22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Doslej so bili, pa za "tuje" kupce (torej npr. za nas), je lažji prevzem teh "stripov na popustih" tam na CRŠ-u, kot se drugače dogovarjati. Kar nekaj nas je takšnih, ki nas čakajo stripi, ampak smo že zmenjeni s Perom za prevzem. :D

Je pa res, da je štand na CRŠ-u kar drag. Baje. Pa tudi težko prideš zraven, če nisi "pravi" ... Zgleda, da se je treba že leto vnaprej zabookirati.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a jang »

Nova izdanja Udruge CRŠ koja će biti dostupna na festivalu:
1. Russ Manning: Tarzan – Kompletni novinski stripovi
2. Stan Sakai: Usagi Yojimbo, Knjiga 13 – Sive sjene
3. Stan Sakai: Usagi Yojimbo, Knjiga 14 – Demonska maska
4. Francois Boucq: Bouncer - Pravda zmija / Osveta Manchota / Louvesov plijen (Integral)
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a jang »

Mi lahko kod od obiskovalcev CRŠ-ja prinese tale strip:
Russ Manning: Tarzan – Kompletni novinski stripovi

denar lahko tudi nakažem na račun takoj
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Lahko tudi jaz, itak danes zvečer dobim še srbske stripe, pa potem še tega vključiva. :wink:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a tilitili »

jang napisal/-a:Nova izdanja Udruge CRŠ koja će biti dostupna na festivalu:
4. Francois Boucq: Bouncer - Pravda zmija / Osveta Manchota / Louvesov plijen (Integral)
Tole je kao Integral št.3 z zgodbami 3+4+5.
Dagda je izdala do sedaj dva integrala:

1. Kainovo Oko (1 + 2)
2. Zmijska pravda (3 + 4)
----------------------------------

CRŠ pa:

Int 1. Crna udovica + Dvostruko scre (6 + 7)
Int 2. To hell and back (8 + 9)
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a jang »

Poli 78 napisal/-a:Lahko tudi jaz, itak danes zvečer dobim še srbske stripe, pa potem še tega vključiva. :wink:
super, hvala!
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

@tili
A bo potem Udruga CRŠ tale novi integral Bouncerja poimenovala integral št. 0, če bodo kdaj kasneje (slučajno) izdali še prvega bo pa -1? :cry_lol: :cry_lol: Ali pa so slučajno prvi dve zgodbi že izdali (oni, ne kdo drug)? :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Poli 78 napisal/-a:Lahko tudi jaz, itak danes zvečer dobim še srbske stripe, pa potem še tega vključiva. :wink:
Daj potem še zame tole vzami, če boš že jemal :D
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Poli 78 napisal/-a:@tili
A bo potem Udruga CRŠ tale novi integral Bouncerja poimenovala integral št. 0, če bodo kdaj kasneje (slučajno) izdali še prvega bo pa -1? :cry_lol: :cry_lol: Ali pa so slučajno prvi dve zgodbi že izdali (oni, ne kdo drug)? :angel:
:duno: mogoče. se je že naredilo, da je kdo poimenoval int 0 svojo n-to (kjer n ni enako nič) izdajo/integral.
Poli 78 napisal/-a:Ali pa so slučajno prvi dve zgodbi že izdali (oni, ne kdo drug)? :angel:
Ne vem. Ti veš? :?

-----------
Sem pa opazil, da ti je šel smisel za humor malo u qrac. :yes:
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ne bi vedel, Bouncerja nisem spremljal. Spomnim se samo, da so ga že Srbi nekaj malega izdali, kar si že omenil.

Velja Vid, torej vzamem 2 komada Tarzana. :)
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6192
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a Corto »

Srbska Dagda je izdala prve 4 epizode v dveh integralih. Zato ima Udruga CRŠ tak čuden sistem.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Pogosto srbski in hrvaški založniki gledajo drug mimo drugega in kaj je kdo izdal. Češ, v naši državi ali v našem jeziku to pa to še ni izšlo. Še Darkwood se je s takšnim sistemom navezal samo na sotrpine iz Belog puta. No, kar se kupcev tiče pa je takšen sistem verjetno večini povšeč.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
izzy
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1292
Pridružen: 29.09.2006 9:25:53
Kraj: Slovenski Javornik

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a izzy »

