Skenirani stripi - polemika

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Srt napisal/-a:Se da kje dobiti skenirano različico, ker nisam imel možnost nakupa tega stripa?
saj ga imaš še vedno možnost kupiti
ni razprodan
Uporabniški avatar
sunciox
Prispevkov: 547
Pridružen: 09.11.2006 13:43:44

Odgovor Napisal/-a sunciox »

Nobody napisal/-a:
Budo napisal/-a:Se da kje dobiti skenirano različico, ker nisam imel možnost nakupa tega stripa?
saj ga imaš še vedno možnost kupiti
ni razprodan
Ma problem je v tem ker veliko kupujem od Ludens, bookglobe itd.. pa mi nič ne ostane za kakšen tak strip.
Zadnjič spremenil sunciox, dne 22.09.2009 13:48:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Boki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 453
Pridružen: 25.01.2005 0:07:17
Kraj: Jesenice

Odgovor Napisal/-a Boki »

Manj stvari kupi od Ludensa, Bookgloba itd... in kupi Europo ker je po moje to eno najboljših Lavričevih del. :wink:
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Boki napisal/-a:Manj stvari kupi od Ludensa, Bookgloba itd... in kupi Europo ker je po moje to eno najboljših Lavričevih del. :wink:
Boki ti je dal dober recept ...
Uporabniški avatar
sunciox
Prispevkov: 547
Pridružen: 09.11.2006 13:43:44

Odgovor Napisal/-a sunciox »

Boki napisal/-a:Manj stvari kupi od Ludensa, Bookgloba itd... in kupi Europo ker je po moje to eno najboljših Lavričevih del. :wink:
Nevem težko bi se odrekal Ludensu in ostalim, kot da sem zasvojen z boneli. :lol:
gregorbikupil
Prispevkov: 1413
Pridružen: 23.11.2006 15:52:08

Odgovor Napisal/-a gregorbikupil »

Pa kdo je zdej ta budo... Srt, ki si??????????
Uporabniški avatar
sunciox
Prispevkov: 547
Pridružen: 09.11.2006 13:43:44

Odgovor Napisal/-a sunciox »

gregorbikupil napisal/-a:Pa kdo je zdej ta budo... Srt, ki si??????????

:twisted: :twisted: Ja spremenil sem si ime, kaj je to kaj tazga?
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

To bi bilo treba prepovedat... ravno tako pehanje za skeniranimi stripi, ki so dostopni v aktualni prodaji. :evil:
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
sunciox
Prispevkov: 547
Pridružen: 09.11.2006 13:43:44

Odgovor Napisal/-a sunciox »

BuDi napisal/-a:To bi bilo treba prepovedat... ravno tako pehanje za skeniranimi stripi, ki so dostopni v aktualni prodaji. :evil:
Jah če nimajo keš za stripe, majo pa internet in fajle v .cbr nimaš kej.
Zadnjič spremenil sunciox, dne 22.09.2009 14:18:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

BuDi napisal/-a:To bi bilo treba prepovedat... ravno tako pehanje za skeniranimi stripi, ki so dostopni v aktualni prodaji. :evil:
podpiram mnenje BuDija

kaj je to za ena fora, da si lahko spremeniš nick?!? :shock:
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Nobody napisal/-a:
BuDi napisal/-a:To bi bilo treba prepovedat... ravno tako pehanje za skeniranimi stripi, ki so dostopni v aktualni prodaji. :evil:
podpiram mnenje BuDija
Moje mnenje že veste glede skeniranih in/ali piratov!
Sem proti!
Nobody napisal/-a: kaj je to za ena fora, da si lahko spremeniš nick?!? :shock:
Bom popravil, to se da narest, vendar bom to onemogočil!
Odstrani se pošast!
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Da se razumemo - jaz čisto podpiram skeniranje - ampak tistih stripov, ki so tako ali drugače nedobavljivi v aktualni prodaji.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
Ruki
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2022
Pridružen: 16.06.2007 16:45:01
Kraj: Oblazinjena sobica na zaprtem oddelku

Odgovor Napisal/-a Ruki »

Nimam nič proti skeniranim stripom, verjetno pa je najboljše, da se skeni dajo ven po določenem času od izida stripa. Obstaja dosti razlogov za skene in dosti proti... S skenom bo strip prečekiralo dosti ljudi, ki drugače stripa ne bi videli, ne bi vzeli v roke, ali pa niti nimajo možnosti ogleda in nakupa. Sploh pri tujih izdajah, ni ravno možnosti kupit strip na vsakem vogalu pri nas... Seveda se potem poraja vprašanje koliko ljudi bo dejansko kupilo strip, ko so enkrat že prebrali sken, zato je rešitev, da se sken da ven šele po določenem času. Danes, ko je poplava vseh možnih serij in naslovov, je sken super za bralce, saj s tem vidijo ali bodo kupovali ali ne. Pravi zbiratelj bo kupil pa, če bo prej videl sken, ali ne, ostali, ki so prej cincali pa tako ali tako niso ravno pravi kupci... Skeni delajo izgubo prodajalcem, ampak naredijo uslugo bralcem in to je zame bolj pomembno kot pa založnik, zato me skeni ne motijo. Seveda, v kolikor so skeni prosto dostopni vsem, ne pa na prodaj. Prodaja skenov je tabu...

Predlagam, da se tale debata razdeli v nov topic, ker ne spada pod Evropo.
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Proti predogledom (preview), ki je dejansko "sken" stripa nimam nič, če je omejen kot rečeno za predogled (in recimo prvih 10,15,20 ali 30 strani) kot dražilnik, to je super in mislim, da je to odlična poteza. Namreč to je podobno kot ko greš v knjigarno, pošlataš in prelistaš knjigo, to tudi zdaj narediš, v elektronski obliki.
Sem pa totalno proti, skeniranju novih zadev, ki so pravkar izšle in potem nekdo to skenira in objavi in jih potem večina pobere (ni važno ali je zastonj dostopno ali ne - čeprav je še huje če dejansko služi s piraterijo). To ne samo da ni pošteno, je tudi nelegalno, kajti svoje previewe lahko izda samo založnik, ki je tudi plačal pravice za strip!

spomnimo se samo "incidenta" ko se je "sken" prve številke StripBumeranga pojavil na netu...

samo toliko....
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Tudi sam sem v osnovi(razen redkih izjem) proti skeniranim stripom. 8)
GOTOF JE!
Odgovori