Filmi

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a valiant »

Razredni sovražnik je tudi meni odličen. Odpira vprašanja za debato.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9844
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Nekaj filmov, ki sem si jih ogledal zadnji teden:

Razredni sovražnik - celo zelo dober glede na ostali slo pofl, čeprav je spet vse tako teatralno z dolgimi pavzami ko se ne dogaja amabašništa, niti glasbe ni v ozadju, ki bi vsaj malo prevzela in obogatila tiste pavze. Samobor igra kot pač igra, ampak njegov lik je pa faca, še bolj mi je všeč noseča učiteljica nemščine, od otrok pa seveda pobc s slušalkami ter Špela in Mojca.
Ustav rvacke - zelo dober; malo drugačen, še kar svež, poln domislic in idej, o katerih nisem nikoli razmišljal
Blade runner 2049 - film tako počasi teče, da sem 2x kinknil/zadremal vmes in mogoče celo kaj zamudil, pa tako sem se matral. Najbrž je bila kriva pozna ura, ker se je v Koloseju začelo šele ob 20:20 pa še nedelja, ko mi proti popoldnevu takoalitako bioritem pade na standby nivo. Kakorkoli, počasni tempo, (na trenutke preglasna) mogočna glasba oz zvočni efekti, kamera in kinematografija izjemni, posnetki fantastični, bodočnost deluje še bolj zjebano kot v prvem filmu, androidi sicer niso bohvekaj evolvirali (izjema je Rachael), se pa pripravlja nekaj. Lik Jareda Leta mi je skoraj pa nezanimiv, Goslin igra vrhunsko.
Valerian and the City of a Thousand Planets je pa spet po dolgem času zelo dober film. Praznik za domišljijo, praznik za oči, niti izbira glavnih igralcev ne more pokvariti občutkov. Luc Besson mojster, celo bolj mi pričara bodočnost kot pa strip.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Wind river 2017
FENOMENALNO

Jeremy Renner igra lovca na zveri, ki nekje na severu Wyominga harajo po drobnici indijanskega rezervata. Na poti najde zmrznjeno posiljeno indijanko, sošolko svoje tragično preminule hčere. Pridruži se agentki FBI in policajem rezervata v preiskavi in lov se začne.......Po resničnih dogodkih. Na koncu filma informacija, da le za indijanke ne obstaja seznam pogrešanih oseb. Za vse druge skupine oz pripadnike ras, narodov,,,, se vodi evidenca, le za indijanke ne.
Rezervat Wind River je edini indijanski rezervat v Wyomingu, ogromnih razsežnosti. Pričakovana življenska doba je 49 let (Zimbabwe in Iraq 69), 80% nezaposlenost, 14.000 prebivalcev, alkoholizem, droge, družinsko nasilje, posilstva....ravno prav za ponovno branje Skalpiranih.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9844
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Dober slovenski film. Prvič sem ga pogledal, po komentarjih spodaj sodeč je bil samo na vhs-u in ga niso še predvajali (?)
Živela svoboda je slovenski komično dramski film iz leta 1987 v režiji in po scenariju Rajka Ranfla, posnet po romanu Kako se je naša dolina privadila svobodi Miloša Mikelna. Ostareli Repovž pripoveduje zgodbe iz časa druge svetovne vojne in obdobja osvoboditve, ki so v njegovem spominu bolj komične kot heroično-tragične.

Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

The Infiltrator (2016)
http://www.imdb.com/title/tt1355631/

:baw: :baw: :baw:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9844
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Včeraj je odšel Velikan slovenskega filma. rip
http://www.rtvslo.si/kultura/oder/foto- ... ecno/44018

Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6355
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a tilitili »

What happened to Monday 2017

Noomi Rapace, Willem Fa++Dafoe.

Prihodnost človeštva je ogrožena, premalo virov in preveč prebivalstva. Vladavino prevzame stranka, ki zagovarja in seveda tudi sprejme zakon o enem potomcu. V primeru, da se rodijo dvojčki, trojčki itn, prvega otroka obdržijo, vse naslednje pa zamrznej za boljše čase.
Tako se fotrovi hčeri rodijo sedmorčke, ki jih izjemno dobro odigra Noomi (Dekle z zmajevim tatoojem....). Punce preživijo le tako, da se vsaka od vsake vse nauči, kar se ji dogaja čez dan. Seveda so punce razdeljene na dneve - Ponedeljek, Torek....in vsaka preživi svoj dan zunaj. Tudi po dedkovi smrti nadaljujejo z igro, vse dokler se Ponedeljkici nekaj ne zgodi....
Super film, priporočam.
Zadnjič spremenil tilitili, dne 24.12.2017 17:30:44, skupaj popravljeno 1 krat.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Uf, včeraj sta me "matrala" dva odlična filma po resničnih dogodkih.

Najprej Shooting Dogs (2005) z John Hurtom o genocidu v Ruandi, ko so Hutujci pobili preko 800.000 Tutsijev.
http://www.imdb.com/title/tt0420901/

https://sl.wikipedia.org/wiki/Ruandski_genocid

Film se osredotoča na dogodke v srednji (?) tehniški šoli, v kateri delujeta katoliški duhovnik (Hurt) in mladi nadebudni angleški učitelj (Hugh Dancy) ter v katero se zateče cca 200 Tutsijev, saj šolo varujejo belgijski pripadniki UN. Spomnimo se, Belgijci, ki so odgovorni za genocid v Afriki, so tudi tokrat povsem spodleteli. Še več, Hutujci ugrabijo in pokoljejo 10 belgijskih vojakov, odziva ni. Oziroma je, UN se umakne (v šolo se pripeljejo francoski pripadniki UN, ki bi sprva rešili samo Francoze), pri čemer reši in s seboj odpelje samo belce. Še več, ločijo celo belko, ki je poročena s črncem, ona gre, on ostane. In v nekako istem času se odvija tudi genocid v Bosni, katerega so enako "dopustili" pripadniki UN.
Izredno krut film, ki pa (na srečo) ne prikaže vseh grozot, ki so se takrat dejansko dogajale (več v wiki linku). Hkrati se film dotakne tudi vloge posameznika in njegovih odločitev v tako kritičnih trenutkih. Duhovnik ostane, mladi učitelj, ki je obljubil mladi športnici (Tutsijevka, ki je bila vanj zaljubljena), da je ne bo zapustil in da jo bo čuval, se na koncu vseeno prestraši in odide z UN. Punca se sicer vseeno reši, saj pobegne (njen tek na začetku filma in na filmskem plakatu) in se kasneje po nekaj letih oglasi v šoli, kjer njena ljubezen (učitelj) poučuje. Vpraša ga, zakaj je prelomil besedo in ni ostal z njo, ter da morata izkoristiti preostanek časa, ki sta ga dobila.
Naslov filma se nanaša na besede belgijskega poveljnika UN v šoli, ko pravi, da bo treba postreliti pse, ki okoli šole jedo trupla Tutsijev. Potem ga duhovnik vpraša, če so psi streljali na njih, saj drugače tudi njih ne smejo napasti - UN pravilo je bilo, da so tam samo v vlogi "opazovalcev oz. vzdrževalcev miru" in da lahko streljajo samo, če streljajo na njih, drugače pa ne. Tako se klanje praktično dogaja pred njihovimi očmi, naredijo pa nič. Znana zgodba iz Bosne.




No, drugi film pa je bil Rosewood (1997), o dogodkih v malem floridskem mestecu Rosewood, ko belski živelj (manjšina) podivja in linča praktično vse črnce, ki jih dobijo v roke, vzrok za to pa je laž belske "kurbice", ki se zlaže, da jo je pretepel (babje čenče hitro dodajo še posilil) črnec, čeprav jo je eden od njenih belskih fu**čev (Robert Patrick), samo mož ničesar ne ve. Presrani šerif (Michael Rooker) ni zmožen držati pijane horde nazaj in stvari gredo svojo pot.
Odlična igralska zasedba od Jon Voighta (edini belec, ki pomaga črncem), Ving Rhames (črnec, ki se je vrnil iz vojne in kot neznanec hitro dobi etiketo morebitnega "napadalca", ki pomaga nekaj črncem pobegniti v gozdove/močvirje), Don Cheadle ...

http://www.imdb.com/title/tt0120036/

https://en.wikipedia.org/wiki/Rosewood_massacre



Če bi filma primerjal, bi rekel, da je prvi narejen bolj evropsko, realistično (BBC pristop) - tu bi priporočal ogled BBC-jeva filma Warriors (1999) o vlogi UN v Bosni, z Damian Lewisom, bolj znanim iz HBO serije Band of Brothers, ki pa je tudi izredno težak in grozljiv (nemoč pripadnikov UN, ki naj bi varovali civiliste) -
http://www.imdb.com/title/tt0119873/

drugi pa bolj Hollywoodsko.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a valiant »

Glede Ruande je odličen tudi Hotel Ruanda.

Dogajanje v filmu Rosewood pa spominja na kultno knjigo To kill a mockingbird oziroma Ne ubijaj ptiča oponašalca. Tudi film je (čb).
Uporabniški avatar
macon
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 3001
Pridružen: 24.12.2005 23:11:43
Kraj: Škofja Loka

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a macon »



Najprej je nekaj patetike, vendar je potem boj zelo brutalno posnet. No, če je del politične korektnosti neprikazovanje nasilja nad ženskami, potem je tole en najbolj politično nekorektnih filmov vseh časov.

Obstaja tudi dvakrat daljša varianta, razrezana na štiri dele miniserije. Tule je brez podnapisov.


Resnična zgodba je povezana s to žensko
https://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Bochkareva
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9844
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re:

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

gledam za deset let nazaj, kako smo pisali kateri film smo si ogledali, pravo tekmovanje in bitka je bila, moram pa priznati, da sem s te strani videl ogromno dobrih filmov, katere ste postavljali.
Tale o stripih mi je pa še prav ostal v spominu, prav taako še eden, kjer je igrala Mimi Rogers iz 80, kjer je njen tip zbiral figurice super junakov, pa ga sedaj ne najdem, tega pa sem.. :D in ga bom še 1x pogledal
risar_69 napisal/-a:Še enkrat, za vse stripoljubce, priporočam:

http://www.youtube.com/watch?v=fKWYuBerJuw

2002
Slika

Zanima pa me, če si je kdo že ogledal ta film, kjer so ubili režiserja?
https://www.youtube.com/watch?v=Gy7FVXERKFE
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Po tistem poflu z otokom dr. Mo... (zadnja verzija - tako bedna, da je že ... dobra :mrgreen: ), sem si danes pogledal pa en zares zareees dober film. Sigurno v top 3 (ali pa 5, ajde ... mogoče bo treba še kakšnega pogledati) filmov letošnjega leta.

Zbeži aka Get Out (2017)
http://www.imdb.com/title/tt5052448/

:baw: :baw: :baw:

Najbolje je sicer vedeti čim manj o tem filmu, no nisem pa bzvz omenil tistega prvega zgoraj. :wink: SPOILER! upsidejzi :angel:
Meni je deloval sveže, zanimivo, tudi zabavno (ima komične momente, in satirične), pa bolj alternativno h'woodsko, ali neo-h'woodsko (če to sploh obstaja, kot izraz ... bi bilo treba Štefa 'prašat :mrgreen: ).
Zanimivo pa, da je družina režiserja & scenarista (gre za njegov prvenec, bravo!) tudi mešana - oče črnec, mama belka. Od tu ideje za film? :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8094
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Coherence (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2866360/

Priporočam ogled! :yes:
Mogoče res ni 10/10, je pa vsekakor zanimiv, zgodba vleče, pa še ni preveč dolg. Mali mozod**ač. :angel: Spet - čim manj veste pred ogledom, toliko boljše.
Heh, je pa zanimivo, da se v filmu pojavi plakat filma, ki je izšel šele 2 leti kasneje. Hja, kar nekako sodi k zgodbi.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Filmi

Odgovor Napisal/-a valiant »

WALKING DEAD nadaljevanka zaenkart prve 4 sezone.

Strip mi je odličen. Nadaljevanka pa še bolj. So dodani novi liki, novi pripetljaji, vse je še bolj dodelano, liki, ki v stripu umrejo so tu živi in obratno. Najbolj všeč mi je dodelava in izboljšava zgodbe. Skratka tudi, če ste brali strip in še posebaj, če vam je všeč se nadaljevanko zelo splača pogledati.
Odgovori