Strip-LEPILNI TRAK...?

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Strip-LEPILNI TRAK...?

Odgovor Napisal/-a mister-no »

ZANIMA ME KAJ MISLITE O STRIPU KI JE ZALEPLJEN OB BOKU Z LEPILNIM TRAKOM ŠIROKIM 5 CM PROZORNIM?
TO MISLIM SAMO NA DNEVNIKOVA IZDANJA-ZS IN LMS
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

poteza z lepilnim trakom je bila zeloooo slaba, kajti koliko sem opazil (vsaj pri takih stripih, ki se jih jaz videl) se je lepilni trak cez cas odlepljal, puscal za sabo rumeno sled - skratka resno zelo slaba poteza
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

res je, še posebej če uporabiš navaden 'selotejp' bo že kmalu kriza, mogoče je kaj bolje s "prozornim" selotejpom tipa Scotch ...
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

nebo se odlepil v kratkem, ker je zrak iztisnjen iz njega,e razumeš kaj mislim
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Selotejp

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Hm to pušča zelo slab prizvok, ko se s kom menim in mi pravi, da ima selotejp gori..
Res je da je najveckrat selotej prozoren, ampak imas tudi take, ki imajo tisti ta črn(temen) selotejp na stripu !!!, ali pa da se na robovih trga in je spodaj čisto rumen, ali je vest zguban, nepravilne dolžine itd.. ...

Ampak sem videl že lepo število "lepih" stripov (lahko rečem glanc - razen dejstva, da je selotej ob strani), ki so imeli stranski rob s prozornim, lepim, kvalitetnim selotejpom zalepljen. In moram reči, da se je tisti, ki je to delal res potrudil in stvar vrhunsko naredil (lepo izstinjen zrak ven, nobene gubice, nič potrgan, prava mera itd). Samo taki so redkost. Take sem imel par v svoji zbirki, ampak sem jih potem zamenjal s takimi, ki so bili brez selotejpa ...

Torej če je strip dobro zalepljen in je rob lepo ohranjen, se nimaš kaj sekirati (torej če je selotejp pripomogel, da se je strip ohranil v prvotnem stanju) ...
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

to jaz počnem, pri zs in lms.
npr:če stripu izpadajo strani ali so slabo zalepleni jih previdno "strgam" bok na notranji strani, ne celega da ne bi strip skočil iz centra ter ga z UHU lepilom zalepim, pustim stati en dan pod knjigami. pa tudi z lep trakom ga zalepim bočno-iztisnem zrak iz njega; prej zmerim dolžino stripa z lep trakom in previdno zalepim.
En primer samo: mi je dal marko strgan strip(sem mu ga pozneje kazal-je zalepljen z lep trakom in uhu lepilom(notri-strani skupaj) ker je rekel da je brez vrednosti: lahko vam ga skeniram(enkrat) pa če ni ohranjen za najmanj štirko potem ni za nič!

Verjemte mi da zgledajo 2x lepše kot brez od boka če jih pogledaš!

Pa tudi siguren se da se v naslednjih 20 letih nebodo lep traki odpustili od platnic stripa.
ZS in LMS imam na kupah ne vodoravno, tak da še pritiskajo en na drugega...:)) :roll: :evil: :shock: :lol: :o :) :D
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

mister-no napisal/-a:to jaz počnem, pri zs in lms.
Hm zanimivo :)
Daj če imaš skener ali fotoaparat, pa daj poslikaj celoten postopek.
Recimo poslikaš strip v prvotnem stanju in potem po korakih razložiš (recimo kot neko navodilo :) obvezno s slikami) in potem končni izdelek, da si predstavljamo
In potem da vidim kako to gre.
A bi šlo...

Ker vem, da mi je Corto enkrat kazal neko foro, kako zviti strip spraviš nazaj v prvotno stanje, ga bom prosil naj to naredi kaka navodila za to :)

Mogoče, bi koga zanimalo. Mene definitivno zanima :wink:
Odstrani se pošast!
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7037
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BuDi »

problem je slaba kvaliteta 'selotejpa', nekateri selotejpi iz ponudbe Aera in nekateri podobni navadni selotejpi s časom lahko porumenijo, pri nekaterih podlaga postane celo umazano rjavkasta. In tu sploh ne gre za slabo tehniko lepljenja, lahko se še tako potrudiš, če je material zanič.
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

nemorem zdaj-ker nisem doma. v pon bom doma.

bom ti pokazal.
dosti stripov iz zs in lms izpada ali je strip tak da se ne držijo bočno več stranice zraven. take stripe potem eni ne marajo oziroma so za njih slabše ohranjeni v zbirkah če pa ga zelo lepo zalepiš pa se da dobiti iz njega čista petica(če seveda prej ni strgan ali zgužvan-govorim samo o izpadajočih stranicah, pa TUDI BREZ LEPILNEGA TRAKU ZNOTRAJ STRIPA DA BI JIH KDO SKUP LEPO, TAKI STRIP JE PA ZANIČ!)

pa še ena stvar je, vem da to ima vsak zbiratelj v stripih od lms in zs(največkrat se pojavi v številkah v zs pod 1000) slaba kvaliteta papirja.
STRANICE SO PRI ROBU STRGANE OD 1 CM DO 2 CM-NAJVEČKRAT POŠEVNO IN PO 3 OZ 4 STRANI SKUPAJ.
NAJPREJ SEM MISLIL DA JE OD MLJA, PA MISLIM DA NI.
VERJETNO JE NEKAJ DRUGEGA KRIVO-SLAB PAPIR!
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

BuDi napisal/-a:problem je slaba kvaliteta 'selotejpa', nekateri selotejpi iz ponudbe Aera in nekateri podobni navadni selotejpi s časom lahko porumenijo, pri nekaterih podlaga postane celo umazano rjavkasta. In tu sploh ne gre za slabo tehniko lepljenja, lahko se še tako potrudiš, če je material zanič.

VZAMI SI NEVIDEN LEPILNI TRAK-NEVEM KAKO SE IMENUJE JE DRAŽJI, SAMO JE BELI, PO NJEM LAHKO PIŠEŠ TISKAŠ(PA SE NE VIDI)...
wiz
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 472
Pridružen: 27.01.2005 0:30:56
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a wiz »

ma vzames spenjač in spneš.. :twisted:
iščem--> DD Dnevnik: 40, 54, 57
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

TomDar napisal/-a:
mister-no napisal/-a:to jaz počnem, pri zs in lms.
Hm zanimivo :)
Daj če imaš skener ali fotoaparat, pa daj poslikaj celoten postopek.
Recimo poslikaš strip v prvotnem stanju in potem po korakih razložiš (recimo kot neko navodilo :) obvezno s slikami) in potem končni izdelek, da si predstavljamo
In potem da vidim kako to gre.
A bi šlo...

Ker vem, da mi je Corto enkrat kazal neko foro, kako zviti strip spraviš nazaj v prvotno stanje, ga bom prosil naj to naredi kaka navodila za to :)

Mogoče, bi koga zanimalo. Mene definitivno zanima :wink:
Mene bi zanimalo - no Corto - cakamo na navodila!
Slika
Uporabniški avatar
Corto
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6191
Pridružen: 25.01.2005 20:30:25
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Corto »

To foro sem pobral z bivšega STRIPOVI.NET foruma, objavil pa jo je se mi zdi Adnan Hodžić.
Gre pa takole: vzameš en strip z krivim hrbtom, ponavadi je hrbet ZS/LMS stripov ukrivljen navzgor, ker ljudje berejo stripe, tako da obračajo in zategujejo stranice do konca.
Ti pa samo ponoviš postopek z druge strani, se pravi listaš od ZADAJ in obrneš strip NAVZDOL.
Listaš po en list posebej in z občutkom zateguješ liste stripa.
Dobro je če je strip, ki ga 'obdeluješ' dobro zalepljen skupaj.

Je pa dokaj enostavno, samo z občutkom moraš delati, najbolje da vadiš na slabše ohranjenih stripih ;)
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

ali pa ga pusti pod 10 kg utežjo kakih 5 let :lol: :roll: :D :shock: 8) :? :x :P :twisted: :wink:
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

mister-no napisal/-a:ali pa ga pusti pod 10 kg utežjo kakih 5 let :lol: :roll: :D :shock: 8) :? :x :P :twisted: :wink:
:D ha samo potem pa padeš v drugo skrajnost PLOŠČAT STRIP !!!
Odstrani se pošast!
Odgovori