Danes prečital!

Vse v zvezi s stripi.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Corto »

tilitili napisal/-a:Haldeman + Marvano: Vječni rat

SF, ki se začne v bližnji prihodnosti in se neha v daljni prihodnosti. Vojna med dvema rasama, ki poteka po vseh možnih ozvezdjih. V fokusu je skupina prvoborcev in neuničljivi (sicer sam proti vojni) vojak nato častnik Mandella.

Nekaj najlepšega kar sem do sedaj prebral. Risanje ni bohve kako dobro, kar nekajkrat sem imel težave z detekcijo, kaj naj bi Marvano sploh hotel prikazat. Še boh, da je scenarij izjemen. In ko smo že pri tem - zgodba je bila napisana kot posvetilo, spomin in opomin. Posvetilo vojakom, ki nedolžni najebejo, spomin na vojno v Vietnamu in opomin človeštvu, do česa pride, ko se vojna začne brez razloga iz strahu pred neznanim in v interesu politikov in orožarjev.

ZELO zelo priporočam.
Podpišem! Me je kar pozitivno presenetil tale Vječni rat.
lenivec
Prispevkov: 237
Pridružen: 19.10.2015 20:32:10

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a lenivec »

Haldemanov roman Forever War sicer velja za enega najboljših SF romanov nasploh in je na vseh tovrstnih lestvicah med top 5. Pobral je tudi obe glavni žanrski nagradi, Huga in Nebulo, pred leti pa se je za njegovo ekranizacijo močno angažiral Ridley Scott. Za vse, ki ga niso brali, obvezno čtivo.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BRUNSCHWIEG: MOČ NEVINIH (FIBRA) Moja ocena: 7/10

Zanimiv strip, ki se na trenutke vleče, na trenutke pa zelo zanimivo. Imam mešane občutke. Strip ima okoli 300 strani. V njem se pa prepletajo zgodbe več junakov. Imamo vietnamskega veterana s svojimi traumami, boksarskega prvaka, ki je mladost preživel v popravnem domu, gangsterje, pokvarjene politike, novinarko in dobrodelnico.

Boksarski prvak hoče uistvariti boljšo družbo zato pripomore k ustanovitvi sosedskega nadzora, kjer običajni ljudje nadzirajo kaj se dogaja po ulicah. Sčasoma se odločijo, da bodo, kar eliminirali (ubioali) kriminalce... Zgodba se potem zapleta in razpleta.

Risba mi ne izstopa. Zgodba pa ima svoje trenutke in zanimivo idejo, ki pa se vseeno pogosto zelo zakomplicira. Je pa za prebrat.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

DE CRECY: SALVATORE (FIBRA) Moja ocena: 3/10

V stripu nastopajo živalski junaki. Ni pa to strip tipa Blacksad. Pujsa se vozi z avtom po zraku in nekaj fiozofira. Vse skupaj je težko spremljati, ker niti ni neke zgodbe, na trenutke je veliko suhoparnega teksta (česar ne maram), pa še risba ni najboljša.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

BOCOUET: FANTOMASOV GNIJEV (FIBRA) Moja ocena: 5/10

Spremljamo zakrinkanega antijunaka, ki terorizira ljudi v Parizu. Zgodba je konfuzna in se jo težko spremlja oziroma bere zato nizka ocena. Risba mi je pa bila všeč, ker je zelo barvita .
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

PRADO: DELIRIČNA SVAKODNEVNICA Moja ocena: 6,5/10

Strip je sestavljen iz niza kratkih zgodb na parih straneh. Nekatere so boljše, nekatere slabše. Precej jih je tudi eotičnih.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

LEO: ANTARES Moja ocena: 6/10

Imam isto mnenje, kot za prva dva dela. Izjemno slikovit in barvit svet, poln nenavadnih živali ima ogromen potencial za odlično zgodbo. Temu pa žal ni tako. Sam scenarij in dialogi med liki so naravnost debilni. Vse ta čudoviti svet je zreduciran na trivialne spolne nagone glavnih likov. Cunjice padajo dol in potem so tragedije okoli tega. Preneumno za moj okus.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

JUILLARD: PLAVA BILJEŽNICA (FIBRA) Moja ocena: 4/10

Tip skozi okno stanovanja opazi žensko v zgradb stanovanja, ki se preoblači. Prevzet je nad njeno lepoto in jo začne debilno osvajat. To je to. Risba je lepa, zgodba nezanimiva, na trenutke neumna in dolgočasna. Je pa vsaj kratka.
valiant
Prispevkov: 698
Pridružen: 22.08.2010 10:24:27
Kraj: Bela krajna

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a valiant »

MILLER: STARLIGHT: POVRATAK DUKA MCQUEENA (FIBRA) Moja ocena: 6,5/10

Ostareli Duke Mc Queen je po smrti svoje žene zeklo osamljen. Nekega večera se do njega z raketo pripelje pripadnik vesoljske rase, ki ji je v mladosti Duke pomagal zato je za njih heroj. Zlobni vladar jih je zopet zavzel. Njihov planet potrebuje pomoč. Duke je že star in dvomi v svoje zmožnosti ampak se odloči pomagati.
To je nekakšno posvetilo Flash Gordonu. Pa ima tudi neke osnove Dark Knight Returns, kjer se ravno tako osatreli Batman zopet odloči vzeti stvari v svoje roke.

Strip je zelo kratek in bolj enodimenzionalen, ampak všečen. Zmotilo me je mogoče s kakšno lahkoto ostareli Duke obračunava s sovražniki.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Gimenez: Četvrta sila

Intergalaktična skoraj soap opera o ultimativni sili združeni v enem osebku, pravzaprav v bujni vojaški pilotki, ki se bori proti establišmentu. Scenarij je tako-tako, sploh v začetku sem imel težave razumet kdo-koga-kje-kdaj, ker se dogaja na različnih lokacijah različnim protagonistom v istem času in to brez uvoda, dodatnih informacij...malo konfuzno. Sem mislil, da je mogoče prevod kriv temu, a vidim po mnenjih drugih bralcev, da so imeli podobne občutke. Kar se pa risanja tiče, je pa vrhunsko. Gimenez je resnično mojster in še vedno te presune njegova umetnija. Resda redkeje kot v Metabaronih, ampak vseeno ima tip roko in oko na pravem mestu:

Slika
Slika

Priporočam ljubiteljem SF in space-šita in seveda ljubiteljem mojstra Gimeneza, scenarij sam pa ni bohvekak razlog za nakup tega albuma.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

D Cooke: Richard Stark's Parker - Slayground/Ubijalište

Nisem strokovnjak za srbščino, ampak nekako se mi ne sliši dobro. Gre pa za zadnji četrti izdelek nedavno in prezgodaj preminulega D Cooka in njegove adaptacije R Starkovega Parkerja. In se mi zdi, da je to njegov najslabši/najkrajši/najmanj dodelan izdelek. Tako scenaristično kot risarsko. V glavnem, rop ki se je v zaključku sfrkižil, Parker se zateče v opuščeni zabaviščni park, opazijo ga mafijozoti in umazani pajkani, ki se hočejo polastiti plena. Mislijo, da so ga sterali kot podgano v luknjo z enim samim izhodom. Seveda ne vedo s kom imajo opravka, ker to je le Parker. Prehitro.......fantje uletijo kot muhe v mrežo pasti. Po začetni napaki naduvanega sinčka, se vmeša maščevalni foter - sam mafijski šef.....

Slika
Slika

Seveda je strip še vedno vrhunski navkljub zgoraj omenjenim felerjem. Škoda ker je tazadn. In tako kratek. Saj ni veliko za palamudit, Cooke ni nepotrebno raztegnil stripa in z risbo pove več kot z milijon besedami. Pa še poklapa se s Parkerjevim karakterjem. Izjemno dobra kombinacija hard-boiled kriminalke, trdega junaka Parkerja z ornk pokromanimi jajci in odlične retro risbe iz 60/70.

Najlepša hvala D Cooke. :(
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
mike
Prispevkov: 596
Pridružen: 16.09.2005 11:29:28
Kraj: Maribor

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a mike »

Dodajam na spisek..
Blackjack.
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6356
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Macan + Kordej: Maršal Bass int 1

Maršal Bass je zamorec, kurbir, bivši vojak, tip, na katerega se limajo težave in US maršal oz policaj Arizone. Preživlja se z lovom na kriminalce, prestopnike....in se vedno vrne v objem svoje žene in šestih otrok.
Fibra nam predstavlja dve zgodbi v izjemnem integralu na 114 straneh z dodatkon galerije risb (tuš, čb in kolor) na 30 straneh.

Macan je ustvaril dve izjemno dobri wild wild west zgodbi, bizarni, kruti s kančkom humorja. Vse skupaj predstavljeno v super risbi Kordeja s pomočjo dveh koloristov. Praznik za oči in dušo.

Slika

SlikaSlika tlele sem se nasmejal....."pratiš li me Steffe?" in mu glupson odgovori: "Nisam se ni za palac pomakao, šefe!" in naslednja sličica od daleč kako oba stojita, šerif brez besed za trenutek....priceless

Slika

Slika
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a jang »

prelistal na brzino doma...prvi vtis mi je bil da so pretemne barve
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8096
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: Danes prečital!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ja, res so malo močne. Notri pa ... klasični Kordej. Ene risbe so (spet?) kot slike ... mislim, da ena s kaktusom je kot fotografija, nato pa obrisana. Vsekakor lepo za pogledati, v zgodbo pa tudi ne dvomim (Macan is still THE Man!).

Kaj pa Veliki zli lisac, kako se zdi ostalim? Jaz sem še vedno ves navdušen (še boljši polovici sem ga razkazoval, a kljub pozitivni kritiki na srčkano risbo, ga ne misli brati), pa še pričel nisem z branjem. :angel:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori