nova policijska zakonodaja

Vse ostale teme, ki vam padejo na pamet.
No saj sam naslov pove vse.

Moderatorji: TomDarjangCortoTornadoMioke

Uporabniški avatar
Gusar
Prispevkov: 2298
Pridružen: 19.10.2006 0:07:01
Kraj: Ptuj

Re: nova policijska zakonodaja

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Še en primer kako ropa naša "vrla" policija.
Znanec mi je razlagal svojo nedavno izkušnjo s policijo:
V petek zvečer so dečki praznovali rojstni dan pri enem kolegu v Kidričevem.
No in ta znanec se je okoli pol dveh zjutraj peš vračal do svojega doma, ki je oddaljeno slabih 500 metrov; smolo je imel da je bil kar precej vinjen in zato po pločniku ni hodil najbolj ravno, ampak malo vijugasto.
In to vijuganje sta opazila dva nadobudna mlada policaja, ki sta ga ustavila in mu dala preizkus z alkotestom, ki je pokazal 1,4 promila alkohola po starem zakonu, in nato sta mu napisala kazen za 1200 ojrov(polovička 600 evrov).
Razlog za takšno drastično kazen je bila, da bi naj zaradi pijanosti ogrožal sebe in druge(ob pol dveh zjutraj na praznem pločniku!!!) ter da ni imel nobene kresničke ali kaj podobnega, da bi bil bolje viden(to za kresničko se načeloma strinjam, ampak takšna ekstremna kazen??).
Dobro, dečko je bil pijan, ampak hodil je peš, nikogar ni ogrožal(nasploh je zelo miren človek), pa še brez službe je(kar je policajoma tudi povedal), ampak ne, opalili so mu 600 evrov kazni :roll:
Zdaj pa povejte, če se vam to ne zdi pokvarjeno do obisti in potem naj še kdo reče, da naša policija dela za ljudi :evil:
Najbolje bo, da sedaj policija dobi še pooblastilo, da lahko vstopajo na privatno lastnino in v stanovanjskih bajtah in blokih izvajajo preizkuse alkohola in kdor bo napihal čez dovoljeno mejo, ga je treba zabit v tla.
Banda pokvarjena, nesposobna, tam na Koroškem pa je ena deklica pogrešana že nevem koliko mesecev, pa je še niso našli, pa tisti napad na bivšega novinarja Petka na Koroškem pred 10 leti(bivši šef policije Pogorevc je hitro po napadu rekel, da napadalcem dihajo za ovratnik), pa še in še primerov.
Ampak ne, taki primeri niso pomembni, ker ne prinašajo denarja, boljše se je skrivati za grmovjem ter tam loviti voznike, ki prekoračijo hitrost za nekaj kilometrov...skratka "policija v službi ljudstva", to je res prava neslana šala v tej našem podalpskem "raju" :no:
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
tilitili
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 6357
Pridružen: 26.02.2009 21:26:50
Kraj: zagorje ob savi

Re: nova policijska zakonodaja

Odgovor Napisal/-a tilitili »

Gusar napisal/-a: In to vijuganje sta opazila dva nadobudna mlada policaja, ki sta ga ustavila in mu dala preizkus z alkotestom, ki je pokazal 1,4 promila alkohola po starem zakonu, in nato sta mu napisala kazen za 1200 ojrov(polovička 600 evrov).
to je za v javnost, pa naj pajkane prbijejo na tnal za tako jebo....
WHOOOOA BIG FELLA; WHOOOA.
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: nova policijska zakonodaja

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

TomDar napisal/-a:In kaj je ta manjši prekršek, me zanima?
mislim, nekaj si moral narest, ni te kar tako "ocolal", torej me zanima kaj je bilo?
Ja, naredil sem napako in spil dva piva, res je in šel po pol ure za volan in vozil normalno, če bi spil še kakega več ne bi šel za volan. Potem sem normalno zavil proti jelinčičevi bajti proti am ambasadi proti Tivolju in me je ustavil na začetku ovinka proti jel hiši, ustavil sem se šele pri pivovarni union, ker se prej nimaš kje, da mi ne bi še to dodali, potem bi bilo več, pač
reče da sem vozil malo hitreje, na tem ovinku, piše 60, ti ne moreš voziti hitreje.
Kar je, je, bom dodal svoj "skromni" prispevek.

Nekega biciklista so orubili za 900eu, tudi vinjen, a ne toliko dabi koga ogrožal.
Tudi kolega je ustavil en mlajši policist in mu hotel napisati kazen, ta ga je poslal v.. in mu še rekel naj gre naprej, biciklpolicist, pa njemu, saj se bova drugič drugače pogovorila..mislim.Nekateri pretiravajo, odvisno na kakega naletiš.
Veš, ta sistem(pa ne zaradi te kazni, ki sem jo dobil) je postal in postaja zmeraj hujši do navadnih ljudi.
15.tega se bodo ljudje(kolikor jih pač bo-kroži po netu) zbrali na kongr. trgu. Kaj se na ulici stori? Nič kaj posebnega. Pogovarjati se jim ne da, preostane tiha revolucija, kot drugod po amer in evropi, kaj bo iz tega? Nihče ne ve.
To je samo bitka sistema proti ljudem, naj vzamejo počasi vse kar imamo in bodo zadovoljni.
Če želite lahko postavim tekst pod 21.stoletje, če dovoli moderator, drugače pošljem po mailu, tisti, ki hoče videti za kaj gre.
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
TomDar
Administrator STRIPOHOLIK
Prispevkov: 5924
Pridružen: 21.01.2005 19:09:40
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: nova policijska zakonodaja

Odgovor Napisal/-a TomDar »

risar_69 napisal/-a:
TomDar napisal/-a:In kaj je ta manjši prekršek, me zanima?
mislim, nekaj si moral narest, ni te kar tako "ocolal", torej me zanima kaj je bilo?
Ja, naredil sem napako in spil dva piva, res je in šel po pol ure za volan in vozil normalno, če bi spil še kakega več ne bi šel za volan. Potem sem normalno zavil proti jelinčičevi bajti proti am ambasadi proti Tivolju in me je ustavil na začetku ovinka proti jel hiši, ustavil sem se šele pri pivovarni union, ker se prej nimaš kje, da mi ne bi še to dodali, potem bi bilo več, pač
reče da sem vozil malo hitreje, na tem ovinku, piše 60, ti ne moreš voziti hitreje.
Kar je, je, bom dodal svoj "skromni" prispevek.
Edino prav!
Pil si in je prav da so te ustavili. To da nisi imel kje se ustavit, pa ti to razlagaj komu drugemu... tam je več kot dovolj prostora za to.. tako te pa verjetno tretirajo za pobeg... Piješ, ne voziš! (ker če si spil 2 pira, verjetno nebi napihal - glede na tvojo konfekcijsko številko in kilometrino!) tako da,kaj je zate šele potem hujši prekšek, če je to manjši?
Odstrani se pošast!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: nova policijska zakonodaja

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

:yes:
Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Uporabniški avatar
risar_69
STRIPOHOLIK
Prispevkov: 9847
Pridružen: 14.04.2007 16:39:52
Kraj: Ljubljana

Re: nova policijska zakonodaja

Odgovor Napisal/-a risar_69 »

Preden začneš slikati, moraš imeti v konici čopiča srce, roko in misli!
Odgovori