EURO 2016

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
horex2
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 2347
Pridružen: 28.02.2006 15:23:46
Kraj: trbovlje

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a horex2 »

hja, ob domačem terenu in navijačih, znajo tud francozi presenetit... :wink:
bomo vidl...
dobr, da ne bom mogel gledat, ker mam popoldan šiht... :yes:
čeprav upam, da bojo zmagovalci nemci :yes: :yes:
horex je zakon, pa reno tud...
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a gombi »

Močno upam, da Wales premaga Portugal, brez Ramseya malo težje, vendar še zmerah upam na njihovo zmago, borci imajo zdravilo za baletko :-), na drugi tekmi sem za Francoze, Nemce reši samo čudež v obliki prebujenja Mullerja, pokazali so še manj kot petelini, manjkala pa bosta tudi Gomez in Khedira
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Finale je torej Francija-Portugalska.
Pred začetkom EP nisem pričakoval takega finala, po videnem dosedaj pa verjetno celo upravičeno, saj gre navsezadnje za ekipi, ki nista doživeli poraza in, ki očitno tudi stopnjujeta formo.
Portugalci so na krilih prebujenega Ronalda ugnali Valižane, ki se jim je zelo poznala odsotnost Ramseya, Gareth Bale pa tudi ne more sam vleči celotne ekipe tako dolgo; sicer kapa dol Valižanom, ki so prikazali zelo solidne in predvsem zelo srčne predstave in upam, da bomo to ekipo na velikem odru spremljali še prihodnja leta :)
Cristiano Ronaldo se je z golom izenačil z Michelom Platinijem na prvem mestu igralcev, ki so dosegli največ golov na evropskih prvenstvih, oba sta jih dosegla 9, razlika je edino v tem, da je Portugalec za 9 golov potreboval štiri evropska prvenstva, francoska legenda Platini pa je vseh 9 golov dosegel na samo enem prvenstvu in sicer leta 1984, ko je Francija tudi prvič osvojila evropski naslov.
Francozov pred tekmo z Nemci iskreno nisem pričakoval v finalu, ampak Nemcem se za uspeh preprosto preveč stvari ni izšlo. Najprej glede poškodb, saj sta tekmo izpustila Khedira in Gomez, med samo tekmo se je poškodoval še Boateng, potem preprosto preslaba forma nekaterih nosilcev igre kot sta Ozil in Muller, preslabe menjave itd. Najbolj pa jih je dotolkel prvi gol, ki so ga iz penala prejeli praktično v zadnjih sekundah prvega polčasa. Verjetno bi v vsakem primeru zmaga ostala doma, ampak če bi Nemci dlje zdržali brez prejetega gola, recimo tam nekje do 70-75 minute, potem bi bilo marsikaj mogoče. Ampak kakorkoli že Francozi so na krilih dvakratnega strelca(in najboljšega strelca na tem EP z 6 goli) in verjetno celo najboljšega igralca tega EP Antoinna Griezmanna ugnali svetovne prvake Nemce in se bodo jutri v finalu udarili s Portugalci.
Francozi tretjič ali Portugalci prvič? to je zdaj vprašanje
Galski petelini so dosedaj osvojili dva evropska naslova in sicer leta 1984 in leta 2000, ampak tisti dve generaciji sta bili vrhunski, ki sta ju vodili taka imena kot so Michel Platini, Jean Tigana, Alain Giresse, Patrick Battiston(1984), Zinedine Zidane, Thierry Henry, Patrick Vieira, Didier Deschamps, Lilian Thuram(2000)...
ta Francija pa preprosto nima pravega liderja, čeprav se je Griezmann letos razvil v res vrhunskega igralca, denimo dva potencialna liderja(Franck Riberry in Karim Benzema) zaradi takšnih in drugačnih razlogov sploh več ne igrata za reprezentanco, medtem ko je Paul Pogba, ki bi naj bil neki vodja te ekipe, zame osebno zelo precenjen igralec. Kljub temu pa ima Francija jutri v Parizu povsem realne možnosti, da še tretjič osvoji evropsko krono. Glede tega jim gre v prid tudi zgodovina, saj je Francija dve od treh nogometnih lovorik osvojila takrat, ko je igrala kot domačin in sicer EP 1984 in SP 1998, pa tudi za osvojitev EP 2000 niso šli prav daleč od doma in sicer na Nizozemsko :mrgreen:
Portugalska je drugič v finalu EP(prvič so bili na domačem prvenstvu leta 2004) in bodo jutri imeli eno prednost in sicer neobremenjenost, kajti glede na večino tekem so iz tega prvenstva res potegnili maksimum.
Imajo še eno prednost in to je Cristiano Ronaldo. Ne glede, kaj si mislimo o njem(zagotovo spada med tri najboljše igralce na svetu), njegova strelska statistika je fantastična in ni je obrambe, ki ga lahko zaustavi ob pogoju, da ima dober dan, je pa res da ostala ekipa ni na njegovi ravni, čeprav je recimo nase zelo opozoril šele 18 letni Renato Sanchez :yes:
Tako, da je moja napoved, da bo Francija jutri tretjič osvojila naslov evropskega prvaka.
Zadnjič spremenil Gusar, dne 09.07.2016 21:27:22, skupaj popravljeno 1 krat.
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11089
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a jang »

