Ureditev profila

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

mister-no napisal/-a:
Nobody napisal/-a:zanimivost:
čeprav je TomDar preko mailov pošiljal obvestila, da je treba izpopolniti profile - se ni nič spremenilo!!!
pa za licitacije, jaz sem pa iz big apple! :twisted: :twisted: :twisted:
small man in big apple :lol:
sigismundus
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1472
Pridružen: 08.02.2005 15:16:02

Odgovor Napisal/-a sigismundus »

osebno menim, da ima vsak pravico do zasebnosti, če to želi
tako, da ne vidim smisla v zahtevi, da se izpolnjujejo profili
marsikdo pač hoče ostati anonimen
in to je njegova pravica
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

sigismundus napisal/-a:osebno menim, da ima vsak pravico do zasebnosti, če to želi
tako, da ne vidim smisla v zahtevi, da se izpolnjujejo profili
marsikdo pač hoče ostati anonimen
in to je njegova pravica
jaz se zavzemam da bi bilo obvezno vpisati vsaj kraj od kod prihajaš...tako je lažji pregled na razporeditev ljudi po državi in s tem se lažje menit za kakšna srečanja in spoznavanja
Zagor-duh sa sekirom
Prispevkov: 69
Pridružen: 13.09.2005 14:07:54
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Zagor-duh sa sekirom »

jang napisal/-a:
sigismundus napisal/-a:osebno menim, da ima vsak pravico do zasebnosti, če to želi
tako, da ne vidim smisla v zahtevi, da se izpolnjujejo profili
marsikdo pač hoče ostati anonimen
in to je njegova pravica
jaz se zavzemam da bi bilo obvezno vpisati vsaj kraj od kod prihajaš...tako je lažji pregled na razporeditev ljudi po državi in s tem se lažje menit za kakšna srečanja in spoznavanja
tudi jaz raje tako vidim.Glede zasebnosti pa-mislim da te tukaj na forumu ne bo nihče ogoljufal...(ali kar koli drugega)
pri menjavi pa boš če boš hotel ali ne moral dati naslov.Res mi ni jasno!!!???
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

sigismundus napisal/-a:osebno menim, da ima vsak pravico do zasebnosti, če to želi
tako, da ne vidim smisla v zahtevi, da se izpolnjujejo profili
marsikdo pač hoče ostati anonimen
in to je njegova pravica
se ne strinjam s tabo !!!
če je profil namenjen k temu da se naj izpolni, tako naj tudi bo - in to obvezno tiste rubrike z zvesdicami
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

sigismundus napisal/-a:osebno menim, da ima vsak pravico do zasebnosti, če to želi
tako, da ne vidim smisla v zahtevi, da se izpolnjujejo profili
marsikdo pač hoče ostati anonimen
in to je njegova pravica
Sigi, glede pravice da ostanes anonimen je ok, vendar ne pri licitacijah, kjer se potegujejo za zadeve, tam naj ljudje oddajo svoje podatke, ki so itak lepo spravljeni jih nihče ne vidi, dokler ne osvojih ali prodaš na licitacijah - tudi samo takrat ga vidi samo kupec ali prodajalec te licitacije, odvisno na kateri strani si. Vendar, kolikor te poznam nisi na licitacijah, torej to za tebe ne velja :)

Na forumu pa itak ni nobenega podatka, ki bi kršil zasebnost (je samo nick, pa mail, ki je itak skrit in ljudje lahko pošiljajo ZS) in edino želeno poleg tega na forumu je Kraj. Vendar imaš prav, vsakdo ima pravico do zasebnosti in naj "pove" ali poda, samo tiste podatke, katere želi in za katere misli, da nebo razkril svoje anonimnosti, če ne želi.
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

profili so še vedno neurejeni, zakaj :?:
sigismundus
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1472
Pridružen: 08.02.2005 15:16:02

Odgovor Napisal/-a sigismundus »

veš nobody, res ne vem, kaj hočeš

profili so namenjeni izpolnjevanju, praviš?
ja, ampak samo obvezni deli. za ostalo se lahko vsak sam odloči. če mu prija anonimnost ali ne. pri meni je pač tako, da sem javna osebnost in se ve, kdo sem. tukaj enostavno ne morem nič. ni pa tako pri večini ostalih. marsikdo želi biti anonimen, in to mu profil, ki je nekakšna pogodba med uporabnikom in webmasterjem dopušča. najhujšje je, če gre nekdo v raskrivanje identitete posameznika, če ta ni naredil ničesar škodljivega ali kaznivega. temu se reče kršitev zaupanja. kršitev pogodbe. tako kot to delajo na stripovi.com, ko se grejo nekakšne lokalne detektive in razkrivajo identitete posameznikov, to ne gre.
ne vem, recimo, če sta javno poznana imena, ki stojita za big joco in blue blues, vendar recimo buch ni imel nikakršne pravice razkrivati njunih imen in to celo v zvezi s poslovanjem in nekimi dolgovi. ah ja, pa še na mika se je spravil. lej, jaz teh ljudi sploh ne poznam, imajo pa pravico do zasebnosti. do varstva osebnih podatkov, če že hočeš.
če je pri licitacij drugače, potem naj tako bo. se bo že vsak sam odločil, če bo pri tem sodeloval.
stvari se pa lahko spremenijo samo, če naš webmaster obvezne zvezdice pri profilu vpelje tudi za osebne podatke. kar pa absolutno odsvetujem.
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

sigismundus napisal/-a:veš nobody, res ne vem, kaj hočeš

profili so namenjeni izpolnjevanju, praviš?
ja, ampak samo obvezni deli. za ostalo se lahko vsak sam odloči. če mu prija anonimnost ali ne. pri meni je pač tako, da sem javna osebnost in se ve, kdo sem. tukaj enostavno ne morem nič. ni pa tako pri večini ostalih. marsikdo želi biti anonimen, in to mu profil, ki je nekakšna pogodba med uporabnikom in webmasterjem dopušča. najhujšje je, če gre nekdo v raskrivanje identitete posameznika, če ta ni naredil ničesar škodljivega ali kaznivega. temu se reče kršitev zaupanja. kršitev pogodbe. tako kot to delajo na stripovi.com, ko se grejo nekakšne lokalne detektive in razkrivajo identitete posameznikov, to ne gre.
ne vem, recimo, če sta javno poznana imena, ki stojita za big joco in blue blues, vendar recimo buch ni imel nikakršne pravice razkrivati njunih imen in to celo v zvezi s poslovanjem in nekimi dolgovi. ah ja, pa še na mika se je spravil. lej, jaz teh ljudi sploh ne poznam, imajo pa pravico do zasebnosti. do varstva osebnih podatkov, če že hočeš.
če je pri licitacij drugače, potem naj tako bo. se bo že vsak sam odločil, če bo pri tem sodeloval.
stvari se pa lahko spremenijo samo, če naš webmaster obvezne zvezdice pri profilu vpelje tudi za osebne podatke. kar pa absolutno odsvetujem.
:?: :!:

Kaj je zdaj to? Čez mene je šel kaj on pljuvat? Kje bi to lahko videl, sigismundus? Kaj vse se ne zve...
sigismundus
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1472
Pridružen: 08.02.2005 15:16:02

Odgovor Napisal/-a sigismundus »

na stripovi.com, v tisti svoji buch rubriki. te je imenoval z imenom in priimkom. pred 2-3 dnevi.
sigismundus
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1472
Pridružen: 08.02.2005 15:16:02

Odgovor Napisal/-a sigismundus »

Ko nas trgovce pokličejo zbiratelji, ki že ( recimo ) deset let iščejo neko številko, pa jo mi ne izdobavimo v dveh dneh, smo že kreteni, vmes nam še, kot meni izbrisano ime in priimek in kraj bivanja ( BLUE BLUZ ) jebejo mater, nam zagrozijo z eno na gobec, nas dajo na črno listo in tako dalje. Pa saj nisem jezen nanj, možakar ima na slo. forumu preko 300 postov, pa mu je to tam izgleda dovoljeno ( samo odgovor na enega zgornjih postov ).
Pišem v množini, ker nimam samo jaz takih izkušenj.

ime sem ti zbrisal, ker ne vidim smisla, da se širi naokoli.
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

sigismundus napisal/-a:na stripovi.com, v tisti svoji buch rubriki. te je imenoval z imenom in priimkom. pred 2-3 dnevi.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOP ... ichpage=19
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Hvala. Drugače, mojega pravega imena, niti priimka tudi ni napisal.

Grem takoj zdaj in odpišem gospodu aleksandru...
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

[quote="sigismundus"]veš nobody, res ne vem, kaj hočeš

profili so namenjeni izpolnjevanju, praviš?
ja, ampak samo obvezni deli. za ostalo se lahko ...quote]

veš kaj - nekoga drugega si najdi, kajti glede teh stvari sem alegičen.
nimam rad če se nekdo predstavlja s tem ka ni in kar nikoli ne bo.
v čem je stamota če se predstaviš s pravimi podatki - te je sram kje si doma, koliko si star, kako ti je ime ...
mene ni
vsako dnevno se podpišem ne en-dva projekta z nazivom in stopnjo pa čeprav sem tehnik (zaenkrat)

mene osebno moti neizpolnjeni profili!!!
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

Jasno je, da ima vsak pravico do zasebnosti in mu ni treba izpolnjevati neobveznih podatkov. Je pa bolj pregledno in lepo, če vsak vsaj napiše od kod je doma.
Odgovori