Pošiljanje stripov po pošti

Prostor za vaše kritike, komentarje in nasvete glede spletne striparne in/ali strip foruma

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

ni res!

meni so priporočeno pismo do Srbije ,,izgubili, sem povedal, da je bil notri € znesek in sem po 2 mesecih dobil ves denar nazaj. (pa čeprav bi moralo biti poslano vrednostno, ker je šlo za denar)
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

Nobody napisal/-a:ni res!

meni so priporočeno pismo do Srbije ,,izgubili, sem povedal, da je bil notri € znesek in sem po 2 mesecih dobil ves denar nazaj. (pa čeprav bi moralo biti poslano vrednostno, ker je šlo za denar)
dobiš nazaj denar samo do določene vrednosti, če ne bi bilo priporočeno pismo brez pomena.

npr pošlješ nekaj drugega kot denar, se zgubi(in ma neko določeno vrednost) oni ti to verjetno ne morejo nadoknadit, posebej če je to kaj osebnega(npr fotografije iz poroke pred 10 leti, nimaš pa več negativov) za to potem dobiš neko določeno vsoto denarja nazaj.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

meni so dali nazaj celotno vrednost (45 €), ki sem jo imel v kuverti + ptt, - brez da bi kaj dodatno spraševali.

tudi jaz nisem kaj več spraševal, ker sem bil presrečen, da niso začeli komplicirati, z vrednostnim pismom, z verodostojnostjo mojih besed, ...
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TomDar »

Bob Rock napisal/-a: Tudi pri priporočenem pismu v primeru, da denar izgine ne dobiš nič.
Za priporočeno, če se izgubi in imaš tisti listek (zato ga vedno shranim) dobiš nekajkrat povrnjeno poštnino (ne vem 33x ali nekaj takega, vem da mi je nekaj takega razlagala gospa za šaltrom)
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
mister-no
Prispevkov: 1350
Pridružen: 10.02.2005 11:25:46
Kraj: ...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mister-no »

TomDar napisal/-a:
Bob Rock napisal/-a: Tudi pri priporočenem pismu v primeru, da denar izgine ne dobiš nič.
Za priporočeno, če se izgubi in imaš tisti listek (zato ga vedno shranim) dobiš nekajkrat povrnjeno poštnino (ne vem 33x ali nekaj takega, vem da mi je nekaj takega razlagala gospa za šaltrom)
ja tak je, če bi npr nobody mel namesto 45€ v pismu morda 300€, sem skoraj prepričan da mu nebi dali tolko nazaj.
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Odgovor Napisal/-a Nobody »

mister-no napisal/-a:
TomDar napisal/-a:
Bob Rock napisal/-a: Tudi pri priporočenem pismu v primeru, da denar izgine ne dobiš nič.
Za priporočeno, če se izgubi in imaš tisti listek (zato ga vedno shranim) dobiš nekajkrat povrnjeno poštnino (ne vem 33x ali nekaj takega, vem da mi je nekaj takega razlagala gospa za šaltrom)
ja tak je, če bi npr nobody mel namesto 45€ v pismu morda 300€, sem skoraj prepričan da mu nebi dali tolko nazaj.
to kar je rekel Tomdar drži - samo ne vem kolikokraten je tale x.

pri mojem primeru se nisem pogajal - samo sem hotel imeti moj denar nazaj, če bi pa gnjavil pa bi mogoče rekli: ,, pozabi na denar v kuverti, ker nimaš dokazov in poslano je bilo priporočeno in ne vrednostno,,
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Čisto kratko vprašanje, za čisto kratek odgovor. Vnaprej hvala vsem.
Denar sem do sedaj pošiljal po vrednostnem pismu prek pošte, zasledil pa sem, da se bolje izplača pošiljati in tudi hitreje je preko Westernunion-a v bankah.
Kaj vi mislite in kako vi pošiljate?
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
Mocivnik
Prispevkov: 415
Pridružen: 04.01.2007 21:31:09
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Mocivnik »

Bob Rock napisal/-a:
TomDar napisal/-a:
mister-no napisal/-a:v srbijo ne pošiljaj drugega kot vrednostno pismo, ker če gre kaj narobe ne dobiš denarja nazaj.

v bosno isto, no jaz sem v bosno pošiljal prek western uniona, sam je drago tak pošiljati.

na hrvaško pa je šlo normalno, brez vrednostnega in priporočenega, razen dalmacija, tja pa so mi mislim da 2x "zgubili" denar.

v sloveniji pa je šlo vse prek normalnega, edino večje vsote sem pošiljal priporočeno ali vrednostno.
Za hrvaško jaz naredim tako da dam denar kolegu (hvala mu :)) ki mi pošlje oz nakaže na račun na hrvaško, ko gre čez mejo in na pošti vplača. In stvar je tako 100% varna.
Bosna in Srbija - vrednostno pismo, če ni druge možnosti, da se dostavi ali nakaže (vendar tudi za bosno, se najde da imajo kolege v HR, ki živijo ob meji in imajo račune na HR bankah in potem ta kolega tja nakaže :)), za srbijo pa največkrat komu dam ki gre doli in osebno preda ali tudi tam nakaže. Skrajni primer priporočeno.

Torej, še enkrat najvarneje in najhitrejeje za oba je nakazilo na račun (seveda če je možno) Če ni pa poštna nakaznica, preprosto in relativno poceni, mislim da je cca 1€ osebi poštar preda denar, se podpiše in je :),
Druga varijanta priporočeno (še bolje vrednostno)
Izogibajte se navadnim pošiljkam in denar notri, v primeru izgube ne dobiš nič. Pa pri priporočenem ali vrednostnem imaš potrdilo v roki in nihče kot prava oseba, ga ne prejme.

Torej olajšajte sebi in prejemniku life in naredite tako, da ni dvoma, če slučajno pride do izgube ali težave. Nekako se zgubi lahko zaupanje in to ni vredno tistih par centov več....

Obstajajo tudi seveda možnosti da vam kdo drugi dostavi (recimo kot v striparnici) vendar je to le za Ljubljano in Maribor (enkrat mesečno) če vam to ni predolgo za čakat..
Tudi pri priporočenem pismu v primeru, da denar izgine ne dobiš nič.
ne drži...js sm mel poleti probleme s tem, poslal sem 25€, vrnjeno sm dobil okol 12€, oz. 50 kratno vrednost poštnine so mi priznali prasci! še zdaj sm jezen na njih :S
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Čisto na kratko, par informacij za pošiljanje denarja:
Vrednostno pismo-pošta
Westernunion-poslovalnice Ljubljanske banke

-vrednostno pismo=0,70eu

-za vsoto 37eu=sem plačal 5,03eu=vrednostno pismo
-za vsoto 37eu=bi plačal 7,93eu=Westernunoin
Potemtakem se bolj izplača vrednostno pismo, ki je za skoraj 3 eu ceneje.

-še dva primera, da boste približno vedeli

-za vsoto 107eu=sem plačal 6,28eu=vrednostno pismo
-za vsoto 107eu=bi plačal 12,10eu=Westernunion

-za vsoto 15eu=sem plačal 5,03eu=vrednostno pismo(izpod 20eu se vam že ne splača pošiljat)
-za vsoto 15eu=bi plačal 7,51eu=Westernunion

Bolj se splača nakazovati denar na VREDNOSTNO PISMO
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Odgovori