Francozi so veliki favoriti. Navijal bom pa za Portugalce da se jim vrne tista nesreca izpred 12 let
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Res je, Francozi so veliki favoriti, osebno mi sicer nobena od ekip ni kaj preveč simpatična, ampak bi bolj privoščil Portugalcem, glede na to, da še niso bili evropski prvaki :o
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a gombi »

Tudi moje mnenje je da bo prvak Francija, nisem navijač nobene ekipe, bi pa rad še enkrat videl Ronalda jokcat ob porazu :twisted:
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a Gusar »

@gombi
Uresničila se ti je želja, da lahko vidiš Ronalda spet jokcat, samo tokrat ob portugalski zmagi :mrgreen:
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
gombi
Prispevkov: 1182
Pridružen: 30.05.2010 11:22:53
Kraj: Trbovlje - LJ

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a gombi »

Celo dvakrat sem ga vidu jokcat neprecenljivo hehe, Portugal prvak, jebiga zasluženo, dali so gol, igra popolnoma spominjala na prejšnjo Italijo na velikih turnirjih, izgleda da je to uspešen recept...

Samo EP me je razočaralo, skoraj vsi v 1/8, verjemem da bi tudi Katanec v tem uspel, igra dolgočasna, cele tekme nisem nobene pogledal, še v finalu sem prespal drug polcajt, podaljškov pa nisem gledal
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8096
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Francozi več napadali in tudi imeli več priložnosti, a spet se je ponovil "hrvaški scenarij" (dejansko edini dve tekmi na tem prvenstvu, ki sem ju pogledal v celoto ... pa bi bilo bolje, da ju ne bi). Je pa res, da je bila tokrat stativa oz. vratnica na obeh straneh in Portugal je mogoče pokazal za malenkost več kot na hrvaški tekmi. Proti koncu so Francozi morda malo popustili, sploh v sredini ... zato tudi gol. So pa tudi Francozi šele po golu zares pritisnili, a časa ni bilo več dosti.

Že glede na preostale tekme Portugalske sem dobil občutek, da jim je letos zgleda zapisano, da pridejo naprej in do konca. Zgleda, da imajo dobre veze tam gor. :mrgreen:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a wer »

Tudi jaz sem se še pred začetkom tekme ogrel za Francoze ampak po grobem prekršku Payeta (Clattenburg pa nič) in nekaj drobnih (očem nevidnih ali pa tudi vidnih) nizkih udarcev Francozov (tu je prednjačil predvsem Umtiti) se mi je tehtnica kaj kmalu prevesila na Portugalce in moram reči, da so me v 2.podaljšku sezuli (prav tako Francoze). V vseh pogledih so jih nadigrali in če pogledam sedaj za nazaj jih dejansko nihče ni nadigral in je izgleda z njimi težko igrati. Dejansko so naredili najmanj napak. trener pa jih je tudi odlično pripravil za turnirski način igranja.
Smo pa s kolegi malo podebatirali in smo enakega mnenja, da so Portugalci z odhodom Ronalda postali psihično močnejši bolj kot se je tekma bližala koncu (navkljub sodniku, ki je podlegel pritisku domačina) bolj so pritiskali in končno zadeli (Nani, Eder, Mario Silva,pa še kdo-ali grejo tile na baterije?).
play it again
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8096
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

