GREMO VSI ČISTIT!

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Odgovori
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a jang »

Evo dan je lep, temperatura bo taprava. Ni nobenega izgovora, da nebi vsak vzel rokavice in v okolici nabral vsaj za eno vrečo smeti. za spremembo stran od računalnika in podobnih sranj. Pa še malo se boste družili, imeli bolj močne roke in ženske malo manjšo rit :twisted:
Po čistilnih akcijah bo pa skoraj povsod tudi hrana in pijača :yes:

AKCIJA!
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Prišel, videl, zmagal! :king:

Bili smo kar vsi trije (mali se je vsaj naletal na zraku), zbrani pri kopališču Ježica, naša skupina cca 30 ljudi je odšla ob Savi pod črnuškim mostom navzgor proti toku. Kar precej vreč se je nabralo, ampak tisti, ki so na tem rajonu čistili lani pravijo, da je sedaj precej manj svinjarije. Poleg obvezne plastike, piksen in stekla (pa papirčkov za kakci) sem našel en akumulator, 2 gumi (avto, ne ola :mrgreen:), eno ohranjeno knjigo "Mormonska knjiga" (2m stran pa revije za odrasle :shock:), pa tudi nekaj cot... že skoraj zakopanih. Ena vreča je kar razpadla, kot v prah, ko sem jo potegnil izpod zemlje, pa tudi piksne, ki so bile v njej so razpadale kot strohnjene. V glavnem, nič posebnega kar se "ulova tiče, ampak se je pa nabralo smeti.

Z boljšo polovico sva na začetku dobila 2 črni vreči (za vse smeti), 1 rumeno (embalaža), saj potem smo pa malo premetavali skupaj, da se napolni ena, pa z novo naprej. Edino zelenih (steklo) je malo primanjkovalo, pa smo pustili ob robu, da je naslednji, ki jo je imel pospravil, ali smo ga pa našli.
Ma, super! Sem se kar malo zmatral, ampak po moje me bolj daje moja alergija, ki je sedaj v porastu, ko vse cveti.

Težko rečem, kakšen je obisk na splošno. Me prav zanima kaj bo zvečer povedano. Kar sem zaenkrat ujel po radiu je slabše kot nazadnje.


Dajmo še ostali. Kje ste bili, feedback. :D
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Evo, trenutno 230.000 ljudi, mogoče bo na koncu še malo več. Torej 12% vseh Slovencev, kar je res lepa številka. Je pa baje to zadnja skupna akcija. Itak bi nam sedaj počasi pa že moralo priti v kri. Verjetno tisti, ki gre vsaj enkrat na akcijo, ne bo več metal v naravo smeti.


Aja, "naš rajon" (glej zgoraj) je bil predstavljen kot območje džankijev (paziti na igle!) pa "toplih", ki tudi pustijo ponavadi kaj za seboj. :mrgreen: :?
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Jaz moram priznat, da se nisem organizirano udeležil(sicer pohvale vredne) akcije, sem pa imel drugače tudi delovno soboto, dopoldne doma, po kosilu pa še pri tastu, skratka do večera na svežem zraku, zvečer pa pred TV gledat boks in pivičko zraven, kaj češ lepšega :mrgreen:
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Čistilno akcijo sem raje preživel v kafiču (kava, kolegi, žena & otroci).
Iz dveh argumentov:
- nikoli ne odvržem okolju škodljivega odpada (nikoli nisem in ne bom)
- naj čistijo tisto s socialnimi dohodki nad 1000€ neto
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Hm, potemtakem tudi sam ne bi šel na akcijo (če bi upošteval ta 2 argumenta). Ampak, ker vem, da tisti "smradi", ki onesnažujejo okolico ne bodo šli čistiti za seboj, sem šel raje sam "pospravit za njimi." Upam, da se čimveč packov takšne akcije vseeno dotaknejo, čeprav dvomim. Je pa vsekakor lepo vidit, da se je akcije spet udeležilo tako veliko ljudi.


Je pa zanimivo, da včasih tudi "uradna oblast" ovira - lep primer je povedala sodelavka iz Mengša, da so na njihovi deponiji morali plačati 70 evrov za smeti, ki so jih prinesli (nič nevarnega ni bilo med njimi). Če bi peljali npr. v Ljubljano bi bilo pa seveda zastonj. In tako se verjetno marsikakšen "pacek" iz njihovega rajona raje odloči, da odvrže smeti v gozd. Je zastonj... tako vsaj bukselj misli. Bo pa zastrupil podtalnico, zemljo... potem pa. Ah, pustmo to! :censored_red:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Poli, se strinjam s tabo.
Smrdi bojo in bodo tudi po čistilni akciji. Tudi po tem, ko si ti peljal svojo
družino čistit.
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a jang »

samo včasih je kaj vseeno potrebno storit. Če se pa radi sprehajate med smetmi, potem pa ni problema
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Ker itak tisti, ki smetijo ne bodo (nikoli) šli čistit.

P.S. V bistvu je prej družina mene peljala kot jaz njiju. Boljša polovica je bila tudi lansko leto, mene pa (ne vem zakaj že :oops:) ni bilo.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
jang
Moderator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 11090
Pridružen: 26.01.2005 19:42:10
Kraj: bled

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a jang »

mi smo šli čistiti, vmes smo popili pivce in šnopc, za zaključek smo pa šli še na kosilo ki so ga prispevali Sava hoteli. Imeli smo se prav fajn. Če bo pa vlada končno že požegnala s zakoni in denarjem naravovarstveno službo za nas gozdarje, potem bom pa jebal matr vsakemu, ki ga dobim da kaj odvrže
Uporabniški avatar
Nobody
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5982
Pridružen: 02.05.2005 13:03:56
Kraj: Gornji Slaveči 2

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Nobody »

Evo, poli je dojel bistvo. Kdor je smetil do zdaj, bo smetil tudi naprej.
Ne glede ne čistilne akcije ali ne.

Da bi še čistit zaradi sendviča ali šnopsa, je banalen primer. Kaj mi
to treba. Itak si lahko spijem ali pojem doma kadar hočem.

V glavnem, čisti naj vsak pri sebi (v duši), potem ve kam metati smeti:
ali v naravo ali v kontejner.

Smetarske gnoje predstavlja večina prebivalstva. Kaj pomaga dobra reklama,
mogoče sendvič ali pijača, če po dnevu D itak vse postaja rutina.
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

@jang
Ti sam s "porko motorko" naokol hod, pa bo vse čisto. :mrgreen: :yes:
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Uporabniški avatar
Poli 78
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 8106
Pridružen: 23.10.2007 12:52:48
Kraj: Ljubljana

Re: GREMO VSI ČISTIT!

Odgovor Napisal/-a Poli 78 »

Hm, ne vem, če bi se strinjal. Vsekakor sem mnenja, da imajo takšne akcije učinek tudi na smetovalce. Vsaj psihološkega.
Sem pa slišal tudi reakcije s terena, da je tam, kjer je bilo lansko leto očiščeno tudi letos precej bolje. Kar je nekako razumljivo saj vsak verjetno raje vrže na že obstoječi kup.

Saj, če se ne nič ne premakne in ne govori o tem, bo "tiha onesnaževalska večina" še naprej delala po starem. Najlažje je, če so vsi tiho.
Anything is possible
Be the Change You Want to See
Odgovori