In? kako je bilo? Kakšni vtisi?
From Far Beyond The Valkyries Chant My Name
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Poli 78 napisal/-a:Pogosto srbski in hrvaški založniki gledajo drug mimo drugega in kaj je kdo izdal. Češ, v naši državi ali v našem jeziku to pa to še ni izšlo. Še Darkwood se je s takšnim sistemom navezal samo na sotrpine iz Belog puta. No, kar se kupcev tiče pa je takšen sistem verjetno večini povšeč.
Verjemi, da izjemno natančno pogledajo kaj in kdaj in kdo je izdal.
Tak sistem je v večini všeč tistim kupcem, ki jih moti jezik drugega naroda. Bore malo je kupcev, ki vzamejo obe ali vse izdaje. Koliko jih je, ki z veseljem podvajajo posamezne albume? Poglej ČK in Asterixa, Izbacivač, UW, Gaša...malo morje je izdaj v obeh ali večih jezikih ki se "prekrivajo". Najbrž ne zaradi navodil ali zahtev lastnika pravic, ampak predvsem zaradi miselnosti ali nacionalnega ponosa založnika. Če bo izdal malo drugače kot oni prejšnji, si takoj poveča možnosti prodaje.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8105
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: 22. Međunarodni festival stripa CRŠ (Zagreb, 10. do 12. 5. 2019)

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Zato pa pravim, da se redko kateri založnik drži tega, da je nek strip serijal že deloma izdal drug založnik v drugi državi, čeprav na "domačem jeziku" in bi se potem navezal na tiste že izdane številke.

V glavnem, sonce v soboto čez cel dan CRŠ-a in sva z maconom tudi malo vandrala naokoli, tudi tam čez njihov "zagrebški hrib" in na drugo stran, ki je čisto zelena, zahostena. Se mi zdi, da imamo zadnjih par let res srečo z vremenom. Tudi te dni je bil kar naprej dež, a sobota je bila sončna in topla. Dež je začel šele zvečer, ko smo bili že na poti v Slo, pa še tu je nehal, ko smo prišli v Lj.
Dobil sem risbo od Milazza in mu parkrat stisnil roko ter se mu zahvalil za vse lepe trenutke, ki mi jih je poklonil s Ken Parkerjem. S Kenom je končal za zmeraj pravi, lahko pa, da se mlajši risarji odločijo še kaj narediti (ne vem, a reboot ali celo kakšne nove-stare zgodbe). Kljub temu, da sem prebral že nič koliko komentarjev, da naj bi bil izredno vzvišen in "težak", je bil gospod. Zelo prijazen, vsakemu je prvi stisnil roko, na začetku in na koncu, bil je videti zadovoljen in vesel, je pa res, da govori bolj slabo angleško, a se da sporazumeti.
Poleg rednih čvekov z domačini, smo šli še na pijačo z Markosom. Pravi, da se mu zdi, da kar nekaj ljudi (verjetno je mislil na te izven strip scene) kupuje njegove stripe, ker si je Fibra ustvarila brand in vzamejo, češ to naj bi bilo dobro. No, tudi med nami je včasih tako.
Vmes pri Fibri nekaj časa ni delal POS terminal in ker nisem imel dovolj gotovine s seboj, se je bilo potrebno vrniti čez čas, vmes pa odpokati avkcije in ostalo robo, ki sem jo vzel za druge do avta, potem pa spet.
DeeCay je bil tokrat preoblečen v Superhika (vsako leto je nekaj), razstava tabel pa tudi kot po navadi.
Jaz sem vesel, da sem dobil en kiosk strip, ki sem ga juril že nekaj let, pa še nekaj zgodnjih številk Kvadrata iz '94 in 96/97, čeprav so imele kar ceno.
Za ostale med nami ne vem, kdo je še dobil kakšno risbo, razen za Corta vem, da je dobil prav dobro risbo Liberatoreja.
Pri Fibri na žalost še ni bilo Maršala Bassa 2 in Plašt in očnjaci, pa drugič. Aja, pa gospa in gospodičnica Šunjić sta bili tudi tam. Mala je nekaj časa kucala račune v blagajni, zgleda da bo kasneje ona skrbele za finance pri založbi. :mrgreen:
Mike je bil tam, kot tudi že v petek, čeprav je "malo" (ornk!) prenehal s kupovanjem stripov
Lux je pa itak šarmiral vse gospe daleč naokoli. :angel: :P
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori