Glanc je GLANC!

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Mattithyahu
Prispevkov: 46
Pridružen: 30.06.2005 9:13:18
Kraj: Šentjernej (NM)

Glanc je GLANC!

Odgovor Napisal/-a Mattithyahu »

Predlagam pravilo, ki bi definiralo besedo glanc.

Glanc je tisti strip, ki nima robov od branja, nima zmečkanih platnic, ni stisnjen od teže drugih stripov, nima nalepk po platnicah ali kjerkoli drugje, nima selotejpa po platnicah ali kjerkoli drugje, ni počečkan po platnicah ali kjerkoli drugje, skratka je lepši kot v trafiki.
Ne glede na starost stripa ali založnika.

Kako doseči, da se bi tako pravilo upoštevalo, je pa spet čist ena druga zgodba...
---------------------------
Glanc je GLANC!!!
---------------------------

IN LIFE ALL IS BLACK OR WHITE
markomarko
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 91
Pridružen: 21.01.2005 19:29:35
Kraj: dobova

Odgovor Napisal/-a markomarko »

popolnoma se strinjam z definicijo. vse kar je slabše ohranjeno zasluži ocene od 1 do 5. pri tem bi opozoril, da ocena 5 pomeni odlično, kar je malo manj od glanc.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

jaz zelo nerad uporabljam to besedo...prvič ker jo ljudje različno pojmujejo, drugič ker takih stripov skoraj ni. Če pogledam kaj prihaja na naše kioske---tu ni šans za tako ohranjenost... če pošiljaš po pošti--spet izredna šansa za kako poškodbo, itd....
v končni fazi so pa stripi za branje :wink:
Uporabniški avatar
Xabaras
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 758
Pridružen: 22.01.2005 20:03:32
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Xabaras »

Ups, ups...

Jaz pa vedno mislil da

GLANC = 5

Izgleda pa, da

5 < GLANC = 6

Jejhata, jejhata...
Uporabniški avatar
Mattithyahu
Prispevkov: 46
Pridružen: 30.06.2005 9:13:18
Kraj: Šentjernej (NM)

Odgovor Napisal/-a Mattithyahu »

Jah. Men gre prav na živce, da moram vsazga posebej spraševat 100 vprašanj in šele ko vprašam prav tisto vprašanje šele reče: "Aja, saj res, malo je pa res zmečkan. Drgač je pa glanc!"

Pa dobil sem prav strah kupovat po pošti, ker mi en folk pošilja take kozlarije kot glancerje, da je prav groza. Npr. tip mi je poslal strip iz strani poliman s selotejpom, z zdrsanimi bledimi platnicami, pa še ceno je imel napisano s kemikom na platnicah, pa je reku da je glanc. Samo zato, ker je pač zgodnja številka Slobodne Dalmacije. Ja pa kaj pol?!? Jazst imam zgodnje številke od Dnevnika lepše kot je bil ta! Pa še zanje ne rečem, da so glanc; od Dnevnika jih je pač skoraj nemogoče dobit, ampak tako pač je. Ker jih je težko dobit še ne pomeni, da je vsaka razčesnija vredna besede glanc!
Aja, cene so pa ponavadi za glanc+, če bi to obstajalo!!!!

Sicer je res, da so stripi za brat, ampak saj se jih da brat tut zelo lepo. Moji so vsi prebrani, pa se niti enmu ne vidi nobenga roba ali karkoli drugega. Pač ne raztegneš platnic na 180 stopinj al pa celo zapogneš nazaj, ne piješ nad stripom kofeta niti ga ne uporabiš za podlogo za svojo šalco kakava, niti za podlogo za načečkat na listek kaj rabiš iz trgovine. Lepo prebereš in spraviš nazaj med ostale lepo zložene drug ob drugega. In sosedom rečeš, da določenih stripov pač ne posojaš. Jazst imam prav za ta namen ene par stripov dvojnikov (ki sem jih dobil kot "glancerje"!!!!!), da jim posodim, pa naj z njimi delajo kar hočjo.

Ja eni se pa res obremenjujemo z čudnimi stvarmi, a ne?
---------------------------
Glanc je GLANC!!!
---------------------------

IN LIFE ALL IS BLACK OR WHITE
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

zato se pa jaz jebem in skeniram vse kar prodajam na licitacijah...
Uporabniški avatar
Mioke
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 744
Pridružen: 07.03.2005 21:38:47
Kraj: Fara
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mioke »

jang napisal/-a:zato se pa jaz jebem in skeniram vse kar prodajam na licitacijah...
Ja sej tko se najbolj zavaruješ da ti bo kdo težil-tudi jaz po novem :arrow:
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

sem že dobu tud glancerja ohranjenega za 3- :evil:
Uporabniški avatar
Killy
Prispevkov: 46
Pridružen: 06.06.2005 17:30:02
Kraj: Ljubljana

Glanc.

Odgovor Napisal/-a Killy »

Saj zelo lepo in korektno, da clovek dobi strip taksnega kot si predstavlja ampak vcasih so te meje neoskrunjenosti ze rahlo previsoko. Tudi sam bi zelel imeti vse svoje stripe glancerje - se posebno, ker so to sedaj zgolj stevilke od Slobodne Dalmacije dalje in sem jih vecina zgodnih sam kupil in ustrezno shranil - vendar kakor so bile enkrat prebrane pri sosedu - jok, prva platnica prepognjena, notri malo povito.. dobro, da teh stevilk ni bilo toliko. Skratka, ljudje, osebno se cudim kako je mozno imeti denimo glanc Zlatno Serijo.. Kolikor se spomnim je bila vecina tistih stripov se predno so pristali pri meni - tako ali drugace obraljenih. Resda je bilo nekaj izjem ampak clovek ponavadi ni zadovoljen s tistim kar ima in bi rad vedno lepse, vedno boljse.. nedosegljiv ideal je ze tale glancer. :>

Kako se pa bere potem en tak strip za katerega das recimo 20 jurjev in je zgodnja stevilka pa glancer? In navsezadnje.. kaj bo z vsemi temi stripi cez cas? Stripi so za brati, ja. Ce jih ima nekdo celo zivljenje samo zato, da mu polnijo police.. kaj ima od tega razen tistega mavricnega obcutka, da jih pac ima in da so neposkodovani?:) Saj skrivnost stripa ni v barvni naslovnici v pravilnem robu v deviskih listih ampak v vsebini..

Mogoce bi morali zbiralci malo spustiti svoje kriterije pri izpopolnjevanju zbirke pa bi vsi prisli srecneje cez? Je res tako nesprejemljivo, ce imas zbirko sestavljeno iz stiric in petic?

Lep pozdrav.
markomarko
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 91
Pridružen: 21.01.2005 19:29:35
Kraj: dobova

Re: Glanc.

Odgovor Napisal/-a markomarko »

Killy napisal/-a:Saj zelo lepo in korektno, da clovek dobi strip taksnega kot si predstavlja ampak vcasih so te meje neoskrunjenosti ze rahlo previsoko. Tudi sam bi zelel imeti vse svoje stripe glancerje - se posebno, ker so to sedaj zgolj stevilke od Slobodne Dalmacije dalje in sem jih vecina zgodnih sam kupil in ustrezno shranil - vendar kakor so bile enkrat prebrane pri sosedu - jok, prva platnica prepognjena, notri malo povito.. dobro, da teh stevilk ni bilo toliko. Skratka, ljudje, osebno se cudim kako je mozno imeti denimo glanc Zlatno Serijo.. Kolikor se spomnim je bila vecina tistih stripov se predno so pristali pri meni - tako ali drugace obraljenih. Resda je bilo nekaj izjem ampak clovek ponavadi ni zadovoljen s tistim kar ima in bi rad vedno lepse, vedno boljse.. nedosegljiv ideal je ze tale glancer. :>

Kako se pa bere potem en tak strip za katerega das recimo 20 jurjev in je zgodnja stevilka pa glancer? In navsezadnje.. kaj bo z vsemi temi stripi cez cas? Stripi so za brati, ja. Ce jih ima nekdo celo zivljenje samo zato, da mu polnijo police.. kaj ima od tega razen tistega mavricnega obcutka, da jih pac ima in da so neposkodovani?:) Saj skrivnost stripa ni v barvni naslovnici v pravilnem robu v deviskih listih ampak v vsebini..

Mogoce bi morali zbiralci malo spustiti svoje kriterije pri izpopolnjevanju zbirke pa bi vsi prisli srecneje cez? Je res tako nesprejemljivo, ce imas zbirko sestavljeno iz stiric in petic?

Lep pozdrav.
nesprejemljivo je, da ti kupiš/plačaš petico ali glancerja, dobiš pa neko zelje s katerim ne moreš niti omare podložit.
Uporabniški avatar
Mattithyahu
Prispevkov: 46
Pridružen: 30.06.2005 9:13:18
Kraj: Šentjernej (NM)

Re: Glanc.

Odgovor Napisal/-a Mattithyahu »

Killy napisal/-a:Saj zelo lepo in korektno, da clovek dobi strip taksnega kot si predstavlja ampak vcasih so te meje neoskrunjenosti ze rahlo previsoko. Tudi sam bi zelel imeti vse svoje stripe glancerje - se posebno, ker so to sedaj zgolj stevilke od Slobodne Dalmacije dalje in sem jih vecina zgodnih sam kupil in ustrezno shranil - vendar kakor so bile enkrat prebrane pri sosedu - jok, prva platnica prepognjena, notri malo povito.. dobro, da teh stevilk ni bilo toliko. Skratka, ljudje, osebno se cudim kako je mozno imeti denimo glanc Zlatno Serijo.. Kolikor se spomnim je bila vecina tistih stripov se predno so pristali pri meni - tako ali drugace obraljenih. Resda je bilo nekaj izjem ampak clovek ponavadi ni zadovoljen s tistim kar ima in bi rad vedno lepse, vedno boljse.. nedosegljiv ideal je ze tale glancer. :>

Kako se pa bere potem en tak strip za katerega das recimo 20 jurjev in je zgodnja stevilka pa glancer? In navsezadnje.. kaj bo z vsemi temi stripi cez cas? Stripi so za brati, ja. Ce jih ima nekdo celo zivljenje samo zato, da mu polnijo police.. kaj ima od tega razen tistega mavricnega obcutka, da jih pac ima in da so neposkodovani?:) Saj skrivnost stripa ni v barvni naslovnici v pravilnem robu v deviskih listih ampak v vsebini..

Mogoce bi morali zbiralci malo spustiti svoje kriterije pri izpopolnjevanju zbirke pa bi vsi prisli srecneje cez? Je res tako nesprejemljivo, ce imas zbirko sestavljeno iz stiric in petic?

Lep pozdrav.
Se strinjam. Res je blazno težko dobit glancerja. Zato tut imajo glancerji višjo ceno. In res so stripi za brat in skrivnost ni samo v deviškosti stripa. Zato poznam ljudi, ki gredo v take skrajnosti, da kupujejo po 2 izvoda. 1 lepo zapakirajo in spravijo za svoj mavrični občutek, drugega pa preberejo. Res je to drago, ampak lahko prebrani strip v končni fazi tudi prodaš... In tako spoznaš skrivnost stripa, kot tudi mavričnega občutka...

Nisem pa sploh hotel sprožiti debate o tem, ali je smiselno glancirati svoje zbirke stripov ali ne, ampak pravzaprav samo o tem, da si ljudje pač preveč dovolijo, ko ocenijo svoj razcapani strip kot glancer in ti ga prodajo po ceni, ki je za dejansko ohranjenost blazno previsoka. Seveda po pošti, ker bi ga v živo itak zavrnil. In potem krivijo poštarje, poštne delavke, sosedove pse in vaške pijance, češ da so oskrunili moj paket preden sem ga jazst dobil v roke... (saj ne rečem da se tut to ne zgodi, ampak takrat gre zgolj za poškodbe paketa, ki ne morejo povzročiti prepognjenih ali počečkanih platnic, nalepk ipd. ampak drugačne poškodbe).

Zato si želim le, da bi prodajalec rekel: "ja zelo lepo ohranjen je, ampak ni glancer" - in bi pač zato dobil tistih par sto tolarjev manj.
Ali pa še bolje: "glancer je...", in jazst bi mu lahko verjel in z veseljem plačal. 8)
---------------------------
Glanc je GLANC!!!
---------------------------

IN LIFE ALL IS BLACK OR WHITE
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

glancer je tisti, ki je kupljen v trafiki pa neprećitan, ne valovit, ...
sem že dobil strip glancerja vrednega (po moji oceni) za 3
Uporabniški avatar
vitoofak
Prispevkov: 5
Pridružen: 05.02.2006 19:18:45
Kraj: Tolmin

Re: Glanc je GLANC!

Odgovor Napisal/-a vitoofak »

Mattithyahu napisal/-a:Predlagam pravilo, ki bi definiralo besedo glanc.

Glanc je tisti strip, ki nima robov od branja, nima zmečkanih platnic, ni stisnjen od teže drugih stripov, nima nalepk po platnicah ali kjerkoli drugje, nima selotejpa po platnicah ali kjerkoli drugje, ni počečkan po platnicah ali kjerkoli drugje, skratka je lepši kot v trafiki.
Ne glede na starost stripa ali založnika.

Kako doseči, da se bi tako pravilo upoštevalo, je pa spet čist ena druga zgodba...
točno tako
Uporabniški avatar
gagi
Prispevkov: 189
Pridružen: 03.07.2005 21:55:58
Kraj: Vršac. Južni Banat, Vojvodina

komentari

Odgovor Napisal/-a gagi »

Teško da glanc može postojati, pogotovo stari neki broj, ne verujem da neko može čuvati strip 30 godina, a da ga nije čitao ! :idea: :idea:
Kaži Lali šta ti fali, sve će Lala da nabavi !!!
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

težko
Odgovori