:yes: :baw: :yes:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: EURO 2016

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Portugalska prvič 8)
Dosedaj so Portugalci največja uspeha dosegli na SP 1966, ko so osvojili 3.mesto in na domačem EP 2004, ko so bili poraženi v finalu, včeraj pa so stopili na nogometni vrh Evrope(zanimivo je dejstvo, da so se na evropskih prvenstvih velika presenečenja dogajala v zadnjih letih na vsakih 12 let in sicer 1992-Danska, 2004-Grčija in 2016-Portugalska).
Pred prvenstvom si tega nebi mislil, čeprav so spadali tam nekje med tihe favorite, a jim je presenetljivo uspelo.
Finalna tekma je bila trda, taktična in ne preveč lepa, a to je tako značilno za finalne tekme, kjer so takšni veliki vložki v igri.
Francozi so igrali precej umazano in imam občutek, da so kar namerno šli na poškodovanje Ronalda, čudi me pa, da je tudi sodnik Clattenburg(verjetno najboljši sodnik na svetu), kar nekako podlegel pritisku domačinov in ni že na začetku s kartoni ustavil francoske pregrobe igre :o
Presenetilo me je, kako se je portugalska ekipa odzvala po odhodu Ronalda, ker sem bil prepričan, da bodo Francozi znali to izkoristiti.
Portugalci so igrali taktično zelo dobro, Francozi so sicer imeli pobudo in več od igre, a je vse to bilo bolj jalovo, svoje sta dodala še odlično vodenje selektorja Fernanda Santosa, ki je zadel z menjavami(predvsem seveda akter fenomenalne akcije in gola Eder), odlične obrambe vratarja Patricia in boginja Fortuna, ki je še enkrat poljubila Portugalce(vratnica Gignaca v 92 minuti tekme).
Portugalci so prav v finalu odigrali najboljšo tekmo, pa čeprav so več kot 90 minut igrali brez Ronalda, ampak sem imel občutek, da so prav hoteli svetu pokazati, da portugalski nogomet ni samo CR, in da lahko tudi brez njega na igrišču dosežejo velike zmage.
Zanimivo je, da so novi evropski prvaki na 7 tekmah, kar šestkrat po rednem delu igrali neodločeno in samo enkrat zmagali, je pa po drugi strani tudi res, da pa nobene tekme niso izgubili in to na takšnih velikih tekmovanjih, kjer poraz ponavadi pomeni tudi odhod domov, ogromno pomeni.
Največje priznanje si pa selektor Santos zasluži zato, ker pod njegovim vodstvom ni igral Ronaldo in 10 ostalih, ampak je igrala ekipa enajstih posameznikov, ki so igrali po načelu "vsi za enega, eden za vse" in pohvale tudi Ronaldu, da se je podredil ekipi. Dejansko je na vsaki tekmi zablestel kdo drug, ali vratar Rui Patricio, ali zelo dobri Pepe v obrambi, ali mladi biser Renato Sanchez na sredini, ali Nani oz Ronaldo v napadu, ali zlata rezervista Quaresma oz Eder...
Portugalci niso imeli najboljšega napada, niti najboljše obrambe, niso igrali niti najlepše niti najboljše, ampak so pod taktirko odličnega stratega Santosa prikazali vrhunske taktične in borbene predstave z obilico športne sreče(sreča spremlja hrabre pravijo 8) ) in skupek vsega je Portugalce izstrelil na vrh Evrope in vse pohvale za ta največji uspeh portugalskega nogometa 8)
GOTOF JE!
Odgovori