima
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a BuDi »

jang napisal/-a: 19.10.2021 12:03:57 Je kdo že prišel do kake njihove izdaje?
Kvaliteta me zanima
Oblaček ima Mister Noje v barvah. Kvaliteta je super. Primerna ceni.
Če hočeš kiosk strip v premium izdaji za premium ceno.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
rudikra
Prispevkov: 180
Pridružen: 15.12.2005 20:30:09

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a rudikra »

a je to že izšlo kdaj prej pri nas..oz na našem področju??
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

rudikra napisal/-a: 20.10.2021 18:38:53 a je to že izšlo kdaj prej pri nas..oz na našem področju??
Ne še. Gre za številke med zadnjo Strip-agent številko (v kar ne štejem lažnih maxijev) in prvo Veselega četvrtka (vmes je sicer 7 številk izdal srbski založnik Vanini), v originalu pa so to številke 260-291. Zadnja SA je 259, prva VČ pa 292.
Nato so pri Pergamu rekli, da bodo skočili nazaj na stare številke, tam nekje okrog Anange.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Originally posted by pergam

👁‍🗨 PREDSTAVLJAMO: Mister No 1 - Ubijte Krugera!; Noć smrti; Orlov let 👁‍🗨

Slika
Slika
Slika

Pozdrav društvo,

Pergamov prvi trobroj 🍀 Mister Noa je među nama i moramo priznati: ispao je vrhunski!

Naslove i brojeve možete vidjeti na slikama, u pitanju su epizode nikad prije objavljene na ovim prostorima!

Trenutno dostupno u Striparnici Colosseum Banja Luka i kod nas u Trebinju, a ubrzo, nadamo se, i drugdje...

Promo cijena u prva dva mjeseca je 17 KM / 1000 din / 8,5€
Kasnije, puna 21 KM / 1250 din/ 10,5€

Pozdravljamo Vas do sljedećeg izdanja!
Živjeli!
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Originally posted by pergam

👁‍🗨 PREDSTAVLJAMO: Mister No 2 - Detektivska priča; Osvetnik; Obmana 👁‍🗨

Slika

Pozdrav društvo,
Pergamov novi trobroj 🍀 Mister Noa je poslije dosta peripetija među nama i odličan je, kao i njegov prethodnik!

Naslove i brojeve možete vidjeti na slikama, u pitanju su epizode nikad prije objavljene na ovim prostorima!

Trenutno dostupno u Striparnica Colosseum Banja Luka i kod nas u Trebinju, a ubrzo, nadamo se, i drugdje...

Nažalost, poskupljenje papira i svega i kod nas uzima danak, ipak potrudili smo se, pa će cijene biti neznatno veće u odnosu na prethodni broj:

Promo cijena u prva dva mjeseca je 18 KM / 1.100 din / 9€
Kasnije, puna 23 KM / 1.400 din / 12€


Htjeli bismo samo da iskoristimo priliku da obavijestimo one čitaoce koji čekaju drugi broj Mister No kolor biblioteke sa prepravljenom riknom da nećemo raditi čitav tiraž ponovo, već ćemo oko Nove godine napraviti presjek koliko je te dvojke prodato, te ćemo shodno tome uraditi dovoljan broj primjeraka da oni koji žele mogu zamijeniti svoje već kupljene. Znači, neće biti u slobodnoj prodaji tih primjeraka, već će se moći isključivo mijenjati već kupljeni primjerci.

🔥 A od Nove godine očekujte ubrzanje!
Planiramo u kratkom vremenskom roku:
- Čak 6 neobjavljenih knjiga Priča (sa brojevima u rasponu od 26-55) !!!
- Brzi tempo kolornih A4 Mister Noa (u prvoj turi izaći će sigurno 3, a možda i 4 knjige)!
- Dragonero i Mladi Teks, od prvog broja u knjigama sa po tri epizode u originalnom Bonelli formatu!

A tu će biti još dva iznenađenja koja će biti, sigurni smo, apsolutni hit, jer se čekaju godinama!

Pozdravljamo Vas do sljedećeg izdanja!
Živjeli!
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8097
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Pergam

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Če je kdo spregledal...
Planiramo u kratkom vremenskom roku:
- Čak 6 neobjavljenih knjiga Priča (sa brojevima u rasponu od 26-55) !!!
- Brzi tempo kolornih A4 Mister Noa (u prvoj turi izaći će sigurno 3, a možda i 4 knjige)!
- Dragonero i Mladi Teks, od prvog broja u knjigama sa po tri epizode u originalnom Bonelli formatu!
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori