ČRNA LISTA

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

ČRNA LISTA

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

Upal sem, da ne bo nikoli potrebno odpreti česa takega, vendar pa naj bodo tudi ostali uporabniki opozorjeni na določene nepravilnosti, pa čeprav tokrat sam nisem bil ogoljufan.

Na črno listo dajem uporabnika, ki se na našem forumu skriva pod imenom kugar, na bolhi pa pod imenom kreatoro. Slabe izkušnje z njim pa sem imel pri poslovanju preko bolhe. Iz sledečega sporočila, ki sem ga poslal na bolho, pa je razvidno, zakaj ga dajem na črno listo:

Lep pozdrav

Na aukciji na bolhi sem ponudil 400 tolarjev za strip Mala jata, ki ga je prodajal uporabnik Kreatoro:

http://www.bolha.com/oglas1551136

Kasneje sem bil s strani uporabnike bolhe Tomdar opozorjen, da se ta strip prodaja še na drugem mestu:

http://www.striparna.com/avkcije/show_a ... php?a=4774

S tem se nisem obremenjeval, saj je bila moja ponudba na bolhi pač največja.
Aukcija se je iztekla in kontaktiral sem prodajalca glede prevzema stripa. Rekel mi je, da naj mu pošljem 400 SIT za poštnino + 250 SIT za poštnino...

Ker sem seznanjen s tarifami slovenske pošte sem prodajalca opozoril, da se mi zdijo ti podatki o poštnini zelo sumljivi, saj vem, da recimo pošiljanje tiskovine, ki tehta do 250 gramov stane 110 SIT, pošiljanje tiskovine, ki tehta do 500 gramov pa stane 200 SIT in, da njegova tarifa za poštnino ne bo prava, saj je tak strip vsekakor lažji kot pol kile.

Odgovoril mi je, da naj ne pričakujem od njega, da mi bo šel tehtat strip, da pač nima te možnosti, zato sem mu predlagal, da nja strip pač pošlje kot tiskovino, pa bo že na pošti videl koliko stane, pa mu bom potem poslal denar.

Potem se mi nekaj časa ni javil, pa sam mu poslal email in ga povprašal, kaj je sedaj s tem stripom, pa mi je odgovoril, da se mu ne splča matrat za 250 SIT. Pustimo ob strani, da je bila cena za strip 400 SIT.

Vglavnem, stvar je taka, da je uporabnik kršil pravila s tem, da je strip hkrati prodal na dveh mestih, potem pa očitno hotel dobiti več denarja, kot je bila cena na aukciji.

Zato želim, da ga opozorite na nepravilnosti in v primeru novih nepravilnosti tudi sankcionirate.

Lp, Vid
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

ja, definitvno je treba sankcionirati take, ki vpišejo ceno "za katero se jim ne splača matrat" ...

V tujini tega ni, sem že večkrat na eBayu dobil za 1$ oziroma 1€ zadeve ki so bile vredne tudi 20x več ... pač, problem prodajalca če je prodajal pod ceno za katero se mi splača matrat... tudi za 1-2kn sem na stripovi.com že kaj kupil (prava cena je bila pa ~50kn)

Upam da si na Bolho napisal, saj je ponudba namreč zavezujoča... to jim tip plačuje za spletno trgovino ni razlog da bi popuščali.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

men se je tudi podobno zgobilo(sam več nevem prodajalca)

za 1 sit ga je mel strip zs med 300 in 400, pa ker cena ni prešla 200 sit, mi ga ni hotel prodati, še rekel je da mi po taki ceni ne da, v drugem mejlu mi je napisal da mi ga da samo za neko večjo ceno, vendar nisem hotel več vzeti.

enkrat sem že ustvaril črno listo, ampak wiz jo je zbrisal(kar mu ne "paše" briše :twisted:
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

jaz sem pred časom od njega kupil neke zadeve prek bolhe. dogovorila sva se za osebno predajo in je bilo vse ok. Sem dobil nekaj zanimivih stripov , zelo dobro ohranjenih po izredno sprejemljivi ceni
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

No, dobil sem tale odgovor od velecenjenega prodajalca:

Vse je res samo ti mi nebos dolocal kako naj posljem in ce ga stehtam ali ne nacinov posiljanja je veliko -po povzetju ti je drago -da das 250ptt pausalno ti je tudi drago , osebno ga pridi iskati tudi ne pase samo za informacijo je strip tezak 400 gramov in velikega formata tako da ko sastejes veliko koverto in postnino pride 312 sit ptt tebi je pa drago 250 sit jaz vsak dan posiljam razne stvari in dobro vem koliko je postnina in sem ti rekel priblizno ceno ker mi ni stalo za 30 ali 50 sit ker si ti taksen skopuh je tvoja stvar in prosim da vec ne licitiras moje stvari ker vam ih nebom poslal .

Zanimivo, da nekdo, ki vsak dan pošilja stripe in točno ve koliko je poštnina navede neko ceno, ki je sploh ni med tarifami naše pošte. Še bolj zanimivo je pa, da sedaj ve koliko je strip težak, prej pa ni imel možnosti tehtanja.

Skratka vesel sem, da z njim ne bom imel nobenega kontakta več.
Uporabniški avatar
Boki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 453
Pridružen: 25.01.2005 0:07:17
Kraj: Jesenice

Odgovor Napisal/-a Boki »

Jaz pa lahko samo pohvalim uporabnika pod imenom Kugar. Od njega sem namreč kupil že več stripov in to v lepem stanju, za primerno ceno in še z dostavo na dom - osebni prevzem.
gregor
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 14
Pridružen: 25.07.2005 15:41:02

Črna lista ?

Odgovor Napisal/-a gregor »

Mislim , da je odveč huda kri . verjamem ,da prihaja le do nesporazumov , da s slabimi nameni nihče ne prihaja na forum , še manj na licitacije . Je pa res, dosežena cena je pač dosežena cena . Sprintaj obvestilo o doseženi ceni in doseženem licitiranju in imel boš dokaz , ko bo kdo hotel biti nepošten. Še vedno pa je na koncu dogovor kupec-prodajalec.

Poštnina pa je tako ,tako. Jaz živim v manjšem naselju , pa sploh nimaj o takih cenikov kod drugod ( ??) . O tiskovinah bolj malo vedo , da se pa paketi tehtajo , to pa je O.K ( ker je dražje ?) .

Med kupcem in prodajalcem samim se mora doseči dogovor , kako izmenjati "robo" , prek pošte , z osebnim kontaktom , preko posrednikov. ....ipd. Vsak mora malo popuščati , pa makar pri cenah poštnine . Prilagajajmo se , pa bo vse O.K. za vsakega in POŠTENO .

LP vsem ki kupujejo in prodajajo ter menjajo stripe .
Gregor
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

Slika
gregor
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 14
Pridružen: 25.07.2005 15:41:02

Črna lista - cenik paketov

Odgovor Napisal/-a gregor »

Markolar , hvala , da si se vključil.

Zdaj bomo imeli vsi pregled nad cenami in verjamem , ne bo več nesporazumov med zbiralci , kupci in prodajalci
Gregor
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7039
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

ameriška pošta ima super izvedeno, da pri nekaterih prodajalci, recimo na eBayu, kupec lahko sam izbere način pošiljanja (in za tujce v katero državo) pa se sama izračuna poštnina po ceniku US Post.

Calculate Postage

bi bilo treba uvest tudi pri nas kaj takega.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Dogovor je vedno med kupcem in prodajalcem to imaš prav Gregor.
Vendar ima tudi kupec možnost izbire kako bo prejel stripe (zakaj bi s povratnico prejel, če zadošča kot tiskovina) če pa se prodajalec boji in bi rad prej denar, pa mu ga pač prej pošljem ali nakažem...

To glede cene tiskovin, znam skoraj na pamet in je res, da to večina ne ve.
Bo treba neki dodaten text napisati in dodati možnosti da se izberejo standardne poti prevzemov
- pošta (tiskovina, paketi itd)
- osebni prevzem

Mogoče, bi moralo poleg prodajalca biti napisano kako pošilja (kot recimo na stripovi.com, piše da ne pošiljajo v tujuni, kdo krije stroške pošiljanja in kako se pošilja) Tako bi preden bi dal ponudbo takoj vedel kako to gre ...
Odstrani se pošast!
gregor
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 14
Pridružen: 25.07.2005 15:41:02

Kupec - prodajalec

Odgovor Napisal/-a gregor »

Ja , TomDar , imaš prav , ampak vse je še vedno samo odnos KUPEC: PRODAJALEC . Samo onadva se ali pa se ne moreta dogovoriti kaj in kako . Dogovor , želje , poštenost kupcev in prodajalcev , usluge , včasih moraš tudi kaj žrtvovati . Če si iz pravega testa ( saj ti vem , da si ) , se vse da dogovoriti .

LP, Gregor

Še dodatek , nima veze z negativnimi trendi : Včasih pozabim ,kaj vse imam na licitacijah . Dobro , da nas obvešča po mailu . Napišite opombo , če se kupec ne javi prodajlcu , naj ga prodajalec kontaktira - mogoče smo nekateri pozabljivi .
Gregor
Uporabniški avatar
Boki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 453
Pridružen: 25.01.2005 0:07:17
Kraj: Jesenice

Odgovor Napisal/-a Boki »

Na ta list mislim, da spada tudi gospod Asskicker
Sicer na Bolhi ponuja Alan Forde po normalni ceni dokler mu ne pošlješ spisek svojih manjkajočih. Ko to storiš pa je cena čez 1000 SIT za komad - primerek. Zato mislim, da ni ljubitelj stripov ampak izkoriščevalec ljubiteljev - zbirateljev stripa.
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Evo da še jaz pripomnem čez koga bi naredu križ:

--------------------------------------------------------------------------------------
Velika kritika BUCH striparni.

Pri njem sem naroču stripa Nathan Never #13 in #18. Se je na začetku neki motovilu češ kako je take stripe težko nabavit pa kar neki pljuvu čez take ki ga kličejo za en točno določen strip. Je rekel da jim najde nek strip potem grejo oni pa barantat za 200 SIT pa take glupe fore.

V glavnem, sem mu reku da dam za ustrezno ohranjeni cifri 1000 SIT po komadu in da če jaz neki rečem, potem to tako je in sem res pripravljen dat jurja za en strip. In mi on reče da potem pa sploh ni problema, da bo šel v Zagreb in pogledu okol za stripa. Pa da naj ga pokličem dva tedna kasneje (27. 3. 06 -- danes).

No, jaz ga danes pokličem in mu povem kdo sem in kaj sva se zmenla. Sem dobil vtis kot da on sploh nima pojma s kom govori, kot da se ne bi nič zmenla. Potem mi reče naj malo počakam, da bo pogledu. In mi že čez sekundo ve povedat da stripov nima ter me na hitro odslovi z ˝hvala nasvidenje˝ in poklopi. Kreten.
--------------------------------------------------------------------------------------
Zadnjič spremenil Blue Blues, dne 08.06.2006 20:17:13, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

BLUE BLUES napisal/-a:Evo da še jaz pripomnem čez koga bi naredu križ:

--------------------------------------------------------------------------------------
Velika kritika BUCH striparni.

Pri njem sem naroču stripa Nathan Never #13 in #18. Se je na začetku neki motovilu češ kako je take stripe težko nabavit pa kar neki pljuvu čez take ki ga kličejo za en točno določen strip. Je rekel da jim najde nek strip potem grejo oni pa barantat za 200 SIT pa take glupe fore.

V glavnem, sem mu reku da dam za ustrezno ohranjeni cifri 1000 SIT po komadu in da če jaz neki rečem, potem to tako je in sem res pripravljen dat jurja za en strip. In mi on reče da potem pa sploh ni problema, da bo šel v Zagreb in pogledu okol za stripa. Pa da naj ga pokličem dva tedna kasneje (27. 3. 06 -- danes).

No, jaz ga danes pokličem in mu povem kdo sem in kaj sva se zmenla. Sem dobil vtis kot da on sploh nima pojma s kom govori, kot da se ne bi nič zmenla. Potem mi reče naj malo počakam, da bo pogledu. In mi že čez sekundo ve povedat da stripov nima ter me na hitro odslovi z ˝hvala nasvidenje˝ in poklopi. Kreten.
--------------------------------------------------------------------------------------
neprofesionalno.

evo eno boljšo uslugo s strani staffa tega foruma in striparne. com:
viewtopic.php?t=472
tule Tomislav prodaja številki ki ju iščeš. po 3X nižji ceni
Odgovori