Različni jeziki na forumu

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
cemil182
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 192
Pridružen: 02.09.2006 14:33:13
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemil182 »

A smem prašat zakaj ste moje zadnje sporočilo v tej temi brisali :? :? . Napisal sm samo razlago thoru kaj sem mislil v prejšnem sporočlilu in se mi zdi da nisem nič takega napisal zaradi katerega bi bilo treba zbrisati moje sporočilo.Ali pač???
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

nič posebnega.... tukaj sem vam naredil temo kjer boste lahko debatirali, tisto sem pa zbrisal.
Če ti ni težko mu lahko tukaj odgovoriš še enkrat.
Uporabniški avatar
cemil182
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 192
Pridružen: 02.09.2006 14:33:13
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemil182 »

jang napisal/-a:nič posebnega.... tukaj sem vam naredil temo kjer boste lahko debatirali, tisto sem pa zbrisal.
Če ti ni težko mu lahko tukaj odgovoriš še enkrat.
Aja jaz sem pa mislil da ste zbrisali ker sem kaj takega napisal in da boste še enkrat če ponovim drugače mi pa ni težko še enkrat napisat :)
Uporabniški avatar
cemil182
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 192
Pridružen: 02.09.2006 14:33:13
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a cemil182 »

thor napisal/-a:
cemil182 napisal/-a::oops: .Tako da se že vnaprej opravičujem vsem ki komunicirajo v hrvaščini in upam da mi ne zamerijo,če jim bom odgovarjal v slovenščini. :wink:
ce mas u mislih ta forum, potem me je zaradi tvojega posta orenk zabolelo srce...zakaj za hudica bi ti hrvati "zamerl" ker pises v svojem narodnem jeziku na slovenskem forumu, mislm pa folk a mate res cist pojme zmesane? ce bi mogu kdo komu zamert (ampak jim ne...samo pravim) bi mogl mi hrvatom k pisejo v hrvascini na "nasem" forumu in se ne potrudjo podat sporocila bodisi v anglescini bodisi se vsaj opravict da ne znajo in da bojo pisali pac v hrvascici. (prosm vas dejte met vsaj mal narodne zavesti)

drgac pa milsm da je tale tema za ksn drug topic in se ze vnaprej opravicujem sylt99-u ker sm jo zaceu v njegovmu.


lp
Thor
Tisto ko sem se opravičil nism mislil kot opravičilo ker govorim v slovenskem jeziku, ampak da se opravičujem če me ne bodo razumeli ker govorim v slovenskem jeziku.Sm pa tudi pogruntu da bi to mogu že zgoraj napisat.(vem mau sm z*****)No upam da je zdaj to razjasnjeno :wink:
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

Alek napisal/-a:Kot ze povedano, tu niso samo slovenski uporabniki in nekateri pac ne znajo slovensko. In glede na to, da je zacel temo v hrvaskem jeziku, mu olajsam delo - konec koncev sem jaz zainteresiran kupec in bi jaz imel nekaj od tega, ce pisem tako, da on razume.
thor napisal/-a:ce mas u mislih ta forum, potem me je zaradi tvojega posta orenk zabolelo srce...zakaj za hudica bi ti hrvati "zamerl" ker pises v svojem narodnem jeziku na slovenskem forumu, mislm pa folk a mate res cist pojme zmesane? ce bi mogu kdo komu zamert (ampak jim ne...samo pravim) bi mogl mi hrvatom k pisejo v hrvascini na "nasem" forumu in se ne potrudjo podat sporocila bodisi v anglescini bodisi se vsaj opravict da ne znajo in da bojo pisali pac v hrvascici. (prosm vas dejte met vsaj mal narodne zavesti)

drgac pa milsm da je tale tema za ksn drug topic in se ze vnaprej opravicujem sylt99-u ker sm jo zaceu v njegovmu.


lp
Thor
A.Hodzic napisal/-a:Ja sam kolekcionar stripova a uz to jos i prodavac stripova,i kada mi treba da kupim ili prodam neki strip ili kolekciju,ima da se sporazumijem na kineskom jeziku s covjekom ako treba,svaki plus nam je kada naucimo strane rijeci,uostalom covjek vrijedi koliko jezika i pisama zna...i mislim da je polemika oko upotrebljavanja jezika na forumu nesto o cemu ne treba pridavati ovoliku paznju i praviti neke tenzije...jer ako ja pocnem pricati satrovacki niko od vas me nece razumijeti...

Nego, kaj je zdaj to?! Mi je prav žal, ampak od včeraj sem hudo občutljiv na rabo Č, Š in Ž in prosim lepo, da se obnaša tako, kot treba. Smo na Slovenskem forumu, in če drugega ne iz spoštovanja do Našega naroda in kulture da mi takoj vsi začnete rabit Naše črke S STERHICO, ker drugače vas na pikniku vse nalomim, da bo joj! :!: Slika
It's Showtime!
Uporabniški avatar
Alek
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 466
Pridružen: 01.10.2006 19:08:29
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Alek »

Meni tipkovnica preskakuje iz slovenskega v angleški jezik, tko da mi občasno delujejo šumniki (;)) včasih pa tudi ne. You can't have it all.
Skupnost, istost, stalnost.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

kaj pa je to STERHICA?
Uporabniški avatar
Blue Blues
Prispevkov: 979
Pridružen: 11.02.2006 1:32:56
Kraj: Brežice
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Blue Blues »

jang napisal/-a:kaj pa je to STERHICA?


ˇ

P.S. drugače lepo pravilno po Slovensko se napiše STREHICA... :wink:
It's Showtime!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Odgovor Napisal/-a jang »

mi smo pa pravli STREŠICA
Uporabniški avatar
markolar
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2402
Pridružen: 21.01.2005 19:49:47
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a markolar »

jang napisal/-a:mi smo pa pravli STREŠICA
Enako 8)
Slika
wiz
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 472
Pridružen: 27.01.2005 0:30:56
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a wiz »

vi imate vsi malce preveč časa za forum :D mislim da je čas da občasno odidete vn na zrak :D
iščem--> DD Dnevnik: 40, 54, 57
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

wiz napisal/-a:vi imate vsi malce preveč časa za forum :D mislim da je čas da občasno odidete vn na zrak :D
Moraš razumet, da je to za nekatere edini forum.
Uporabniški avatar
jeremija
Prispevkov: 12
Pridružen: 01.04.2006 20:09:04
Kraj: Mb

Odgovor Napisal/-a jeremija »

Jaz "tepem" Alane v srbohrvaškem jeziku (kot smo včasih rekli in se ga tudi v osnovni šoli učili) že od negdaj,ker mi pač to odgovarja,sosed recimo pa prisega na Slo izdajo,ker mu pač to odgovarja.Mislim,da je znanje več jezikov prioriteta in ne sramota.
:D
Vsi drugačni pa vsi tako enaki. :duno:
Uporabniški avatar
Bob Rock
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1837
Pridružen: 21.01.2005 19:46:00
Kraj: New York (no saj v bistvu je Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a Bob Rock »

thor napisal/-a:
ce mas u mislih ta forum, potem me je zaradi tvojega posta orenk zabolelo srce...zakaj za hudica bi ti hrvati "zamerl" ker pises v svojem narodnem jeziku na slovenskem forumu, mislm pa folk a mate res cist pojme zmesane? ce bi mogu kdo komu zamert (ampak jim ne...samo pravim) bi mogl mi hrvatom k pisejo v hrvascini na "nasem" forumu in se ne potrudjo podat sporocila bodisi v anglescini bodisi se vsaj opravict da ne znajo in da bojo pisali pac v hrvascici. (prosm vas dejte met vsaj mal narodne zavesti)

drgac pa milsm da je tale tema za ksn drug topic in se ze vnaprej opravicujem sylt99-u ker sm jo zaceu v njegovmu.

lp
Thor
Če te že tako moti uporaba drugih jezikov, bi se pa tudi ti lahko malo bolj potrudil. V zgornjem prispevku recimo uporabljaš kar nekaj tujk, za razliko od rodilnika, ki ga ne uporabljaš, ko bi ga moral, prav tako kot ne uporabljaš tudi pravila velike začetnice in šumnikov. Skratka precej daleč od lepe slovenščine.

Skratka, ta prispevek bi lahko izgledal tudi takole:

Če imaš v mislih ta forum, potem me je zaradi tvojega prispevka pošteno zabolelo srce... Zakaj za hudiča bi ti Hrvati zamerili, ker pišeš v svojem maternem jeziku na slovenskem forumu, mislim ljudje a imate res povsem zmešane pojme? Če bi moral kdo komu zameriti (ampak jim ne...samo pravim), bi morali mi Hrvatom, ker pišejo v hrvaščini na "našem" forumu in se ne potrudijo podati sporočila bodisi v angleščini bodisi se vsaj opravičit, da ne znajo slovensko in da bodo pač pisali v hrvaščini (prosim vas imejte vsaj malo narodne zavesti).

Drugače pa mislim, da je tale tema za kakšen drug razdelek in se že vnaprej opravičujem syltu 99, ker sem jo začel v njegovem.

In če nas že motijo tuji jeziki, bodimo pri tem vsaj dosledni, ne pa da pričakujemo, da bodo potem Hrvati podajali prispevke v angleškem jeziku.
Uporabniški avatar
groove
Prispevkov: 59
Pridružen: 04.10.2006 18:52:03
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a groove »

Am nočem se vmešavat ampak kje je tu sploh kakšna panika če smem vprašat :o
Odgovori