Vojščaki skozi čas - razstava

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

sigismundus
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1472
Pridružen: 08.02.2005 15:16:02

Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a sigismundus »

Vitez, dama in zmaj
dediščina srednjeveških bojevnikov
razstava bo odprta od 13. decembra 2012 do 25. oktobra 2013

organizator: Narodni muzej Ljubljana

V sklopu te razstave bodo tudi stripi. Izbrali so eno sobo, v kateri naj bi bilo več kot 200 stripov. O vojščakih skozi čas. Menda bo to v razstavnih prostorih na Metelkovi. Kot sem pisal v članku, ki je pod recenzijami. Stripi so iz moje zbirke. Izbor Bumerangov, z viteškimi naslovnici in stripi je prispeval g. Volavšek. Stripi bodo vsepovsod. Viseli bodo s stropa, na panojih, policah. Poleg bodo krajši teksti, daljši teksti, ki jih bodo vzeli kar iz mojega teksta, ki bo sicer objavljen v priloženi brošuri, skupaj z drugimi članki. Verjetno bo skrajšan, ker bo del na panojih, podnapisih pri stripih. Pustil sem jim proste roke. Zavrnil sem avtorizacijo. Drugače pa je ta tekst v celoti, poleg pri nas na recenzijah, objavljen tudi na wikivir-u, s podnaslovom vojščaki skozi čas.

Rad bi vas vse povabil, a zaenkrat še ne vem, kako bo s pošiljanjem vabil. Tole pišem kot informacijo, mislim pa, da bo to eden večjih prikazov stripa na ugledni kulturni instituciji.
tisti, ki sanja tuje sanje
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Žiga, z veseljem pridem.
Prav te dni dobim še sličic Historical Battles-1968, kjer je tudi par motivov z viteškimi boji, pa v albumu Uniforme Yu, so tudi narisani motivi iz viteških časov, prav tako v albumu Viteške priče-Kraš in še kje bi se našlo kaj v zvezi viteštva v albumih. Škoda, da tudi v Sloveniji ni bilo izdano kaj s strani Gorenjke npr. album in sličice Čas viteštva v sliki na naših tleh. Bi bilo kar zanimivo za zbiranje le teh.

:yes:
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11094
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a jang »

to bi bilo zanimivo za pogledat... kako so kaj ti muzeji odprti ob sobotah? mogoče bi šli pogledat pa kakem bazarju?
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6359
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a tilitili »

jang napisal/-a:to bi bilo zanimivo za pogledat... kako so kaj ti muzeji odprti ob sobotah? mogoče bi šli pogledat pa kakem bazarju?
jaz sem takoj za...prpelem še pol familije.
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
sigismundus
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1472
Pridružen: 08.02.2005 15:16:02

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a sigismundus »

ekola pekola

otvoritev razstave bo 12. decembra 2012 v narodnem muzeju, oddelku na metelkovi.ob 12.00 uri, jasno. ne rabite vabila, pridte na otvoritev. kolikor so mi povedali, bo super.

torej 12.12.12. ob 12-tih. hehe
tisti, ki sanja tuje sanje
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

12121212 super cifra, a ni konec sveta :cry_lol:
cahnem na koledarček, pa še sreda je, super.
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
wer
Prispevkov: 1796
Pridružen: 21.08.2008 9:56:12

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a wer »

Je kdo že bil? Vtisi?
play it again
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Wer, se splača pogledati.


Če koga zanima?

Spoštovani,

lepo povabljeni na večer s temo
»Od poznorimskega alpskega obrambnega sistema do Rupnikove linije – dolga stoletja usodne meje na pragu Mediterana«,
ki ga pripravljamo ob izidu lanske številke Arheološkega vestnika (63, 2012) v predavalnici Zemljepisnega muzeja Geografskega inštituta ZRC na Gosposki 16 v sredo, 6. marca 2013, ob 18h.
Izhodišče za letošnjo predstavitev je članek o novčnem obtoku na prostoru poznorimskih alpskih zapor Claustra Alpium Iuliarum. Po kratki predstavitvi vsebine naše osrednje arheološke revije bo Jure Kusetič (Inštitut Ivan Michler) spregovoril o pomenu tega obrambnega sistema, mag. Marko Stokin (predsednik ICOMOS, Slovenija) pa o tem, zakaj ta neprecenljiva dediščina še ni na Unescovem seznamu, ter o arheološkem parku Ad Pirum (Hrušica) in njegovem turističnem potencialu.
Mag. Janko Boštjančič (direktor Parka vojaške zgodovine v Pivki) bo predstavil utrdbene sisteme iz obdobja med obema svetovnima vojnama: Rupnikovo linijo na jugoslovanski strani in Alpski zid na italijanski, s poudarkom na utrdbi na Primožu nad Pivko. Uroš Košir (Center za preventivno arheologijo ZVKDS) pa bo govoril o utrdbenih sistemih 20. stoletja v luči arheologije konfliktov.

Večer bosta moderirala prof. dr. Bojan Djurić in doc. dr. Matija Črešnar.

Vabljeni ste vsi, ki vas zanima nova številka naše osrednje arheološke revije in vam je mar za našo skupno dediščino (teme, ki jih osvetljuje, niso vedno »pravljica za lahko noč«), njeno preteklost, sedanjost in prihodnost.

Lep pozdrav,

Marjeta Šašel Kos

--
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
sigismundus
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 1472
Pridružen: 08.02.2005 15:16:02

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a sigismundus »

tkole

z kustosem narodnega muzeja , ki je odgovoren za postavitev razstave, sem dogovorjen, da bo organiziral brezplačen obisk razstave z vodičem, za člane društva. No, vodič bo kar on sam, mag Tomaž Nabergoj. Datum je stvar dogovora. Če je sploh kaj interesa. Res pa se ne bi rad blamiral, če bi se potem v muzeju prikazal sam kak stripoholik. Če vas zanima, se skušajte dogovorit na kašnem bazarju.

Odločil sem se, da bom razstavo potem prestavil v Portorož. Oktobra mi bodo itak vse dostavili na obalo, pogledal bom še, koliko bi me stalo printanje teksta o vojščakih, saj tega očitno v stripoholiku ne bo. Tako da bo razstava tudi v toplih krajih.

Ko sem se pogovarjal o teh stvareh po lokalih, smo se dogovorili, da bom v dveh lokalih pripravil še dve razstavici. Notranje stene lokala bom dobesedno natrpal z Alan Fordi in Zagorji. Vse, kar bo mogoče zapolniti. V lokalih se itak ne kadi več, pa stripi bodo tudi prekriti s polivinilom. Skratka zaščiteni. Torej en lokal z Zagorji, drugi s Fordi. Starim pijančkom se bo zmešalo. Vse, kar so brali kot mulci.

potem se pa s tem ne bom več ukvarjal. mam dovolj. preveč projektov je šlo v prazno.

no, mejte se
tisti, ki sanja tuje sanje
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a BuDi »

- 50 % na dnevno vstopnico za ogled največjega slovenskega muzeja, Narodnega muzeja Slovenije na Prešernovi ulici in Muzeja na Metelkovi ulici!

Plačajte le 2,50 € in ne zamudite aktualnih razstav, denimo o viteštvu na slovenskem in druge, vse do 30. 6. 2013

http://1nadan.si/ponudba/Ljubljana/4540 ... view=False
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

če koga zanima = brezplačno
Zaton plemstva v habsburški monarhiji-predavanje
http://www.napovednik.com/dogodek263575 ... secu_zaton




--
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

to sredo, 18.9. ob 18 uri, vstop prost:
http://www.nms.si/index.php?option=com_ ... 51&lang=sl


-
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
BuDi
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 7044
Pridružen: 21.01.2005 19:19:44
Kraj: 1000 Ljubljana

Re: Vojščaki skozi čas - razstava

Odgovor Napisal/-a BuDi »

Ker je vsak dan med 14:00 in 16:00 vstop prost in sem bil z družbo ravno v okolici smo skočili pogledat.

Z dvema prijateljema smo šli skupaj 3x čez razstavo pa nismo videli Sigismundovih stripov (razen posebej izpostavljenega Mustra in Nikad robom s Celjskimi vitezi)... je potem vodič po razstavi opozoril nanje :lol: ugibam da je razstavljenih ~200-300 stripov :shock: Res pa je da je pol Stripotek in različic Princa Valianta... vseeno impresivna količina različnih viteških stripov iz vseh vetrov.
Sve što znam o životu…odabrao je Đelo Hadžiselimović.
Registriraj.si domeno.
Odgovori